Misja w Zambii - proszę pomóż ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-11-26, 19:06   #1
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_

Misja w Zambii - proszę pomóż !


Witam wszystkich serdecznie i w imieniu Siostry Józefy, która jest misjonarką w Zambii proszę o pomoc dla głodujących dzieci w Zambii.
Za 4 tygodnie będą Święta Bożego Narodzenia, które w Polsce obchodzone są przy suto zastawionych stołach.
W tym samym czasie na całym świecie mnóstwo ludzi w tym wiele dzieci głoduje
W miejscowości Mpanshya znajduje sie Misja Sióstr Boromeuszek, które codziennie leczą chorych, ucza praktycznych umiejętności, katechizuja i w miare mozliwości zapewniają głodujacym sierotom choc jeden posiłek dziennie, oprócz tego nic więcej te dzieci nie jedzą, jest to coś w rodzaju kaszki manny tyle że z kukurydzy.
Sytuacja ciagle się pogarsza gdyż AIDS zbiera ogromne żniwo, pozostawiając coraz więcej dzieci bez opieki.
Do cywilizacji jest 200 km, siostry są bez prądu i telefonu.
Zainteresowanym pomocą podam adres do Zambii i nr konta.
Naprawdę nie są tu potrzebne duze pieniadze !!!
1 zł = wyzywienie, internat, opłacenie szkoły dla 1 dziecka / 1 dzień !!!
więc KAZDY GROSZ SIE LICZY
Misja ta nie ma przedstawicielstwa ani strony internetowej, taką prowizoryczna stworzyłam sama a wiadomość o misji rozchodzi się poczta pantoflową.


Ponieważ wątek bardzo się rozwiną i bardzo trudno znaleźć najważniejsze informacje, wklejam adres misji i nr konta, na który mozna przesyłać pieniądze na misje - dziękuje za każdą złotówkę, która sprawi że konkretne dziecko nie będzie przez cały dzień głodne


St. Luke’s Mission Hospital
Mpanshya
P.O. Box 32 789 Lusaka
ZAMBIA – Centr. Afryka

(jezeli na ten adres będzie przesyłana paczka wielokilogramowa to proszę w środku napisać SM Józefa Słaba, a jeżeli list to można na początku adresu - siostra uniknie wtedy niepotrzebnych opłat celnych)


Zgromadzenie Sióstr Boromeuszek, ul. Okrzei 27, 43-190 Mikołów
Bank PeKaO S.A. I O/Katowice Nr 39 1240 1330 1787 0000 2315 4683
Z dopiskiem : Siostra Józefa Słaba
SWIFT dla PeKaO S.A.: PKOPPLPW
IBAN: PL39 1240 1330 1787 0000 2315 4683


tutaj będę wklejać kolejne osoby

Adopcyjne Mamy i Tatusiowie

wystarczy kliknąć żeby zobaczyć ich podopiecznych



ahamar i Kelvin

Anastazja# i
Enala


AniaWila i Milton

Siostra AniWili ma bliźniaczki

anka_m i Caroline

Animator : Jackson
Scholastika
Jenipher
Dorcas

annee i Catherine

Asienka83 i Stephen i tutaj większy

Avon1305 i Mathew
Bambii i Jakub

Bezsenność i Gruce

BIG ma bliźniaki Suzanne i Roberta

czarownicagosia i Marianna

Dla Ciebie J. i Mailoni

Dragon_flyyy i Joshua

elinka z Bupe Chiboko i Jenipher Musoka

Erietka iFaustina oraz Sauleti

Floe i Elizabeth

gosiakk7 i Dominik

goska__ i Patrick

Jaroszania i Daso

Kasia*** i Beatrice

Luba i Maxon

Malwina19801 i Faustina
i tutaj Faustina z rodzeństwem

MAMA i Victor i tutaj

mamamatiego i Lameck

Mikrejsza i Marthe

moria44 i Mabvuto

mukashana i Sylwia

Nela85 i Kennedi

Nutka81 i Assan

**onka** i Tasile

Opolanka i Lwiza



pita777 i Christina

Seona i Mercy i tutaj

Sobótka i Belite

sp nr 4 z Jastrzębia Zdroju i Alick

Traci i Belita

Vesper21 i Sandfort

ysia i Ruth





a ty ? kim się zaopiekujesz ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg c7f9defe0291bebdm.jpg (7,5 KB, 641 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PIC03496.jpg (36,6 KB, 112 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PIC03434.jpg (60,8 KB, 76 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PIC03438.jpg (69,3 KB, 64 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PIC03487.jpg (74,7 KB, 81 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PIC03450.jpg (38,1 KB, 110 załadowań)

