Zapachy letnie/zimowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-22, 12:32   #1
ennkaa
Zakorzenienie
 
Avatar ennkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: takie tam wsiomiasto
Wiadomości: 10 170
GG do ennkaa

Zapachy letnie/zimowe


Dziewczyny, tak się zastanawiam. Czy macie jakiś podział perfum na zimowe/letnie a może wiosenne/jesienne?

Niby latem powinno się używać zapachów lekkich, świeższych a zimą otulających, ale co ja poradzę, że lubię waniliowe ulepki i każdej porze roku? Czy skrapianie się NOA w środku lata to błąd w sztuce? Albo niedawne moje nabytki Neonatura i Rose też moim zdaniem będą super latem. Może coś z moim nosem??
Jedyne perfumy, które do tej pory latem mi nie pasowały to piąta aleja bo znika w upale jak kamfora.

Ja nie mam takiego podziału. A Wy? Napiszcie co o tym sądzicie i jeśli macie jakiś system to czego używacie zimą a czego latem.
__________________
...Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...
ennkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 12:43   #2
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Zapachy letnie/zimowe

Osobiście nie lubię i nie robię takiego podziału, każdy powinien pachnieć tym, co lubi i kiedy ma ochotę. Oczywiście, nie katując przy tym otoczenia roztaczanymi woniami
Sama generalnie używam latem perfum świeżych, orzeźwiających (Lancome O Oui, Clinique Hapy Heart) ale jak mnie najdzie na coś cieplejszego typu Sensi to też noszę, i nie patrzę na kalendarz i termometr, tylko raczej na własny nastrój
Natomiast zimą (przynajmniej w tym sezonie) tak mnie jakoś naszło (co jest nieco dziwne, bo zwykle wolałam zapachy kwiatowe) na perfumy ciepłe, "jadalne" (Belle de Piernik, Theorema), otulające - OI . ale też zdarza mi się mimo jesieni za oknem pachnieć Black, które jest lekkie i delikatne. Jednym słowem - nie ma reguły
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 12:49   #3
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Zapachy letnie/zimowe

u mnie jest tak ze jak goraca na dworze to lubie wszelakie swiezsze nuty - cytrusy itp - tego lata moim favoryte i perfumami dnia kazdego DKNY Be delicious ktorymi teraz nie psiknelabym sie bo nie mam na to najmniejszej ochoty.

Zamienilam je teraz na Fendi - bo ciezkie i cieple.

Jako maniaczka nie jestem ani wielka znawczynia perfum ale zawsze tak bylo latem swieze cytusy zima wanilie kokosy itp
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 13:07   #4
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Zapachy letnie/zimowe

ja tez wole latem takie bardziej owocowe zapachy, np. Nine odłozylam na lato, a teraz wole slodkie zapachy, takie otulające.
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 17:50   #5
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Zapachy letnie/zimowe

No u mnie kategorycznie jest podział. Mało, że lato, zima to u mnie jest jeszcze podział na jesień i wiosnę... No i ja przestrzegam zasady, że letnie perfumy teraz sobie śpią, choć czasem mam je ochotę sobie powąchać w czasie zimy.
Czy robisz błąd w sztuce?
Nie dlaczego, każdy powinien używać takich perfum, które lubi i które pasują do jego stroju, nastroju, osobowości i uwaga również wyglądu. Ja np. nie wyobrażam sobie delikatnej blondynki ubranej w Opium...Według mnie są pewne rodzaje perfum, do których trzeba mieć predyspozycje zewnętrzne. No, ale to tylko moje zdanie, może niepotrzebnie dorabiam ideologię?
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 17:58   #6
falka
Raczkowanie
 
