kosmetyki -w zestawach czy osobno? Czy warto używać kosmetyków z jednej serii? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-06-03, 08:45   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

Czy warto używać kosmetyków z całej serii?


Bedac u kosmetyczki uszlyszalam po raz kolejny, ze robie zle nie stosujac produktow tej samej firmy. Co mam zrobic skoro np. Loreal nie ma dobrego dla mojej cery (28 lat, wrazliwa mieszana) oraz zadowalajacego mnie zelu do mycia buzki? Jaka jest Wasza opinia nt. stosowania kosmetykow do twarzy z tej samej serii???
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-03, 09:34   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Kosmetyki z tej samej serii

marghot napisał(a):
> Bedac u kosmetyczki uszlyszalam po raz kolejny, ze robie zle nie stosujac produktow tej samej firmy. Co mam zrobic skoro np. Loreal nie ma dobrego dla mojej cery (28 lat, wrazliwa mieszana) oraz zadowalajacego mnie zelu do mycia buzki? Jaka jest Wasza opinia nt. stosowania kosmetykow do twarzy z tej samej serii???

Myślę, że ma to sens. Seria kosmetyków (danej firmy) przeznaczona dla danego typu cery na pewno się w jakiś sposób uzupełnia.

Nie bardzo rozumiem Twój problem dotyczący Loreal... Skoro firma ta nie odpowiada Twoim wymaganiom, rozejrzyj się za czymś innym.

Pozdrawiam,
Ewa
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-04, 20:43   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Kosmetyki z tej samej serii

Bez przesady! Jasne że nie ma co mieszać, bo sią pogubisz,
który kosmetyk Ci pomaga, a który szkodzi; ale co do
L'Oreala - przez pewien czas to rzeczywiscie była jedyna firma oferująca cuda za względnie przystępne pieniądze ;
ale teraz uważam, że kilka polskich produktów prezentuje
porównywalny poziom.
Co do żelu - polecam Ci nasze Erisy z serii farmaceutycznej;
na pewno nie "pogryzą się" z L'Orealem (ja używam stale;
lub Neutrogenę) [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-05, 20:32   #4
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Kosmetyki z tej samej serii

Ja uważam ,że nie jest to przerażający błąd. Bardzo trudno jest znaleźć firmę , której wszystkie kosmetyki będą nam odpowiadały. Często jest tak ,że mamy ochotę na zmianę ,ale skończył się np. tonik a kremu jest jeszcze dużo i co wyrzucić krem i kupować całą nową serię? Na pewno osoby , które mają bardzo wrażliwą cerę lub są alergikami powinny używać kosmetyków z jednej serii , jednej firmy.Zmniejsza się wówczas ryzyko wystąpienia alergii. Poza tym kosmetyki z jednej serii zwykle uzupełniają się i pielęgnacja może będzie efektywniejsza. Jeśli jesteś typem eksperymentatora to trudno będzie Ci trzymać się kosmetyków jednej firmy.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-31, 17:13   #5
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Czy warto używać kosmetyków z całej serii?

Pytanie w temacie. Jak to jest z tymi kosmetykami? Czy warto kupić żel, tonik, krem np. Ziai z jednej serii, np. antybakteryjnej? Czy można używać np. toniku do cery tłustej jednej firmy, a np. żelu innej firmy?
Trochę to poplątane, ale mam nadzieję, że wiecie co mam na myśli
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-31, 20:24   #6
aniakarnicka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 69
Re: Czy warto używać kosmetyków z całej serii?

Ja osobiście zawsze używam serii. Boję się, że jakieś inne mogą się wzajemnie nie uzupełniać.Może przesadzam, ale ja tak robię.
aniakarnicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-31, 21:23   #7
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: Czy warto używać kosmetyków z całej serii?

Podobno lepiej jest używac kosmetyków z jednej serii, bo są tak skomponowane, żeby się uzupełniały w działaniu. Tyle teorii - ja najczęściej pozostaję przy zmywaniu i tonizowaniu twarzy w ramach jednej serii, ale już kremów używam róznych. Dochodządo tego jeszcze indywidualne preferencje i wymagania skóry - teraz na przykład myję Effaclarem, ale już tonizuję nawilżającymi tonikami z inych firm - bo taki program zalecił mi dermatolog.
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-01-31, 21:30   #8
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Re: Czy warto używać kosmetyków z całej serii?

