Suplementacja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-06-25, 20:00   #1
ninal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 200

Suplementacja


Droga Basiu,
wymyśliłam dla siebie codzienną suplementację i proszę o konsultację, czy to ma sens.
1 Troxescorbin + 1(A+E)forte
troxescorbin (troxerutinum, acidum ascorbicum) 1 kapsułka zawiera 50 mg troxerutyny i 200 mg witaminy C
czy to jest bezpieczna kombinacja, czy lepiej nie kombinować i łykać multiwitaminę. Wiem, że witaminy A, E i C to witaminy młodości, mam nadzieję, na poprawę wyglądu skóry.
Myślałam też o pycnogenolu ale na razie cena mnie odstrasza.
serdecznie pozdrawiam
nina
ninal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-25, 22:24   #2
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: suplementacja - do Basi

Troszkę odbiegnę od tematu -ale to też dotyczy suplementacji.Na pewno nie odstraszy Cię cena kapsułek z olejem z nasion wiesiołka lub ogórecznika - polecam ,po dłuższym stosowaniu można zauważyć poprawę wyglądu cery - podziałał także na moje paznokcie i włosy - to nie cucowny eliksir -ale efekty są zauważalne
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-26, 15:36   #3
ninal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 200
Re: suplementacja - do Basi

Dziękuje Beatko, przynam, że też o tym myślałam, tylko jak się dozuje te kapsułki, czy można je z czymś łączyć? Np. 1xogórecznik + 1xCentrum, za dużo tego dobra jest w aptekach, jeszcze te reklamy, można się pogubić, chcę wybrać coś optymalnego dla siebie (tzn. dla skóry)...
serdecznie pozdrawiam
nina
ninal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-26, 15:52   #4
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: suplementacja - do Basi

Nino,

Centrum odradzam, nie warto, jeśli już chcesz multiwitaminę wybierz lepiej coś z polskich propozycji.
Twój zestaw Capivit + Troxescorbin jest bardzo dobry, jeśli chcesz dołączyć oleje z ogórecznika lub wiesiołka np. firma Tymofarm ma dobre to możesz je dodać do swego zestawu. Oleje te można łączyć i z multiwitaminą i z tym zestawem zaproponowanym przez ciebie. Możesz łykać np po dwie kapsułki oleju, zwykle dawki są jeszcze większe, dawka zalezy od twojej diety jeśli jadasz ryby, nasiona, orzechy, oliwę z oliwek, wtedy 2 kapsułki wystarczą.
Do tego pij dużo zielonej herbaty, najlepiej sypanej, a nie w saszetkach, zastąpi ci to drogie pycnogenole.
Pozdrawiam
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-26, 16:57   #5
ninal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 200
Re: suplementacja - do Basi

Basiu,
dziękuję właśnie taki zestaw będzie mi pasował: 1 x capivit forte + 1 x troxescorbin + 2 x wiesiołek lub ogórecznik.
Pozwól, że jeszcze zasięgnę Twojej porady w 2 kwestiach:
1) piszą na ulotkach troxescorbinu aby zażywać zapobiegawczo 3 (!) kapsułki podczas jedzenia, w innym miejscu zaś mówią 1-3 kapsułki dziennie, tak więc czy jedna kapsułka będzie optymalna (50 mg troxerutyny, 200 mg wit.C)?
2) Czy w tych olejach nie znajduję się wit. A bo wiem, że capivit forte ma jej przyzwoitą zawartość - nie będzie więc nadmiaru razem? (wiem, że jestem upierdliwa, wybacz)
bardzo dziękuję za pomoc
nina
ninal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-26, 17:05   #6
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: suplementacja - do Basi

> 1) piszą na ulotkach troxescorbinu aby zażywać zapobiegawczo 3 (!) kapsułki podczas jedzenia, w innym miejscu zaś mówią 1-3 kapsułki dziennie, tak więc czy jedna kapsułka będzie optymalna (50 mg troxerutyny, 200 mg wit.C)?
Możesz łykać jedną kapsułkę, lub też dwie, ale wówczas podziel je sobie na rano i wieczór, będziesz miała pewność, że poziom witaminy C w organizmie będzie bardziej stały. Profilaktycznie dwie wystarczą.
> 2) Czy w tych olejach nie znajduję się wit. A bo wiem, że capivit forte ma jej przyzwoitą zawartość - nie będzie więc nadmiaru razem? (wiem, że jestem upierdliwa, wybacz)
O witaminę A się nie martw. Nie łącz tylko capivitu z multiwitaminą. Nie przekraczaj dziennie dawki 10 000IU witaminy A. Możesz łączyć capivit z olejami, byle nie z tranem.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-26, 21:33   #7
ninal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 200
Re: suplementacja - do Basi

Bardzo dziękuję!
ninal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:10.