zawiodłam się na was - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-02-24, 08:42   #1
DORCIA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 93
GG do DORCIA

zawiodłam się na was


OD SAMEGO POCZĄTKU W WAS WIERZYŁAM. WIELE MI POMOGŁYŚCIE W SPRAWACH WAŻNYCH I TYCH MNIEJ. ALE OSTATNIO TROSZKĘ ZAWIODŁYŚCIE MNIE - NAPISAŁAM "LIST" Z PROŚBĄ O POMOC POCZĄTKUJĄCEJ WIZAŻYSTCE. BYŁO TAM PYTANIE CO ZROBIĆ JEŚLI KLIENTKA BĘDZIE NIE ZADOWOLONA Z MAKIJAŻU? CO JEŚLI DOSTANIE UCZULENIA PO KOSMETYKACH? CZY DLA KAŻDEJ KLIENTKI MUSZĘ MIEĆ OSOBNE GĄBECZKI DO PUDRU I OSOBNE PACYNKI? NIESTETY NIE DOSTAŁAM ŻADNEJ ODPOWIEDZI???????!!!!!!!! !!!!! DLACZEGO????????????????? ? [img]icons/icon9.gif[/img] CZY MOŻE WOGÓLE TEN LIST NIE POJAWIŁ SIĘ CZY MOŻE BOICIE SIE KONKURENCJI?? :?

GDYBYŚCIE JEDNAK CHCIAŁY MI POMÓC BARDZO PROSZĘ O LISTY. Z GÓRY DZIĘKUJĘ. POZDRAWIAM...
DORCIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-24, 08:47   #2
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: zawiodłam się na was

Dorciu, czasem tak bywa, że dany problem należy naświetlić kilka razy. Wątki przelatują jak szalone. Trzeba się przypomieć ze swoim tematem.

[img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-24, 09:40   #3
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: zawiodłam się na was

No właśnie. Jak sama piszesz wiele razy Ci pomogły, a tu raz nie i wielka obraza? Mi było przykro... Wiele moich wątków zostało zignorowanych, na niektóre znalazła się odpowiedź po kilku, kilkunastu dniach, ale tak od razu "zawiodłam się"?
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-24, 09:46   #4
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Re: zawiodłam się na was

Kochana Dorciu [img]icons/icon7.gif[/img]
Ja bardzo chętnie bym Ci pomogła, ale nie jestem ani kosmetyczką ani wizażystką [img]icons/icon9.gif[/img]
Jedno jest pewne: niezadowolonymi klientkami się nie przejmuj albo poprostu spytaj co im się nie podoba. Co do gąbeczek, to chodząc raz na czas do kosmetyczek, nie zauważyłam żeby za każdym razem używano nowych gąbeczek, częsciej stosują jednorazowe płatki kosmetyczne. Nie wiem czy dobrze zrozumiałam o co Ci chodzi, bo fachowcem nie jestem, ale proszę nie pisz więcej, że się na nas zawiodłaś [img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-24, 09:47   #5
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: zawiodłam się na was

hehe [img]icons/icon10.gif[/img]
A na mojego posta do Magi Maga odpowiedziała mi po... kilku miesiącach [img]icons/icon10.gif[/img] Ale odpowedziała - się liczy [img]icons/icon10.gif[/img] Tutaj to znajduje zastosowanie powiedzienie że lepiej późno niż wcale [img]icons/icon12.gif[/img]

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-24, 10:19   #6
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Re: zawiodłam się na was

to ja także mam cichą nadzieję, że na mojego pradawnego posta "czym różni sie kosmetyczne mleczko od śmietanki " też ktoś kiedyś z zaświatów odpisze [img]icons/icon10.gif[/img]
[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-24, 10:28   #7
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: zawiodłam się na was

Dorixx, gdybyś się pytała o produkty spożywcze to bym Ci wyjaśniła [img]icons/icon7.gif[/img] [img]icons/icon28.gif[/img]
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-02-24, 11:40   #8
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Re: zawiodłam się na was

