Za ciemne a do tego zielone!!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-24, 19:33   #1
aju
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 9
Unhappy

Za ciemne a do tego zielone!!!!


Witajcie
Czy ktoś może mi pomóc?Miałam włosy rozjasniane do bardzo jasnego blondu, chiałam je troszkę przyciemnić i unaturalnić zrobiłam to farbą Loreal kolor blond.Niestety wyszły bardzo ciemne, praktycznie brązowe a do tego z zielonym nalotem ochyda.Chcę je rozjaśnić bo w tych wyglądam paskudnie, może jakiś beżowy lub opalizujący blond.Czy muszę dekoloryzować?I jak się pozbyć i na przyszłość ustrzec tego zielonego kolory.
Z góry dziękuję, jeżeli powtórzyłam wątek to przepraszam ale jakoś nic nie znalazłam podobnego.Pozdrawiam
aju jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 20:03   #2
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Za ciemne a do tego zielone!!!!

witaj
kiedyś przytrafiło mi się coś bardzo podobnego.. farbowałam na bardzo jasny blond i stwierdziłam że dość tak jasnego, wzięłam farbę 'jasny blond', i się porobiło.. odrosty rude a reszta zielonkawa..
pociesze cię, jeśli powiem że z rozjaśnionych włosów to co masz pewnie dość szybko się wypłucze?
moją historię zakończyłam tak, że dzień po ufarbowaniu się na zieleń nałożyłam farbę jaką zwykle nakładałam, czyli rozjaśniającą.. i nie ściemniłam koloru..
teraz przyciemniam za bardzo rozjaśnione pasemka farbą profesjonalną alcantara [do kupienia na allegro] i nic dziwnego mi nie wychodzi, szybciej się spłukuje z rozjaśnionych włosów co jest normą, ale liczę na to że kiedyś przestanie.. obawiam się że wśród tzw drogeryjnych farb trudno będzie znaleźć taką, która nie wyjdzie za ciemna i nie da zielonego efektu..
pozdrawiam i powodzenia

a, i wydaje mi się, że dekoloryzacjia nie jest konieczna, na coś takiego szkoda włosów. polecam próbę z farbami alcantara, poszukaj w archiwum wątku o tej farbie, były zdjęcia i farba naprawdę rozjaśniała to co za ciemne
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 20:17   #3
aju
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 9
Dot.: Za ciemne a do tego zielone!!!!

Bardzo Ci dziękuję za radę.Cieszę się że moze obejdzie sie bez dekoloryzacji bo nic dobrego to włosom nie daje.Poczytam sobie o tych farbach i może się uda.Zawsze sobie obiecuję że już nigdy eksperymentów, no ale tak łatwo jest sie skusić na coś innego.
Sam kolor może by nie był taki zły, jeszcze jak sie troszke zmyje, tylko ta zieleń!!!Tragedia.
No nic bardzo dziekuje i pozdrawiam
aju jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 20:24   #4
boniulka
Zadomowienie
 
Avatar boniulka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 374
GG do boniulka
Dot.: Za ciemne a do tego zielone!!!!

Witaj
Mojej koleżance zielony odcień ktory uzyskała jakimś sposobem na blondzie(chciała blond) sprał się po ósmym myciu włosów-sróbuj,może się wypłucze.
Pozdrawiam
__________________
Oba, kot i pies są bogate w cnoty i talenty, ale pies ma o jeden talent za dużo: pozwala się tresować i o jedną cnotę za mało: nie kryje w sobie żadnych tajemnic
Erich Kastner
boniulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 21:42   #5
magdi1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 102
Dot.: Za ciemne a do tego zielone!!!!

też miałam kiedyś podobny problem (ale zawiniła wtedy fryzjerka) z tego co się orientuję zielony efekt jest wynikiem nałożenia na ciepły odcień blondu farby o chłodnym odcieniu (by tego sie ustrzec na ciepłe odcienie blondu nakłada się ciepłe kolory farb)
magdi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 21:52   #6
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Za ciemne a do tego zielone!!!!

