marzenia czy rozsądek?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-27, 18:24   #1
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Question

marzenia czy rozsądek??


Dziewczyny, pisze do Was z prośbą o radę....

w maju zdaje mature... wymarzylam sobie kosmetologie!!! tyllko, ze w moim miescie sa tylko studia prywatne, platne na tym kierunku... moj brat rowniez chodzi na prywatne studia, mieszkam z mama i bratem sama. Ojciec sie wyprowadzil... co prawda placi co miesiac ale to i tak nie jest tyle co byc powinno... a te studia nie sa niestety tanie (5 tys za rok)...
jestem w stanie nawet zapisac sie na zaoczne te studia(wieczorem) a w zien pracowac i troche sobie na nie odlozyc...

Z drugiej strony moge skladac papiery na biotechnologie i farmacje... ale z kolei to mnie w ogole nie rajcuje... i wiem ze uczyla bym sie tego niechetnie

co byscie zrobily na moim miejscu???
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-27, 21:33   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: marzenia czy rozsądek??

Przesuwam wątek na kosmetyczke - był tam chyba poruszany podobny temat...
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-28, 10:19   #3
izzie_lady
Raczkowanie
 
Avatar izzie_lady
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 254
Dot.: marzenia czy rozsądek??

Nie ma sensu uczyć sie tego,czego "sie nie czuje".Ja postudiowalam rok na panstwowej uczelni i jednocześnie w studium kosmetycznym-studium niedlugo skonczę a po uczelni mam tylko niemiłe wspomnienia.A jezeli chodzi o to że studia prywatne są drogie-to zawsze jest jakieś wyjscie.Pracodawcy chętnie zatrudniaja studentów zaocznych,dasz sobie radę Marzenia sa najważniejsze-szczególnie takie,które są do spelnienia.Daja największa satysfakcje
izzie_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-28, 10:36   #4
Akszeinga
Zadomowienie
 
Avatar Akszeinga
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 764
Dot.: marzenia czy rozsądek??

Zdecydowanie idź za tym co podpowiada Ci serce i spełaniaj swoje marzenia. Ja po maturze chciałam iść na kosmetologię ale rodzice mi to odradzali a tata wręcz zabraniał, chcieli abym poszła na germanistykę.Pojechałam na rok do Niemiec jako Au Pair, przemyślałam sprawę i poszłam na kosmetologię zaoczną. Pracowałam i sama opłacałam sobie szkołę. Nie było łatwo ale nie żałuję bo kierunek 100 % odpowiadał moim oczewianiom. Jestem szczęśliwa że wybrałam kierunek sama a nie zdałam sie na rodziców.
__________________
Zapuszczam włoski i mówię NIE prostownicy

Kochasz zwierzęta ? Uratuj im
życie.To tylko parę zł.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=135520
Akszeinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-28, 10:56   #5
Nortia
Przyczajenie
 
Avatar Nortia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15
Dot.: marzenia czy rozsądek??

Zgadzam się z tym, że warto dążyć do realizacji własnych marzeń. Jeśli sama piszesz, że jesteś w stanie podjąć jakąś pracę po to, aby opłacać swoje wymarzone studia, to odpowiedź wydaje się oczywista. Raczej nie ma sensu brać się za coś, co na samym starcie już przekresliłaś, pewnie wtedy dołączyłąbyś do grona ludzi nielubiących swojej pracy. A nie myślałaś może o podjęciu nauki na jakiejś państwowej uczelni w najbliższym dużym mieście? Pozdrawiam.
__________________
Nortia

"... kobieta, która idzie śmiało i swobodnie za głosem instynktu, uczciwsza jest od tej, która z zamkniętymi oczyma zdradza męża w jego własnych ramionach."
Nortia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-28, 16:08   #6
Iskra14
Zakorzenienie
 
Avatar Iskra14
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 971
Dot.: marzenia czy rozsądek??

Ja bym na Twoim miejscu wybrała to co Ci podpowiada serce u mnie jest tak samo tylko kierunek zupełnie inny bo marzy mi się budownictwo a wszyscy mi mówią ze jako kobieta mam mniejsze szanse że nie mam takich zdolnosci jak facet, ze będzie mi później trudniej znaleźc prace...

Szczerze... mało mnie to obchodzi... Marzenia sa najwazniejsze
Iskra14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-28, 17:13   #7
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: marzenia czy rozsądek??