No to ja jak koleżanki wyżej - używam jednej serii albo choć jednej firmy.
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-31, 22:11   #9
ufcio1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 474
Re: Czy warto używać kosmetyków z całej serii?

słyszałam, ze lepsze jst uzywanie kosmetykow z jednej serii. jednak nie wszystkie kosmetyki spełniaja nasze wymagania, np. tonik nie jest antybakteryjny, ale za to matujacy, a krem ma działanie antybakteryjne ale nie nawilza itp. ja osobiscie uzywam zroznicowanych kosmetykow...
ufcio1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-31, 22:44   #10
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Czy warto używać kosmetyków z całej serii?

Kiedyś raczej zawsze używałam kosmetyków jednej serii, teraz tak jak Joannea (pozdrawiam przy okazji serdecznie ) stosuje żel i tonik jednej firmy, kremy raczej innej. Zawsze wydawało mi się że należy stosować kosmetyki jednej firmy bo wtedy niby lepiej działają, wzajemnie się uzupełniają ale poczytawszy sporo zaczełam wątpić - jest to trik czysto marketingowy (podobno). Wolę nie uzywać zbyt wielu róznych bo mam bardzo duzą skłonność do alergii, a im więcej używam róznych tym więcej różnakich substancji i tym wyższe ryzyko podrażnienia.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-31, 22:53   #11
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: Czy warto używać kosmetyków z całej serii?

No właśnie...też coś mi się kojarzy, że chwyt marketingowy "macza w tym palce" na 100% Przyznam szczerze, że trochę śmieszą mnie instrukcje na opakowaniach typu:"Stosować razem z innymi preparatami tej serii" czy też "Po przemyciu twarzy tonikiem X nałożyć krem z tej samej serii". Choć muszę przyznać, że gdybym miała 100% gwarancję skuteczności, pokusiłabym się o kupno całej serii.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-02-01, 10:17   #12
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Czy warto używać kosmetyków z całej serii?

W gabinecie kosmetycznym staram się stosować kosmetyki z jednej serii (lub jeśli uważam ,że nie wszystko będzie odpowiednie dla danej osoby to wybieram inne preparaty ,z innych serii ,ale z tej samej firmy).W pielęgnacji domowej nie trzeba aż tak ściśle przestrzegać tych zaleceń.Najważniejsze jest aby kosmetyki były dobrze dobrane do potrzeb skóry i spełniały swoje zadania. Jeżeli jest skłonność do podrażnień i alergii to bezpiczniej jednak będzie używać kosmetyki z jednej firmy (lub nawet z jednej serii), mamy wówczas większą szansę na sprawdzenie ,które z kosmetyków nas uczuliły lub nawet można odkryć ,który to składnik nam nie służy. Jeżeli używamy kosmetyków z różnych firm to trzeba liczyć się z tym ,że skóra będzie obciążana różnymi konserwantami, różnymi środkami zapachowymi,barwnikami itp. Nadmiar różnych skladników może spowodować alergię.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-01, 10:41   #13
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: Czy warto używać kosmetyków z całej serii?

Smoczyco
aż mi się cieplutko zrobiło od Twoich pozdrowień
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 07:51   #14
Belladonna7
Raczkowanie
 
Avatar Belladonna7
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Mazury :)
Wiadomości: 150
GG do Belladonna7
Wink Jedna seria?

Zastanawiam się czy kosmetyki do oczyszczania i pielęgnacji twarzy muszą być z jednej serji... Ja uważam, że nie... Najważniejsze jest to, żeby dobrać produkty tak, żeby nie szkodziły skórze i nie wywołały reakcji alergicznej co czasami się zdarza ( krem nie uczula, ale żel albo tonik tak )...
Moja przyjaciółka twierdzi, że kosmetyki powinny być z jednej linii...
Kto ma rację?
Belladonna7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 08:11   #15
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Jedna seria?

tez mnie to zastanawia podbijam
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 09:21   #16
falkka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 457
Dot.: Jedna seria?

