Zamsz - a co jeśli . . . ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-05, 18:44   #1
kiniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar kiniaczeq
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 397

Zamsz - a co jeśli . . . ?


No to zakładam wątek bo nie znam odpowiedzi na to pytanie
Wątku napewno nie ma bo go nie znalazłam a szukałam 2 razy
Co się stanie jak bym wyprała buty zamszowe ? addidasy ?
czy stracą swój kolor ? albo zafarbiją się na inny ? (przebarwienia)
Są one szare z białą podeszwą i różowymi czubkami
Więc jak to jest z tym zamszem ? Bo wprawdzie mam specjalną kostkę do czyszczenia tych butów ale nie da się ich dokładnie wyczyścić..

// edytuję : mama zaryzykowała pod moją nieobecność i buty po praniu czyściutkie
__________________

Edytowane przez kiniaczeq
Czas edycji: 2007-07-18 o 10:57
kiniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 19:05   #2
mała migotka
Zakorzenienie
 
Avatar mała migotka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 129
Dot.: Zamsz - a co jeśli . . . ?

tez mam buty zamszowe i nie ryzykowałabym totalnym ich zanużeniem w wodzie . brr... nie przeżyły by tego ja robię tak,że czyszczę je wilgotna szmatką, potem susze, spryskuje sprejem do zamszu albo pasta do zamszu i czyszczę szczoteczką do zamszu. Mam tez taką gumeczkę do brudu.
mała migotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 20:38   #3
Liana
Zadomowienie
 
Avatar Liana
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 321
Dot.: Zamsz - a co jeśli . . . ?

Ja uprałam swoje Conversy zamszowe Nie radzę Przede wszystkim kolorowy zamsz się spiera , robią się też brzydkie zacieki. Prawdopodobnie ten różowe elementy ubrudziłyby te beżowe Buty były ładne i nowe, a teraz wyglądają jakby miały kilka lat i były po wielu przejściach

Ja zamsz zawsze na sam poczatek czyszczę CHLEBEM. Chlebek musi być troszeczkę czerstwy, odłamuję kawałek ze skórką i pocieram tym buta Chleb zbiera cały brud z buta i go nie rysuje (nie lubię tych szczoteczek właśnie, jakoś mi się zdaje że one są twarde i rysują mi buty). Później w zależności od stopnia brudności albo zaniechuje dalszych czynności albo czyszczę buty szamponem do zamszu (w pojemniczku z gąbeczką jak pasta do butów). Zostawiam butki do wyschnięcia i później szczotkuje je zwyczajną szczotką do ubrań (gdyż jak już wspominałam gumowa mnie przeraża a dzięki tej do ubrań zamsz odzyskuje ten swój "włos" ) Można je także zaimpregnować sprayem

Doszłam w tym do perfekcji, bo mam swoje ukochane saszki z zamszu i na nie chucham i dmucham
Liana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 22:05   #4
Rzymianka
Wtajemniczenie
 
Avatar Rzymianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 651
Dot.: Zamsz - a co jeśli . . . ?

Zamszu to chyba nie można prać, ale naturalną nielicowaną skórę to mydłem z wodą.
Rzymianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 22:44   #5
ellena
Zadomowienie
 
Avatar ellena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 185
Dot.: Zamsz - a co jeśli . . . ?

Ja piorąc kozaczki załatwiłam je na amen, teraz szukam farby do zamszu, bo niestety kolor straciły bezpowrotnie
ellena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 10:21   #6
Liana
Zadomowienie
 
Avatar Liana
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 321
Dot.: Zamsz - a co jeśli . . . ?

Cytat:
Napisane przez ellena Pokaż wiadomość
Ja piorąc kozaczki załatwiłam je na amen, teraz szukam farby do zamszu, bo niestety kolor straciły bezpowrotnie
Ja w CCC kupiłam taki spray do zamszu, który jest kolorowy. Są czarne, ciemny brąz, jasny etc. Pryskasz nim i on barwi buty. Jest świetny na sprany kolor, zacieki, odbarwienia itd. Kosztował jakieś 16 zł
Liana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 14:33   #7
Robe
Raczkowanie
 
Avatar Robe
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szwajcaria -Zürich
Wiadomości: 139
GG do Robe Send a message via Skype™ to Robe
Dot.: Zamsz - a co jeśli . . . ?