Tak od razu "zawiodłam się" ???
A nie pomyślałaś, że w weekend na wizażu siedzą, tylko "stare pudernice" a profesjonalistki odpoczywają? [img]icons/icon12.gif[/img]
Może żadna z osób, które czytały twojego posta nie zna odpowiedzi na pytanie.
Jeśli chodzi o podobanie się makijażu lub nie, zawsze rezerwuję sobie podwójny czas dla klientki, żeby można było zmyć makijaż i zrobić inny. Stosuję też zasadę, ze lepiej 5 razy dołożyć, niż ściągać kosmetyk (np. cienie). Klientka cały czas kontroluje przebieg makijażu, w końcu to jej ma się podobać. Zawsze też pokazuję kosmetyki, które chcę użyć do makijażu i pytam klientki, czy jej odpowiadają. Więc jeśli chodzi o ten temat, raczej nie miewam "reklamacji", a pozostały czas, możemy przeznaczyć z klientką na wypicie kawki i na ploty [img]icons/icon12.gif[/img]
Uczulenia - temat mi bardzo bliski. Niewiele jest kosmetyków, które mnie nie uczulają [img]icons/icon9.gif[/img] . Jak się umawaiam, z klientką na makijaż, zawsze pytam się, czy ma skłonności do uczuleń, jeśli tak, umawaim się z nią najpierw na makijaż próbny, żeby przetestować, czy kosmetyki nie będą uczulać. Jest to też okazja, żeby bezstresowo wprowadzić ewentualne modyfikacje do makijażu, aby całkowicie odpowiadał klientce.
Higiena - na ten temat, już ci odpowiadałam, ale przypomnę. Do każdego makijażu używam osobnego zestawu pędzli gąbeczek, które potem myję i dezynfekuję. Do szminek i kremów używam szpatułek. Przed każdym makijażem myję ręce.

Jeszcze raz zaznaczam - nie jestem profesjonalną wizażyską. Makijaż traktuję jako hobby, jednak to co robię lubię robić dobrze. Chętnie skorzystam z rad profesjonalistek.

A Tobie Dorciu życzę cierpliwości, która jest niezbędna w pracy z wymagającymi klientkami (oraz z takimi, które same nie wiedzą czego chcą) [img]icons/icon12.gif[/img]
[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-24, 19:54   #9
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: zawiodłam się na was

Ewuś! Twoja odpowiedź jest jak najbardziej profesjonalna , a gdyby wszystkie wizażystki tak traktowały klientki to byłoby świetnie.
Ja wykonuje makijaże w swoim gabinecie. Problemu z pędzelkami , gabeczkami raczej nie mam gdyż nieczęsto zdarza się "maraton makijażowy" czyli kilka klientek jedna po drugiej umówione na makijaż.Pędzelki i gąbeczki zawsze myję, gąbeczki piorę po każdej klientce.Na wypadek gdyby było wiecej klientek na makijaż mam awaryjny zestaw pędzelków (w Sylwestra musiałam poradzić sobie inaczej - przerwy między makijażami były bardzo krótkie więc myłam pędzelki i ekspresowo suszyłam je fryzjerską suszarką (miałam drugą osobę do pomocy). Jeśli chodzi o niezadowolenie klientki z makijażu lub problem uczuleń na kosmetyki to jedyną radą jest makijaż próbny. I tak jak Ewa napisała dobrze jest nakładac mniejszą ilość kosmetyków niż za dużo - ja zawsze ustalam też dokładnie jakie są wymagania i wyobrażenia klientki.
Dorciu! Prosimy o wyrozumiałość - pytań jest mnóstwo a my oprócz hobby (Wizaż.pl dla całej redakcji to hobby) mamy jeszcze mnóstwo innych zajęć - pracę , dzieci , itd.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-24, 21:55   #10
DORCIA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 93
GG do DORCIA
Re: zawiodłam się na was

MOJE DROGIE BARDZO DZIĘKUJĘ!!!!!!!! MUSZĘ SIĘ PRZYZNAĆ ŻE TEN TEMAT SPECJALNIE NAPISAŁAM TAKI A NIE INNY - "zawiodłam się na was" TAKI CHWYT MARKETINGOWY [img]icons/icon7.gif[/img] WIEDZIAŁAM ŻE SIĘ UDA I MNIE NIE ZAWIEDZIECIE. JESZCZE RAZ BARDZO DZIĘKUJĘ. JESTEŚCIE WSPANIAŁE!!!! JESZCE RAZ PRZEPRASZAM JEŚLI KOGOŚ OBRAZIŁAM LUB URAZIŁAM PISZĄC ŻE SIĘ ZAWIODŁAM. JESZCZE RAZ DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM. DORCIA
DORCIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-24, 21:56   #11
DORCIA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 93
GG do DORCIA
Re: zawiodłam się na was

