Cera dojrzała rozszerzone pory, zmarszczki, naczynka i przebarwienia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-06-23, 00:54   #1
ninal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 200

Cera dojrzała rozszerzone pory, zmarszczki, naczynka i przebarwienia


Droga Basiu, Droga Beato, Kochane Wizażanki
proszę o radę jak dbac o moją twarz latem.
diagnoza: dojrzała o rozszerzonych porach ale i niestety zmarszczkach, naczynkach i przebarwieniach=czyli totalny mix, nie ma sprawiedliwości
co chce osiągnąć?
przede wszystkim zmniejszenie porów i rozjaśnienie przebarwień
jak to zrobić?
otóż to, jak zmniejszyć pory nie pogłębiając przy tym ani zmarszczek ani przebarwień? mamy lato, słońce praży więc wszelkie kwasy i retinole to ryzyko. na co dzień chronię się SVR 100 ale zastanawiam się co mogę sobie jeszcze zaaplikować? może witamina C na noc w postaci serum? w księgach zielarskich wyczytałam, że działanie rozjaśniające ma przywrotnik i nagietek, sensowne byłoby używanie maści z tych ziół?
czy to dobry pomysł aby 2 razy w tygodniu smarować twarz na noc effaclarem k, czy to nie jest ryzykowne, ze względu na słońce?
aha i jeszcze jedno pytanie: czy kosmetyków dla cery z problemami naczyniowymi mogę używać przez cały rok, także latem?
z góry dziękuje za wszelkie rady i sugestie
serdecznie pozdrawiam
nina
ninal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-23, 21:32   #2
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Cera dojrzała i alergie

Ma 47 lat i cerę jak przystało na ten wiek, czyli chyba suchą (?). Nie ma wielu zmarszczek, tylko jeden problem.
Nie ma czym myć twarzy Jedyne, co Jej twarz toleruje, to białe mydło w kostce. Jednak to przesusza jej cerę. Próbowała wielu mleczek, m.in. Physiogel dla wrażliwej, Mivez Visage itp. Od wszystkiego dostaje po trzech razach uczulenia. Co to jest do licha?!?!
Podobnie z kremami. Jedyny tolerowany to... Pani Walewska półtłusty.
Czy jest na to jakis sposób?
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-23, 21:41   #3
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Re: Moja mama

Jakiś rok temu moja mama (również o suchej cerze i skłonnościach do alergii na detergenty) używała z powodzeniem żelu do mycia twarzy -do cery suchej -"Florina" .Była bardzo zadowolona. Ja też używałam "Floriny" ale do cery tłustej i mieszanej i przyznaję-bardzo dobry i łagodny żel. Wiem, że swojego czasu w drogeriach "Natura" można było dostać bezpłatne próbki jednorazowe tego żelu. Całe opakowanie też nie było najdroższe bo jeśli dobrze pamiętam w granicach kilkunatstu złotych. Jak nikt nic lepszego nie poleci to może poszukajcie tych testerków.

pozdrawiam
Dorixx
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-23, 21:44   #4
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Moja mama

Wielkie dzięki, poszukam
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-23, 21:51   #5
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Re: Moja mama

Aha, a obecnie moja mama używa, dostępnego w sklepach zielarskich żelu "Fito-Med" (chyba tak sie to pisze)specjalnie do cer suchych. I znając moja mamę, która nie lubi przepłacać na pewno też nie jest drogi Mama mówi, że ten jest chyba lepszy(właśnie rozmawiałam z nią o tym przez telefon )

pozdrawiam
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-23, 21:57   #6
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Moja mama

Wow, dzięki, pozdrów mamusię Ok, skoro nie są to kosmetyki drogie, kupię Jej jeden, a jak zużyje (lub nie) to drugi. Może na cos trafi
Buziaczki
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-24, 08:50   #7
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Re: Moja mama

Ja również mam cerę alergiczną ale mieszaną. Wcale nie myję twarzy (tzn. w potocznym znaczeniu). Makijaż zmywam takim toniko-mleczkiem Avene (świetny-polecam) a potem płatkiem kosmetycznym zwilżonym wodą mineralną. Na to krem nawilżający również Avene (dla superwrażliwców) albo Linola. Niestety produkty Avene są dość drogie (40-80 zł). Pozdrowienia.
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-06-24, 13:25   #8
Teri
Raczkowanie
 
Avatar Teri
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 216
Re: Moja mama

A co do kremow, to moze St Ives do cery suchej (taki w brazowym opakowaniu), ok. 25 zl za calkiem spore opakwanie. Moja mam to podobny przypadek i regularnie kupowalam jej ten krem poki mieszkalam w Warszawie, wedlug niej to jedyny, ktory jednoczesnie dobrze sie wchlania, dobrze natlusza i nawilza sucha cere i nie uczula.

