Do Agnieszki: testy na zwierzętach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-11-15, 22:24   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

Do Agnieszki: testy na zwierzętach


Agnieszko, proszę popraw liste firm które podobno (skad te dane?!) nie testuja produktów na zwierzetach [img]icons/icon9.gif[/img]. L'oreal oraz należące do niej firmy(La roche Posey, Vichy, Lacome, HR, Garnier i kilka innych) testuja od lat kosmetyki na zwierzętach i robia to we własnych laboratoriach!!! Widziałam niedawno na ten temat film i to było koszmarne przezycie. Nie widze powodu dla którego miałyby kłamac w tej sprawie takie organizacje jak PETA (warto przeczytac ich listę...) czy telewizja Euronews, która film wyemitowała. Nazwa L'oreal oraz pozostałych firm padała wyraźnie. i pokazywali ich kosmetyki a potem te zwierzątka...w zyciu juz nie kupię nic z tych firm.
Lista PETY jest wiarygodna i jest tam jeszcze kilka firm wymienionych przez Ciebie Agnieszko wśród nie testujących. Chyba ktoś inny jest autorka tego artykułu ale warto go zweryfikowac do faktów. Bardzo Cie o to prosze bo to strasznie wazny dla mnie temat [img]icons/icon7.gif[/img].
serdecznie pozdrawiam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-16, 00:36   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Do Agnieszki: testy na zwierzętach

Autorka tekstu zdaje sobie sprawe, ze tekst wymaga aktualizacji, o czym juz wspominalam kilkakrotnie na tym forum.
"Masz niestety rację, że w tym temacie nie ma ekspertów i przykra prawda jest taka, że tak do końca nie ma w 100 % pewnych List firm nietestujących na zwierzętach. Poza tym informacje te uLegają ciągLe zmianie i trzeba je aktuaLizować, moja Lista także już wymaga aktuaLizacji co zamierzam zrobić, kiedy tyLko znajdę chwiLę czasu. L'OreaL jest jedną z firm, które niby same nie testują swoich kosmetyków, czyLi np nie testuje końcowych produktów, aLe niestety część półproduktów stosowanych przez tą firmę jest testowana na zwierzętach przez inne firmy, czyLi jest to taki pośredni winowajca, aLe jednak jest. "
"Osobiscie zajmuje stanowisko neutralne, tym bardziej, ze zdaje sobie sprawe, ze wszystkie listy firm, nawet te podawane przez PETA czy NAVS nie podaja w 100 % pewnych informacji, a poza tym prawda jest taka, ze firmy aby byc uczciwe powinny podawac napis not "currently" tested on animals, a to dlatego, ze wiekszosc materialow stosowanych w kosmetyce bylo kiedys testowane na zwierzetach i m.in dzieki temu obecnie znamy wlasciwosci tych zwiazkow. Poniewaz jednak wiem, ze wiele osob zwraca na to uwage i maja do tego prawo, chcialabym uaktualnic moj tekst na temat testowania na zwierzetach i podana tam liste firm, stad tez potrzebne mi sa pewne informacje i dlatego zwracam sie z tym do czytelniczek wizazu. "
"dziekuje bardzo, czyli tak jak myslalam, w 1989 zakazano firmie The body shop uzywania na swych produktach napisu not tested on animals, mimo to firma nadal stosuje ta formulke tylko w zmienionej formie against animal testing, poza tym tak jak piszesz sam napis nie daje 100 % pewnosci "
Moja lista opiera sie na informacjach NAVS, dostalam juz najnowsze 11 wydanie ich ksiazki z 2002, tak wiec kiedy znajde chwile czasu temat testowania na zwierzetach zostanie zaktualizowany, choc zawsze trzeba miec na wzgledzie, ze 100% pewna lista nie istnieje. A jesli chodzi o Loreal to stosuje on skladniki testowane przez innych sam nei testuje, takie informacje podaje zarowno PETA jak i NAVS.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-22, 22:51   #3
Asieńka
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Do Agnieszki: testy na zwierzętach

króliczek napisał(a):
> Agnieszko, proszę popraw liste firm które podobno (skad te dane?!) nie testuja produktów na zwierzetach [img]icons/icon9.gif[/img]. L'oreal oraz należące do niej firmy(La roche Posey, Vichy, Lacome, HR, Garnier i kilka innych) testuja od lat kosmetyki na zwierzętach i robia to we własnych laboratoriach!!! Widziałam niedawno na ten temat film ... [ciach]


Pamiętasz może tytuł tego filmu?? Będę wdzięczna za odpowiedź.

[img]icons/icon40.gif[/img]
Asieńka
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:51.