Dziewczyny zamiast prac to sprobowac suchym chlebem ale nie za mocno , a potem dopiero pasta czy sprayem do zamszu.
__________________
. JAK NAZWAC SWOJ SALON
Robe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-06, 14:42   #8
Arwena84
Zadomowienie
 
Avatar Arwena84
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 638
Dot.: Zamsz - a co jeśli . . . ?

Ja lazilam w swoich zamszakach po wodzie i przezyly to Ale byly czarne cale i ja pozniej tez mialam stopy na czarno zafarbowane. Jesli Ci zalezy na butach, to nie ryzykuj.
Arwena84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 14:56   #9
anett234
Zadomowienie
 
Avatar anett234
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: DTR
Wiadomości: 1 767
GG do anett234
Dot.: Zamsz - a co jeśli . . . ?

Ja mam buty z zamszu niebiesko-biało-beżowego i zawsze piorę je w ten sposób,że: wlewam do jakiejś miski ciepłą wodę,dodaję do niej płyn do prania (taki zwykły najzwyklejszy do ubrań),"roztrzepuję" ręką ta wodę z płynem i tą wytworzoną pianą piorę.Oczywiście pianę nabieram na szczoteczkę i szoruję ..Zamsz się ani nie spiera ani nie farbuje,wszystko jest ok,a buciki są czyściutkie....
anett234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 17:30   #10
ellena
Zadomowienie
 
Avatar ellena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 185
Dot.: Zamsz - a co jeśli . . . ?

Cytat:
Napisane przez Liana Pokaż wiadomość
Ja w CCC kupiłam taki spray do zamszu, który jest kolorowy. Są czarne, ciemny brąz, jasny etc. Pryskasz nim i on barwi buty. Jest świetny na sprany kolor, zacieki, odbarwienia itd. Kosztował jakieś 16 zł
Nie wiesz może czy jest fioletowy?
ellena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 13:31   #11
Domi1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 24
Dot.: Zamsz - a co jeśli . . . ?

cześć wszystkim,

otóż mój problem pojawił się niedawno..nie zauważyłam przy zakupie ze moje buty zamszowe różnią się kolorem jeden jest ciemniejszy od drugiego..poszłam do sklepu chciałam wymienić, ale pani powiedziała ze gwarancji mi nie uznają...po czym od ekspedientki dowiedziałam ze ze akurat te buty stały przy miejscu nasłonecznionym..jeden but w pudełku drugi skierowany do słońca...i to był powód odbarwienia...
no fakt zdenerwowałam się ale cóż... buty nie były aż tak drogie < 89.00> ale są tak wygodne, ze mi ich szkoda... moje pytanie: czy zna ktoś sposób aby te kolory się wyrównały?
logiczne, żeby wystawić na słońce.. ale czy to pomoże? i b. zależy mi na czasie..

wiem że wątek dość stary ale jakby ktoś odpisał... z góry dziękuję za pomoc...;-)

Edytowane przez Domi1991
Czas edycji: 2009-05-04 o 13:32
Domi1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-05, 18:49   #12
lifeisbeautiful
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 563
Dot.: Zamsz - a co jeśli . . . ?

Możesz zaryzykować i pomalować oba buty, barwnik jest do kupienia na all
lifeisbeautiful jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 21:57   #13
Dora07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8
Dot.: Zamsz - a co jeśli . . . ?

Witajcie. Cieszę się, że znalazłam ten wątek, może ktoś z Was mi pomoże. Mam śliczny, brązowy płaszczyk z zamszu, ale mam z nim problem podobny jaki ma Domi1991. Z jednego boku jest odbarwiony od słońca. Bardzo chciałabym go uratować. Pytałam w kilku miejscach, ale zamszu nikt nie chce mi zrobić, inne skóry owszem. Postanowiłam zająć się tym sama, ale nie mam pojęcia czym można w miarę bezpiecznie pomalować cały płaszcz, tak aby potem nie farbował mi np. szyi, rąk czy ubrania.
Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie.
Dora07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:58.