toluen w lakierach do paznokci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-06-13, 11:44   #1
katrina
Rozeznanie
 
Avatar katrina
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 707
GG do katrina

toluen w lakierach do paznokci


Czy warstwa odżywki zabezpiecza paznokcie przed działaniem toluenu, czy należy całkowicie wykluczyć kupowanie lakierów które go zawierają?
lubię różne kolory i kupowanie np. Inglota (który nie zawiera toluenu) doprowadza mnie do szału, bo po co mi taka "półlitrowa" butla, w życiu nie zużyję. jest pełno lakierków "bezfirmowych" w małych buteleczkach, fajne kolory i ceny, na trwałości mi nie zależy, używam utwardzaczy i tak. tylko że one jak trzecią pozycję w składzie mają toluen. zawsze jako pierwsza na paznokcie idzie odżywka, czy na nią mogę juz uzywać lakierów z toluenem?
katrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-14, 20:54   #2
lola^
Raczkowanie
 
Avatar lola^
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Opole/Wrocław
Wiadomości: 255
Re: toluen w lakierach do paznokci

Czym jest toluen i dlaczego chcesz się uchronić przed jego działaniem?
lola^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-15, 22:03   #3
katrina
Rozeznanie
 
Avatar katrina
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 707
GG do katrina
Re: toluen w lakierach do paznokci

aha. rozumiem że wszystkie olewacie toluen i używacie lakierów jak leci, tylko ja się tak głupio przejmuję. albo używanie lakierów wyłącznie beztoluenowych jest tak oczywiste, że moje pytanie zostało zignorowane jako głupie.

ps. do Loli - szkodliwa substancja używana w lakierach, głównie tych tańszych.
katrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-15, 22:18   #4
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: toluen w lakierach do paznokci

katrina napisał(a):
> aha. rozumiem że wszystkie olewacie toluen i używacie lakierów jak leci, tylko ja się tak głupio przejmuję. albo używanie lakierów wyłącznie beztoluenowych jest tak oczywiste, że moje pytanie zostało zignorowane jako głupie.
>
Ja nieczęsto używam lakierów w związku z tym nie czuję się na siłach odpowiadać - podobnie może być z innymi wizażankami. Zapewniam Cię, że gdyby Twój wątek zauważył ktoś, kto ma o tym pojęcie, z pewnością by odpowiedział. Poza tym weź pod uwagę, ze jest weekend - a gros wizażanek działa w tygodniu - z pracy na przykład.

Poczekaj cierpliwie, a na pewno ktoś odpowie.

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-15, 22:33   #5
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: toluen w lakierach do paznokci

Ja tam powiem szczerze nie zawracam sobie tym głowy Kupuję jakiś lakier ze względu na kolor Zresztą ja rzadko patrzę na skład czegokolwiek A kolorówkami przewaznie maluję paznokcie u stóp, więc jest mi obojetne co ma w sobie a u rąk to albo odżywki albo brokatowe Inglota
p.s. wiesz nie na każdy wątek MUSI być odpowiedz, takie jest życie i nie ma powodu żeby się tym obruszać

__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-16, 02:48   #6
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: toluen w lakierach do paznokci

Katrino, jeśli malujesz paznokcie regularnie, często, to możesz się obawiać, nikt cię nie zapewni w 100%, że toluen w lakierach do paznokci jest bardzo toksyczny dla zdrowia, nikt też nie powie w 100% , że nie ma zagrożenia. Im częściej używasz lakierów do paznokci tym większa jest obawa i prawdopodobieństwo, odżywka do paznokci nie stanowi raczej ochrony, tak więc aby być spokojną lepiej unikaj tego składnika, lepiej dmuchać na zimne.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-16, 11:43   #7
katrina
Rozeznanie
 
Avatar katrina
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 707
GG do katrina
Re: toluen w lakierach do paznokci

