Anglia - jaki bank wybrać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-13, 17:07   #1
krooliczek
Raczkowanie
 
Avatar krooliczek
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: no one knows
Wiadomości: 162
GG do krooliczek

Anglia - jaki bank wybrać?


Hej emigrantki przejrzałam wszystkie wątki i niestety nie znalazłam, żadnych informacji na temat banków w Anglii niedługo wyjeżdżam i pewnie będę musiała założyć konto tylko nie wiem jaki bank wybrać. Podzielcie się swoimi opiniami na ten temat i poradźcie
__________________
Mężczyźni rozwijają się do czwartego roku życia - potem już tylko rosną
krooliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 17:21   #2
nask
Zadomowienie
 
Avatar nask
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 599
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Niewiele wiem ale ile wiem z doswiadczenia to pomoge Przy zakladaniu konta w banku Barclays potrzebujesz paszportu. Niestety sam dowod jako ID nie wystarczy. Ponadto musisz miec potwierdzenie zakwaterowania, np jakies rachunki przypisane czesciowo na Ciebie jesli bedziesz mieszkac z kims, nie sama. Mozesz takze wziac taka karteczke, to chodzi o to, ze masz prawo uczyc sie jezdzic pod opieka osoby posiadajacej prawo jazdy. Bierze sie to na poczcie, czeka 2 tygodnie i sluzy takze jako potwierdzenie Twojego adresu.
Zeby miec indywidualne konto, musisz miec pracodawce, ktory bedzie mogl wystawic Ci referencje. Jesli nie masz, mozesz byc podpieta pod konto (ale masz swoje wlasne) jako homemaker.
Troche to wszystko skomplikowane, dlatego zacznij zalatwiac juz teraz lub od razu po przyjezdzie
Aha, dodatkowo Barclays ma teraz takie cos, ze do konta dodaja Ci od razu bez oplat rachunek oszczednosciowy i karte debetowa, jesli chcesz oczywiscie. Jak to Pani nazwala, taki package
Pozdrawiam
nask jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 15:27   #3
krooliczek
Raczkowanie
 
Avatar krooliczek
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: no one knows
Wiadomości: 162
GG do krooliczek
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

wielkie dzięki za odpowiedź ale z tego co mówisz to widze, że nie uda mi się założyć konta zaraz po przyjedździe bo na razie zatrzymam sie u rodziny (czyli nie będzie rachunków na mnie), a pracy dopiero będę szukać więc pozostaje poczekać tylko nie wiem czy przypadkiem przyszły pracodawca nie będzie wymagał żebym miała konto
a jeszcze zapytam się i NIN - czy mogę odrazu po przyjeździe pójść i go wyrobić?? bo gdzieś czytałam, że żeby mi go wyrobili to muszę mieć pracę lub przedstawić im jakieś dokumenty na to, że aktywnie szukam pracy (nie wiem jak miałabym to zrobić )
__________________
Mężczyźni rozwijają się do czwartego roku życia - potem już tylko rosną
krooliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 21:23   #4
nask
Zadomowienie
 
Avatar nask
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 599
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Z bankiem niestety tak jest. Pracodawcy czesto wymagaja posiadania konta, mi Pani w banku radzila bym poszukala byle jakiej pracy na razie byleby tylko ja miec, ale zdecydowalismy z TZ, ze lebiej bedzie, jak bede miala swoje konto podpiete pod jego.
Z tym NINem to sama nie wiem, jak bylam w Job Centre to kazali najpierw znalezc prace, na stronach jest napisane na odwrot
nask jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 10:22   #5
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

ja mam w Nationwide. Procedura otwarcia podobnie jak powyzsza (paszport + dowod adresu) ale z tego co pamietam nie potrzeba mi bylo zadnych referencji od pracodawcy. Niestety jako pierwsze dostalam najprostsze konto - bez czekow i karty debetowej. Tylko cash card czyli tylko do wyciagania pieniedzy z bankomatu. Ale maja dobre oprocentowanie na oszczednosciowych kontach. Mam z nimi e-savings i ISA. Acha - to jest w ogole building society a nie bank.
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 10:25   #6
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

ja mam w HSBC.