Avatar falka
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 411
Dot.: Zapachy letnie/zimowe

no chciał nie chciał to mi się dzielą na zimowo/letnie...
Przy czym muszę zaznaczyć że zapachowo stanowczo wolę zimę.... ciepłe, otulające zapachy
a co do wspomnianego noa to traktuję ją jako letni zapach, w momencie gdy mam powyżej dziurki w nosie świerzuchów
__________________
Siła zdolna zmieniać świat (...)
jest więc według ciebie Chaosem, sztuką i nauką?
Przekleństwem, błogosławieństwem i postępem?
A nie przypadkiem Wiarą? Miłością? Poświęceniem?
http://www.suwaczki.com/tickers/p19u9n73qxcp5qvv.png

falka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 18:04   #7
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Zapachy letnie/zimowe

U mnie dzielą się na letnie, jesienne, zimowe i wiosenne. Poza tym na wietrzne, bezwietrzne, deszczowe i słoneczne
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-22, 18:18   #8
ennkaa
Zakorzenienie
 
Avatar ennkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: takie tam wsiomiasto
Wiadomości: 10 170
GG do ennkaa
Dot.: Zapachy letnie/zimowe

Bo pytam właśnie dlatego, ze ja jakoś zawsze starałam się utrzymywać taki podział i prawie sobie lato obrzydziłam No nie lubię takich zapachów typowo letnich i już.
Z tego lubię to chyba tylko premier jour jest najlżejsze, no ale to też nie jest taki cytrus czy świeżak.
Niedawno dostałam z targowiska ONE Kleina i ok...ładne...zużyłam w upały...i zapomniałam I wtulałam tęsknie nocha w korki czekając na ochłodzenie. No a to chyba nie w tym rzecz, co nie?
__________________
...Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...
ennkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 18:43   #9
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 615
GG do olcia7
Dot.: Zapachy letnie/zimowe

Raczej przestrzegam podziału na pory roku w doborze zapachów, ale nie uważam, ze to jedyna słuszna droga. Można naprawdę pięknie pachnieć Opium latem pełnym słońca! Byle zachować umiar
Generalnie używam cytrusowych, ziołowych, lekkich i roślinnych wód latem, wiosną kwiatowych, jesienią i zimą korzennych, waniliowych, paczulowych i ciepłych. Generalnie, ale nie trzymam się tego sztywno po prostu tak się raczej dobrze czuję. Latem np. w Nature Millenaire czułabym się jakbym ubrała zimowe buty, a z kolei gdybym w grudniu wypachniła się Herba Fresca to jakbym na ziąb wyszła w bluzce na ramiączkach... ale istnieją wyjątki i tzw. zapachy całoroczne, np. Cerruti Image. a ostatnio też odkryłam Diesel Green, którego też trudno mi zakwalifikować jednoznacznie
__________________
Łatwiej patyk obcinkować niż go potem pogrubasić..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696
olcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 19:43   #10
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Zapachy letnie/zimowe

Dla uściślenia, moje podziały są bardzo indywidualne. Też nie mam serca do świeżuchów, ale na przykład Dolce Vity używam właściwie tylko ldo letnich sukienek. Oczywiście nie w totalne upały. Nu teoretycznie nadające się na wszelkie chłodne dni, dla mnie dobre jest na wietrzny słoneczny dzień późnosierpniowy i wrześniowy, oraz na mglistą lub słoneczną jesień. Broń Boże na deszcz! I na pewno nie na wiosnę! Wiosenny deszcz to Scent i tylko Scent . Swoją drogą jedyny naprawdę uniwersalny dla mnie zapach. Wszystko zależy od tego, z czym dany zapach najlepiej mi się komponuje. Generalnie nie zgadzam się z podziałem konwencjonalnym - cytrusowe, lekkie na lato, ciężkie i słodkie na zime.
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 20:00   #11
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Zapachy letnie/zimowe

Ja chyba mimo wszystko - czyli mimo wyjątków - stosuję regułę podziału zapachów wg pór roku.

