pękająca skóra...do P. Beaty...i nie tylko - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-06-06, 21:54   #1
Anais
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 89

pękająca skóra...do P. Beaty...i nie tylko


Witam!

Pani Beatko... mam takie pytanie... mój Tata...ma ostatnio coś dziwnego na dłoniach... w niektórych miejscach..... na czubku kciuka, przy nadgarstku (na tym uwypukleniu) i na kilku innych palcach ... pęka mu skóra....ale to wygląda...jakby to miejsce najpierw darł pumeksem.... skóra jest "pourywana" i powstają bolesne, krwawiące pęknięcia. Był u dermatologa..... ale nic nie pomogłam...owszem./dostał maść Bedicort G ... i kiedy ma posmarowane dłonie...jest super...pięknie sie goją, ale wystarczy, że je zamoczy w wodzie... i od nowa. P. doktor stwierdziła, że to dlatego że Tata ma nadmiernie suchą i bardzo grubą skóre...dlatego tak sie dzieje...ale ja...nie wiem. Nigdy czegoś takiego nie miał.... a teraz ma od ...może 2 miesięcy... Czy może Pami coś poradzić? Byłabym wdzięczna za wszelkie opinie.

Dziękuje z góry,
Monika
Anais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-06, 22:40   #2
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: pękająca skóra...do P. Beaty...i nie tylko

Czy tata nie miał ostatnio kontaktu z jakimiś smarami lub innymi drażniącymi środkami?A może często moczy dłonie w wodzie lub stosuje np. środki dezynfekujące?Może to być także objaw alergii (niekoniecznie kontaktowej).Jeśli po kontakcie z wodą stan skóry pogarsza się to może na czas kuracji maścią przepisaną przez dermatologa spróbować myć dłonie tylko żelami do tzw. mycia rąk bez wody (taki żel ma np. firma A.T.W). Objawy ,które opisujesz moga wskazywac na egzemę -jesli tak jest to stan skóry będzie poprawiał sie i pogarszał (raczej nie można całkowicie wyleczyć egzemy), bardzo polecam preparaty z serii Allpresan (znajdziesz opis całej serii w Newsach), łagodzaco na skórę powinny podziałać też okłady z papki z siemienia lnianego.Tata nie powinien drapać zmian , jeśli robią się bolesne "zadziorki" to można je delikatnie przyciąć cążkami do skórek.Czy na stopach tez pojawiają sie pęknięcia skóry?
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-07, 17:07   #3
Anais
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 89
Re: pękająca skóra...do P. Beaty...i nie tylko

Dziękuje za szybką odpowiedx [img]icons/icon7.gif[/img]

Owszem... kilka dni temu pojawiło się takie pęknięcie na stopach i dużych palcach. Dermatolog też powiedziała że to może byś egzema....ale potem zmieniła zdanie, że to przez grubą skórę. Dlatego w nią zwątpiłam, szczerze powiedziawszy. Ostatnio, nie moczy już rąk, tylko jeśli to konieczne (czyli dla higieny [img]icons/icon7.gif[/img] ), ale to pojawia sie i znika... czyli widocznie to ta egzema [img]icons/icon9.gif[/img] Perparaty Allpresan powinno jakoś złagodzić te objawy tak? Mam nadzieje że nie są drogie...bo będę musiała Tate namaiwać ostro do kupna [img]icons/icon12.gif[/img]
Aha.... a tą papkę ...jak wykonać?

Dziękuje bardzo,
Monika
Anais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-07, 17:24   #4
Anais
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 89
Re: pękająca skóra...do P. Beaty...i nie tylko

Właśnie czytałam o tych preperatach Allpresan.....strasznie ich dużo.... może Pani ppodpowiedzieć... który do rąk i stóp Taty?
Wszytko możliwe, że to od smarów i innych rzeczy, ale to dziwne, ponieważ Tata przecież na kopalni tyle lat temu... długo pracował.... i nic. A tu nagle [img]icons/icon9.gif[/img] Użyłam Lorinden...ale też nic.