Pozdrawiam
__________________
Normal is not something to aspire to, it's something to get away from. Jodie Foster
One should always keep an open mind, but not so open that one's brains fall out. Bertrand Russell

Teri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-24, 19:06   #9
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Moja mama

Dzięki
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-24, 20:34   #10
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Moja mama

Moja mama też miała podobny problem ,zaczęło się to w okresie przekwitania (też mogła używać tylko Panią Walewską, wszystko inne uczulało), problem skończył się gdy zaczęła hormonalną terapię zastępczą , teraz może używać różne kosmetyki i jak na razie nic nie uczula.
Jeśli krem Pani Walewska nie uczula to nie ma potrzeby szukania innego kremu (chociaż można pokusić się o wypróbowanie innych kosmetyków z tej firmy - to Miraculum -a ta firma ma kilka serii),do mycia twarzy polecam bardzo łagodny żel SVR Provegol,nie wysusza i nie ściąga także A.T.W Żel do demakijażu twarzy (niestety nie można dać gwarancji ,że polecane w postach kosmetyki nie będą uczulały Twojej mamy), albo papkę z płatków owsianych.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-24, 20:49   #11
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Moja mama

Co do terapii hormonalnej, to moja mama jest przeciwniczką takiej ingerencji w organizm - mimo że jest nowoczesną warszawianką, uważa że to jest szkodliwe... a mi się nie chce Jej przekonywać
Podam Jej te wszystkie nazwy, to sobie popróbuje, może trafi na coś dla siebie.
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi!!!
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-06-24, 21:48   #12
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: proszę o radę

> proszę o radę jak dbac o moją twarz latem.
> diagnoza: dojrzała o rozszerzonych porach ale i niestety zmarszczkach, naczynkach i przebarwieniach=czyli totalny mix, nie ma sprawiedliwości
> co chce osiągnąć?
> przede wszystkim zmniejszenie porów i rozjaśnienie przebarwień
> jak to zrobić?
> otóż to, jak zmniejszyć pory nie pogłębiając przy tym ani zmarszczek ani przebarwień?

Ostrożne stosowanie kwasów i retinolu w połączeniu z sumienną i skuteczną ochroną przecisłoneczną pomoże zarówno na pory, zmarszczki i przebarwienia.

mamy lato, słońce praży więc wszelkie kwasy i retinole to ryzyko. na co dzień chronię się SVR 100 ale zastanawiam się co mogę sobie jeszcze zaaplikować? może witamina C na noc w postaci serum?

Dobry pomysł, serum to stosuj na dzień pod krem z filtrami, po kilku miesiącach takiej kuracji powinnaś zauwazyć efekty jeśli chodzi o przebarwienia. Poza tym wzpomoże ono ochronę przeciwzmarszczkową, przeciwsłoneczną oraz może wspomóc kurację naczynkową, jak również przyśpieszy gojenie się wyprysków. Jeśli masz możliwość wykonaj sama serum z witaminą C.

Serum z witaminą C – własnej roboty
http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...key=1054657124

w księgach zielarskich wyczytałam, że działanie rozjaśniające ma przywrotnik i nagietek, sensowne byłoby używanie maści z tych ziół?

Maści będą miały podłoże tłuste, jesli masz tendencję do rozszerzonych porów i ich zatykania takie maści tylko pogorszą ten stan. Lepiej już wykonać napar z tych ziół i przecierać nim twarz, warto też wypróbować napar z zielonej herbaty, pamiętając, by nie trzymać takich naparów zbyt długo, ale zawsze parzyć świeże. Tutaj znajdziesz też listę innych ziół:
Przebarwienia i ich kuracje
http://www.wizaz.pl/news/index.php?itemid=176


> czy to dobry pomysł aby 2 razy w tygodniu smarować twarz na noc effaclarem k, czy to nie jest ryzykowne, ze względu na słońce?

Jeśli się sumiennie chronisz przed słońcem i nie opalasz nadmiernie, krem uzywasz bardzo skuteczny to nie ma problemu, Effaclar K jest łagodnym kremem, zawiera 1,5% odmiany kwasu salicylowego przy dość wysokim pH 5.6 - 6

> aha i jeszcze jedno pytanie: czy kosmetyków dla cery z problemami naczyniowymi mogę używać przez cały rok, także latem?