I trzeba miec :

paszport, potwierdzenie zatrudnienia od pracodawcy - z napisanym tam adresem pod ktorym mieszkasz

to wszytsko bylo z tego co pamietam.

Na poczatek raczej otworza zwykle konto z karta self service - czyli do wyplacania kasy z bankowamtu ale czesc znajomych dostala od razu debetowe - solo, ktorymi mozna placic w sklepach. Po jakims czasie mozesz karty zmieniac, ubiegac sie o kredytowke, zmienic swoje konto na platne ale za to z jakimis tam bajerami...

HSBC - czasem doprowadzal mnie tak do szalu ten bank ze juz mialam zmieniac i pewnie bym zmienila gdyby nie fakt ze nie chcialo mi sie nigdzie isc ale teraz odpukac od czasu dluzszego juz spokoj - pozmienialam karty, mam kredytowke, karte debetowa ktora moge placic w PL... no i juz ich lubie
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 15:10   #7
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Polecam Nat West jestem z nimi od 7 lat i polecam rownierz Lloyds TSB z nimi jestem od 10 lat i zadnych problemow.Dwa banki ktore sa dla mnie super.Bylam jeszcze kiedys w Barclays i Halifax z tymze z tym pierwszym nie bylam zadowolona z Halifax tak pol na pol.Barclays ma najgorsze warunki przy kartach kredytowych ,dlatego jak ja splacilam to polamalam w drobny mak.
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-15, 15:20   #8
Paddy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

polecam bank Lloyds, wystarczy paszport, potwierdzenie od pracodawcy
i juz, bez problemow powinnas dostac karte debetowa co znacznie ulatwia zycie
Paddy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 18:08   #9
szoopcia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

ja Polecam HSBC

chciaz za bardzo sie nie znam na bankach...
ja mam konto tylko dlatego ze moi rodzice maja...i ja jako nieletnia moge miec tylko karte SOLO...ehhh...ale najwazniejsze ze moga nia placic w sklepach i wogole...bo np. moj TZ ma tlyko taka ze kase moze wybierac...

Sorki nie znam sie na nazwach kart
__________________
"иαјрιєkиιєјѕzу υѕмιєсђ мα тєи kто ω zусιυ ωιєlє ωусιєярιαl..."

fєєlιиgѕ сαи gяοω вυт тћєу сαи gο αωαу тοο...

dοит тяυѕт иο gυу kєєр ιт "јυѕт fяιєиdѕ"...







szoopcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 22:50   #10
Zmijka
Zakorzenienie
 
Avatar Zmijka
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 8 686
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Ja jestem w HSBC, od razu dostałam kate debetowa solo, a po dwóch miesiacach kredytówke. Teraz wyjechałam do Polski i zmniejszyłąm sobie konto na to najnizsze i o dziwo nie odebrali mi tych kart.
Chcieli paszport, list od pracodawcy i mój DO z Polski.
Jak wróce chciałabym sobie zmienić na Lloydsa, wiec byłą bym ciekawa opini na ich temat.

A NIN można dostać jak się pracuje.
Zmijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-16, 09:14   #11
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

W poscie wyzej napisalam ze polecam Lloyds.Jestem zdziwiona ,ze tak szybko daja karty kredytowe bo pierwszy raz slysze zeby po dwoch misiacach dawali.
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-16, 11:31   #12
Zmijka
Zakorzenienie
 
Avatar Zmijka
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 8 686
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Cytat:
Napisane przez traci Pokaż wiadomość
W poscie wyzej napisalam ze polecam Lloyds.Jestem zdziwiona ,ze tak szybko daja karty kredytowe bo pierwszy raz slysze zeby po dwoch misiacach dawali.
To chyba szczescie miłam, zalozyłam w styczniu, a karte dostałam w marcu A może dlatego mi dali, bo wtedy wchodziły moje i mojego brata przychody, pamietam, że się do tego doczepili.
Zmijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-16, 13:18   #13
krooliczek
Raczkowanie
 
