WEGETARIANIZM i dziwne tycie ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-16, 17:15   #1
kiniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar kiniaczeq
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 397
Question

WEGETARIANIZM i dziwne tycie ?


Mam taki problem..
Jestem wegetarianką od NIEDZIELI od 8.10.06r. czyli już tydzień. Mam 15 lat. Postanowiłam nie jeść mięsa ponieważ widziałam na filmie w necie jak zabijają te zwierzęta, i teraz nie przechodzi mi przez gardło że to mogło żyć. Jest to przemyślana decyzja i mama sie zgodziła. Jem wszystko po za mięsem czyli sery, nabiały i inne takie. Ważyłam sie ostatnio i przytyłam 2 kg. w ciągu tygodnia, i tu jest właśnie mój problem. Jak to jest możliwe ? przecież jem normalnie nie obżeram sie, poprostu mięso zastępuje innymi rzeczami, mama mi robi sałatki więc nie wiem o co chodzi. Koleżanka mówiła mi ze mój organizm sie przyzwyczaja do braku mięsa dlatego moge tyć, nie wiem czy to prawda dlatego zakładam ten wątek z pytaniem czy to możliwe że przez to że nie jem mięsa tyje ? i ile to będzie trwało ? ma to coś wspólnego z moim wiekiem ? co powinnam dokładnie jeść żeby zastąpić mięso i jakies potrzebne skłądniki w nim ? W ostateczności moge jeść ryby jak to coś pomoże bo ryby są zdrowe - jeśli to konieczne.

EDIT : zapomniałam dodać że rano nie jem śniadania, dopiero obiad w domu.
__________________

Edytowane przez kiniaczeq
Czas edycji: 2006-10-17 o 17:47
kiniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 19:25   #2
anna_net
Rozeznanie
 
Avatar anna_net
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 582
Dot.: WEGETARIANIZM i dziwne tycie ?

Jestem wege od 9 lat i nie pamiętam ,zebym na początku tyła.Być moze jest to spowodowane etapem dojrzewania ?
Niech wypowie się specjalista.


Od siebie dodam ,ze to bardzo szlachetne ,iz przestajesz jeść mięso ,ale pamiętaj o alternatywach - np. pokarmach sojowych.
Polecam tą stronę z przepisami : puszkkka.spinacz.pl

Powodzenia
anna_net jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 06:47   #3
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: WEGETARIANIZM i dziwne tycie ?

ja raczej też nie tyłam na początku...to chyba niemożliwe, żebyś przytyła przez sałatki i to aż 2 kg w ciagu tygodnia więc może to po prostu taka reakcja organizmu i niedługio wszystko wróci do normy albo woda się odkłada...nie mam pojęcia
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 08:55   #4
tangerynka
Rozeznanie
 
Avatar tangerynka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 569
Dot.: WEGETARIANIZM i dziwne tycie ?

Ja też w Twoim wieku przestałam jeść mięso i powiem szczerze że pamiętam, ze na początku też trudno mi było utrzymać wagę. Prawdopodobnie wynika to z tego, że w miejsce białka wprowadzasz za dużo pokarmów węglowodanowych. Jeśli nabiał jest tłusty (sery żółte) to też może się przyczynić do tycia.
Według mnie takie gwałtowne przytycie może być reakcją na zmniejszenie białka w diecie. Białko przyspiesza metabolim, zmniejsza łaknienie, postaraj się jeść więcej chudego nabiału, jajek. Ryby byłyby świetnym rozwiązaniem. Ja na przykład z ryb nie zrezygnowałam. Jeśli nie kłóci się to z Twoimi przekonaniam, to jedz jak najwięcej ryb również tych tłustych. Uważaj też na przetworzone produkty sojowe - kotlety, parówki itp. często zawierają dużo węglowodanów. O wiele bezpieczniej jeść soję w postaci tofu.
tangerynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 17:50   #5
kiniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar kiniaczeq
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 397
Dot.: WEGETARIANIZM i dziwne tycie ?

anna_net - dziękuje za strone napewno z niej skorzystam nie chce jeść mięsa za bardzo kocham zwierzęta i też sądze że to szlachetne. Dziękuje za odpowiedzi wszystkim może waga sie unormuje po paru tygodniach..
__________________
kiniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:56.