Tak, jeśli tylko ci odpowiadają to nie ma przeciwwskazań.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-24, 22:04   #13
ninal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 200
Re: proszę o radę

Basiu, dziękuję za odpowiedź!
ninal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-24, 22:29   #14
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: proszę o radę

Basiu, zgłosiłam Twój przepis na domowe serum z wit. C do poradnika, zeby nie trzeba było go szukać na forum. Jak Zło zatwierdzi - rzuć oczkiem i ewentualnie sprostuj

buziaki
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-24, 22:39   #15
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: proszę o radę

Babciu, z tego co rozumiem to w poradniku po zgłoszeniu nie można już dokonywać zmian, a to niedobrze, gdyż dokładny przepis mam w planie, ten z forum jest bardzo ogólny i tymczasowy, zdaję sobie sprawę, że wymaga wyjaśnień.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-25, 11:17   #16
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: proszę o radę

Basiu, jak poprosimy ładnie Zło, to poprawi, especially for us

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-25, 11:29   #17
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: proszę o radę

no problemo, poprawie
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-29, 14:14   #18
vvv
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 6
Re: Moja mama

Możesz spróbować też myć twarz zwykłymi płatkami owsianymi-zalej łyżkę płatków gorącą wodą a potem rozetrzyj papkę w rękach i myj nią buzię po czym umyj twarz ciepłą wodą.Super efekty.Co do kremu to nic Ci nie doradzę bo moja mama ma takie same problemy i bezskutecznie poszukuje jakiegoś dobrego kosmetyku i nic z tego.Pozdrawiam.
vvv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-29, 15:19   #19
Angel82
Raczkowanie
 
Avatar Angel82
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 203
Re: Moja mama

A może Mama wypróbowałaby nowe kosmetyki Herbapolu Plantacea, np. z zielonej serii z aloesem, ktore nawilżają i łagodzą podrażnienia? Moja Mama też ma problemy z doborem kosmetyków, ostatnio mogła używać tylko kremu kasztanowego Bielendy i Nivea Soft, ale podsunęłam jej próbki właśnie aloesowego kremu Plantacea i jest nim zachwycona!! Pozdrawiam!
__________________
>>absolutely.no.regrets <<
Angel82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-06-29, 15:39   #20
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Re: Moja mama

Widać wiele mam ma te przypadłości chyba związane z przemianami hormonalnymi, moja mama na wszystko reagowała bąblami i wrzodami, mogła używać tylko kremu nivea, 5 razy dziennie, teraz wypróbowała Vichy Nutrilogie 1 i 2, i jest zadowolona. Co do preparatu myjącego, po wszystkich mleczkach, żelach dla wrażliwców uczulenie, nie znalazła niczego ok, choć i ja wiele jej dawałam. Nadal szukamy. A co do Plantacei, to nie wiem, bo aloes owszem łagodzi, ale może napsocić cerom wrażliwym ,a dla naczynkowców zabroniony.Ciekawe, co będzie, jak my będziemy takimi mamami, widac, co nas czeka.
__________________
Smoczy kram wymiana
Shu Uemura, The Body Shop, YSL, Sephora i kolczyki hand made
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=1#post8452157
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-29, 18:45   #21
Angel82
Raczkowanie
 
Avatar Angel82
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 203
Re: Moja mama/aloes

Aloes w kosmetykach nie szkodzi nawet cerom wrażliwym, jeśli pochodzi z miąższu tej rośliny. To jego liście uczulają i mogą powodować podrażnienia i oczywiście kruszyć naczynka krwionośne W kosmetykach Plantacea mamy do czynienia tylko z miąższem, więc nie ma się czego obawiać! Tak się wymądrzam, bo ostatnio byłam przeszkolona... Pozdrowionka!
__________________
>>absolutely.no.regrets <<
Angel82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-30, 16:54   #22
madusiak
Przyczajenie
 
Avatar madusiak
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8
Re: Moja mama/aloes

wiesz co ja bym proponowala wizyte u dermatologa-najpewniejszy sposób
madusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-30, 17:23   #23
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Moja mama/aloes