Latem wolę jednak lżejsze zapachy takie jak wersja Eau delicate 24 F Hermesa czy Ogródek Sródziemnomorski i nie bardzo wyobrażam sobie użycie tych zapachów teraz, już nie wspominając o zimie. Po pierwsze, miałabym wrażenie, że mnie wychładzają, a po drugie na mnie takie zapachy giną w niskich temperaturach.
Tak samo jak w niskich temperaturach ginie na mnie Narciso, którego używam tylko latem, a wiem, że dla niektórych to zapach na jesień - zimę.
BC też rozwija się na mnie dużo ładniej w cieple, a powszechnie uważa się, że to zimowy zapach

Z kolei są zapachy, które w cieple są zabójcze i nie ujawniają całego swojego piękna, jak YD czy Cinnabar EL i ja zawsze czekam z nimi na siarczyste mrozy.
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-22, 20:43   #12
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 615
GG do olcia7
Dot.: Zapachy letnie/zimowe

Cytat:
Napisane przez rawita Pokaż wiadomość
Broń Boże na deszcz! I na pewno nie na wiosnę! Wiosenny deszcz to Scent i tylko Scent . Swoją drogą jedyny naprawdę uniwersalny dla mnie zapach. Wszystko zależy od tego, z czym dany zapach najlepiej mi się komponuje. Generalnie nie zgadzam się z podziałem konwencjonalnym - cytrusowe, lekkie na lato, ciężkie i słodkie na zime.
O tak, Rawita, przypomniałaś mi o Scencie - jak najbardziej uniwersalny zapach. I również czuję awersję do niektórych zapachów w deszczowe dni. Niektóre zapachy są wilgotne i zimne, przez co potęgują uczucie doskwierającego chłodu.. chyba, tak myślę. W słoneczny, nawet najbardziej mroźny dzień z miłą chęcią użyję jakiegoś świeżego równie promiennego jak dzień zapachu! Wszystko zależy od aury i nastroju
__________________
Łatwiej patyk obcinkować niż go potem pogrubasić..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696
olcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 20:48   #13
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 615
GG do olcia7
Dot.: Zapachy letnie/zimowe

Cytat:
Napisane przez joasiak1 Pokaż wiadomość
BC też rozwija się na mnie dużo ładniej w cieple, a powszechnie uważa się, że to zimowy zapach
I też się pod tym podpiszę... zauważyłam ostatnio to samo. W chłodzie robi się kwaśny, zimny i mocno dymny. W cieple pięknie rozwita: ciepło, miękko, kaszmirowo i przytulnie. I dlatego chętnie go wypróbuję nawet w cieplejsze dni
__________________
Łatwiej patyk obcinkować niż go potem pogrubasić..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696
olcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 20:49   #14
ennkaa
Zakorzenienie
 
Avatar ennkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: takie tam wsiomiasto
Wiadomości: 10 170
GG do ennkaa
Dot.: Zapachy letnie/zimowe

Bardzo ciekawe rzeczy piszecie Mam teraz w swojej niewielkiej kolekcji tylko takie zapachy, które kocham miłością absolutną żadnych takich kompromisowych, nie bardziejszych czy słabo trafionych...i w związku z tym oczywiście żadnego letniego!Wszystkie czekoladowe, waniliowe, słodkie, mocno kwiatowe w ostateczności. Mam wrażenie, że jakby je zmieszać to można by z nich ciasto upiec.
Ja wiem, że do lata kupa czasu, ale nie chcę "psuć" mojej IDEALNEJ rodzinki perfumowej...albo może się muszę wyprowadzić na biegun, co?
__________________
...Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...
ennkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 20:56   #15
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 615
GG do olcia7
Dot.: Zapachy letnie/zimowe

Ennkaa, ja uważam, że jeżeli sama dobrze się czujesz w waniliowych zapachach latem, to dlaczego masz to zmieniać? Kojarzę, że nieraz minęła mnie osoba pięknie pachnąca wanilią, czy innym cięższym orientalnym zapachem w środku gorącego lata. Wcale mnie to nie raziło. To kwestia tego czy zapach pasuje do danej osoby i co Tobie samej się podoba. Na szczęście przecież nie ma sztywnych reguł.
__________________
Łatwiej patyk obcinkować niż go potem pogrubasić..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696
olcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 21:17   #16
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Zapachy letnie/zimowe

Ja sama nigdy nie robiłam takich podziałów. Zrobił je za mnie mój nos.