MOJE DROGIE BARDZO DZIĘKUJĘ!!!!!!!! MUSZĘ SIĘ PRZYZNAĆ ŻE TEN TEMAT SPECJALNIE NAPISAŁAM TAKI A NIE INNY - "zawiodłam się na was" TAKI CHWYT MARKETINGOWY [img]icons/icon7.gif[/img] WIEDZIAŁAM ŻE SIĘ UDA I MNIE NIE ZAWIEDZIECIE. JESZCZE RAZ BARDZO DZIĘKUJĘ. JESTEŚCIE WSPANIAŁE!!!! JESZCE RAZ PRZEPRASZAM JEŚLI KOGOŚ OBRAZIŁAM LUB URAZIŁAM PISZĄC ŻE SIĘ ZAWIODŁAM. JESZCZE RAZ DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM. DORCIA
DORCIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-02-24, 21:57   #12
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: zawiodłam się na was/dorcia

..znaczy sei nei zawiodłam, tylko podpuscilam ? [img]icons/icon12.gif[/img]

ładnie to tak w maliny Pudernice wpuszczac ?

[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-24, 21:57   #13
DORCIA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 93
GG do DORCIA
Re: zawiodłam się na was

MOJE DROGIE BARDZO DZIĘKUJĘ!!!!!!!! MUSZĘ SIĘ PRZYZNAĆ ŻE TEN TEMAT SPECJALNIE NAPISAŁAM TAKI A NIE INNY - "zawiodłam się na was" TAKI CHWYT MARKETINGOWY [img]icons/icon7.gif[/img] WIEDZIAŁAM ŻE SIĘ UDA I MNIE NIE ZAWIEDZIECIE. JESZCZE RAZ BARDZO DZIĘKUJĘ. JESTEŚCIE WSPANIAŁE!!!! JESZCE RAZ PRZEPRASZAM JEŚLI KOGOŚ OBRAZIŁAM LUB URAZIŁAM PISZĄC ŻE SIĘ ZAWIODŁAM. JESZCZE RAZ DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM. DORCIA
DORCIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-24, 21:58   #14
DORCIA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 93
GG do DORCIA
Re: zawiodłam się na was

MOJE DROGIE BARDZO DZIĘKUJĘ!!!!!!!! MUSZĘ SIĘ PRZYZNAĆ ŻE TEN TEMAT SPECJALNIE NAPISAŁAM TAKI A NIE INNY - "zawiodłam się na was" TAKI CHWYT MARKETINGOWY [img]icons/icon7.gif[/img] WIEDZIAŁAM ŻE SIĘ UDA I MNIE NIE ZAWIEDZIECIE. JESZCZE RAZ BARDZO DZIĘKUJĘ. JESTEŚCIE WSPANIAŁE!!!! JESZCE RAZ PRZEPRASZAM JEŚLI KOGOŚ OBRAZIŁAM LUB URAZIŁAM PISZĄC ŻE SIĘ ZAWIODŁAM. JESZCZE RAZ DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM. DORCIA
DORCIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-24, 22:01   #15
DORCIA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 93
GG do DORCIA
Re: zawiodłam się na was/dorcia

noooooo.... tak troszeczke... mam nadzieję że u nikogo sobie nie przechlapałam [img]icons/icon7.gif[/img]
DORCIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-24, 22:05   #16
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: zawiodłam się na was/dorcia

nadzieje zawsze warto miec [img]icons/icon12.gif[/img] powodzenia w interesach makijazowych [img]icons/icon7.gif[/img]

[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-26, 20:02   #17
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: zawiodłam się na was

Śmietanka to bardziej tłusta (zwykle gęściejsza) forma mleczka. Różnic w zastosowaniu właściwie nie widzę - może tylko to ,że śmietanka polecana jest do skóry bardzo suchej. W sklepach jest zdecydowanie większy wybór mleczek.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-26, 20:11   #18
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Re: zawiodłam się na was

Wiedziałam ,że sie doczekam kiedyś odpowiedzi [img]icons/icon7.gif[/img]
Dziękuję Beatko [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:06.