Nałogowe kosmetykoholiczki - grupa wsparcia NK - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-01-08, 21:52   #1
Madzia007
Zadomowienie
 
Avatar Madzia007
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 931

Nałogowe kosmetykoholiczki - grupa wsparcia NK


Niejednokrotnie rozmawiałam z dziewczynami na wizażu, o tym, że często kupują kosmetyki (tony kosmetyków) nie z potrzeby, ale z jakiegoś wewnętrznego przymusu . Niestety wiem co to znaczy - kupić kolejny kosmetyk, który nie jest wcale potrzebny, bo kilka takich mam już w domu i ich wcale nie używam . Niektóre zdążę użyć tylko kilka razy, bo się przeterminują. Jednak zawsze znajdę jakiś pretekst, żeby kupić coś nowego. Najczęściej używane to:

-te kilka złotych to nie tak dużo
-poprawi mi to humor
-muszę to kupić, bo jak nie kupię to będę myślała o tym i żałowała, że tego nie kupiłam
-przecież to kiedyś na pewno zużyję (przyda się)
-w końcu nie mam aż tak dużo kosmetyków, dziewczyny na wizażu mają po 10 razy więcej niż ja... (taa, a na dłoni rośnie mi kaktus
-mam tylko jeden dajmy na to balsam, jak jeden mi się skończy ten drugi będzie jak znalazł, jak drugi się skończy, nie będę musiała latać za trzecim
-na KWC pisało, że jest świetny, więc nie będą to wtopione pieniądze!

...itp.itd
Kosmetyki niby nie kosztują tak dużo i niesamowicie poprawiają nastrój, ale... kiedyś podliczyłam koszt moich półrocznych zakupów i włosy stanęły mi dęba .
W tym roku postanowiłam się ograniczać. Zakupy kosmetyczne tylko raz na określony czas (nie ustaliłam jeszcze na jaki i to tylko wtedy jak coś mi się skończy, bo wszystkiego mam 2-letni zapas, więc nie tak prędko.
Za zaoszczędzone pieniądze kupię sobie jakieś fajne ciuchy.
Czy jest tu jeszcze ktoś, kto nie potrafi oprzeć się pokusie zakupu 19 błyszczyka?
__________________
A najbardziej mnie wkurza jak są trzy mleka na raz otwarte
Madzia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-08, 21:54   #2
blueania
Zakorzenienie
 
Avatar blueania
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 653
Dot.: Nałogowe kosmetocholiczki - grupa wsparcia NK

echh tez niedawno podliczylam ile jest warta moja kosmetyczka i sie przerazilam nawet nie zdawalam sobie sprawy,ze lezy tam tyle pieniedzy a polowy rzeczy wcale nie uzywam ale to jzu nalog
blueania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-08, 22:00   #3
Firjal
Raczkowanie
 
Avatar Firjal
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 393
GG do Firjal
Dot.: Nałogowe kosmetocholiczki - grupa wsparcia NK

Ja uzależniłam sie od kupowania szminek i błyszczyków.Czasem w przeciągu miesiąca umiem kupić z pięć nawet o podobnych kolorach...no ale cóż...najlepsze że po jakimś czasie ten kolor przestaje mi sie podobać
__________________
Kacper : 26.11.2013 g:13:20

Kciuki za Anię
Firjal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-08, 22:02   #4
kasia20a
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 140
Dot.: Nałogowe kosmetocholiczki - grupa wsparcia NK

kiedyś kupiłam sobie cien w sztyfcie z awonu i zawsze sie nim malowałam niesamowicie wydajny, ostatnio poszłam do rosmana i zobaczyłam taki sam z tylko z rimella stwierdziłam ze moj juz jest prawie na wykonczeniu wiec go kupiłam i po co ??? teraz mam 2, to nie jedna taka historia mogła bym je mnożyć tera mnie kusi taki srebrny i zloty az nie moge usiedzieć
błyszczyków mam pelno a używam tylko jednego
__________________
moje ciuszki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=172523
kasia20a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-08, 22:03   #5
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: Nałogowe kosmetocholiczki - grupa wsparcia NK

