szukam kremu, już się gubię :-/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-04, 11:53   #1
poonia
Raczkowanie
 
Avatar poonia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 61
GG do poonia

szukam kremu, już się gubię :-/


Witam!
Przejrzałam już wątek który trzeba przejrzeć najpierw , poczytałam i wciąż nie wiem. A oto problem- mam 28 lat, moja skóra jest b wrażliwa, przesuszona, z widocznymi naczynkami, mam dość rozszerzone pory, sporo zaskórników, no ogólnie katastrofa. Kolor tez nie za ładny, bo dużo palę a na powietrzu przebywam sporadycznie (robota). Przy obecnych temperaturach moja skóra jak zwykle ma sie gorzej i tak naprawdę potrzebowałabym całej serii zabiegów u kosmetyczki-nawilżających, obkurczających naczynia itd. Niestety jeszcze przez jakiś czas nie bedę mogła się tak rozpieścić, kasa na remont potrzebna Więc szukam kremu (akurat kończę słoiczek) który choć trochę załatwiłby problem. Kłopot w tym, że problemów jest wiele... Czy istnieje krem, który:
obkurczy naczynka
zwęzi pory
nawilży tę pustynie
wyrówna niedoskonałości
i zapobiegnie zmarszczkom????
Do tej pory nie trafiłam na nic takiego, zazwyczaj kremy działają nie w tylu kierunkach jednak
A jeśli nie znajdę kremu, który poradzi sobie z tym wszystkim to który problem swojej skóry mam uznac za najważniejszy???
Będę bardzo wdzięczna za Wasze rady
poonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 18:36   #2
izzie_lady
Raczkowanie
 
Avatar izzie_lady
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 254
Dot.: szukam kremu, już się gubię :-/

Oj chyba nie istnieje taki krem ..... myśle,że należałoby sie skupić na dogłębnym nawilżaniu i przeciwdziałaniu zmarszczkom(dodatkowo palenie papierosow przyspiesza starzenie skóry,a brak swieżego powietrza to niedotlenienie skóry i narażanie jej na wolne rodniki).
izzie_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 07:45   #3
lemontea
Wtajemniczenie
 
Avatar lemontea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 686
Dot.: szukam kremu, już się gubię :-/

ja mam tez cerę naczynkową mocno odwodniona i uzywam na noc kremu Rilastil silnie nawilżającego a na dzien kremu Rosalgin Hydro Pharmaeris na naczynka.
lemontea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 08:47   #4
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: szukam kremu, już się gubię :-/

Cytat:
Napisane przez poonia Pokaż wiadomość
Czy istnieje krem, który:
obkurczy naczynka
zwęzi pory
nawilży tę pustynie
wyrówna niedoskonałości
i zapobiegnie zmarszczkom????
jeden? nie.

nie obkurczysz naczynek w sposób zadowalający kremem. do tego są zabiegi u kosmetyczki/lekarza. kremy sprawiają tylko, że z naczynkami nie robi się gorzej.
z porami też nie jest łatwo- czasem nawet głębokie peelingi gabinetowe nie rozwiązują problemu.

warto zastosować preparat z kwasami- na początek np. z 1% kwasem salicylowym lub maseczka aspirynowa i w zależoności od reakcji skóry zwiększyć stopniowo stężenie do 2%. o łagodne kosmetyki z kwasem salicylowym nie jest u nas łatwo, dlatego możesz je zrobić sama wg wskazówek z podforum biochemicznego. kwas salicylowy zmniejszy niedoskonałości i pory.

ja kwasy to i filtry. kremy z dobrymi filtrami działają przeciwzmarszczkowo i chronią naczynka.

do nawilżania wrażliwej skóry możesz użyć np. Physiogel creme; lepszym jednak rozwiązaniem dla palaczki byłoby połączenie nawilżania z antyoksydantami- na biochemii można znaleść przepisy na mieszanki wartościowych olejów roślinnych z wyciągami roślinnymi bogatymi w przeciwutleniacze (dodatkowo można dodać np. kasztanoweiec na naczynka).
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 15:26   #5
rozmarynek
Zadomowienie
 
Avatar rozmarynek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 362
Dot.: szukam kremu, już się gubię :-/

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
jeden? nie.

nie obkurczysz naczynek w sposób zadowalający kremem. do tego są zabiegi u kosmetyczki/lekarza. kremy sprawiają tylko, że z naczynkami nie robi się gorzej.
z porami też nie jest łatwo- czasem nawet głębokie peelingi gabinetowe nie rozwiązują problemu.

warto zastosować preparat z kwasami- na początek np. z 1% kwasem salicylowym lub maseczka aspirynowa i w zależoności od reakcji skóry zwiększyć stopniowo stężenie do 2%. o łagodne kosmetyki z kwasem salicylowym nie jest u nas łatwo, dlatego możesz je zrobić sama wg wskazówek z podforum biochemicznego. kwas salicylowy zmniejszy niedoskonałości i pory.

ja kwasy to i filtry. kremy z dobrymi filtrami działają przeciwzmarszczkowo i chronią naczynka.