Cytat:
Napisane przez magdi1 Pokaż wiadomość
z tego co się orientuję zielony efekt jest wynikiem nałożenia na ciepły odcień blondu farby o chłodnym odcieniu (by tego sie ustrzec na ciepłe odcienie blondu nakłada się ciepłe kolory farb)
dokładnie przy rozjaśnionych włosach zimna farba to ryzyko zieleni pozdrawiam!
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 21:53   #7
aju
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 9
Dot.: Za ciemne a do tego zielone!!!!

No ja akurat zrobilam odwrotnie na popielaty blond nałożyłam raczej ciepły bllond no i sa efekty
aju jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-24, 22:28   #8
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Za ciemne a do tego zielone!!!!

Cytat:
Napisane przez aju Pokaż wiadomość
No ja akurat zrobilam odwrotnie na popielaty blond nałożyłam raczej ciepły bllond no i sa efekty
widać niestety niczego nie można być pewnym przy farbowaniu..
ale powodzenia musi udać się popoprawiać!
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 22:30   #9
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Za ciemne a do tego zielone!!!!

To "normalna" reakcja na mocno rozjaśnione włosy, które przyjmują silniej barwniki - dlatego zawsze po rozjaśnianiu , czy dekoloryzacji nakładamy na włosy farbę jaśniejszą nawet o dwa tony od pożądanego koloru.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 22:36   #10
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Za ciemne a do tego zielone!!!!

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
To "normalna" reakcja na mocno rozjaśnione włosy, które przyjmują silniej barwniki - dlatego zawsze po rozjaśnianiu , czy dekoloryzacji nakładamy na włosy farbę jaśniejszą nawet o dwa tony od pożądanego koloru.
która niestety z takich włosów szybko się wypłucze.. więc aby kolor był w miarę trwały i taki jak trzeba - należy trochę się z tym pobawić
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 22:39   #11
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Za ciemne a do tego zielone!!!!

Cytat:
Napisane przez black_sun Pokaż wiadomość
która niestety z takich włosów szybko się wypłucze.. więc aby kolor był w miarę trwały i taki jak trzeba - należy trochę się z tym pobawić
To prawda- wypłukuje się jak szalona Dklatego uważam, że te pierwsze farby, które kładziemy po rozjaśnianiu - powinny być farbami o wysokiej jakości
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-25, 07:31   #12
aju
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 9
Dot.: Za ciemne a do tego zielone!!!!

No tak tylko że to za każdym razem był Loreal.I co ja mam teraz zrobić?Myć do upadłego żeby się zmyło, czy zanim jeszcze zrobią się odrosty nałożyć jaśniejszą farbę?Marzy mi sie taki beżowy bllond

Black sun a którego odcienia alcantara używasz?
aju jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 08:59   #13
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Za ciemne a do tego zielone!!!!

hm..niby loreal dobra firma, niby najlepsze farby mają z tych drogeryjnych, a ja używając kilka razy - za każdym razem byłam niezadowolona, a raz wręcz załamana bo farba tej firmy zniszczyła mi włosy.. więc ja się nie podpiszę pod słowami że to dobre farby ale do rzeczy..
co do alcantary to ja używam numeru 9, z naturalnych, bardzo jasny blond. zależało mi na odcieniu kryjącym [pokrycie jasnych pasemek] i sprzedający polecał właśnie z odcieni naturalnych. ja jestem zadowolona, nie szukałam beżu czy popielu.
najlepiej skontaktuj się ze sprzedającym, który ma dużo cierpliwości i stara się doradzić kupującej osobie [nie wiem czy mogę tu podać u którego sprzedawcy ja kupuję?]
pozdrawiam

a i co do tego co teraz zrobić. na twoim miejscu poczekałabym kilka dni aż włosy odpoczną i w tym czasie stosowała dużo masek i odżywek żeby jakoś doszły do siebie.. chyba że jest naprawdę źle a włosy nie są w złym stanie.. ja tam się farbowałam rozjaśniającą farbą dzień po tej zielonej bo ile można wytrzymać w zieleni
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 09:32   #14
aju
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 9
Dot.: Za ciemne a do tego zielone!!!!