Cytat:
Napisane przez Nortia Pokaż wiadomość
Zgadzam się z tym, że warto dążyć do realizacji własnych marzeń. Jeśli sama piszesz, że jesteś w stanie podjąć jakąś pracę po to, aby opłacać swoje wymarzone studia, to odpowiedź wydaje się oczywista. Raczej nie ma sensu brać się za coś, co na samym starcie już przekresliłaś, pewnie wtedy dołączyłąbyś do grona ludzi nielubiących swojej pracy. A nie myślałaś może o podjęciu nauki na jakiejś państwowej uczelni w najbliższym dużym mieście? Pozdrawiam.
najblizej byla by chyba Warszawa... ale jak tak siadlam i pomyslalam... to oplata za studia w lublinnie a utrzymanie w stolicy wyjdzie na jedno... wiec sie nie oplaca zupelnie... poza tym mam chlopaka i nie bardzo chcialabym "emigrowac"

dzieki Wam za wpisy... pewnie tak tez i zrobie... nie ma sensu rezygnowac z marzen....

p.s. rodzice mi doradzaja zebym skonczyla normlane studia a jak juz koniecznie chce, to zebym zrobila sobie kurs kosmetyczny... ale jak dla mnie studia a kurs.. to co innego...
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-28, 19:38   #8
deviLady
Raczkowanie
 
Avatar deviLady
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 177
Dot.: marzenia czy rozsądek??

Cytat:
Napisane przez truskaffka Pokaż wiadomość
p.s. rodzice mi doradzaja zebym skonczyla normlane studia a jak juz koniecznie chce, to zebym zrobila sobie kurs kosmetyczny... ale jak dla mnie studia a kurs.. to co innego...
Hmmm, a kosmetologia to niby nienormalne studia?
Miałam podobny problem z wyborem studiów, ale właśnie cała rodzina namawiała mnie na kosmetologie, choć myślałam też o innych kierunkach. Oczywiście oni do niczego mnie nie zmuszali, ale serce mi podpowiadało, że ten kierunek to "mój" kierunek i nie myliłam się. Jestem bardzo zadowolona, a moje inne zainteresowania zostały moim hobby.

Moja siostra posłuchała rodziców (a nie swojego serca) i poszła na filologie angielską. Do dzisiaj żałuje, że dała sobie wmówić, że to kierunek stworzony dla niej. Po pierwsze były to trudne studia, a po drugie w ogóle ją to nie kręciło i przerwała...

Tobie radze w tym wypadku nie słuchać rodziców. Wiadomo, że oni chcą dla Ciebie dobrze, ale to Twoje życie i w tej kwestii decyzja należy tylko do Ciebie.
__________________
**In beast or scripture?**
***In stars or temples?***
deviLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-28, 19:41   #9
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: marzenia czy rozsądek??

Cytat:
Napisane przez truskaffka Pokaż wiadomość
najblizej byla by chyba Warszawa... ale jak tak siadlam i pomyslalam... to oplata za studia w lublinnie a utrzymanie w stolicy wyjdzie na jedno... wiec sie nie oplaca zupelnie... poza tym mam chlopaka i nie bardzo chcialabym "emigrowac"

dzieki Wam za wpisy... pewnie tak tez i zrobie... nie ma sensu rezygnowac z marzen....

p.s. rodzice mi doradzaja zebym skonczyla normlane studia a jak juz koniecznie chce, to zebym zrobila sobie kurs kosmetyczny... ale jak dla mnie studia a kurs.. to co innego...
Oczywiście,że studia to studia, to zupełnie co innego jak jakiś kurs. Ja sądzę,że warto robić w życiu to co się lubi. Bo chyba o spełnienie w życiu chodzi
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-28, 19:55   #10
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: marzenia czy rozsądek??

Cytat:
Napisane przez truskaffka Pokaż wiadomość
najblizej byla by chyba Warszawa... ale jak tak siadlam i pomyslalam... to oplata za studia w lublinnie a utrzymanie w stolicy wyjdzie na jedno... wiec sie nie oplaca zupelnie... poza tym mam chlopaka i nie bardzo chcialabym "emigrowac"
W Warszawie nie ma niestety kosmetologii na państwowej uczelni. Najbliżej to masz państwową kosmetologię w Katowicach, potem Łódź, Poznań, Bydgoszcz.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-28, 19:56   #11
margo_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 42
Dot.: marzenia czy rozsądek??

to chyba dobry pomysl z zaocznymi studiami... bo bedziesz mogla normalnie pracowac i zarobisz sobie na nauke ... powodzenia
__________________
<Gosia>
margo_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-28, 20:07   #12
Asieńka_86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 611
GG do Asieńka_86
Dot.: marzenia czy rozsądek??