Dzięki Basiu. Własnie dlatego zapytałam, bo paznokcie mam pomalowane cały czas, u rak i nóg, w ogóle nie miewam "gołych". Szkoda że odżywka nie chroni
katrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-06-16, 14:19   #8
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: toluen w lakierach do paznokci

aaaa to ciekawe....miałam lakiery na których było "nie zawiera toulenu" ale ...co to znaczy......mmm nie wiem
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 18:52   #9
AnnBlus
Rozeznanie
 
Avatar AnnBlus
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 551
Dot.: Re: toluen w lakierach do paznokci

Toluen jest szkodliwy dla układu oddechowego, krwionośnego, rozrodczego, nerwowego i immunologicznego, nerek i wątroby. Obniża zdolność uczenia się. Może wywoływać podrażnienia oczu i skóry, a także uszkodzenia mózgu. Toksyczny dla organizmów wodnych. Nie wiem jednak, czy mając cały czas pomalowane paznokcie, jest się bardzo narażonym na jego szkodliwe działanie...
AnnBlus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 21:09   #10
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: toluen w lakierach do paznokci

Toluen to rozpuszczalnik, zle zrozumialas jego dzialanie. On nie niszczy paznokcia, a juz na pewno nie wtedy gdy lakier wyschnie. On wyparowuje z lakieru, razem z kamfora i tym trzecim czyms o dlugiej nazwie XD podczas malowania. Odzywka ma sie tu jak piernik to wiatraka. Myslalam ze jak raz w czas pomaluje sobie paznokcie Golden Rose to nic nie bedzie ale to mi tak smierdzi niemilosiernie ze wiecej ich nie kupie. Wole 'pollitrowego' inglota, opi, rimmel, sally hansen albo revlon.

Ale jak juz musisz tanimi to proponuje okno otworzyc.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 07:39   #11
tita_judzka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1
Dot.: toluen w lakierach do paznokci

NIE kupujcie lakierów z toluenem! Myślcie o swoim zdrowiu i o zdrowiu pracowników fabryk, którzy z tym środkiem pracują. Turcja, Chiny, założę się że tam i kobiety z tym pracują i że nie przestrzega się podstawowych zasad bezpieczeństwa. Założę się też, że tracą one kolejne ciąże albo rodzą chore dzieci. Błagam ludzie! Czytajcie etykiety, interesujcie się tym co się Wam wciska! Większość kosmetyków i środków czystości jest toksyczna. I być może jak raz użyjesz to nic się nie stanie, ale niestety używamy tego ciągle, większość z nich kumuluje się w organizmie. Przestańcie też wszystko odkażać, bo tak każą w reklamie. Przemyślcie co jest prawdą, a co wciskaniem towaru, bądźcie krytyczne, myślcie!
tita_judzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-07, 15:21   #12
201701191223
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 693
Dot.: toluen w lakierach do paznokci

ja wolałabym uzywać lakieru bez toulenu, bo wiem, że jest szkodliwy. Jakie lakiery oprócz inglota ich nie mają?
Niestety często nie mozna doczytać się składu lakieru.
201701191223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 13:12   #13
201701191223
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 693
Dot.: toluen w lakierach do paznokci

przejrzałam swoje lakiery i wyrzuciłam te, które w składzie mają toulen
201701191223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 13:20   #14
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271
Dot.: toluen w lakierach do paznokci

Ja kupuję tylko lakiery Orly i LNC. W sklepie Ladys Nails Cosmetics w opisie lakierów natrafiłam miedzy innymi takie zdanie "lakiery nie zawierają szkodliwych substancji i składników takich jak toluen, ftalan dwubutylu, formaldehyd czy kamfora."
Oznacza to, że w lakierach oprócz toulenu są jeszcze inne szkoldliwe substancje. Jeżeli ktoś zakazał ich stosowania to znaczy, ze były robione jakieś badania albo testy wykazujące szkodliwość działania na ludzkie zdrowie. Po co używać tanich lakierów z bazaru albo hipermarketu jak za zdrowie zapłacimy o wiele więcej?
Jak chcecie poczytać więcej o lakierach LNC to podam linka
http://pl.ladys-nails.eu/pol_m_Lakie...rowe-1242.html
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:45.