Uczulenie na twarzy- drobne zaczerwienione babelki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-05-12, 14:14   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

Uczulenie na twarzy- drobne zaczerwienione babelki


z ktorym jak na razie nie radzi sobie dermatolog! drobne zaczerwienione babelki wygladaja troche jak poczatek ropnych, ale nic sie nie dzieje tylko tak trwaja, troche zbledna, czasem pojawia sie nowe, albo tylko wybrzuszenia na skorze niezaczerwienione [img]icons/icon9.gif[/img] wszystko na jednym policzku, reszta nieskazitelna [img]icons/icon12.gif[/img]
dostalam od dermatologa masc metronidazol, ale to raczej jeszcze podraznia... juz nie mam pomyslu, kremy odstawiam, ale cos na buzke klasc musze [img]icons/icon7.gif[/img] a roznicy nie ma wiec to nie krem chyba mam dermike i Yves Rocher (uczulil mnie do biustu krem )

porady i pomocy szukam, to jakies juz trzy miesiace sie ciagnie

dzieki Martyna
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-15, 14:36   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: uczulenie na twarzy

Mam podobny problem, w tym że u mnie ciągnie się już to wszystko ponad półtora roku. Niestety do tej pory leczyli
mnie już na wszystko i niestety bez rezultatów. Mam nadzeje
że jeżeli uda ci sie wyleczyć dasz mi znać.
Powodzenie:Aga
martyna napisał(a):
> z ktorym jak na razie nie radzi sobie dermatolog! drobne zaczerwienione babelki wygladaja troche jak poczatek ropnych, ale nic sie nie dzieje tylko tak trwaja, troche zbledna, czasem pojawia sie nowe, albo tylko wybrzuszenia na skorze niezaczerwienione [img]icons/icon9.gif[/img] wszystko na jednym policzku, reszta nieskazitelna [img]icons/icon12.gif[/img]
> dostalam od dermatologa masc metronidazol, ale to raczej jeszcze podraznia... juz nie mam pomyslu, kremy odstawiam, ale cos na buzke klasc musze [img]icons/icon7.gif[/img] a roznicy nie ma wiec to nie krem chyba mam dermike i Yves Rocher (uczulil mnie do biustu krem )
>
> porady i pomocy szukam, to jakies juz trzy miesiace sie ciagnie
>
> dzieki Martyna
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-18, 17:29   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: uczulenie na twarzy

Wiesz co, YR nie uzywałam, ale co do Dermiki, to wg mnie
najbardziej agresywne polskie kosmetyki. Spróbuj sobie zmienić
na coś z serii Pharmaceris odpowiedniego dla Twojej cery,
albo AA (polecałabym Ci Hydrożel "Perły młodości) na początek
(ja uzywam tego w celu likwidacji wszelkich podrażnień,
zasuszają się do 2- 3 dni). Inzczej zostaja Ci tylko testy
alergiczne, współczuję
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-20, 15:41   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: uczulenie na twarzy

Martyna,
Też ostatnio pojawiło mi się uczulenie na twarzy. mam alergie kontaktową, testy nic nie wykazały. Moja znajoma Doktor zawsze aplikuje mi wtedy zyrtce (lub inne) . Odstawiam wszystkie ew. podrażniające kosmetyki. Do mycia twarzy: woda termalna, serwatka, zsiadłe mleko.
Na twarz 3 razy dz. Fenistil, na noc Diprosalic (płyn)później maść cholesterolową. W moim przypadku taka kuracja pomaga.
Dodam, że ostatnio poszłam do innego doktora (moja znajoma wyjechała) w Centrum Medycznym, który stwierdział u mnie ....trądzik różowaty (!!!!) Był to prof. dr hab.

martyna napisał(a):
> z ktorym jak na razie nie radzi sobie dermatolog! drobne zaczerwienione babelki wygladaja troche jak poczatek ropnych, ale nic sie nie dzieje tylko tak trwaja, troche zbledna, czasem pojawia sie nowe, albo tylko wybrzuszenia na skorze niezaczerwienione [img]icons/icon9.gif[/img] wszystko na jednym policzku, reszta nieskazitelna [img]icons/icon12.gif[/img]
> dostalam od dermatologa masc metronidazol, ale to raczej jeszcze podraznia... juz nie mam pomyslu, kremy odstawiam, ale cos na buzke klasc musze [img]icons/icon7.gif[/img] a roznicy nie ma wiec to nie krem chyba mam dermike i Yves Rocher (uczulil mnie do biustu krem )
>
> porady i pomocy szukam, to jakies juz trzy miesiace sie ciagnie
>
> dzieki Martyna