Edytowane przez _MAMA_
Czas edycji: 2007-09-03 o 14:48
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-27, 11:21   #2
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Wiele osób pyta co można kupić aby wysłać do misji dla dzieci.
Ja polecam wysyłać rzeczy, które mamy w domu, nam są nie przydatne a komuś w Zambii mogłyby się bardzo przydać. Przesyłając te rzeczy ponosimy jedynie wydatek na opłatę za przesyłkę, która jest i tak dość droga.
Na miejscu siostry moga wszystko kupić, tylko trzeba mieć pieniadze.
Osoby, które bardzo chciałby coś ofiarować ale nic nie mają w domu, moga zrobic przelew na konto z dopiskiem w tytule co siostra ma kupić dzieciom od nich. Obecnie bardzo potrzebne są pieniazki na mleko dla niemowląt. Codziennie do centrum dożywiania przychodzi 20 dzieci, które trzeba nakarmić.
Bardzo przydadzą się ubranka dziecięce i wszelkie akcesoria (buteleczki, smoczki, kosmetyki) takie z których wasze pociechy juz wyrosły - nie wyzucajcie do śmietnika.

Zapraszam na coraz lepszą stronę o misji www.adopcjaserca.pl

Edytowane przez _MAMA_
Czas edycji: 2007-02-26 o 13:53
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-27, 14:56   #3
eli za
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 53
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Moze od razu podaj tutaj numer konta. Chyba nie bedzie to odebrane jako reklama? Sama nie wiem, bo regulamin przeczytalam niedokladnie...
eli za jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-27, 15:08   #4
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

no właśnie chciałam ale pewnie wszyscy pomyśleliby że to moje konto tylu oszustów na tym świecie że trochę sie nie dziwię że ludzie nie mają zaufania. Jezeli ktoś naprawdę będzie chciał wysłać to proszę zapytać. Na razie podam adres tej misji. Moze ktoś wyśle choc siostrze zyczenia na święta z Polski, albo od Polaka, bo tu przeciez ludzie z całego świata piszą. Doda opłatek i bedzie jej miło, bo wiecie, one też tam głodują z tymi dziećmi, niby jak maja sie objadać widząc dookoła taka biedę.

oto ten adres:
S.M. Józefa Słaba
St. Luke’s Mission Hospital
Mpanshya
P.O. Box 32 789 Lusaka
ZAMBIA – Centr. Afryka
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-27, 15:11   #5
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Nie chcę okazać się bez serca,ale powiem szczerze,że nie mam zaufania do takich apeli ogłaszanych w internecie
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-27, 15:20   #6
eli za
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 53
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez Momo Pokaż wiadomość
Nie chcę okazać się bez serca,ale powiem szczerze,że nie mam zaufania do takich apeli ogłaszanych w internecie
Dlaczego? Tak mozna dotrzec do wiekszej liczby osob.
Nie udzielam sie tutaj duzo, ale wiem, ze na wizazu przeprowadzane rozne akcje. Zbiera sie fundusze dla chorej dziewczynki, jest duzo akcji zbierania pieniedzy dla zwierzat. Jakos tam ludzie pomagaja to moze i tutaj ktos zechce pomoc.
eli za jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-27, 15:24   #7
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez eli za Pokaż wiadomość
Dlaczego? Tak mozna dotrzec do wiekszej liczby osob.
Nie udzielam sie tutaj duzo, ale wiem, ze na wizazu przeprowadzane rozne akcje. Zbiera sie fundusze dla chorej dziewczynki, jest duzo akcji zbierania pieniedzy dla zwierzat. Jakos tam ludzie pomagaja to moze i tutaj ktos zechce pomoc.
zgadzam sie
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-27, 15:39   #8
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez Momo Pokaż wiadomość
Nie chcę okazać się bez serca,ale powiem szczerze,że nie mam zaufania do takich apeli ogłaszanych w internecie
Cytat:
Napisane przez eli za Pokaż wiadomość
Dlaczego? Tak mozna dotrzec do wiekszej liczby osob.
Nie udzielam sie tutaj duzo, ale wiem, ze na wizazu przeprowadzane rozne akcje. Zbiera sie fundusze dla chorej dziewczynki, jest duzo akcji zbierania pieniedzy dla zwierzat. Jakos tam ludzie pomagaja to moze i tutaj ktos zechce pomoc.
Cytat:
Napisane przez Mirianka Pokaż wiadomość
zgadzam sie
--->http://www.lowdown.co.zm/2005/2005-12/stlukes.htm
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-27, 17:07   #9
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Wkurza mnie bo caly swiat patrzy jak Afryka umiera.Zamiast tych wojen i tego calego zla powinnismy walczyc z nedza , glodem i chorobami ktore dziesiatkuja nie tylko Afryke ale wszystkie inne biedne kraje.Gdzie sa Ci wszyscy wielcy przywodcy uznajacych sie za "prawych" i "sprawiedliwych" no tak tam nie beda "pomagac" bo nie ma zadnych korzysci.Zenada.
traci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-27, 17:27   #10
La-ra
Rozeznanie
 