Avatar krooliczek
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: no one knows
Wiadomości: 162
GG do krooliczek
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

dzięki dziewczyny za odpowiedzi mam jeszcze parę pytań bo wogóle się w tych sprawach nie orientuję...
- czyli cash card jest tylko do bankomatu i nie można płacić nią w sklepach?
- a kartą debetową można wyciągać z bankomatu i płacić w sklepach?
chciałabym mieć właśnie kartę płatniczą, tzn: taką którą można płacić w sklepach i wyciągać z bankomatu ale tylko do wysokości środków jakie są na koncie.
- a jak wygląda sprawa z opłatami za konto, kartę i inne opłaty bankowe?
- a może znacie jakieś konto internetowe?

Cytat:
hecate
karte debetowa ktora moge placic w PL... no i juz ich lubie
a mogłabyś powiedzieć jaki procent pobierają od transakcji za płacenie kartą w Polsce?
Cytat:
traci
Bylam jeszcze kiedys w Barclays i Halifax z tymze z tym pierwszym nie bylam zadowolona Barclays ma najgorsze warunki przy kartach kredytowych ,dlatego jak ja splacilam to polamalam w drobny mak.
mogłabyś napisać coś o tych warunkach?
__________________
Mężczyźni rozwijają się do czwartego roku życia - potem już tylko rosną
krooliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-16, 14:29   #14
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
ja mam w HSBC.

I trzeba miec :

paszport, potwierdzenie zatrudnienia od pracodawcy - z napisanym tam adresem pod ktorym mieszkasz

to wszytsko bylo z tego co pamietam.

Na poczatek raczej otworza zwykle konto z karta self service - czyli do wyplacania kasy z bankowamtu ale czesc znajomych dostala od razu debetowe - solo, ktorymi mozna placic w sklepach. Po jakims czasie mozesz karty zmieniac, ubiegac sie o kredytowke, zmienic swoje konto na platne ale za to z jakimis tam bajerami...

HSBC - czasem doprowadzal mnie tak do szalu ten bank ze juz mialam zmieniac i pewnie bym zmienila gdyby nie fakt ze nie chcialo mi sie nigdzie isc ale teraz odpukac od czasu dluzszego juz spokoj - pozmienialam karty, mam kredytowke, karte debetowa ktora moge placic w PL... no i juz ich lubie
To wszystko prawda, ja dodam od siebie ze mam konto w HSBC wlasnie i musialam na zalozenie takowego czekac 2 tygodnie Konto zakladalam miesiac temu, natomiast rok temu mozna to bylo zalatwic w 15min. Teraz niestety musialam sie uzbroic w cierpliwosc, ale jest juz ok. Nie dostalam niestety nawet solo jedynie self service card no ale spokojnie mam nadzieje ze niedlugo dostane.

POlecam HSBC bo mimo czekania nie wymagaja od Ciebie duzo. W Nat West np wymagali Utility bill (a ja nawet nie wiem co to jest) i do tego jakis papierek z Inland Revenue wiec tam nie mialam szans na szybkie zalozenie. Nigdzie indziej wiecej nie probowalam.
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-16, 15:18   #15
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Cytat:
Napisane przez Zmijka Pokaż wiadomość
To chyba szczescie miłam, zalozyłam w styczniu, a karte dostałam w marcu A może dlatego mi dali, bo wtedy wchodziły moje i mojego brata przychody, pamietam, że się do tego doczepili.
Tzn w Angielskich bankach nie tyle chodzi o ilosc wplywow na konto ale stale wplywy np przez rok czy dwa.Moja pierwsza karta byla taka zwykla karta oszczednosciowa .mialam wtedy 15 czy 14 lat a pierwsza karte kredytowa dostalam po dwoch latach pracy (mam na mysli karte kredytowa z banku) normalnie mialabym po roku ale studiowalam w Polsce i nie pracowalam caly rok.Nigdy nie slyszalam od moich znakomych zeby dawali tak szybko.
Cytat:
Napisane przez krooliczek Pokaż wiadomość

mogłabyś napisać coś o tych warunkach?
Oprocentowanie jest do .Moim zdaniem inne banki takie jak Lloyds czy Nat West maja mniejsze.
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 10:21   #16
megi b
Wtajemniczenie
 
