jak nakładać korektor ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-06-05, 07:23   #1
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk

jak nakładać korektor ?


Niech mi ktoś pomoże ! Od niedawna jestem zmuszona zasłaniać brzydkie plamy przebarwieniowe na twarzy i kupiłam sobie korektor. Ale jakoś mi nie wychodzi jego nakładanie, rozmazuje się pod podkładem i nic nie zasłania. Co robię źle ? ( korektor firmy Matis ) Proszę, pomóżcie, bo bez kamuflażu nie mogę ruszyć się z domu i teraz nakładam więcej podkładu - wyglądam jak idiotka w masce ! Ratunku !!!
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-05, 07:50   #2
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: jak nakładać korektor ?

Witaj [img]icons/icon7.gif[/img]
Sposób nakładanie korektora zależy w wielu przypadkach od jego tekstury. Generalnie poleca się nakładać korektor bezpośrednio na skórę a dopiero na to podkład. Osobiście uważam, że jest to najlepszy sposób, ponieważ korektor jest o wiele trwalszy i lepiej maskuje.
Niestety nie wszystkie korektory są dobre i wiele z nich po prostu rozmazuje się lub ściera podczas nakładania podkładu.
Nie wiem skąd jesteś, ale jeśli z Wawy to gorąco Ci polecam korektory Kryolan'u. ( adres to Makryon" na ul. Pieknej 58 w W-wie.
A najłatwiej jest chyba tam trafić od strony Koszykowej)
Są świetne do krycia takich przebarwień. Ich dodatkowym plusem jest wygodne malutkie opakowanie ( białe pudełeczko) i bardzo duży wybór odcieni. Nakładamy go odrobinę na skórę, malutkim pędzelkiem, a na to podkład - polecam Revlon colorstay w buteleczce.
Ja sama walczyłam kilka lat temu z ogromnymi przebarwieniami po kuracji hormonalnej i malując się w ten sposób nikt mi nie wierzył, że mam jakieś problemy skórne [img]icons/icon7.gif[/img]

Ceny tych podkładów nie pamiętam, ale nie są bardzo drogie.

Ale wracając do sposobu aplikacji korektorów, czasami niektóre korektory, zwłaszcza te półpłynne, o wiele lepiej kryją jeśli użyje się ich na podkład. Moim zdaniem jednak taki sposób aplikacji nie jest zbyt trwały.

I jeszcze jedna uwaga. Może przyczyną Twej porażki jest zbyt duża warstwa kosmetyków pielęgnacyjnych pod korektorem? Najlepiej jest po wchłonięciu się kremów zetrzeć to co się nie wchłonęło lub nawet przetrzeć buzię tonikiem.

Serdecznie pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]

AgaZ

PS. tego typu pytania proszę zadawać na forum wizażowym [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-05, 12:22   #3
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk
Re: jak nakładać korektor ?

do Agnieszki :
Dziękuję Ci za informację, powiedz, czy udało Ci się zwalczyć jakoś te przebarwienia ? Jeśli tak to zdradź mi ten sekret !!!
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-05, 13:58   #4
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: jak nakładać korektor ?

Kasiu [img]icons/icon7.gif[/img] To żadna tajemnica [img]icons/icon7.gif[/img] Ale obawiam się, że moja metoda pozbywania się przebarwień nie jest zbyt popularna, choć rewelacyjnie skuteczna. Mianowicie musisz zajść w ciążę [img]icons/icon10.gif[/img] Nie żartuję. Ciąża tak na mnie działa, że pięknie wygładza mi się skóra i znikają wszelkie przebarwienia.
Wcześniej niestety musiałam się ratować właśnie korektorkiem, bo kremy były nieskuteczne.

Pozdrawiam serdecznie [img]icons/icon7.gif[/img]

AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-06, 07:37   #5
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk
Re: jak nakładać korektor ?

Agnieszka Zembrzycka napisał(a):
> Kasiu [img]icons/icon7.gif[/img] To żadna tajemnica [img]icons/icon7.gif[/img] Ale obawiam się, że moja metoda pozbywania się przebarwień nie jest zbyt popularna, choć rewelacyjnie skuteczna. Mianowicie musisz zajść w ciążę [img]icons/icon10.gif[/img] Nie żartuję. Ciąża tak na mnie działa, że pięknie wygładza mi się skóra i znikają wszelkie przebarwienia.
> Wcześniej niestety musiałam się ratować właśnie korektorkiem, bo kremy były nieskuteczne.
>
> Pozdrawiam serdecznie [img]icons/icon7.gif[/img]
>
> AgaZ
Agnieszko ! to Ci dopiero numer ! Ja juz byłam w ciąży, mam cudnego synka, ale nigdy więcej !!! Co prawda rzeczywiście wyglądałam wtedy przecudnie ( tylko na buzi oczywiście, bo gdzie indziej jak rozwora )to mimo wszystko jednak się nie zdecyduję ! Ale dziękuję za radę, chociaż może jest coś innego równie skutecznego ???
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 10:57   #6
EFOKUSeMOKa
Raczkowanie
 
Avatar EFOKUSeMOKa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 30
Dot.: Re: jak nakładać korektor ?

Korektor nakłada się NA podkład a pózniej puder sypki .
__________________
W Tej Sprawie Nie Pomoże Mi Nic Nawet Bit Ze Słuchawek

A Chwile Temu Nie Było Problemu Byliśmy free Mówiąc Po Naszemu

EFOKUSeMOKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:22.