Oj tak...Ja natomiast mam fioła na punkcie tuszów do rzęs.Ide do sklepu patrze a tu jakiś fajny tusz do rzęs, dodam, ze jestem bardzo podatna na reklamy tego produktu.Widze, że jakaś panna ma takie śliczne, długie i gęste rzęsy po uzyciu tego tuszu i myśle sobieoooooo ekstra, może i na mnie tak podziała???Chociaz w głębi duszu wiem, że to wszystko jedna wielka ściema no ale cóż poradzić.Musze miec ten 15 z kolei tusz.Taki nałóg.
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-08, 22:06   #6
Kobieta_słonecznik
Zakorzenienie
 
Avatar Kobieta_słonecznik
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: słonecznikowe pole :-)
Wiadomości: 3 176
Dot.: Nałogowe kosmetocholiczki - grupa wsparcia NK

Hmm, ja myślę, że nasze forum to świetna reklama dle firm kosmetycznych, o wiele lepsza niż te wszystkie bilbordy na ulicach, w czasopismach czy telewizji.... po prostu każda z nas jest nakręcana przez inne wizazanki i tak w kółko....bo np. u niej tak fajnie wyglądał ten tusz to ja tez go kupię i spróbuję I tak w gruncie rzeczy nie zdajemy sobie sprawy, że "nabijemy kieszenie" wszystkim tym firmą kosmetycznym i robimy DARMOWĄ reklamę w zamian nic nie dostając Przecież jest nas na forum kilka tysiecy !!!!
Kobieta_słonecznik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-08, 22:11   #7
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: Nałogowe kosmetocholiczki - grupa wsparcia NK

Madzia007 czytam to i jakbyś pisała o mnie...
Wprost z ust mi to wszytsko wyjęłaś!!! (w przenośni )

Ja jestem wg TŻ: 'Kotek- maniczek kosmetyków'
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-08, 22:12   #8
mango bzik
Zadomowienie
 
Avatar mango bzik
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 609
Dot.: Nałogowe kosmetocholiczki - grupa wsparcia NK

Ja zachwalajac mam swiadomosc,ze reklamuje darmowo...
Wolalabym nie liczyc pieniedzy utopionych w moich kosmetykach
Ostatnio sie troche opamietalam i rozpoczelam wielka akcje wykanczania,kupuje niewiele

Ten watek powinien byc jakos zabezpieczony przed facetami,wiecie?
mango bzik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-08, 22:27   #9
kasia20a
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 140
Dot.: Nałogowe kosmetocholiczki - grupa wsparcia NK

śmieje się sama do siebie bo przed chwilą siediała ze mna moja mama,patrzy na reklame i mówi ,,no ludzie naogladają się tego i lecą odrazu kupić..." i do mnie ( ja w tym czasie przeglądałam zdięcia w watku jak podkreślić jasną cere) a ta ino ogląda makijaże i kupuje głupoty
__________________
moje ciuszki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=172523
kasia20a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-08, 22:36   #10
mango bzik
Zadomowienie
 
Avatar mango bzik
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 609
Dot.: Nałogowe kosmetocholiczki - grupa wsparcia NK

Ja mam za duzo kosmetykow,bo kupowalam nieodpowiednie dla mnie...Aktualnie przeczesuje KWC i czesto nie decyduje sie na zakupy lub odwrotnie kupuje polecana rzecz,czesto jestem zadowolona i nie musze juz testowac kupujac.Dzieki temu jestem pewna,ze niedlugo moje zadowolenie z posiadanych kosmetykow bedzie roslo,natomiast ich liczba sie skurczy
mango bzik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-08, 22:47   #11
Asia31
Zakorzenienie
 
Avatar Asia31
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: nad morzem
Wiadomości: 3 827
Dot.: Nałogowe kosmetocholiczki - grupa wsparcia NK

Ja mam wogole jakas chorobe mam wszedzie pelno kosmetykow w szafce w lazience,w kosmetyczce,w szafie ale i tak zawsze musze cos dokupic pozdrawiam wszystkie kosmetocholiczki.
__________________
co nas nie zabije to nas wzmocni



MILEGO DNIA
Asia31 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-08, 22:48   #12
paulinka_wawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Nałogowe kosmetocholiczki - grupa wsparcia NK