Ja bym szła na Twoim miejscu na kosmetologie na zaocznych znalazłabyś sobie jakąś pracę i mogłabyś odkłądać kase na opłacenie ich, tylko te studia jak pewnie wiesz nie są takie tanie do opłaty 5 tys. musisz doliczyć wszystkie bajery kosmetyczne bo uczelnia wszystkiego nie daje. Kolejna opcja - na Jaczewskiego jest studium kosmetyczne państwowe 2 letnie, mogłabyś sobie je zrobić potem do pracy a w weekendy studia państwowe. Bo na biochemie i farme jak Cię nie rajcuje to nie masz co iść i sobie życia komplikować. Powodzenia
Asieńka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 09:04   #13
izzie_lady
Raczkowanie
 
Avatar izzie_lady
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 254
Dot.: marzenia czy rozsądek??

Cytat:
Napisane przez truskaffka Pokaż wiadomość




p.s. rodzice mi doradzaja zebym skonczyla normlane studia a jak juz koniecznie chce, to zebym zrobila sobie kurs kosmetyczny... ale jak dla mnie studia a kurs.. to co innego...
ehhh rodzicom siewydaje że normalne studia to filologia polska,medycyna albo inne takie A kosmetologia to przecież teraz jeden z najbardziej pożądanych kierunków.Wogóle usługi kosmetyczne,fryzjerskie itp mają wzięcie,więc mozna je uzanać za "normalne"-każdy ma swoją listę "normalnych " i "nienormalnych" kierunków.
Mój ojciec też nie chciał żebym była kosmetyczka,ale sie go nie posłuchałam.Teraz jestem juz duża i szczęśliwa,że robie to co lubie
izzie_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 11:19   #14
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: marzenia czy rozsądek??

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
W Warszawie nie ma niestety kosmetologii na państwowej uczelni. Najbliżej to masz państwową kosmetologię w Katowicach, potem Łódź, Poznań, Bydgoszcz.

jak czytalam w informatorze... to bylo cos o Warszawie... nie wiem.. moze to byl i blad infotmatora...
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 11:23   #15
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: marzenia czy rozsądek??

Cytat:
Napisane przez izzie_lady Pokaż wiadomość
ehhh rodzicom siewydaje że normalne studia to filologia polska,medycyna albo inne takie A kosmetologia to przecież teraz jeden z najbardziej pożądanych kierunków.Wogóle usługi kosmetyczne,fryzjerskie itp mają wzięcie,więc mozna je uzanać za "normalne"-każdy ma swoją listę "normalnych " i "nienormalnych" kierunków.
Mój ojciec też nie chciał żebym była kosmetyczka,ale sie go nie posłuchałam.Teraz jestem juz duża i szczęśliwa,że robie to co lubie

moja mama stoi za mna murem a ojca to sie chyba nie bede sluchac, hehe wg niego kosmetoogia to nie jest kierunek po którym mozna się dorobić kokosów... ze skoncze w jakims marnym zakladziku osiedlowym.. eh... no ale nie przetlumaczy... wg mnie to jest wlasnie kierunek pozadany.. przeciez zawsze kobiety beda o siebie dbac i potrzebowac specjalistki.. a zaufana kosmetyczka to prawdziwy skarb


dzieki Wam za wpisy Kochane jestescie (no i kochani bo nie wiem czy mezczyzni rowniez odwiedzaja wizaz.pl ale mysle ze ) buzka
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 11:35   #16
maricaD
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1
krostki na palcach

Witam!

Prosze o pomoc zrobily mi sie krostki na palcach u rąk, czerwone i mocno swedzące , piekace wyglądaja jak po ukaszeniu przez komara. co to może być i jak to leczyć?
maricaD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 11:51   #17
GosiaAnia
Raczkowanie
 
Avatar GosiaAnia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 86
Dot.: marzenia czy rozsądek??