Avatar La-ra
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 628
Wyślij wiadomość przez MSN do La-ra
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez traci Pokaż wiadomość
Wkurza mnie bo caly swiat patrzy jak Afryka umiera.Zamiast tych wojen i tego calego zla powinnismy walczyc z nedza , glodem i chorobami ktore dziesiatkuja nie tylko Afryke ale wszystkie inne biedne kraje.Gdzie sa Ci wszyscy wielcy przywodcy uznajacych sie za "prawych" i "sprawiedliwych" no tak tam nie beda "pomagac" bo nie ma zadnych korzysci.Zenada.
Ależ pomagają! Potęgi gospodarcze tego świata spotykają się raz do roku w jakimś uroczym zakątku i przy homarach deliberują jak walczyć z głodem na świecie. Zdaje się, że taka afrykańska misja mogłaby żyć przez kilkadziesiąt albo i kilkaset lat z funduszy jakie przy okazji takiej imprezy są przejadane .
La-ra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-27, 17:41   #11
ra-barbara
Raczkowanie
 
Avatar ra-barbara
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Swiętokrzyska wieś
Wiadomości: 230
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Jestem za tym by pomóc, ale ostrożna jestem jeśli chodzi o takie apele osób indywidualnych.Nie urażając nikogo, ale w naszym kraju wiele takich akcji konczy się czesto aferą. Wiec myslę że przede wszystkim koscioly powinny te akcję nagłosnić wśród wiernych, może zamiast pieniędzy powinno sie właśnie wysyłać jedzenie, ubranie, bo rzeczywiście ja wyślę np. 5zl. a ile wyniesie opłata przesłania ??????
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze. Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze.(ks.J.Twardowsk i)
ra-barbara jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-27, 17:44   #12
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez La-ra Pokaż wiadomość
Ależ pomagają! Potęgi gospodarcze tego świata spotykają się raz do roku w jakimś uroczym zakątku i przy homarach deliberują jak walczyć z głodem na świecie. Zdaje się, że taka afrykańska misja mogłaby żyć przez kilkadziesiąt albo i kilkaset lat z funduszy jakie przy okazji takiej imprezy są przejadane .
Otoz to!!!Te ich spotkania na ktorych gadaja i gadaja a potem sie rozjezdzaja i nic...a ludzie umieraja.Oni to te spotkania robia dla celow towarzyskich
traci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-27, 18:52   #13
eli za
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 53
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Ja sie na tym nie znam, ale mysle, ze Mama moglaby chyba powiedziec jak to wyglada od strony technicznej, to znaczy ile kosztuje przekaz, czy pieniadze dostanie akurat ta misja o ktora chodzi...
Moze podalabys adres strony, ktora zrobilas, nawet jesli jest prowizoryczna, to nic nie szkodzi

Pomysl wyslania siostrze kartki na swieta bardzo mi sie podoba.

Ktos wie ile kosztuje znaczek do Zambii?
eli za jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-27, 22:43   #14
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
no właśnie chciałam ale pewnie wszyscy pomyśleliby że to moje konto tylu oszustów na tym świecie że trochę sie nie dziwię że ludzie nie mają zaufania. Jezeli ktoś naprawdę będzie chciał wysłać to proszę zapytać. Na razie podam adres tej misji. Moze ktoś wyśle choc siostrze zyczenia na święta z Polski, albo od Polaka, bo tu przeciez ludzie z całego świata piszą. Doda opłatek i bedzie jej miło, bo wiecie, one też tam głodują z tymi dziećmi, niby jak maja sie objadać widząc dookoła taka biedę.