już o tym sporo było na forum. kosmetyki nie musza być z jednej serii. jest to tylko chwyt reklamowy producentów, żeby ludzie zamiast jednego kremu kupili wsyztsko. ja sama używam kosmetyków z różnych firm i jakos to nie skzodzi ważne żebys tylko dobrała je pod siebie, żeby ciebie nie uczulały, a pomagały
__________________
Mój kramik

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=474228
falkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 10:22   #17
migdalek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 155
Dot.: Jedna seria?

mysle ze nie szkodza i mozna uzywac z roznej linii ale ja wole uzywac calej serii bo ona jest tak dostosowana zeby wszystko sie ze soba komponowalo, uzywalam kiedys Nastolatek, teraz Garniera Czysta Skora
migdalek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 10:32   #18
Belladonna7
Raczkowanie
 
Avatar Belladonna7
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Mazury :)
Wiadomości: 150
GG do Belladonna7
Wink Dot.: Jedna seria?

No właśnie chodzi o to, że ja używam róznych kosmetyków różnych producentów z naciskiem na to, że w większości wybieram produktu polskie.
Mleczko TILIA, żel KOLASTYNY, Tonik ZIAJA, Krem byle byl dla dzieci i z filtrem ...
Jak do tej pory mi to nie przeszkadzało, więc dzięki dziewczyny... Zostaje przy swoim .
Acha... I wyznaję zasadę im mniej chemii tym lepiej, dlatego koesmetyki, których używam są bardzo proste w swoim składzie. Zauważyłam już kiedys kiedyś, że to poprawia kondycję skóry ...
Belladonna7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 13:14   #19
falkka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 457
Dot.: Jedna seria?

Belladonna7 masz racje, najlepiej w ogóle się niczym nie smarować zasada im mniej tym lepiej jest jak najbardziej prawdziwa.

używaj co tylko chcesz oby skórce było dobrze
__________________
Mój kramik

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=474228
falkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-20, 13:58   #20
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Jedna seria?

Cytat:
Napisane przez Belladonna7
Zastanawiam się czy kosmetyki do oczyszczania i pielęgnacji twarzy muszą być z jednej serji... Ja uważam, że nie... Najważniejsze jest to, żeby dobrać produkty tak, żeby nie szkodziły skórze i nie wywołały reakcji alergicznej co czasami się zdarza ( krem nie uczula, ale żel albo tonik tak )...
Moja przyjaciółka twierdzi, że kosmetyki powinny być z jednej linii...
Kto ma rację?
W związku z nagminnym omijaniem wyszukiwarki, wielokrotnym lekceważeniem uwag moderatora i kilkukrotnymi ostrzeżeniami, jestem zmuszona dokonać wpisu do pamiętnika.
Trzy wpisy= ban tymczasowy, cztery- stały.
__________________


Edytowane przez rzastin
Czas edycji: 2006-08-20 o 14:52
rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 19:24   #21
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Jedna seria?

Cytat:
Napisane przez migdalek
mysle ze nie szkodza i mozna uzywac z roznej linii ale ja wole uzywac calej serii bo ona jest tak dostosowana zeby wszystko sie ze soba komponowalo, uzywalam kiedys Nastolatek, teraz Garniera Czysta Skora
Z tymi seriami antybakteryjnymi to bym uważała. Często sa w nich dość agresywnie działające kosmetyki, które zestawione razem doprowadzają do znacznego przesuszenia i podrażnienia skóry.
Nie trzeba używac całych serii, ważne, żeby kosmetyki były dostosowane do potrzeb skóry. Całą serię lepiej widać na półce w drogerii , jeśli podpasuje nam jeden kosmetyk, to jest większa szansa, ze sięgniemy po inne z danej serii albo automatycnie siega się po serię, bo ma to zapewnić kompleksową pielegnację /elementy chwytu marketingowego/.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 19:42   #22
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: Jedna seria?

ja chętnie używałabym jednej serii ale takich cudów nikt jeszcze nie wymyślił

w serii musiałyby się znaleźc: krem z kwasami dobry dla mojej skóry, leciutki krem nawilżający na noc, lekka emulsja na dzień ze stabilnymi filtrami minimum spf. 50, żel do mycia twarzy bez SLS, delikatny krem pod oczy i może jeszcze jakaś maseczka oczyszczająca z glinką
takich cudów nikt nie wymyśli w 1 serii

podobno kosmetyki z 1 serii uzupełniają się, no i przede wszystkim nie ma jakichś nieoczekiwanych interakcji - ale wydaje mi się że dobrze dobrane kosmetyki z róznych firm mogą równie dobrze pielęgnowac skórę i każdy z nich wniesie coś nowego/dobrego
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 17:00   #23
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Jedna seria?