Nie wiem, czy to pisać, bo nie chcę jakby co zabijać marzeń, ale moja koleżanka skończyła w tym roku kosmetologię i teraz pracuje jako sprzedawczyni w sklepie (nawet nie z kosmetykami...). A wszystkim się wydawało, że ona ma taką smykałkę do tego jak nikt (no bo ma), a tu taki klops z pracą Niby jest to prawda: "podążaj za marzeniami", ale przecież studiuje się również po to, żeby potem pracować i fajnie by było w zawodzie... A rynek pracy jest niestety okrutny. Ja też za chwilę kończę studia (nie kosmetologię) i już widzę, że z pracą będzie kiepsko i zaczynam się zastanawiać, po co mi te studia? Mogłam pójść na informatykę i pewnie to praca by się o mnie starała, a nie ja o nią...No ale zrobisz jak zechcesz, a ja trzymam kciuki, żeby Ci się udało!!!
GosiaAnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 13:42   #18
Akszeinga
Zadomowienie
 
Avatar Akszeinga
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 764
Dot.: marzenia czy rozsądek??

Cytat:
Napisane przez GosiaAnia Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy to pisać, bo nie chcę jakby co zabijać marzeń, ale moja koleżanka skończyła w tym roku kosmetologię i teraz pracuje jako sprzedawczyni w sklepie (nawet nie z kosmetykami...). A wszystkim się wydawało, że ona ma taką smykałkę do tego jak nikt (no bo ma), a tu taki klops z pracą Niby jest to prawda: "podążaj za marzeniami", ale przecież studiuje się również po to, żeby potem pracować i fajnie by było w zawodzie... A rynek pracy jest niestety okrutny. Ja też za chwilę kończę studia (nie kosmetologię) i już widzę, że z pracą będzie kiepsko i zaczynam się zastanawiać, po co mi te studia? Mogłam pójść na informatykę i pewnie to praca by się o mnie starała, a nie ja o nią...No ale zrobisz jak zechcesz, a ja trzymam kciuki, żeby Ci się udało!!!
Nie wiem z jakiego miasta jest Twoja koleżanka ale jeśli jest naprawdę dobra to nie powinna mieć problemów ze znalezieniem pracy.Ja niestetyteż nie pracuję w zawodzie tylko w biurze.Miałam parę ofert pracy w gabinecie kosmetycznym ale wynagrodzenie było dla mnie za niskie. Jeśli robi się coś z pasją to zawsze jest to dobre i znajdzie sie pracę.
__________________
Zapuszczam włoski i mówię NIE prostownicy

Kochasz zwierzęta ? Uratuj im
życie.To tylko parę zł.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=135520
Akszeinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 14:17   #19
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: marzenia czy rozsądek??

Cytat:
Napisane przez GosiaAnia Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy to pisać, bo nie chcę jakby co zabijać marzeń, ale moja koleżanka skończyła w tym roku kosmetologię i teraz pracuje jako sprzedawczyni w sklepie (nawet nie z kosmetykami...). A wszystkim się wydawało, że ona ma taką smykałkę do tego jak nikt (no bo ma), a tu taki klops z pracą Niby jest to prawda: "podążaj za marzeniami", ale przecież studiuje się również po to, żeby potem pracować i fajnie by było w zawodzie... A rynek pracy jest niestety okrutny. Ja też za chwilę kończę studia (nie kosmetologię) i już widzę, że z pracą będzie kiepsko i zaczynam się zastanawiać, po co mi te studia? Mogłam pójść na informatykę i pewnie to praca by się o mnie starała, a nie ja o nią...No ale zrobisz jak zechcesz, a ja trzymam kciuki, żeby Ci się udało!!!

ale moim zdaniem kosmetologia jest kierunkiem bardzo wszechstronnym.. owszem mozna pracowac w skelpie, ale jednoczesnie dorabiac na wlasna reke np. robic koleznakom paznokietki kolezanka powie kolezance i tak sie interes kreci ja juz mam klientki w osobach kolezanek mojej mamy i mi sie to podoba
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-29, 14:19   #20
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: krostki na palcach

Cytat:
Napisane przez maricaD Pokaż wiadomość
Witam!

Prosze o pomoc zrobily mi sie krostki na palcach u rąk, czerwone i mocno swedzące , piekace wyglądaja jak po ukaszeniu przez komara. co to może być i jak to leczyć?
a nie pralas niczego a ni nie czyscilas jakimis detergentami???
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 14:30   #21
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: krostki na palcach

kto połączył wątek o marzeniach z wątkiem o krostkach na palcach?
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 15:01   #22
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: krostki na palcach

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
kto połączył wątek o marzeniach z wątkiem o krostkach na palcach?
no ktos sie dolaczyl hehehe

niezle polaczenie w sumie
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 20:04   #23
deviLady
Raczkowanie
 
Avatar deviLady
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 177
Dot.: krostki na palcach

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
kto połączył wątek o marzeniach z wątkiem o krostkach na palcach?
__________________
**In beast or scripture?**
***In stars or temples?***
deviLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-30, 09:49   #24
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: marzenia czy rozsądek??