Dzięki za odp.
Farbowałam się w niedzielę, więc już troche czasu minęło, włosy nie są w złym stanie więc chyba nie bede dłużej czekała.Tez sie tak zastanawiałam nad naturalnym jasnym blondem.Co do sprzedawcy to myślę ze chyba wiekszość kupuje u tego samego bo ma najwiecej dobrych opinii i najwiekszy asortymeny.
I mówisz że po nałożeniu na ta zielen wyszedł Ci ładny jasny kolor?
Było by super, a masz moze jakieś zdjęcie?
dziekuje raz jeszcze i pozdrawaim
aju jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 09:45   #15
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Za ciemne a do tego zielone!!!!

przygodę z zielenią zaliczyłam kilka lat temu, i wtedy używałam garniera natea nutrisse numeru 101 który był za jasny ale jednak wolałam za jasne niż zielone
co do farb alcantary to używałam za pierwszym razem właśnie naturalnego bardzo jasnego blondu i mi nie podpasował bo: odrosty złapały na lekko miedziany kolor, a pasemka nie przyciemniły się tak jak chciałam. tak że lepiej szukaj wśród kolorów podstawowych [wiem, wyżej napisałam naturalne, przepraszam, moja pomyłka], bo one lepiej kryją [czyli większa szansa że zakryją zieleń]
najlepiej będzie, jeśli oczywiście zdecydujesz się na alcantarę [ja tam polecam, jestem zadowolona, zniszczone włosy nie ucierpiały mimo 9% utleniacza], jak popytasz sprzedawcy i napiszesz mu w czym problem pozdrawiam
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 10:22   #16
aju
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 9
Dot.: Za ciemne a do tego zielone!!!!

Ja tez sie zasatnawiam własnie nad tym kolorem,powiedz mi tylko proszę czy nie są żółte, i jak bardzo sie rozjasniły bo piszesz cały czas o przyciemnianiu.Może jakiś przykład, zdjecie kogoś kto ma podobny ton ciemności i koloru.Przepraszam jesli jestem upierdliwa ale ciezko tak w ciemno kupic, jednak w sklepie to chociaz opakowania sobie obejrze, co prawda nie sa adekwatne ale jakoś tam działąja na wyobraznie
Pan mi odpisał ale raczej nic mi nie doradził tylko przesłal sciagawke co do numeracji.9 jest super tylko czy taka wyjdzie.

Aha no i jeszcze jedno - na jakie włosy starcza to jedno opakowanie?Bo mam dość długie do połowy pleców i geste włosy.Bo moze musze dwa opakowania zamówić?
aju jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 10:44   #17
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Za ciemne a do tego zielone!!!!

jak pisałam użyłam ostatnio numeru 9 z podstawowych. z utleniaczem 9% ładnie się rozjaśniły [moje naturalne to taki zwyczajny mysi blond, europejski], sprzedawca ostrzegał że może mieć złoty połysk [więc daleko mu do popielu czy beżu] i możliwe że jest troszke złotawy, ale mi to nie przeszkadza. rozjaśnić się rozjaśniły odrosty [9/0 z naturalnych rozjaśnił za mało i były trochę miedziane ] w stopniu mnie zachwycającym przyciemnić chcę resztę bo rozjaśniałam z czarnych i miałam pasemka które miejscami już były platynowe dlatego wspominałam o przyciemnianiu..
spróbuję dołączyć zdjęcie koloru jakiego poszukiwałam i jakie przedstawiłam sprzedającemu i mi doradził na jego podstawie na moje oko odrosty [reszta jest ciut jaśniejsza, ale na szczęście dzięki pasemkom nie wygląda dziwnie] są tego koloru, liczę że przy następnym farbowanku będzie już dużo równiej
nie jesteś upierdliwa, ja chętnie pomogę na tyle na ile mogę
pozdrawiam!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kolor.jpg (34,4 KB, 88 załadowań)
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 12:21   #18
aju
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 9
Dot.: Za ciemne a do tego zielone!!!!