Avatar megi b
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 706
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Ja mam konto w Lloyds TSB. Do otwarcia potrzebowalam:
- paszport
-potwierdzenie adresu. Wynajmuje pokoj wiec nie place rachunkow za mieszkanie, a potwierdzenie dostalam od jednej z agencji posrednictwa pracy w ktorej jestem zarejestrowana,trzeba sie ładnie usmiechnac i dadza na 100%
Po tygodniu dostałam ksiazeczke czekową, po 2 tygodniach PIN a na koncu czyli po ok 3 tygodniach od otwarcia rachunku - cash card, ktora mozna placic w sklepie.
Konto mam darmowe. Jestem zadowolona.

Jesli chodzi o NIN to z tym roznie bywa. Ogolnie to jesli masz prace to numer dostajesz bez problemu, a jesli nie to zalezy od podejscia osoby na ktora trafisz w czasie rozmowy o NIN. Bywa tak ze jesli nie pracujesz to prosza od 5 do 6 potwierdzen z agencji w ktorych bedziesz zarejestrowana ze aktywnie szukasz pracy, a i to czasem ich nie przekonuje. Ale nic sie nie martw NIN nie jest az tak wazny dla pracodawcy w czasie rekrutacji. Jesli w papierach prosza o numer to mozesz podac tymczasowy - ja tak zrobilam. Gdy tylko znajdziesz prace to umow sie na rozmowe, a zalatwisz wszystko w miesiac
Życze powodzenia !!!! Trzymam kciuki
__________________
Pomóżmy Maciusiowi!



Amelka 23.06.2009

Lilianka 19.07.2014



megi b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 11:06   #17
krooliczek
Raczkowanie
 
Avatar krooliczek
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: no one knows
Wiadomości: 162
GG do krooliczek
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

megi b dzięki za wsparcie
Z tego co tak czytam to wnioskuje, że wybiore Lloyds
slyszalam ze w Barclays placi sie 6 funtow za prowadzenie :|
__________________
Mężczyźni rozwijają się do czwartego roku życia - potem już tylko rosną
krooliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 11:32   #18
Zmijka
Zakorzenienie
 
Avatar Zmijka
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 8 686
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Ja w HSBC płąciłam najpierw 6 funtów, a potem po pół roku 12
Zmijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 11:48   #19
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

placisz za prowadzenie? A to jest jakies super konto ze zlota karta czy jak?

W bankach mozna sie sporo wyklocic jak sie ma nerwy
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-19, 11:59   #20
Zmijka
Zakorzenienie
 
Avatar Zmijka
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 8 686
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Cytat:
Napisane przez Ejva Pokaż wiadomość
placisz za prowadzenie? A to jest jakies super konto ze zlota karta czy jak?

W bankach mozna sie sporo wyklocic jak sie ma nerwy
płaciłam, teraz przeszłam na bezpłatne, bo wyjechałam. A chciałam to płatne ze wzdledu na karty. Jak wróce do Anglii to i tak zmieniam bank na Lloydsa.
Zmijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 13:39   #21
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Cytat:
Napisane przez Zmijka Pokaż wiadomość
Ja w HSBC płąciłam najpierw 6 funtów, a potem po pół roku 12
Ja mam konto w NatWescie i nic nie place za jego prowadzenie. Chociaz fakt, co ide do banku to chca mi wcisnac jakis platny upgrade konta ale ja sie nie daje
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 18:51   #22
megi b
Wtajemniczenie
 
Avatar megi b
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 706
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Bardzo chetnie Ci pomoge krooliczku jak by co daj znać
a gdzie dokładnie sie wybierasz? - jesli mozna wiedziec
pozdrawiam
__________________
Pomóżmy Maciusiowi!