martyna napisał(a):
> z ktorym jak na razie nie radzi sobie dermatolog! drobne zaczerwienione babelki wygladaja troche jak poczatek ropnych, ale nic sie nie dzieje tylko tak trwaja, troche zbledna, czasem pojawia sie nowe, albo tylko wybrzuszenia na skorze niezaczerwienione [img]icons/icon9.gif[/img] wszystko na jednym policzku, reszta nieskazitelna [img]icons/icon12.gif[/img]
> dostalam od dermatologa masc metronidazol, ale to raczej jeszcze podraznia... juz nie mam pomyslu, kremy odstawiam, ale cos na buzke klasc musze [img]icons/icon7.gif[/img] a roznicy nie ma wiec to nie krem chyba mam dermike i Yves Rocher (uczulil mnie do biustu krem )
>
> porady i pomocy szukam, to jakies juz trzy miesiace sie ciagnie
>
> dzieki Martyna

martyna napisał(a):
> z ktorym jak na razie nie radzi sobie dermatolog! drobne zaczerwienione babelki wygladaja troche jak poczatek ropnych, ale nic sie nie dzieje tylko tak trwaja, troche zbledna, czasem pojawia sie nowe, albo tylko wybrzuszenia na skorze niezaczerwienione [img]icons/icon9.gif[/img] wszystko na jednym policzku, reszta nieskazitelna [img]icons/icon12.gif[/img]
> dostalam od dermatologa masc metronidazol, ale to raczej jeszcze podraznia... juz nie mam pomyslu, kremy odstawiam, ale cos na buzke klasc musze [img]icons/icon7.gif[/img] a roznicy nie ma wiec to nie krem chyba mam dermike i Yves Rocher (uczulil mnie do biustu krem )
>
> porady i pomocy szukam, to jakies juz trzy miesiace sie ciagnie
>
> dzieki Martyna
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-26, 21:33   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
troche zeszlo!!

dzieki Dziewczyny za porady!! [img]icons/icon7.gif[/img]
ostatecznie pomola DIPROGENTA, troche sie wahalam bo to z gentamycyna, stosuje sie toto rowniez przy alergicznym zapaleniu skory. Ale pomoglo, ufff! skora sie wygladzila i teraz jest na etapie blednacych plamek! hura! kremy odstawila, 'perly mlodosci' gora, litry wody do picia, wapno i claritine przez 2 tygodnie.
dziei raz jeszcze
martyna
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 15:58   #6
yvette73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 21
Dot.: Uczulenie na twarzy- drobne zaczerwienione babelki

witam
miałam podobny problem a raczej nadal mam od czasu do czasu moja kosmetyczka poradziła mi na to stosowanie alantanu w kremie na twarz i picie wapna ze 3 razy dziennie mocnego i pomaga z reguły pojawia mi sie w marcu albo gdy pyli coś co mnie uczuli oczywiście nie znika tak od razu ale wapno i anantan na 100% pomogą
yvette73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 09:42   #7
maja0088
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1
Dot.: Uczulenie na twarzy- drobne zaczerwienione babelki

Witam.
Ja też mam takie kłopoty niestety i to już od dawna.
Mam zaczerwienienie, buły, bąbelki na brodzie i czasami przy nosie.Boli,swędzi niekiedy piecze.
Pojawia mi się to tylko zimą a latem znika.Mam to od.......1 gimnazjum.
Pamiętam moją pierwszą wizytę u dermatologa która stwierdziła że to trądzik i przepisała mi przeróżne leki.Efektem tej diagnozy było rozlanie tego na całą twarz , straszny ból i okropny widok.Nie poszłam już do niej Odczekałam aż stan skóry się po prawi i chciałam iśc do innej dermatolog ale przyszło lato i całkiem się wygoiła .W zimę znowu się zaczęło i poszłam do innej dermatolog,miałam zrobione testy i stwierdziła że to uczulenie i przepisała mi leki.Stosowałam je trochę pomagały ale całkowicie mi to znikło latem.W zimę znowu poszłam do tej dermatolog i myślałam że przepisze mi te leki co ostatnio ale ona stwierdziła że mam trądzik różowaty zdziwiłam się i próbowałam dyskutowac ale ona stwierdziła że to wygląda inaczej niż wtedy i to jest trądzik różowaty.Zaczęłam stosowac te leki które przepisała i pożałowałam tego bardzo.Znowu zmieniłam dermatolog która powiedziała że to na pewno nie trądzik różowaty.Przepisywała mi różne leki ale jakoś to nie pomaga za bardzo i zdaje mi się że ta dermatolog nie wie co to jest za bardzo i że tylko przypuszcza.
maja0088 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-26, 12:57   #8
honorata0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 14
Dot.: Uczulenie na twarzy- drobne zaczerwienione babelki

Witam!
Podrzucę może temat. Mam to samo, czyli jakieś zaczerwienienie na brodzie od czasu do czasu z małymi ropnymi wypryskami. Czasem wydaje mi się,że jest lepiej,ale po jakimś czasie jest znowu gorzej. Ogólnie zainfekowana jest tylko broda na szczęście się nie roznosi. Trwa to już ok 1,5 miesiąca.Dziewczyny poradźcie co robić. Od jutra zacznę pić wapno, może to pomoże. Ogólnie wydaję mi się,że tą reakcję wywołał krem. Odstawiłam go po 3 dniach mimo wszystko buzia nadal się nie goi. Czekam na jakiekolwiek porady. Pozdrawiam ciepło
honorata0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:17.