Dzieki
kolor na zdjeciu jest super taki tez bym chciała.A na jaka długość wystarczy jedno opakowanie\?
aju jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 18:53   #19
sztywnusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 89
Thumbs down Dot.: Za ciemne a do tego zielone!!!!

Witam. Miałam podobną sytuację z tym,że moje rozjaśnione włosy po przykryciu ich farbą loreala stały sie fioletowe!!!! Dosłownie. Potem troche sie zmyły i chciałam je przyciemnić. Wybrałam średni złoty blond(szampon) i wyszedł mi na włosach dosłownie burgund!! Byłam załamana na szczescie szampon szybko sie zmywa. Nigdy wiecej samodzielnej zmiany koloru, chyba ze farba poleconą przez fryzjerkę! Pozdrawiam
sztywnusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-25, 19:19   #20
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Za ciemne a do tego zielone!!!!

Cytat:
Napisane przez aju Pokaż wiadomość
Dzieki
kolor na zdjeciu jest super taki tez bym chciała.A na jaka długość wystarczy jedno opakowanie\?
farba jest w tubce 60 ml plus 60 ml utleniacza, wiec razem 120 ml czyli calkiem sporo. mi spokojnie wystarcza jedna farba, ale mam włosy raczej krótkie, najdłuższe do karku. jak masz długie to w takim przypadku, gdy potrzebne jest dobre zakrycie koloru, na pewno lepiej dwie farby bo lepiej dać jej za dużo żeby wszędzie równo pokrył niż za mało żeby zobaczyć prześwity
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-26, 07:58   #21
aju
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 9
Dot.: Za ciemne a do tego zielone!!!!

Dzięki
zamówiłam 9 po weekendzie zrobie i zobaczymy co tam wyjdzie
aju jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-26, 09:14   #22
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Za ciemne a do tego zielone!!!!

no to pozostaje mi życzyć powodzenia! a z jakiej mocy utleniaczem będziesz robić? ja wzięłam 9% i się cieszę bo ze słabszym byłabym ruda, a zawsze wydawało mi się że nie mam tak ciemnych włosów
pozdrawiam
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 08:44   #23
aju
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 9
Dot.: Za ciemne a do tego zielone!!!!

No już jestem po farbowaniu.Użyłam 9 % utleniacza i troszkę żałuje bo mogły byc jeszcze jaśniejsze.Ogólnie jestem bardzo zadowolona, Farba sie super nakłada bez porównania z farbami ze sklepu, nie niszczy włosów i co najważniejsze nie jestem ani zielona ani ruda!!!Nastepnym razem poprostu uzyje albo 9/1 albo do 9 dodoam 12% utleniacza.Polecam każdemu te farby.
No i dziękuję za pomoc i rady.Pozdrawiam
aju jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 09:00   #24
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Za ciemne a do tego zielone!!!!

dzień dobry cieszę się, że wszystko dobrze się skończyło i że jesteś zadowolona z farby ja byłam równie zaskoczona po pierwszym użyciu, farba jest bardzo delikatna
a, i co do koloru 9/1 użyłam go jako pierwszego i nie polecam jeśli chcesz bardziej jasne, bo po tym odcieniu odrosty mi złapały na miedziany połysk i ciemniej niż po 9, i moje rozjaśnione pasemka słabiej przyciemnił
pozdrawiam i miłego dnia życzę!
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:15.