Amelka 23.06.2009

Lilianka 19.07.2014



megi b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 19:52   #23
krooliczek
Raczkowanie
 
Avatar krooliczek
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: no one knows
Wiadomości: 162
GG do krooliczek
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

będę mieszkać w Torquay - miejscowość na południu kraju a Ty gdzie mieszkasz?
mam jeszcze takie pytanko - odwiedziłam stronę internetową lloyds'a i zastanawiam się jaka jest różnica między Cash account, a Classic and Classic Plus account?
z tego co zrozumiałam to mając Cash account nie można płacić kartą w sklepie, a zakładając Classic lub Classic Plus account trzeba się zgodzić na przyznanie jakiegoś limitu kredytowego??
Bo ja bym chciała konto gdzie: mogę wybierać pieniądze z bankomatu oraz płacić kartą w sklepie ale tylko do wysokości środków jakie są na koncie - czyli bez żadnego limitu debetowego czy kredytu :| po prostu boję się, że mogłabym przekroczyć ten limit
__________________
Mężczyźni rozwijają się do czwartego roku życia - potem już tylko rosną

Edytowane przez krooliczek
Czas edycji: 2007-01-19 o 19:54 Powód: literówka
krooliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 19:56   #24
krooliczek
Raczkowanie
 
Avatar krooliczek
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: no one knows
Wiadomości: 162
GG do krooliczek
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

aha już widze gdzie mieszkasz - w Nottingham
__________________
Mężczyźni rozwijają się do czwartego roku życia - potem już tylko rosną
krooliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 23:25   #25
more-than-the-woman
Raczkowanie
 
Avatar more-than-the-woman
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 84
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Dziwne. Przeczytałam przed chwilą, że w Lloyds nie trzeba mieć listu potwierdzającego adres zamieszkania. Natomiast moja siostra dokładnie tydzień temu otwierała tam konto i musiała mieć wszystkie 3: list, referencje od pracodawcy oraz dowód (nie musiała mieć paszportu).

Ja natomiast mam konto w Barcleysie 2 lata, zakładając nie miałam pracy ani adresu, ale mieszkałam u pewnej pani, która potwierdziła, że dostanę pracę jak tylko założę konto i potwierdziła ze mieszkam u niej. Więc skoro będziesz mieszkała u rodziny (czy znajomych) to może mógłby ktoś iść z Tobą i zrobić to samo?

Na początku dostałam najprostszą kartę, ale wiem, że teraz jeśli pójdziesz do Barcleysa to dostaniesz od razu Vise electron (do cash machine oraz karta płatnicza w sklepach). Można nią również płacić w Polsce i wyciągać nią pieniążki.
__________________
Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy.
more-than-the-woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 06:04   #26
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Cytat:
Napisane przez krooliczek Pokaż wiadomość
z tego co zrozumiałam to mając Cash account nie można płacić kartą w sklepie, a zakładając Classic lub Classic Plus account trzeba się zgodzić na przyznanie jakiegoś limitu kredytowego??
Bo ja bym chciała konto gdzie: mogę wybierać pieniądze z bankomatu oraz płacić kartą w sklepie ale tylko do wysokości środków jakie są na koncie - czyli bez żadnego limitu debetowego czy kredytu :| po prostu boję się, że mogłabym przekroczyć ten limit
Kroliczku nie martw sie! Na samym poczatku nikt nie przyzna ci limitu debetowego na koncie biezacym. Taki limit bank rozpatruje srednio po jakims roku od zalozenia konta. Przynajmniej w moim przypadku tak bylo. O fakcie tym zawiadamia sie klienta banku listownie. I nawet wtedy, kiedy bank przyzna ci limit debetowy to mozesz sie nie zgodzic i go nie przyjac.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 11:01   #27
krooliczek
Raczkowanie
 