oto ten adres:
S.M. Józefa Słaba
St. Luke’s Mission Hospital
Mpanshya
P.O. Box 32 789 Lusaka
ZAMBIA – Centr. Afryka
Tak z ta kartka to swietny pomysl.
traci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-27, 23:46   #15
Rosario
Zadomowienie
 
Avatar Rosario
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 716
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

wazny temat - do góry.Niech wszyscy zobaczą!!!
__________________
W życiu nie ma prób, od razu zaczyna się przedstawienie

Marianne Faithfull

Rosario jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-28, 09:27   #16
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Kochani bardzo Wam dziękuje za odzew, szczerze mówiac to ja juz prawie zrezygnowałam, sprawdziłam rano pocztę , nie było powiadomnienia od wizaż i juz chciałam wyłaczyc komputer- bo z domu piszę, wychowuje 3 dzieci ale coś mnie tknęło żeby tu zajrzeć
Juz odpowiadam:
w naszej parafii jest kółko misyjne które prowadzi katechetka mojej najstarszej córki i to od niej dowiedziałam się ze co jakiś czas jak nazbieraja troszkę pieniedzy to wysyłaja do Mpanshya w Zambii tam sa siostry Boromeuszki, które pracuja w szpitalu (tak to nazywaja ale co to za szpital bez prądu i bieżącej wody) czasami nawet robia za deztystę. Muszę dodać że tam przeważnie trafiają ludzie chorzy na Aids, a nawet jezeli nie sa to one muszą ich traktować jakby byli. Oprócz tego że muszą przygotowywać posiłki dla pacjentów to szybko rozeszła sie wieść że daja jeść po okolicznych wioskach i codziennie rano o świcie jak otwieraja misję to mnustwo czarnych buziek wyglada zza ogrodzenia czekajac na posiłe. Siostry przeważnie gotuja im kaszke kukurydzianą na mleku w proszku, które dostaja od jakiejś organizacji, ale to tyle, 1 posiłek dziennie, więcej nie mają. chyba że znajdzie się sponsor, ale te dzieci już tak się przyzwyczaiły że nawet nie proszą o wiecej i ciesza się że dostały coś jeść. Ja ostatnio tj. 2 tyg. temu wysłałam kilkanaście saszetek vibowitu, nasiona warzyw (bo w porze deszczowej siostry maja tam ogródek, witaminę b kompleks w kopercie babelkowej mniejszej niz A4 i za przesyłkę zapłaciłam ok. 5 zł priorytet, więc nie jest to naprawdę drogo. A karta świateczna tym bardziej . Jeżeli nadacie list ekonomiczny to jest taniej ale idzie 2 miesiące.
Jeżeli chodzi o wpłaty na konto to ono jest w Polsce więc jak normalny przelew. Później jak ktoś leci na misję (kilka razy w roku to zabiera to ze sobą osobiście) albo jest przesyłane do banku w Zambii.
Widzę że cheer znalazła stronkę, czyli taka misja naprawdę istnieje - niestety nie znam na tyle angielskiego, jestem ciekawa co tam piszą.
Siostry prowadza tez adopcję serca czyli opłacasz szkołę internat i wyżywienie 1 dziecku jak rodzic dlatego nazywa sie adopcja i to kosztuje ok 100-120 $ na rok! później siostra zdaje relacje co opłaciłą za te pieniadze wysyła list ze zdjęciem dziecka a jak ukończy jakąś klasę to świadectwo no i list od dziecka jak umie juz czytać i pisać
ta moja stronka to. www.zambia.gortamwent.pl
więcej zdjęć posłałąm na fotosik: http://mama.fotosik.pl/albumy/86414.html
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-28, 09:36   #17
eli za
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 53
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Dziekuję za odpowiedz.
Znam siostry boromeuszki i mam o nich jak najlepsze zdanie. Wiem, ze robią duzo dobrego.
Powodzenia!
eli za jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-28, 09:47   #18
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez eli za Pokaż wiadomość
Dziekuję za odpowiedz.
Znam siostry boromeuszki i mam o nich jak najlepsze zdanie. Wiem, ze robią duzo dobrego.
Powodzenia!
to jest zakon w którym siostry pomagają najbardziej potrzebujacym, tam na zdjęciach siostra w okularach to jest właśnie SM Józefa ale ta bez to juz wróciła ze względów zdrowotnych i teraz pracuje na odziale geriatrycznym w Chorzowie, kto tam mieszka to może z nią porozmawiać. Ona była na misji chyba 10 lat i bardzo tęski, chciałaby bardzo tam wrócić, ona też rozdaje moje e-maile róznym ludziom, mówi każdemu komu może bo jak pisałam misja ta nie ma zadnego przedstawicielstwa w Polsce, tylko z ust do ust to się rozchodzi dlatego wpadłam na pomysł z forum, zreszta to nie jest moje pierwsze forum. Na jednym z nich znalazłam dziewczyne chętna do adopcji, która sama wychowuje bez 2 dzieci, pracuje na 2 etaty i jeszcze znalazła znajomego któremu opowiedziała o tej misji i sytuacji. Tutaj też pewnie ktoś taki sie znajdzie Piszą do mnie tez Pan z Zabrza, który rozwieszał na początku plakaty i do gazetki pisał kościelnej ale ani jedna osoba sie nie zgłosiła. Polecił mi żeby rozmawiać bezpośrednio ale ja niewiele mam kontaktu z ludźmi. On po 5 latach znalazł chętnych do pomocy i teraz opiekuja się 10 dziećmi
Wiem ze jest mnustwo organizacji które mogłyby sie tym zajac ale każdy z nas moze więcej niż mu się wydaje .
Mam wam tyle do powiedzenia ale rozumiem że nikt nie lubi czytać długich postów
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-28, 10:02   #19
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Czytalam ta strone angielsko jezyczna, piekne zdjecia sa tam az sie nie chce wierzyc ,ze w takim pieknym kraju ludzie nie maja co jesc.Tak sie zastanawiam czy nie wyslac jakiejs paczki tylko boje sie ,ze ja rozkradna.
traci jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-28, 10:15   #20
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Słuchajcie, ja znam te misję o której pisze MAMA.