Cytat:
Napisane przez truskaffka Pokaż wiadomość
jak czytalam w informatorze... to bylo cos o Warszawie... nie wiem.. moze to byl i blad infotmatora...
Bo w Warszawie jest kosmetologia,ale prywatna http://www.wszkipz.pl/
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-30, 12:46   #25
blondie-b1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 693
Dot.: marzenia czy rozsądek??

Widzę dziewczyny, że chyba mogę się podłaczyć. Mój problem jest trochę inny,a;e tyczy się kosmetologii. W tym roku kończę studia magisterskie, ale myślałam o kosmetologii. Nie ma państwowych w moim mieście więc musiałabym chodzic na prywatne i do tego zaocznie. Trzy lata licencjatu to kupa kasy i czasu. A co myslicie o podyplomowych studiach rocznych z kosmetologii? Musiałabym dojeżdżać przez pół Polski, ale to się chyba opłaci, bo to tylko rok. A czy takie studia podyplomowe będą tak samo dobre jak trzy lata licencjatu?
blondie-b1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-30, 13:17   #26
Akszeinga
Zadomowienie
 
Avatar Akszeinga
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 764
Dot.: marzenia czy rozsądek??

1 roczną podyplomówki nie załatwisz 3 letniejgo licencjata,to po prostu za mało czasu.Jeśli chcesz traktowac kosmetologię jak hobby czy dodatek do tego co już masz to studia podyplomowe to dobre rozwiązanie ale jeśli myślisz poważnie nad zawodem kosmetologia to tylko pełne studia.
__________________
Zapuszczam włoski i mówię NIE prostownicy

Kochasz zwierzęta ? Uratuj im
życie.To tylko parę zł.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=135520
Akszeinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-30, 13:51   #27
blondie-b1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 693
Dot.: marzenia czy rozsądek??

No właśnie takiej odpowiedzi się obawiałam Skończyłam też studium kosmetyczne więc względne pojęcie już mam. Kurcze, mam juz tylko kilka miesięcy, muszę się poważnie zastanowić.
blondie-b1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-30, 14:25   #28
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: marzenia czy rozsądek??

ja od dziecka chcialam isc na medycyne lub na kosmetologie...a najlepiej to i to bo wiem,ze jak bym psozla na kosmetologie to moja rodzina nie uznalaby tego jako wyksztalcenie itd a znowu mnie zaczyna wciagac...chyba pojde na AM a potem moze wieczorowo kosmetologie?albo na biochemie czy farmacje jak sie nie dostane +kosmetologie?sama nie wiem tez
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-30, 15:29   #29
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: marzenia czy rozsądek??

Cytat:
Napisane przez Mary_Q Pokaż wiadomość
ja od dziecka chcialam isc na medycyne lub na kosmetologie...a najlepiej to i to bo wiem,ze jak bym psozla na kosmetologie to moja rodzina nie uznalaby tego jako wyksztalcenie itd a znowu mnie zaczyna wciagac...chyba pojde na AM a potem moze wieczorowo kosmetologie?albo na biochemie czy farmacje jak sie nie dostane +kosmetologie?sama nie wiem tez

widze ze masz identyczny problem jak ja... eh....
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-30, 20:43   #30
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: marzenia czy rozsądek??

Cytat:
Napisane przez Mary_Q Pokaż wiadomość
ja od dziecka chcialam isc na medycyne lub na kosmetologie...a najlepiej to i to bo wiem,ze jak bym psozla na kosmetologie to moja rodzina nie uznalaby tego jako wyksztalcenie itd a znowu mnie zaczyna wciagac...chyba pojde na AM a potem moze wieczorowo kosmetologie?albo na biochemie czy farmacje jak sie nie dostane +kosmetologie?sama nie wiem tez
Ojj myślę,że rzucanie się w pierwszym roku na dwa ciężkie kierunki to nie jest najlepszy pomysł. Drugi kierunek na drugim czy trzecim roku tak,ale na pierwszym dwa ciężkie
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:27.