Mój przypadek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-05, 17:47   #1
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281

Mój przypadek


Hej, chciałabym abyście pomogły mi w doborze pielęgnacji. Dużo już tutaj przeczytałam i coś niecoś wiem o kwasach filtrach itp
A wiec
Moja skóra jest raczej normalna lecz po umyciu wymaga kremu bo jest naciągnięta i sucha
-czoło- sporo przebarwień czerwonych po krostach (nawyk wyciskania)czesto pojawiaja sie krosty
-broda- tutaj także często pojawiaja mi sie krosty i mam tam sporo przebarwien
-nos- bardzo często czerwony, wytarczy że jest troche zimniej i juz czerwony(nie wspominając o mroźnych dniach) nawet w domu jak jest chlodniej to czerwieni sie i do szału mnie to doprowadza bo nie kojarzy sie to najlepiej mam tez na grzbiecie nosa kilka pękniętych naczynek; nie moge wyjsc normalnie bez podkladu na dwor bo zaraz czerwony nos odcina sie od reszty :// czy to oznacza ze mam naczynkową cerę?
-policzki-
raczej czyste, czasem jakies pojedyncze zaskórniki

dodatkowo mam kilka nierówności ospe przebyta rok temu

Mam 21 lat i chciałabym mieć jednolitą cere, głównie chcę sie pozbyć przebarwień z czoła i brody i żeby w końcu przestały dopadać mnie te krosty. No i zauwazylam sie skora wokol oczu już nie jest taka jędrna i na czole zaczynają sie rysować poziome krechy

Używam żelu ziaji bez sls i ostatnio kremu dla narciarzy na mrozy Daxa. 2 tygodnie temu skonczyłam smarowanie sie AcneDermem, wygładził mi troche czoło ale nie poradził sobie z przebarwieniami.
Myślałam nad takimi kosmetykami jak Diroseal lub Diacneal ale troche sie boje bo trafilam na wypowiedzi ze uwrażliwiły niektórym skóre te preparaty.
Ktoś coś poradzi?
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 18:08   #2
gosia28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 22
Dot.: Mój przypadek

Witaj, ja też 2 tygodnie temu zaczęłam swoją kurację, stosuję:
- effaclar K ( na przemian z Acne derm)
- diroseal
- nawilżacz
U mnie widac że skóra sie oczyszcza (trochę zaskórników wyłazi do wierzchu)

Z tego co wyczytałam na forum wydaje mi się, że 2 tygodnie dla AD to trochę za krótko by zlikwidować przebarwienia, tu trzeba cierpliwości.
Jeśli masz skłonność do naczynek to myślę, że lepszy będzie Diroseal, ponieważ Diacneal zawiera kwasy AHA i przy naczynkach może podrażniać.

No i oczywiście na dzień stabilne filtry.

Mam nadzieję, że nic nie pokręciłam, a jezeli tak to proszę ekspertki o korektę
__________________
Pozdrawiam Gosia
gosia28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 18:14   #3
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: Mój przypadek

co do AD to napisałam ze 2 tygodnie temu skonczyłam używać a używałam troche dłużej, nie pamietam ile ale zużyłam cała tubkę. Chciałabym raczej jakis jeden specyfik używac plus nawilżacz, hmm moze bym sie skusiła na ten Diroseal ale boje sie ze uwrażliwi mnie i skóra będzie wariowała
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 18:25   #4
gosia28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 22
Dot.: Mój przypadek

A to prepraszam źle zrozumiałam, co do AD to dziewczyny stosują kurację kilka miesięcy.
Nie moge jeszcze napisać o efektach Dirosealu,bo 2 tyg. to za krótko, u mnie do tej pory nie dzieje się nic niedobrego ( nie szczypie, nie piecze ), ale wiadomo każda skóra jest inna, może postaraj się o próbkę i sprawdź.
__________________
Pozdrawiam Gosia
gosia28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 18:33   #5
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: Mój przypadek

Cytat:
Napisane przez gosia28 Pokaż wiadomość
A to prepraszam źle zrozumiałam, co do AD to dziewczyny stosują kurację kilka miesięcy.
Nie moge jeszcze napisać o efektach Dirosealu,bo 2 tyg. to za krótko, u mnie do tej pory nie dzieje się nic niedobrego ( nie szczypie, nie piecze ), ale wiadomo każda skóra jest inna, może postaraj się o próbkę i sprawdź.
No tak, można było kupić jeszcze jedną tubkę tego AD i zobaczyc jak bedzie dalej ale nie miałam już sumienia smarować tym mojej naciągniętej i suchej skóry po umyciu, wg mnie AD jest zbyt "suchy" i czułam dyskomfort.
Właśnie przeczytałam recenzje Dirosealu na KWC i chyba sie skusze Widze że jest on treściwszy w konsystencji. A czujesz nawilżenie czy przesuszenie stosując go? Podczas kuracji Dirosealem nalezy tez smarowac sie filtrami? Bo niby jest napisane że jest to krem na naczynka a nie kwas
a i jeszcze jedno, czy diroseal działa na przebarwienia?
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 18:42   #6
gosia28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 22
Dot.: Mój przypadek

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
No tak, można było kupić jeszcze jedną tubkę tego AD i zobaczyc jak bedzie dalej ale nie miałam już sumienia smarować tym mojej naciągniętej i suchej skóry po umyciu, wg mnie AD jest zbyt "suchy" i czułam dyskomfort.
Właśnie przeczytałam recenzje Dirosealu na KWC i chyba sie skusze Widze że jest on treściwszy w konsystencji. A czujesz nawilżenie czy przesuszenie stosując go? Podczas kuracji Dirosealem nalezy tez smarowac sie filtrami? Bo niby jest napisane że jest to krem na naczynka a nie kwas
a i jeszcze jedno, czy diroseal działa na przebarwienia?

Diroseal jest dość treściwy, nie jestem po nim wysuszona.
Trzeba stosowac filtry ponieważ zawiera retinal, a bez filtrów można nabawić się przebarwień.
Czy likwiduje przebarwienie to Ci nie powiem bo nie pamiętam, ja go używam ze względu na naczynka.
__________________
Pozdrawiam Gosia
gosia28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 18:51   #7
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: Mój przypadek

OK, dzieki za odpowiedzi, popytam jeszcze o ten Diroseal w innych wątkach
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-05, 20:38   #8
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Mój przypadek

wg mnie Diroseal jest dosyć delikatny. tyle, że wyskakują mi po nim paskudne gule Diacneal odpada przy naczynkach.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 21:07   #9
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: Mój przypadek

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
wg mnie Diroseal jest dosyć delikatny. tyle, że wyskakują mi po nim paskudne gule Diacneal odpada przy naczynkach.
ale te gule sa na skutek oczyszczania sie cery??
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 11:12   #10
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Mój przypadek

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
ale te gule sa na skutek oczyszczania sie cery??
nie sądzę, bo od dawna używam kwasów regularnie, więc skórę już mam dawno oczyszczoną to raczej zapychanie (a moja skóra jest na nie słabo podatna, więc Diroseal to musi być killer pod tym względem, skoro mnie zapycha).
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:39.