Mogę się do Was przyłączyć, robiłam w weekend porządki i się załamałam. Mam 37 balsamów do ciała, kilku używam, a reszta oczywiście czeka bo się przyda. Obiecywałam sobie już z tysiąc razy że nie kupię żadnego dopóki nie zużyję ostatniego z tych co mam. Poza tym mam 12 kremów do stóp i 7 pilingów ??????!!!!!!! O reszcie lepiej nie będę wspominać bo mam np. pol szuflady lakierow do paznokci (niektore raz uzyte albo wcale). Koszmar. Walnijcie mnie czymś ciężkim w głowę pliz może pomoże.
paulinka_wawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-08, 22:58   #13
mango bzik
Zadomowienie
 
Avatar mango bzik
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 609
Dot.: Nałogowe kosmetocholiczki - grupa wsparcia NK

Cytat:
Napisane przez paulinka_wawa Pokaż wiadomość
Mogę się do Was przyłączyć, robiłam w weekend porządki i się załamałam. Mam 37 balsamów do ciała, kilku używam, a reszta oczywiście czeka bo się przyda. Obiecywałam sobie już z tysiąc razy że nie kupię żadnego dopóki nie zużyję ostatniego z tych co mam. Poza tym mam 12 kremów do stóp i 7 pilingów ??????!!!!!!! O reszcie lepiej nie będę wspominać bo mam np. pol szuflady lakierow do paznokci (niektore raz uzyte albo wcale). Koszmar. Walnijcie mnie czymś ciężkim w głowę pliz może pomoże.



Zyczliwa...
mango bzik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-09, 00:14   #14
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: Nałogowe kosmetocholiczki - grupa wsparcia NK

Cytat:
Napisane przez Madzia007 Pokaż wiadomość
Jednak zawsze znajdę jakiś pretekst, żeby kupić coś nowego. Najczęściej używane to:

-te kilka złotych to nie tak dużo
-poprawi mi to humor
-muszę to kupić, bo jak nie kupię to będę myślała o tym i żałowała, że tego nie kupiłam
-przecież to kiedyś na pewno zużyję (przyda się)
-w końcu nie mam aż tak dużo kosmetyków, dziewczyny na wizażu mają po 10 razy więcej niż ja... (taa, a na dłoni rośnie mi kaktus
-mam tylko jeden dajmy na to balsam, jak jeden mi się skończy ten drugi będzie jak znalazł, jak drugi się skończy, nie będę musiała latać za trzecim
-na KWC pisało, że jest świetny, więc nie będą to wtopione pieniądze!

...itp.itd
Dopisałabym jeszcze:
- jest promocja i trzeba zrobić zapasy, bo taka okazja się nie powtórzy
- dają gratis jak się kupi to i to
- tego koloru właśnie szukałam

I mamy kompendium zakupowych pretekstów w pigułce
A tak serio to też przez Wizaż kupuję mnóstwo kosmetyków, z tym, że u mnie jest to przewaga kolorówki. Ale i tak miałabym tego co najmniej o połowę mniej jakbym tu się nie naczytała, że to jest dobre, a tamto jeszcze lepsze

Cytat:
Napisane przez Kobieta_słonecznik
Hmm, ja myślę, że nasze forum to świetna reklama dle firm kosmetycznych, o wiele lepsza niż te wszystkie bilbordy na ulicach, w czasopismach czy telewizji.... po prostu każda z nas jest nakręcana przez inne wizazanki i tak w kółko....bo np. u niej tak fajnie wyglądał ten tusz to ja tez go kupię i spróbuję I tak w gruncie rzeczy nie zdajemy sobie sprawy, że "nabijemy kieszenie" wszystkim tym firmą kosmetycznym i robimy DARMOWĄ reklamę w zamian nic nie dostając Przecież jest nas na forum kilka tysiecy !!!!
Otóż to Powinni nam normalnie płacić za to
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-09, 00:29   #15
maryd
Zadomowienie
 
Avatar maryd
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 1 201
GG do maryd
Dot.: Nałogowe kosmetocholiczki - grupa wsparcia NK

Ja się przyznam: jestem chora.
Rozpoznanie: zakupokosmetykoholizm z objawami balsamo-kremo-nałogami.
Ale tak na prawdę nie wiem czy chcę się wyleczyć. Bo wiem, że gdybym chciała, mogłabym po prostu nie patrzeć na oferty sklepu, nie oglądać katalogów i kupować kosmetyki tylko wtedy kiedy mam ich brak.

