Mam się czepiać??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-02-21, 13:26   #1
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504

Mam się czepiać???


Pomóżcie dziewczyny, weszłam w opinie o podkładzie Yves Rochera Luminelle, a tam głównym zarzutem w większości opinii jest to, że nie matuje. Z tego co wiem, cała seria Luminelle jest lśniąca, dająca efekt błyszczenia (też używałam podładu w kremie, cieni i pudru prasowanego z tej serii). Ale wolę zasięgnąć opinii znawczyń, bo może mylę pojęcia, może chodzi o rozświetlanie?

Dla ułatwienia podaję angielski opis:

Ideal for fans of "invisible" make-up with a natural, transparent and luminous finish. You will love its light and airy texture, enriched with smoothing Camellia Oil, that melts on contact with your skin and illuminates your complexion in just one step.

Its formula, enriched with smoothing Camellia Oil. Its ultra-light texture with a transparent and natural finish. The selection of shades for all complexions.

[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-21, 13:43   #2
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Re: Mam się czepiać???

Prawdopodobnie te zarzuty wynikają z tego, że większość kobiet jest posiadaczkami cer mieszanych, które są uważane właśnie za "normalne" - czyli wszystkie się świecimy, wszystkie się matujemy. Natomiast o ile jeszcze cera sucha jest uznawana za jakąś tam "normalną inaczej", to cera normalna jest w ogóle nienormalna. [img]icons/icon9.gif[/img] Ja mam cerę normalną i wśród kobiet matujących czują się trochę jak "normalna inaczej". [img]icons/icon21.gif[/img]
Oczywiście, kosmetyki rozświetlające nie są dla cer tłustych i mieszanych, a już tym bardziej dla cer pokrytych wypryskami, trądzikiem. Podkłady i pudry rozświetlające powinny używać właścicielki cer suchych i normalnych. Zdecydowanie "nieskazitelnych", ponieważ efekt rozświetlenia bezlitośnie wyciąga na wierzch wszystkie niespodzianki. Ja zauważyłam, że moja cera po Translucide wygląda trochę jak, nie wiem, może... lustro, coś takiego, nie umiem tego dokładnie określić. W każdym razie jest bardzo gładka. [img]icons/1jupi.gif[/img]
Aha - no i podkładu i pudru nie nakłada się też na zmarszczki, bo to dopiero wygląda (beznadziejnie). [img]icons/icon9.gif[/img]
Na koniec - można się cieszyć, że się nie jest mieszańcem. Można się też martwić - bo ja wolałabym trądzik od zmarszczek. [img]icons/icon9.gif[/img]
[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-21, 14:46   #3
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Mam się czepiać???

Ajajaj, ja jestem mieszańcem (przynajmniej do niedawna, bo ostatnio mnie przysuszyło), ale używam z radością Luminella, bo mi się po prostu podoba, ale nie oczekuję matowienia, a "świecidełka" w strefie T pokrywam pudrem sypkim. Ciekawe czemu dziewczyny narzekają - może konsultantki w sklepie nie informują? Mnie powiedziały od razu, że to seria "świecąca" i widziały gały co brały...

Poczekam jednak co powiedzą inne specjalistki, zanim zacznę się czepiać ocen [img]icons/icon12.gif[/img]
[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:38.