Wiem, że nie można gwarantować niczyjej uczciwości, bo ludzie sa różni. Ale czasmi trzeba w cos uwierzyć.

Ja wierze w to co pisze MAMA, bo znam np. osobę która prowadzi to kółko misyjne o którym pisze MAMA. I wiem, ze jest to osoba uczciwa. Okazuje sie, ze jestesmy z MAMA z tego samego miasta. Wiem o czym i o kim pisze.

Zdaje sobie sprawę, ze wcale nie musicie uwierzyć mnie, bo w koncu tez nie znamy sie osobiście. Ale przez ten rok na wizazu, dałam sie poznac jako osoba w miarę rozsądna. A przynajmniej mam taka wielką nadzieję

Otóz ja wierzę w to co pisze MAMa i zamierzam sie włączyć w pomoc czynnie.
Może jeszcze kogos namówimy?
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-28, 10:20   #21
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez traci Pokaż wiadomość
Czytalam ta strone angielsko jezyczna, piekne zdjecia sa tam az sie nie chce wierzyc ,ze w takim pieknym kraju ludzie nie maja co jesc.Tak sie zastanawiam czy nie wyslac jakiejs paczki tylko boje sie ,ze ja rozkradna.
jak na razie dochodziły, siostra prosiła żeby nie pakować np. 20 paczek tego samego bo to wyglada jak na handel i wtedy pracownicy poczty czasami każą sobie cos dać, robic mieszane i nieduże. siostra płaci ok. 5 $ za odbiór paczki.
Proponuję np. budynie, witaminy w proszku, jakiś ciuszek, a jeszcze lepiej napisać do siostry list. Powiem jeszcze coś opłaca się wysyłać paczki jak masz coś w domu zbędnego i płacisz tylko za przesyłkę. Jak masz kupić to lepiej wyślij pieniadze na konto a w tytule co siostry maja za to kupic od ciebie dzieciom, koniecznie napiszcie list jak macie pytania , czasami długo czeka się na odpowiedx ale wiem ze na święta zawsze siostra wysyła do rodzin listy to moze się załapiecie.
Mozesz mi streścic w kilku słowach co pisza na tej angielskiej stronie ?
Pamiętajcie że jeżeli to będzie paczka ekonomiczna to idzie 2 miesiace i nic nie moze się w niej zepsuć - to są tropikalne warunki - konserwy odpadają

