Effaclar K a retinol? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-03-18, 07:45   #1
madllen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 68

Effaclar K a retinol?


Witam serdecznie; chciałabym zaaplikować mojej skórze wiosenną kurację przeciwzmarszczkową, wybrałam multiwitaminowy krem St.Ives z retinolem na noc; dotychczas stosowałam Effaclar K plus krem nawilżający lub zamiennie odżywczy, zastanawiam się jednak, czy na czas kuracji nie powinnam odstawić preparatu z kwasami? To jest mój absolutny debiut jeśli chodzi o tego typu specyfiki, dlatego też będę niezmiernie wdzięczna za odpowiedź
madllen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-18, 08:09   #2
madllen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 68
Re: Effaclar K a retinol?

Ale gapa ze mnie- przeczytałam artykuł Basi i znam odpowiedź)
madllen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-18, 11:40   #3
misio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 170
Re: Effaclar K a retinol?

Napisz mi proszę co wybrałaś.Ja też sie przymierzam do takiej kuracji,chodzi mi głównie o wiosenne odświerzenie bużki.Poczytałam sobie jednak opinie na temat Effeclar na KW i przyznam ,ze trochę mnie przystopowało.Buzię mam bowiem bez pryszczy tylko 30-letnią i nie chcę tego zmieniać.Napisz też o swoich rezultatach jak już będziesz po
misio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-18, 12:23   #4
madllen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 68
Re: Effaclar K a retinol?

Wspomniany Effaclar K gorąco polecam; stosuję od kilku miesięcy na noc plus preparat nawilżający lub odżywczy, jako, że samodzielnie nieco wysuszał. Dla mojej mieszanej(bezproblemowej pomijając ten nieznośny połysk i kilka zaskórniakow w tłustych partiach) skóry niezastąpiony; oczyścił pory i nadał jej zdrowy, świeży blask. Dzięki złuszczaniu i obfitemu nawilżaniu zapomniałam o specyfikach matujących(w rezultacie wysuszających), co wpłynęło korzystnie na ogólny stan mojej cery.
Ponieważ wiosna tuż tuż, pomyślałam o kuracji przeciwzmarszczkowej (my, trzydziestki, musimy o to dbać) właśnie owym preparatem St.Ives; wszelkie wątpliwości rozwiał artykuł Basi Kwiatkowskiej, która stosowała z pozytywnym skutkiem obu preparatów jednocześnie- obawiałam się, iż takie połączenie może się okazać mieszanką wybuchową dla skóry.
Tak więc jestem zdecydowana spróbować i oczywiście dam znać jak poszło
Piozdrawiam cieplutko,
Magda
madllen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-18, 12:43   #5
Katarzyna29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 2
Re: Effaclar K a retinol?

Czy mogłabyś mi powiedzieć, co to jest dokładnie Effaclar K. Gdzie się to kupuje, w drogerii czy w aptece? I ile kosztuje? Mam cerę tłustą, zmęczoną zarówno zimą jak i przebytą ciążą, więc chciałabym przed wiosną nieco ją odżywić i "odszarzyć". Z góry dziękuję za odpowiedź.Kasia
Katarzyna29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-18, 13:05   #6
madllen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 68
Re: Effaclar K a retinol?

Kasiu, odsyłam Cię do artykułu Basi Kwiatkowskiej "Właściwości i zastosowanie kwasów o działaniu złuszczającym" w dziale Biochemia Urody. Dowiesz się zeń wielu ciekawych i pomocnych rzeczy o kremach tego typu.
A Effaclar K firmy La Roche Posay dostępny jest w wielu aptekach, kosztuje ok.45 złotych.
madllen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-18, 13:09   #7
ewcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 91
Re: Effaclar K a retinol?

Ksiu ten temt już był wielokrotnie poruszany. Wszystko na ten temat znajdziesz w KW , artykułach i wielu dyskusjach wystarczy wpisać słowo Effaclar K w wyszukiwarce.
Pozdrawiam Asia
ewcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-03-18, 13:35   #8
Katarzyna29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 2
Re: Effaclar K a retinol?

Dziękuję za podpowiedź, jestem tu od dwóch dni, stąd mój brak wiedzy zarówno o Effaclarze, jak i o funkcjonowaniu forum i portalu.
Kasia
Katarzyna29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-18, 15:07   #9
madllen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 68
Re: Effaclar K a retinol?

Kasiu, nie przejmuj sięJa też kiedy odkryłam ten portal wypytywałam o wszystko; w razie jakichkolwiek wątpliwości pytaj, z pewnością uzyskasz odpowiedź, są tu bowiem szalenie miłe osoby, które podzielą się własnym doświadczeniem
Swoją drogą zachęcam do buszowania wśród artykułów Basi- przede mną otworzyły one nowe możliwości
Pozdrawiam ciepło,
Magda
madllen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-18, 16:53   #10
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Re: Effaclar K a retinol?

Magda, polecam ten krem St.Ives, który zresztą wcześniej poleciła mi Basia.Ja stosowałam go ubiegłej wiosny na noc zamiennie z Effaklarem i nic sie nie działo(a trochę obawiałam się , bo w tym preparacie St.Ives jest wit.C ,ale w takiej formie, która mnie nie uczula). To bardzo dobry, lekki preparat.Idealny już dla 25 latek o tłustej, mieszanej cerze, bo retinol nie tylko działa przeciwzmarszczkowo ,ale reguluje cerę.Pozdrawiam
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-19, 07:42   #11
madllen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 68
Re: Effaclar K a retinol?

Coralin witaj)))Planowałam wstrzymać się do piątku, ale nie dam rady i rozpocznę wiosenne "kurowanie" już dziś -może przyciągnę tę śliczną porę roku, do której tęsknimy, a która, mam wrażenie, zaspała w tym roku-nie posiadam jakoś szczególnie wrażliwej skóry, na ogół dobrze toleruje wszelkie specyfiki, więc czemu nie!
Miłego dnia
madllen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-03-19, 19:01   #12
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Re: Effaclar K a retinol?

Miło Cię i tutaj przeczytać)) Mam nadzieję ,że będziesz zadowolona z tego kremu.Niestety nie jest on zbyt popularny więc w KW znajdziesz pewnie jedynie ocenę Basi i moją.Pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-21, 08:36   #13
madllen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 68
Re: Effaclar K a retinol?

Niezmiernie miło podzielić się pierwszą wiosenną opinią odnośnie kremu z retinolem St.Ives Wprawdzie niewiele jeszcze mogę rzec, za jakiś czas z pewnością więcej bowiem spodobał się mojej skórze i nijakich protestów nie zgłosiła(w sensie podrażnienia, drapania czy też stanowczego "nie" w postaci uczulenia). Rzeczywiście bardzo leciutki jest i przyjemny; chwilę po nałożeniu poczułam, jak gdyby delikatnie naprężył buzię-taki trochę efekt balonika
Rano zaś...hm, miło powspominać...buźka idealnie wygładzona, bez załamań i pomięcia, mięciutka, sprężysta- zdecydowanie preferuję taką pobudkę co dzień!
Zaopatrując się w owy krem, widziałam wersję pod oczy z tej samej serii, zapewne ulegnę
Pozdrawiam bardzo wiosennie!
madllen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-21, 14:57   #14
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: Effaclar K a retinol?

Magdo, krem pod oczy także zawiera retinol i niemal identyczne składniki, zaś różni się od używanego przez ciebie dodatkiem witaminy K. Krem z retinolem, który teraz używasz nadaje się także z powodzeniem pod oczy.
Oba polecam.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:33.