do nawilżania wrażliwej skóry możesz użyć np. Physiogel creme; lepszym jednak rozwiązaniem dla palaczki byłoby połączenie nawilżania z antyoksydantami- na biochemii można znaleść przepisy na mieszanki wartościowych olejów roślinnych z wyciągami roślinnymi bogatymi w przeciwutleniacze (dodatkowo można dodać np. kasztanoweiec na naczynka).
stosujac kwasy w postaci np. maseczki aspirynowej, jakiej wys filtry trzeba stosowac? WYstarczy 20?
rozmarynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 19:22   #6
poonia
Raczkowanie
 
Avatar poonia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 61
GG do poonia
Dot.: szukam kremu, już się gubię :-/

Bardzo dziekuję
Na forum biochemicznym wszystko wydaje mi sie b.skomplikowane i nie wydaje mi się, żeby mnie było stać na takie samozaparcie i krecenie kosmetyków samemu :-/ Możecie mi podpowiedzieć jakie kremy gotowe byłby najlepsze? Ew podać link do strony z info o takich kosmetykach? Proooszę, mój krem już na wykończeniu jest, jutro muszę jakiś kupić.
Wczoraj za to kupiłam maseczkę Perfecty do cery naczynkowej i zastosowałam, a potem krem na noc tez nowy AA problem pękających naczynek krem regenerujący na noc. Jestem z niego b zadowolona, rano tez go nałożyłam, bo ma dość bogata konsystencję, która koi moją skórę A i naczynka jakby mniej widoczne....Teraz brakuje mi kremu na dzień do kompletu. Pomozecie?
poonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 21:50   #7
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: szukam kremu, już się gubię :-/

Cytat:
Napisane przez poonia Pokaż wiadomość
Na forum biochemicznym wszystko wydaje mi sie b.skomplikowane i nie wydaje mi się, żeby mnie było stać na takie samozaparcie i krecenie kosmetyków samemu
a może jednak spróbujesz? zerknij na ten link z gotowcami:

http://www.biochemiaurody.com/sklep/oferta.html
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-06, 07:34   #8
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: szukam kremu, już się gubię :-/

POlecam Diroseal Avene to najlepszy kremik na naczynka bo obkurcza świetnie, ma zielony kolor więc od razu masz poprawę, śietnie nawilża i ma retinol więc działa i na zmarszczki. A co do zaskórników to nie wiem możę powinnaś miećwięcej kremów w zależności od miejsca na twarzy.
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-06, 12:54   #9
poonia
Raczkowanie
 
Avatar poonia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 61
GG do poonia
Dot.: szukam kremu, już się gubię :-/

Dzięki dzięki!!
Justy, TO to rozumiem ) na forum biechemicznym wszystkie info są extra fachowe, a ja w tej dziedzinie jestem poczatkująca, nie znam skrótów ani żadnych podstaw, więc niewiele mi się tam przyda :-/ Co innego Twój link Czy powinnam uzywać wszystkich produktów które są tam opisane?
Musicman, czy w aptekach moge znaleźć próbki tego kremu?
poonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-06, 13:14   #10
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: szukam kremu, już się gubię :-/

ja bym kupiła cały zestaw tonik przyda Ci się w celu zwężenia porów, serum z wit. C wzmocni naczynka. jeśli używasz peelingów, to możesz je zastąpić tylko peelingiem z bromelainy.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-06, 14:19   #11
Simona
Zadomowienie
 
Avatar Simona
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 1 412
GG do Simona
Dot.: szukam kremu, już się gubię :-/

Czesc dziewczyny,
widze ze trafilam na znawczynie, wiec moze i mi cos doradzicie.
W listopadzie skonczylam 30 lat, jestem w 8 miesiacy ciazy, moja cera do tej pory mocno mieszana, jest teraz z kolei bardzo wrazliwa i odwodniona. Nierowny koloryt, szara kolor cery, rozszerzone pory. Na dzien stosuje po toniku dr Eris serii Y&U ,, Fontanna Mlodosci", krem dr Eris seria forte25+ ,,Lekka emulsja matujaca z kompleksem Aquamint". Ten krem jest juz wycofany i w zasadzie nieosiagalny w sklepach, ale jeszcze udalo mi sie go kupic. Szukam teraz dobrego kremu na noc i za jakis czas na dzien- jak skonczy mi sie ten erisa, bo juz pewnie kolejnego sloiczka nie da sie kupic. Myslalam o kremie L'Oreal przeciw zmarszczkom mimicznym z boswelox na noc. Co myslicie? Macie jakies pomysly?
__________________
Tamara
Tamiczka
Simona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-06, 23:28   #12
poonia
Raczkowanie
 
Avatar poonia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 61
GG do poonia
Dot.: szukam kremu, już się gubię :-/

coraz bardziej się napalalm na zamówienie tego zestawu chyba jutro pójdzie przelew powiedzcie tylko czy składy tych preparatów są odpowiednie dla mojej cery? czy może powinnam coś dodać albo z czegoś zrezygnować (z alkoholu?)?
Simona, ja Ci chyba nie pomogę ale gratuluję stanu błogosławionego
poonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 17:02   #13
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: szukam kremu, już się gubię :-/

Simona widzę ,że nie miałaś wcześniej problemów z cerą i dlatego mogłaś używać z dobrym skutkiem kosmetyków "drogeryjnych" . Ja niestety jetem częstą bywalczynią aptek i polecam Avene i to co tam wyżej ale dla odwodnionej świetny dla mnie był Avene creme pour peaux intolerantes, dobry był też cold cream ale bardziej tłusty i treściwy.
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:28.