Ropiejące uszy po przebiciu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-05-30, 13:52   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

Ropiejące uszy po przebiciu


Dziewczyny mam problem z przebitym uchem .Co jakis czas tworzy sie ropa , przemywam spirytusem kosmetycznym .Trwa to pare dni .Pozniej mam problem aby zalozyc kolczyk. Czy jest jakis inny sposob aby sie tego pozbyc,moze ktoras miala podobna sytuacje .Z gory dziekuje.
Ps.Uszy przebijalam u kosmetyczki .Nosze zloto .
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-30, 21:11   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: prosze o pomoc !!

Sama kiedyś miałam podobny problem. W związku z tym 'papraniem' przestałam na kilka lat nosić kolczyki. Ostatnio musiałam ponownie przekłuć uszy. Na szczęście, kosmetyczka udziliła mi wreszcie kilku pożytecznych rad. Po pierwsze: NIE WOLNO przemywać uszu spirytusem. Najlepsza do tego celu jest woda utleniona. Po drugie: zamiast wody utlenionej można zastosować specjalny żel, który jest do kupienia w salonie kosmetycznym. Ja się bez niego obyłam, gdyż jest droższy od wody utlenionej, a działanie ma zbliżone. Po trzecie: kolczyki ze stali chirurgicznej powinno nosić się przez około 3 miesiące. Duże, ciężkie i zwisające 'koła' i inne takie dopiero po upływie 6 miesięcy. Ponadto, 'uszne' zabiegi dezynfekujące należy wykonywać rano i wieczorem. Stosowanie się do tych zaleceń naprawdę ma sens. Mnie pomogło. Pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-30, 21:57   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: prosze o pomoc !!

Agno, a może jesteś uczulona na złoto?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-05, 21:03   #4
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: prosze o pomoc !!

Uszy po przekłuciu trzeba pielęgnować albo płynem Studex albo żelem tej samej firmy (to nie są drogie preparaty a zapobiegają takim przypadkom jak Twój). Kosmetyczka powinna poinstruować Cię jak dbać o uszy po przekłuciu (conajmniej przez kilka miesięcy , nawet do pół roku powinnaś nosić kolczyk którym było przekłuwane ucho , przemywać ucho płynem Studex codziennie , aż do zagojenia , co jakiś czas (często ) czyścić kolczyk (wyjąć , umyć , przetrzeć spirytusem ), jeśli wytworzył się stan zapalny to może pomóc Ci Neomycyna w aerozolu.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-05, 21:31   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: prosze o pomoc !!

Miałam podobny problem i okazało się ,że jestem uczulona na srebro. Gdy zakładałam kolczyki srebrne uszy ropiały, krwawiły i puchły momentalnie. Przypadkowo przymierzyłam kolczyki z metalu i po 10 minutach opuchlizna ustąpiła. Spróbuj więc założyć nie srebrne i nie złote kolczyki-może też jesteś uczulona na nie uczulona.
pozdrawiam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-06, 07:23   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: prosze o pomoc !!

polecam Cui przemywanie ucha naparem z rumianku w żadnym razie nie SPIRUTUSEM! a najwyżej woda utleniona ale woda tylko odkaża a rumianek ma własciwości przeciwzapalne czego śladem jest ropa,życzę powodzenia Ivka
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-07, 14:34   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: prosze o pomoc !!

Dziewczyny dzieki za wszystkie informacje .Ucho wrocilo do normy.Przemylam pare razy woda utleniona .Musze jeszcze poszukac reszte opisanych plynow .Dzieki trzymajcie sie cieplo .agna
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-02, 15:26   #8
krzesiu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1
Dot.: Ropiejące uszy po przebiciu

hej. Także mam problem z przekłutymi uszami! nie mam raczej uczulenia na srebro bo mam kolczyka w brwi i nic mi nie było nigdy . Pół roku nosiłam kolczyki od kosmetyczki i przemywałam wodą utlenioną i stosowałam codziennie kikla razy maść tribiotyc ale to nic nie pomaga! słyszałam ze dobrze jest zmienić kolczyki na kółka więc kupilam takie male srebrne zmieniłam i jest jeszcze gorzej! nic nie pomaga mi od pół roku! byłam u kosmetyczki ale ona twierdzi że nie może mi pomóc, że musze sama się z tym uporać, ale już niewiem jak co robić dalej. Czzytałam też że niktóre dziewczyny malują tą część kolczyka co daje się do ucha lakierem bezbarwnym i to im pomaga... juz mama nie wiem czy odjąc się tego, bo już nie wiem co innego robić .....
krzesiu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 15:34   #9
Iwonka932
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1
Dot.: Ropiejące uszy po przebiciu

ja nosiłam kolczyki po przekuciu przez może miesiąc pod koniec kosmetyczka poradziła mi zebym wyciagała kolczyk i wkładała .Nałożyłam srebrne kolczyki lecz niestety uszy mi sie w nich nie goiły wiec nosiłam złote przez jakies 3 tyg i uszy mi sie świetnie zagoiły , ale kazdy inaczej ten okres przechodzi. niestyey zrobiam sobie tydzien temu drugą dziurke i nie ukrywam ze ucho mnie troszke boli i teraz nie moge nawet w starej dzurce nosic cieżkich tylko jakies delikatne lub wkrety .
Iwonka932 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:38.