P.S. Boję się policzyć ile wydałam na kosmetyki. Ostatnio pochowałam większość w niewidoczne miejsce, abym nie miała ich na widoku, bo wtedy mam wyrzuty sumienia.
__________________
"You can have anything you want
You can drift, you can dream, even walk on water
Anything you want"

maryd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-09, 00:40   #16
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Nałogowe kosmetocholiczki - grupa wsparcia NK

no to teraz ja

Matko, zgrzeszyłam

kupiłam dziś 2 blyszczyki i szminke i zamowilam 2 blyszczyki

wchodząc do rossmanna po jedną maseczkę musiałam przejrzeć wszystkie pólki z kolorówką czy przypadkiem nie ma tam czegos co moglabym sobie kupic (dokladnie w tym sklepie bylam w ostatni czwartek )

jestem więc w końcowej fazie nalogowego kupowania blyszczydel do ust. Przeszlo mi juz w miare z cieniami (a mam ich prawie 100 ) skonczyla si emania kuleczek do twarzy a zaczyna podkladowo-pudrowa . Lakiery do paznokci napadają mnie okresowo. Tuszów do rzęs nie gromadzę (zwykle mam otwarte 3: brązowy, czarny podsychający na codzień i czarny świeży na większe okazje )

Na szczęście z pielęgnacją, mam spokój a to dzięki watkowi "Akcja, pozbywamy się" naprawdę jeśli coś kupuję na zapas to tylko dlatego, że akurat mam więcej kaski do wydania i później może mi jej braknąć wszystko jednak zużywam do ostatniej kropelki i nawet jak coś jest już kupione to grzecznie czeka w szafce na swoją kolej i nigdy nie jest wszystko pootwierane naraz
Tylko ostatnio nakupowałam więcej rzeczy do włosów... No musiałam
Całe szczęście, że nie mam manii perfumowej bo bym popadła w takie długi, że nawet sobie nie wyobrażam
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-09, 00:48   #17
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Nałogowe kosmetocholiczki - grupa wsparcia NK

Ja nałogowcem nie jestem, co to to nie!
W końcu mam tylko
8 różnych żeli pod prysznic (dwa z nich to peelingi więc w sumie się nie liczą ),
5 odżywek do włosów,
3 maseczki do włosów,
4 samoopalacze do ciała (kupione na zapas "jakby zabrakło w sklepach"),
4 różne balsamy do ciała (ale to na różny humor )
4 kremy do twarzy (których nie moge skończyć i już myślę o 5-ym)
Błyszczyków nie jestem w stanie policzyć, obawiam się że przekroczyłam magiczną 10 ale trzymam je w różnych torebkach, kosmetyczkach, kieszeniach kurtek i płaszczy więc... naprawdę nie wiem.
Szminek jak wyżej.

Poza tym wszystko jest w normie, zaledwie 2/3 rzeczy stoi bez ruchu od momentu kupna
Ale cóż, jak się oprzeć, no jak?

A ja naprawdę nie jestem uzalezniona... Przecież nie mam jeszcze tyyyyyylu potrzebnych rzeczy...
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-09, 00:48   #18
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: Nałogowe kosmetocholiczki - grupa wsparcia NK

Cytat:
Napisane przez paulinka_wawa Pokaż wiadomość
Mogę się do Was przyłączyć, robiłam w weekend porządki i się załamałam. Mam 37 balsamów do ciała, kilku używam, a reszta oczywiście czeka bo się przyda. Obiecywałam sobie już z tysiąc razy że nie kupię żadnego dopóki nie zużyję ostatniego z tych co mam. Poza tym mam 12 kremów do stóp i 7 pilingów ??????!!!!!!! O reszcie lepiej nie będę wspominać bo mam np. pol szuflady lakierow do paznokci (niektore raz uzyte albo wcale). Koszmar. Walnijcie mnie czymś ciężkim w głowę pliz może pomoże.
Wygrałaś

Ja mam fazy na różne produkty. Kiedyś miałam na szampony, odżywki do włosów, maseczki do twarzy, potem na żele pod prysznic, kremy do twarzy, cienie (ohohohoho tego to miałam). Ale ostatnio zrobiłam porządki i nic nie chcę (raczej ). Niestety moją nową manią są perfumy, tanie to to nie jest
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-09, 08:18   #19
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Nałogowe kosmetocholiczki - grupa wsparcia NK