Generalnie zawsze lubiłam zapachy ciężkie, mocne, takie jak Dune, Obsession, Joop Femme, a mimo to latem zlewam się Gabrielą, Sotto Voce, niebieskim Exclamation. Jakoś tak samo wyszło.

Ostatnio robię sporo testów i zauważam, że zmienił mi się gust. Przy okazji jesieni spasowały mi: Gloria, J'adore EDP. W nos wpadł mi także Bright Crystal, ale w zimny dzień było mi w nim jakoś dziwnie. Zostawiam go sobie więc na lato.

Jakoś fizjologia tak sama decyduje.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 21:49   #17
eiri
Wtajemniczenie
 
Avatar eiri
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łódź/Linkoping
Wiadomości: 2 487
GG do eiri
Dot.: Zapachy letnie/zimowe

Hmmm, raczej nie mam... Kiedyś już wspominałam, że w upalne lato świetnie funkcjonowałam w tpwarzystwie teoretycznie ciężkiej Sonii Rykiel Woman, nosiłam też Euphorię... jednak tej drugiej już nie będę, bo zdecydowanie lepiej się rozwija w chłodzie I to chyba sedno sprawy: jeśli tylko zapach ładnie się rozwija na skórze, to noszę go niezależnie temperatury na zewnątrz.
Z drugiej strony mam na półce perfumy przypisane do pór roku. Duende to dla mnie wczesne przedwiośnie, kiedy spod resztek śniegu wykluwają się pierwsze zdziebełka trawy... Green Tea to maj i czerwiec, majówki i wycieczki za miasto. In black z kolei to sierpniowy schyłek lata i moja czarna sukienka
To efekt "pierwszego psika", momentu, kiedy pierwszy raz miałam zapach na sobie- zawsze bardzo to zapamiętuję i jeśli pozostawia miłe wrażenie- kultywuję zakładając zapach w podobnym punkcie czasoprzestrzeni
Moje najnowsze oczko w głowie- Belle- pewnie będzie już na zawsze gwiazdą jesieni...
__________________
eiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 23:32   #18
lilianaX
Rozeznanie
 
Avatar lilianaX
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 611
Dot.: Zapachy letnie/zimowe

W ogóle nie zwracam uwagi na tradycyjne podziały:na lato, zimę, wieczór, dzień, dla młodych, starszych, brunetek, blondynek, itd. Moim zdaniem to sztywne i sztuczne schematy, strasznie moim zdaniem nudne i mieszczańskie, choć oczywiście jest w pełni zrozumiałe dla mnie, że np. w gorący dzień większość ludzi lubi się wypsikać czymś orzeźwiającym. Ja tak nie mam. Pachnę zawsze tym na co mam ochote, a zwykle bez względu na pogodę mam ochotę na coś zielonego i mocno rześkiego Myślę, że powinniśmy się kierować wyłącznie swoimi upodobaniami, a nie tym, czym ktoś sobie wymyślił, że należałoby w danym momencie pachnieć. Trudno przecież czuć się dobrze pachnąc czymś czego się nie lubi
lilianaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 09:02   #19
Szarada
Zakorzenienie
 
Avatar Szarada
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 5 146
Dot.: Zapachy letnie/zimowe

Za mnie też wybiera nos. Niedobrze mi się robi w lecie od ciężkich waniliowych, jadalnych, orientalnych zapachów, więc sięgam po lżejsze kwiatki. Z kolei w zimie bardziej przychylnym okiem (i nosem) patrzę na otulańce.
Szarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:33.