Już była u dematologa. Pani dermatolog powiedziała Jej, żeby myła twarz żelem Physiogel, że jeszcze nikogo nie uczulił. Jednak moja mama nie może Nim myć, bo pojawiają się Jej na twarzy jakieś czerwone krostki, jakby uczulenie Na razie kupiłam Jej mleczko Nivea Visage i jest ok. Jednak firma Nivea jest bardzo dobra, łagodna. Zobaczymy jak to będzie dalej, dziękuję za wszystkie odpowiedzi, mama będzie stopniowa próbować polecanych przez Was kosmetyków. Dzięki
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-04, 15:27   #24
gerberek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 45
cera dojrzała

wiem, ze wiek cery moze sie roznic od wieku metrykalnego, ale mam takie pytanie: kiedy mozna mowic o 'cerze dojrzalej'? niedlugo stuknie mi trzydziestka , na twarzy widac juz pierwsze zmarszczki (przy oczkach) i mysle ze nadszedl juz czas na wziecie sie za nie... tylko nie wiem, czy moge juz uzywac kosmetykow ktore jak pisze producent przeznaczone są do 'cery dojrzalej' wlasnie.
bede niezmiernie wdzieczna za odpowiedz
gerberek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-04, 17:00   #25
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: cera dojrzała

gerberek napisał(a):
> kiedy mozna mowic o 'cerze dojrzalej'?

Kiedy zauważalne jest zwiotczenie skóry (nie jest jędrna i napięta), kiedy nocne zagniecenia na twarzy od poduszki nie znikają natychmiast po wstaniu, kiedy na twarzy rysują się na stałe kreski mimiczne na czole i wokół ust... A tak naprawdę to nikt tego nie wie dokładnie
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-04, 22:17   #26
Edii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 683
Re: cera dojrzała

A można sobie zbadać wiek cery w takim jednym salonie SPA w Warszawie...
__________________
Edii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-04, 22:35   #27
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: cera dojrzała

Mnie takie zagniecenia robia się od dziecka. To ja mam cały czas dojrzałą cerę, a nie wiedziałam
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-05, 21:17   #28
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: cera dojrzała

wg. określeń w kosmetologii cera dojrzała to cera osób po 25 roku życia.Dojrzała dlatego ,że minęła już wielka burza hormonalna,zaczynają spowalniać się niektóre procesy zachodzące w skórze,spowalnia się produkcja kolagenu ,elastyny,z wiekiem zaczyna brakować w skórze ceramidów,spowalnia się praca gruczołów łojowych,odnowa naskórka trwa dłużej niż 28dni - i zaczynają pojawiać się oznaki starzenia się skóry. Nie można trzymać się ścisłych granic ,ale warto pamiętać,że osoby po 25 roku życia mają cerę dojrzałą (co nie znaczy ,że starzejącą się -chociaż i tak bywa ,że osoby 30-35 letnie mają skórę z widocznymi oznakami starzenia się).Osoby 30-letnie powinny stosować kremy na dzień ochronne,antystresowe i chroniące przed słońcem, na noc (jeśli nie ma skłonności do wyprysków i zaskórników) krem odżywczy, o działaniu regenerującym i koniecznie krem pod oczy.Nie zapominamy też o pielęgnacji szyi gdyż skóra jest tam bardzo delikatna i wymaga intensywnego odżywiania.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-05, 21:42   #29
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: cera dojrzała

Moja osobista definicja cery dojrzałej :
hmm... pewnie znacie - "syndrom nieprzespanej nocy" : twarz o napiętych rysach, błyszczące oczka ... sexy i już No więc, wg mnie, granica wyznaczająca moment kiedy cera jest już "dojrzała" - to gdy zauważycie, że syndrom nieprzespnej nocy już nie działa - po nieprzespanej mocy buźka nie wygląda lepiej, a wręcz przeciwnie - widać oznaki zmęczenia - cienie albo podpuchnięcia pod oczkami, zaczerwienioną cerę ...
Ostatnimi czasy zuważam dziwną modę, żeby utożsamiać cerę dojrzałą z cerą starzejącą się ... nie dajcie się nabrać, babki ! Cera dojrzała = cera już nie - "młodzieńcza" ale nie "cera starzejąca się" . Beatka ma rację Te fazy naszego życia dzieli co najmniej 10, może 15 lat.
Trzymajcie się !
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-06, 09:39   #30
gerberek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 45
Re: cera dojrzała

Kochane dziewczyny, wielkie dzieki za kazdą odpowiedz. teraz juz nie będę się miotać po drogerii z wielkim znakiem zapytania w oczach, czy dany krem jest dla mnie 'odpowiedni'... jak zwykle - pomogłyście mi niezmiernie!
pozdrawiam gorąco
gerberek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:08.