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
Madzia007 czytam to i jakbyś pisała o mnie...
Wprost z ust mi to wszytsko wyjęłaś!!! (w przenośni )
ja odniosłam podobne wrażenie, bo tak samo sobie tłumaczę
ale teraz po stłuczeniu lakieru, wylaniu całej jego zawartości na ulubione spodnie, na segment, podłoge, powiedziałam dość(ale nie całkiem)
Mamie powiedziałam że wyleciał mi z ręki, a tak naprawde wyleciał, bo chciałam wyjąć coś z tyłu szafki, a że duzo tego jest to niechcący wyleciał.
Powiedziałam dosyć z nadmiarem, ale co z tego jak jest allegro i takie okazje
Dziś mam w planach zakupy na zapas, farb do włosów jak uda mi się upolowac, ale nic pozatym, tez zero balsamów, żeli, odzywek, szamponów, błyszczyków,... miałam dopisać cieni ale wczoraj zamówiłam, ale kończył się poprzedni, ostatnie okruszki, ale nie wiem czy dojdzie bo węszę w tym przekręt, ale może się uda.
Poza tym cieniem nie kupuję już innych, pudrów też nie, podkładów również
Ale co z tego jak zakupy tak poprawiają humor, musze przerzucić się na ubrania
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-09, 09:30   #20
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: Nałogowe kosmetocholiczki - grupa wsparcia NK

Cytat:
Napisane przez Ally83 Pokaż wiadomość
Ja mam fazy na różne produkty. Kiedyś miałam na szampony, odżywki do włosów, maseczki do twarzy, potem na żele pod prysznic, kremy do twarzy, cienie (ohohohoho tego to miałam). Ale ostatnio zrobiłam porządki i nic nie chcę (raczej ). Niestety moją nową manią są perfumy, tanie to to nie jest
U mnie też nafazowanie przyjmuje różne formy - a to cieniomanii, a to szminkomanii, błyszczykomanii, balsamomanii, żelomanii... itp. itd.
Ostatnio nawet nie kupuję zbyt wielu cieni - z jednej strony przesyt, z drugiej ograniczenie, bo musiałabym mieć chyba 7 żyć, żeby je zużyć A ograniczenie nałożyłam sobie takie, że więcej niż dwóch w miesiącu kupić nie mogę i dzięki temu kuszą mnie mniej, bo muszę wybierać rozważniej. Póki co żadnego nie kupiłam, choć jeden do mnie nieoczekiwanie wczoraj przyfrunął z wymiany jako gratis. A ile ich mam wolę nie wiedzieć ale koło stu różnych kolorów i odcieni będzie
Błyszczyki też przestały mnie kusić, za to zaczęły szminki, jak kiedyś nie miałam żadnej, tak teraz mam 7 i planuję kolejną
Ale tak ogólnie rzecz biorąc to chyba w tym momencie mam największą manię na punkcie produktów do stylizacji włosów i różnych specyfików, serum itp. używanych po myciu. Mam ich na stanie 7 + 2 wiszące już na Targowiskowej liście. Poza tym z pielęgnacją u mnie w normie, mało co się powtarza, a jeśli już to nie więcej niż w 2 sztukach i jedna jest na wymarciu
Przypomniało mi się, że jeszcze ostatnio przejawiam jeszcze objawy lakieromanii U mnie jest to zjawisko okresowe, podobnie jak u rzyrafki - pokupuję trochę i mi przechodzi. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że lakierów mam ze 20, a niektóre z nich są tylko raz użyte. Ale tak to jest, jak lakieromania przejawia się dwojako - w kupowaniu i w malowaniu - i jedno i drugie po jakimś czasie przechodzi.
Także chyba nie jest ze mną tak najgorzej

Edytowane przez MagJa
Czas edycji: 2007-01-09 o 09:39 Powód: jeszcze cosik
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-09, 09:43   #21
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: Nałogowe kosmetocholiczki - grupa wsparcia NK