Dziękuje jeszcze raz za pomoc.
Anais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-08, 00:03   #5
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: pękająca skóra...do P. Beaty...i nie tylko

Nie słyszałam jeszcze aby takie problemy jak ma Twój tata spowodowane były "grubą skórą" , może pani dermatolog powinna w takim razie wyjaśnić swoje przypuszczenia - skąd ta gruba skóra (moga robić się na dłoniach -na wewnętrznej stronie dłoni , na palcach - zgrubienia (np. od długotrwałego ucisku),ale to nie jest jeszcze przyczyna pękania skóry).
Tak Allpresan łagodzi zmiany spowodowane egzemą , zmiękcza skórę - cena 75 ml (to pianka więc jest bardzo wydajna) ok.37zł (w artykule o programie Zdrowe Nogi znajdziesz adresy gabinetów kosmetycznych , które prowadzą sprzedaż tych preparatów, mają być dostępne także w aptekach),
Papka z siemienia - zalać siemię lniane wodą , gotować, aż powstanie papka (siemię puści śluz), ostudzić aby nie bylo gorące i papke nakładać na dłonie (można zrobić większą porcję i włożyć dłoń do garnka z papką (nie ma być gorące , może być ciepłe lub nawet całkiem ostudzone), pomocne może być także zażywanie kapsułek z olejkiemz wiesiołka, ogórecznika - można tym olejkiem smarowac też skórę (często)
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-08, 00:10   #6
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: pękająca skóra...do P. Beaty...i nie tylko

Tata może wypróbować Allpresan z mocznikiem 5%, lub 10%(jeśli skóra na dłoniach jest zgrubiała),łagodząco będzie też działał ten z alantoiną. Na początku trzeba stosować Allpresan często.Mozesz też poradzić tacie aby spróbował nałożyć grubą warstwę maści z wit.A ,na to bawełniane ,cieńkie rękawiczki (na noc).
A jednak... ciężka praca, brak odpowiedniej ochrony dłoni i teraz są skutki - możliwe ,że zmiany pojawiają się po kilku latach od kontaktu z alergenem , może zajść np. reakcja krzyżowa -wcześniej zadziałał inny alergen a teraz inny ale wywołał zmiany na skórze.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-09, 14:22   #7
Anais
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 89
Re: pękająca skóra...do P. Beaty...i nie tylko

Dziekuje Pani bardzooo [img]icons/icon7.gif[/img] .... wypróbujemy to co Pani poleciła.... Tata jest zadowolony... mam nadzieje że rączki też sie poprawią.... i stopy.

Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam,
Monika
Anais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-11, 23:04   #8
adikab
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 2
GG do adikab Send a message via Skype™ to adikab
Dot.: pękająca skóra...do P. Beaty...i nie tylko

Witam mam problem z pękającą skórą na dokładnie trzech tych samych palcach, wydaje mi się, że przyczyną był klej super glue, ale pewności nie mam. Palce goją się, po czym znowu skóra pęka do krwi, może ktoś miał podobny problem i mi pomoże, załączam kiepskiej jakości zdjęcia, jak szwagier podjedzie z aparatem cyfrowym to zrobię porządne, póki co te są zrobione telefonem, ale coś tam widać, może to wystarczy. Nigdy wcześniej nie miałem takich problemów L

Zdjęcia: http://www2.gdz.pl/skoki/problem.htm mogę też podesłać na maila w większej rozdzielczości

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam
adikab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 00:13   #9
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Dot.: pękająca skóra...do P. Beaty...i nie tylko

we wcześniejszych postach do Anais odpowiedziałam na to pytanie - Twój problem jest bardzo podobny- dlatego rady są takie same. Pomocna może być też maść Hasceral lub któryś z emolientów (zobacz na www.emolienty.pl)- trzeba smarować skórę kilka razy dziennie, wszelkie zadziorki przyciąć cążkami i najlepiej wygładzić pilniczkiem
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 07:15   #10
adikab
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 2
GG do adikab Send a message via Skype™ to adikab
Dot.: pękająca skóra...do P. Beaty...i nie tylko

sęk w tym, że nie ma żadnych zadziorków, skóra po prostu sobie pęka do krwi, niewielka rana wygląda, jak by była zrobiona skalpelem przy linijce, problem powstaje tylko na dwóch palcach, wcześniej było na trzech, ale jeden od miesiąca już nie pęka :/
adikab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 12:27   #11
taniacos
Rozeznanie
 
Avatar taniacos
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 772
Dot.: pękająca skóra...do P. Beaty...i nie tylko

moja znajoma tez tak miała i smarowała skórę kremem nanobase w aptekach (troche kosztuje) jadła wit a+e i wit d oraz kupiła płyn na pękającą skórę stóp i rąk o nazwie Dermesa w aptekach ok 14 zł ten preparat polecam.
taniacos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:32.