Luba nie zauważyłam że napisałaś wyzej - rzeczywiście sie nie znamy, widzę ze oglądałąś niby moja stronkę - tak mi wstyd ale nie mam pojęcia o html i tyle pomógł mi kolega wydajac polecenia na gg co mam klikać i tak powstała ale juz szukałam jakiegoś kursu tworzenia stron www. lub bezrobotnego informatyka zeby zrobił cos z tym
Dziękuję za zaufanie ale najlepszym potwierdzeniem tego co piszę to tez jest ta stronka po angielsku- choć nie wime o czym ona tak naprawdę jest ale adres sie zgadza, jeszcze raz dziękuję w imieniu tych dzieci
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-28, 10:54   #22
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Witam
Mama- czy mogę w takim razie wysłać w paczce - budynie, witaminy i jakieś małe smakołyki?
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-28, 11:00   #23
jotemka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 409
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez La-ra Pokaż wiadomość
Ależ pomagają! Potęgi gospodarcze tego świata spotykają się raz do roku w jakimś uroczym zakątku i przy homarach deliberują jak walczyć z głodem na świecie. Zdaje się, że taka afrykańska misja mogłaby żyć przez kilkadziesiąt albo i kilkaset lat z funduszy jakie przy okazji takiej imprezy są przejadane .
Smutne ale prawdziwe
jotemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-28, 11:02   #24
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Witam
Mama- czy mogę w takim razie wysłać w paczce - budynie, witaminy i jakieś małe smakołyki?
witam - widzę kolezanka "po fachu"
a jakie smakołyki? nie musisz odpowiadac konkretnie, chodzi mi o to żeby się nie popsuły w drodze chyba ze priorytetem.
Ja robię tak :
nie zaklejam koperty tej babelkowej, i proszę pania na poczcie żeby położyła na wagę i dorzucam co mam , bo oni mają tam cenę od wagi oczywiście, ale czasami przewazy 2 g i już płacisz za 100 g, mnie na poczcie juz znają to się nie dziwią co ja robię. Oczywiście mozesz to wysłać
proponuję do listów jeszcze dołożyć naklejki kolorowe, kredki to nie jest zbyt ciężkie a dzieciaczki się uciasza:
teraz zmykam bo troche opóściłam domowe obowiazki ale dzięki wam jestem szczęśliwa i szybko sie uporam.
Wiecie to niesamowite uczucie jak dostaje się taki list i zdjęcia tych dzieciaczków. moze napisze ktoś kto to przezył?
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-28, 11:21   #25
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez traci Pokaż wiadomość
az sie nie chce wierzyc ,ze w takim pieknym kraju ludzie nie maja co jesc.
To prawda. To jest kolebka ludzkości i jeden z największych dla mnie paradoksów...
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-28, 12:38   #26
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

podnoszę, moze jeszcze ktos nie czytał
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-28, 12:43   #27
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
witam - widzę kolezanka "po fachu"
a jakie smakołyki? nie musisz odpowiadac konkretnie, chodzi mi o to żeby się nie popsuły w drodze chyba ze priorytetem.
Ja robię tak :
nie zaklejam koperty tej babelkowej, i proszę pania na poczcie żeby położyła na wagę i dorzucam co mam , bo oni mają tam cenę od wagi oczywiście, ale czasami przewazy 2 g i już płacisz za 100 g, mnie na poczcie juz znają to się nie dziwią co ja robię. Oczywiście mozesz to wysłać
proponuję do listów jeszcze dołożyć naklejki kolorowe, kredki to nie jest zbyt ciężkie a dzieciaczki się uciasza:
teraz zmykam bo troche opóściłam domowe obowiazki ale dzięki wam jestem szczęśliwa i szybko sie uporam.
Wiecie to niesamowite uczucie jak dostaje się taki list i zdjęcia tych dzieciaczków. moze napisze ktoś kto to przezył?
A ile kosztuje taka przesyłka ?
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-28, 12:51   #28
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Dziewczyny, które nie maja podpisów...albo maja miejsce- prosze umiesccie w swoich podpisach link do tego wątku-wystarczy na kilka dni- dzieki temu zajrzy tu wiecej osob
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-28, 12:55   #29
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez Ally83 Pokaż wiadomość
A ile kosztuje taka przesyłka ?
ja zapłaciłam ok. 5 zł i to był priorytet, na str. poczty polskiej mozna sprawdzić cennik, zależy od wagi.

carrolines - też to chciałam zrobić ale jak ja nie chodzę po forum to nic nie da ale dam inny link

i dziękuję wszystkim za zaangażowanie
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-28, 13:12   #30
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Z całego serca chciałabym pomóc, ale sama mam taką sytuację, że...ech...
Dałam linka do podpisu, chociaż tyle mogę zrobić...
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:14.