O ile na kosmetyki pielęgnacyjne wydają pieniądze z jakimś rozsądkiem, to na te do makijażu w ogóle nie mam żadnego stopu Kupuję 3 podkład, ósmy błyszczyk, 4 tusz do rzęs a ostatnio mam odpał na brązowe cienie do powiek. Mam już chyba wszystkie możliwe odcienie tego koloru, a i tak maluję sie tylko jednym, ulubionym
spray jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-09, 12:43   #22
paulinka_wawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Nałogowe kosmetocholiczki - grupa wsparcia NK

Cytat:
Napisane przez MagJa Pokaż wiadomość
U mnie też nafazowanie przyjmuje różne formy - a to cieniomanii, a to szminkomanii, błyszczykomanii, balsamomanii, żelomanii... itp. itd.
Ja niestety mam ten problem że mam nafazowanie na wszystko i kosmetyki jakoś tak same wpadają mi do koszyka. Zawsze albo promocja albo sie przyda. Muszę się leczyć

A co ciekawe jak kupuje ciuchy czy buty to zawsze się trzy razy zastanawiam czy kolor dobry, czy mi to napewno potrzebne, czy będę w tym chodzic. Moze macie nr do psychiatry?
paulinka_wawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-09, 13:09   #23
Madzia007
Zadomowienie
 
Avatar Madzia007
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 931
Dot.: Nałogowe kosmetocholiczki - grupa wsparcia NK

Cytat:
Napisane przez MagJa
Dopisałabym jeszcze:
- jest promocja i trzeba zrobić zapasy, bo taka okazja się nie powtórzy
- dają gratis jak się kupi to i to
- tego koloru właśnie szukałam
A ja dorzuciłabym jeszcze allegro

-Boże, jak tanio! Prawdziwa okazja! Obiektywnie patrząc opłaca się! Muszę to kupić, bo później już może tego nie być!

Mniej więcej tak sobie pomyślałam, oglądając wczoraj perfumy...
Szczęście w nieszczęściu, że nie mam kasy, ale znając siebie i tak je kupię jak wpadnie trochę gotówki. A miałam się ograniczać . No, ale perfum mam tylko 5 (z czego używam tylko 1) i 5 mgiełek do ciała (używam 2 bo reszta mi się nie podoba), ale to takie byle jakie a przydałyby mi się porządne, bo tych wcale nie czuć .
Wogóle największe ciągotki mam chyba do błyszczyków. Są małe, ładnie pachną, są tanie, mają kolorowe ładne opakowania z owockami, poręczne, nawilżają, ich zalety można mnożyć i mnożyć... Mam ich 14 i 1 szminkę. Ale na Boga, ja mam dopiero 18 lat . Wolę nie myśleć, co będzie za 2,3 lata. Ostatnio bardzo kuszą mnie perfumy... . Więc kupię te jedne, co sobie upatrzyłam, a potem to już tylko ubrania, bo chodzę jak dziad
__________________
A najbardziej mnie wkurza jak są trzy mleka na raz otwarte
Madzia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-09, 14:31   #24
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nałogowe kosmetocholiczki - grupa wsparcia NK

Cytat:
Napisane przez Kobieta_słonecznik Pokaż wiadomość
Hmm, ja myślę, że nasze forum to świetna reklama dle firm kosmetycznych, o wiele lepsza niż te wszystkie bilbordy na ulicach, w czasopismach czy telewizji.... po prostu każda z nas jest nakręcana przez inne wizazanki i tak w kółko....bo np. u niej tak fajnie wyglądał ten tusz to ja tez go kupię i spróbuję I tak w gruncie rzeczy nie zdajemy sobie sprawy, że "nabijemy kieszenie" wszystkim tym firmą kosmetycznym i robimy DARMOWĄ reklamę w zamian nic nie dostając Przecież jest nas na forum kilka tysiecy !!!!
Tez do takiego wniosku doszłam jakiś czas i nawet założyłam wątek - Wizażowe Hity. Tak jak tam napisałam, zauważyłam, że wystarczy żeby 2-3 osoby zachwalily jakiś produkt i już cały wizaż to kupuje - np. kuleczki i cienie sypkie Vollare, cienie sypkie APC, czy ostatnio produkty (zwłaszcza szampon) Hipp.