Avatar krooliczek
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: no one knows
Wiadomości: 162
GG do krooliczek
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Cytat:
more-than-the-woman
Ja natomiast mam konto w Barcleysie 2 lata, zakładając nie miałam pracy ani adresu, ale mieszkałam u pewnej pani, która potwierdziła, że dostanę pracę jak tylko założę konto i potwierdziła ze mieszkam u niej. Więc skoro będziesz mieszkała u rodziny (czy znajomych) to może mógłby ktoś iść z Tobą i zrobić to samo?
tyle, że oni też wynajmują - ale spróbuję
Cytat:
more-than-the-woman
Na początku dostałam najprostszą kartę, ale wiem, że teraz jeśli pójdziesz do Barcleysa to dostaniesz od razu Vise electron (do cash machine oraz karta płatnicza w sklepach). Można nią również płacić w Polsce i wyciągać nią pieniążki.
a mogłabyś napisać ile płacisz za konto i jak ono się nazywa?
Cytat:
more-than-the-woman
Natomiast moja siostra dokładnie tydzień temu otwierała tam konto i musiała mieć wszystkie 3: list, referencje od pracodawcy oraz dowód (nie musiała mieć paszportu).
i dostała od razu karte?

Cytat:
aaliyah
Kroliczku nie martw sie! Na samym poczatku nikt nie przyzna ci limitu debetowego na koncie biezacym. Taki limit bank rozpatruje srednio po jakims roku od zalozenia konta. Przynajmniej w moim przypadku tak bylo. O fakcie tym zawiadamia sie klienta banku listownie. I nawet wtedy, kiedy bank przyzna ci limit debetowy to mozesz sie nie zgodzic i go nie przyjac.
więc się nie zgodzę w moim przypadku to byłaby dość ryzykowna opcja
__________________
Mężczyźni rozwijają się do czwartego roku życia - potem już tylko rosną
krooliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 13:52   #28
more-than-the-woman
Raczkowanie
 
Avatar more-than-the-woman
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 84
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Za najprostsze konto w Barcleysie czyli za karte Vise electron nie płacisz nic. Nie wiem kto Ci powiedział o tych 6 funtach, ale to nie prawda. Może ktoś ma inne konto, jakieś oszczędnosciowe. Ale na początek o Vise electron spokojnie możesz się starać. Możesz płacić w sklepach a i jak napisałam wczesniej w Polsce też możesz się nią posługiwać.

Karte (w każdym banku) dostajesz w ciągu 4-5 dni pracujących, od założenia konta. Konto masz już założone w ten sam dzień, no ale na karte troszke czekasz.
__________________
Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy.
more-than-the-woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 13:55   #29
more-than-the-woman
Raczkowanie
 
Avatar more-than-the-woman
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 84
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Jak pójdziesz zakładać konto to powiedz babce, że chcesz 'the plain one' albo 'just the simple one'. I wypytaj się, czy to będzie Visa electron, czy będziesz mogła nią płacić w sklepach. Bo w Anglii ludzie pracujacy w jakiejś dziedzinie nie zawsze mają o niej pojęcie. Choć barcleys nie daje już tych najprostszych kart czyli tylko do cash machine, to baba czy facet mogą sobie z tego nie zdawać sprawy i takie Ci wybrać. Zadawaj dużo pytań, by się upewnić czy baba (facet) wie co robi.
__________________
Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy.
more-than-the-woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 15:29   #30
krooliczek
Raczkowanie
 
Avatar krooliczek
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: no one knows
Wiadomości: 162
GG do krooliczek
Dot.: Anglia - jaki bank wybrać?

Cytat:
more-than-the-woman
Zadawaj dużo pytań, by się upewnić czy baba (facet) wie co robi.
tak właśnie mam zamiar zrobić - jak tylko się "przełamię" i zacznę mówić po angielsku
__________________
Mężczyźni rozwijają się do czwartego roku życia - potem już tylko rosną
krooliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:10.