nie muszą byc z tej samej firmy,

Cytat:
podobno kosmetyki z 1 serii uzupełniają się, no i przede wszystkim nie ma jakichś nieoczekiwanych interakcji - ale wydaje mi się że dobrze dobrane kosmetyki z róznych firm mogą równie dobrze pielęgnowac skórę i każdy z nich wniesie coś nowego/dobrego
tak to prawda masz rację
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-21, 17:33   #24
dzazga
Raczkowanie
 
Avatar dzazga
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 117
Dot.: Jedna seria?

Wedlug mnie to wybor kazdej osoby czasami z jednej serii 1 produkt moze byc dobry a 2 nie przynosic akurat skutkow na anszej twarzy wiec wtedy siegamy po inny taka metoda prob i bledow
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, lecz ilością chwil, które zapierają nam dech w piersiach...

Kocham Cię MarcinQ...

Mój kochany Prokopek nie żyje [*]
Kochana rybka
dzazga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 16:34   #25
Ania843
Raczkowanie
 
Avatar Ania843
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 342
Dot.: Jedna seria?

Jak dla mnie nie musza być kosmetyki z jednej serii
Ania843 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-15, 22:20   #26
neptun
Raczkowanie
 
Avatar neptun
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 114
kosmetyki -w zestawach czy osobno? Czy warto używać kosmetyków z jednej serii?

Tak sie zastanawiam, czy lepiej używać gotowych zestawów [np granier czysta skóra], w których nie wszystko mi pasuje [jak już jesteśmy przy garnierze: tonik i krem matujący w ogóle na mnie nie działają, za to żel oczyszczający jest super] czy kosmetyków różnych firm, takich które po prostu najlepiej sprawdzają sie na mojej buźce?
neptun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-15, 22:34   #27
Raniffer
Raczkowanie
 
Avatar Raniffer
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Lublin.
Wiadomości: 217
Dot.: kosmetyki-w zestawach czy osobno?

oczywiście opcja numer 2.
__________________
masz taki zamyślone usta
masz takie malinowe oczy
ale pewnym krokiem kroczysz.
♥♥♥
Raniffer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-15, 22:37   #28
neptun
Raczkowanie
 
Avatar neptun
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 114
Dot.: kosmetyki-w zestawach czy osobno?

też mi sie tak wydaje, ale czy mieszanie kosmetyków nie spowoduje jakiś podraznien?
__________________
Piękno, które jest gładkie i gorące, nazywa sie kobietą.
Władysław Grzeszczyk
neptun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 08:14   #29
sloneckoo
Zadomowienie
 
Avatar sloneckoo
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 861
GG do sloneckoo
Dot.: Jedna seria?

mysle iz lepiej uzywac kosmetykow roznych firm , gdyz zestawy to bardziej chwyt marketingowy....
__________________
zapraszam na wymianę: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=725984
sloneckoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 14:46   #30
Nati femme fatale
Zadomowienie
 
Avatar Nati femme fatale
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 1 449
Dot.: kosmetyki -w zestawach czy osobno? Czy warto używać kosmetyków z jednej serii?

Hej,ja na przykład używam maseczki Oceanica z glinką,bo taka jest dla mnie najlepsza-mam cerę mieszaną(zresztą glinkę zaleciła mi kosmetyczka),ale ona nijak się ma do pozostałych kosmetyków,które stosuję,jest z innej beczki i już sama nie wiem czy nie pownnam tego zmienić przypadkiem
__________________
"Kobiety są jak przekład: piękne nie są wierne, wierne nie są piękne."
G.B.Shaw

tu znajdował się podpis mojego ex-męża o treści:
dokładnie, kochanie, dokładnie(znał moje hasło) więc...Tobie(skoro zgadzasz się z powyższym cyt.pana Shaw) pozostaje znaleźć sobie taką niepiękną!może Cię nie zdradzi
Nati femme fatale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:04.