Cytat:
Napisane przez paulinka_wawa Pokaż wiadomość
Mogę się do Was przyłączyć, robiłam w weekend porządki i się załamałam. Mam 37 balsamów do ciała, kilku używam, a reszta oczywiście czeka bo się przyda. Obiecywałam sobie już z tysiąc razy że nie kupię żadnego dopóki nie zużyję ostatniego z tych co mam. Poza tym mam 12 kremów do stóp i 7 pilingów ??????!!!!!!! O reszcie lepiej nie będę wspominać bo mam np. pol szuflady lakierow do paznokci (niektore raz uzyte albo wcale). Koszmar. Walnijcie mnie czymś ciężkim w głowę pliz może pomoże.
łooo matko!! To ja myślałam że ja z moim 8 balsami jestem "zboczona" ... lece wiec zaraz na balsamowe zakupy żartuje

Staram sie ograniczac z zakupami kosmetycznymi (taaa...) co jakiś czas Zdarza sie że nie kupuje nic przez 2 tyg (dla mnie to sukces) ale potem w 2 dni nadrabiam Obecnie jestem w fazie "spokoju kosmetycznego".

Na mnie najbardziej działaja promocyjne ceny - potrafię wtedy kupić kolejny balsam czy żel pod prysznic....

Poki co jednak - od 01.01.2007 - kupiłam tylko 4 kosmetyki (z avonu): krem do stóp z MM i z kofeiną (moje 2 kremy sa juz na wykończeniu - naprawde!!), błyszczyk Champagne (błyszczyków mam chyba 9 - w porównaniu z innymi wizażankami to TYLKO 9) i krem sojowy (jest świetny) ... Oby tak dalej
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-09, 15:28   #25
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Nałogowe kosmetocholiczki - grupa wsparcia NK

taaa od nowego roku to ja już zdążyłam kupić w sumie: eyeliner, lakier do paznokci, 2 blyszczyki i czekam na 2 kolejne (), szminke, 3 cienie, 2 nabłyszczacze do włosów i jeszcze dostalam 2 podklady
Na szczęście kasy już nie mam więcej (pracy niestety też uż nie )
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-09, 15:35   #26
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nałogowe kosmetocholiczki - grupa wsparcia NK

Cytat:
Napisane przez rzyrafka Pokaż wiadomość
taaa od nowego roku to ja już zdążyłam kupić w sumie: eyeliner, lakier do paznokci, 2 blyszczyki i czekam na 2 kolejne (), szminke, 3 cienie, 2 nabłyszczacze do włosów i jeszcze dostalam 2 podklady
Na szczęście kasy już nie mam więcej (pracy niestety też uż nie )
hehehe wiesz, dobrze że nie kupiłam tej szminki wczoraj miałabym kaca moralnego
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-09, 15:36   #27
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: Nałogowe kosmetocholiczki - grupa wsparcia NK

a ja od nowego roku nie kupiłam jeszcze nic. Za to wydałam fortunę na nowe ciuszki

A kosmetyki... tak jak pielęgnację kupuję i ja prędzej czy później zużywam, tak kolorówka leży i leży aż się przeterminuje. Nie mam ostatnio czasu na makijaż, wiec musi mi wystarczyć trochę pudru, tusz do rzęs i czasami róż A liczba cieni stopniowo rośnie... Najdziwniejsze jest to, ze kupuję TYLKO cienie w odcieniach brązu, różu i fioletu inne mi sie nie podobają.
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-09, 15:38   #28
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Nałogowe kosmetocholiczki - grupa wsparcia NK

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
hehehe wiesz, dobrze że nie kupiłam tej szminki wczoraj miałabym kaca moralnego
nie miałabys one są cudowne
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-09, 15:42   #29
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nałogowe kosmetocholiczki - grupa wsparcia NK

Cytat:
Napisane przez rzyrafka Pokaż wiadomość
nie miałabys one są cudowne
wiem wiem ... nie kuś juz poprostu mam troszke tych mazideł a i tak uzywam 2-3 Najczęściej uzywam Mauvelous metal, Champagne i z Miss Sporty ciemno-rózówy no i wykonczyłam resztki Ice Princess
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-09, 16:10   #30
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Nałogowe kosmetocholiczki - grupa wsparcia NK

No wlasnie jak jedną wykończyłaś, to poraz zapełnić ten wakacik
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:28.