Uporczywe wypryski na żuchwie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-06-27, 17:44   #1
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok

Uporczywe wypryski na żuchwie.


Proszę o pomoc, mam taki problem, nękają mnie ogromne bolące wypryski. aj. Nie mam problemu z trądzikiem, raczej z askórnikami,cera mieszna - naczynkowa, z tendencją do odwadniania. Ale co jakiś czas, TERAZ, mam okropne bolące wypryski na brodzie, najczęsciej żuchwa, bolą, puchną, niczym wrzody obierają, nie da rady ich usunąc, paprają się tygodniami. Co mi pomoże? Proszę doradźcie.
__________________
Smoczy kram wymiana
Shu Uemura, The Body Shop, YSL, Sephora i kolczyki hand made
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=1#post8452157
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-27, 18:00   #2
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: pomocy : (((

Może Smoku jakies problemy z hormonami skoro dotychczas nie bylo problemu?
Bylas z tym u dermatologa albo endokrynologa?

cmoki i nie martw sie tylko do dziela (znaczy lekarza )
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-27, 18:05   #3
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Re: pomocy : (((

Hormony raczej ok. Z tym wciąż mam problem, ale tak od czasu do czasu, teraz po prostu znów wyskoczyło.Nagły atak. Co mam z tym zrobić? Czerwone. Puchnie. Nie znalazłam dobrej metody, maści ? A poza tym biorę Diankę.
__________________
Smoczy kram wymiana
Shu Uemura, The Body Shop, YSL, Sephora i kolczyki hand made
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=1#post8452157
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-27, 18:35   #4
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Re: pomocy : (((

No i co, nie chcecie mi pomóc?
__________________
Smoczy kram wymiana
Shu Uemura, The Body Shop, YSL, Sephora i kolczyki hand made
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=1#post8452157
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-27, 18:51   #5
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: pomocy : (((

poczekaj Smoku
nie wszystkie Wizazanki są teraz przy kompach
Bardzo zależy Ci na czasie?

__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-27, 19:00   #6
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Re: pomocy : (((

Ja nic nie sugeruje, ale ja na początku ciąży miałam krostki na żuchwie może to jednak problem z hormonami?
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-27, 19:29   #7
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Re: pomocy : (((

Myślę, że hormony należy zostawić w spokoju, bo są ustabilizowane, ale jak to szybko doprowadzić do porządku, aby znów ładnie wyglądać?
__________________
Smoczy kram wymiana
Shu Uemura, The Body Shop, YSL, Sephora i kolczyki hand made
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=1#post8452157
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-06-29, 11:06   #8
Agna_Iolanthe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
Re: pomocy : (((

Sądząc z Twojego opisu, zdecydowanie potrzebujesz dermatologa. To wygląda na stan zapalny i warto go jak najszybciej wyleczyć, bo będziesz miała blizny, no i będziesz się niepotrzebnie męczyć. Możliwe, że w stosunkowo niedługim czasie pomoże Ci antybiotyk albo inne lekarstwo zapisane przez dermatologa. Zatem - koniecznie go odwiedź i bądź dobrej myśli. Pozdrawiam.
Agna_Iolanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-29, 11:31   #9
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: pomocy : (((

Hej smoku!
Bądąc młodym dziewczęciem miałam piękną gładką skórę, w wieku chyba 22 lat coś zaczęło sie chrzanić... nie wygladało jak typowy trądzik, a bardziej jak alergia, okazało się że to mam alergię pokarmową, przez rok najakiś maksymalnie pozabwionych konserwantów produkatach, musiałam odstawić nawet mleko choć to nie uczulenie na białko, ale w jogurtach konserwanty itp. Horror! Zero słodyczy rzeczjasna problem zniknął po jakimś czasie ale nadal muszę uawżać zwłaszcza w okresie letnim. Od tej pory jestem przeczulona na punkcie mojej buzi. Teraz jak zjem np produkty zawierajace czekoladę to czasem coś się pojawia na brodzie (tylko tam!). Używam raczej delikatnych toników i żeli, i raczej kremów nawilżających niż matujących. Na wrogów na brodzie - jeśli są to faktycznie takie wielkie i bolesne (czasem coś takiego mi wyskoczy przed iokresem) musisz się salwoać antybiotykiem, wiem że powinno się iśc do lekarza itp... ale ja na dzwięk słowa lekarz dostaję wysypki, po wypadku mam już dość szpitali, przychodni itp, zresztą dużo pracuję... a zatem mam taką strategię - kupuję w aptece jedną saszetkę antybiotyku Tribiotic (jedyny dostępny bez recepty ), nakładam go ze dwa razy na noc i problem z głowy. Czasem nie jest to aż takie cięzkie i bolesne - na podskórnych wrogów poleciła mi kosmetyczka maść ichtiolową - straszna czarna mazia, ale wyciąga do wierchu takie grube bolące ( i wtedy jak już są na wierchu, dużo mniejsze i bezbolesne możesz je spokojnie zlikwidować benzacne lub moją ukochaną pastą cynkową za 2 zł). Zaznaczam, że nie mam tradziku, na ogół nie narzekam, moja skóra chyba już nawet przestała byc mieszana i jest sucha teraz, a moje problemy są raczej doraźne i z doskoku - jesli problem jest poważny to jednak trzeba wybrać się do lekarza...
Ponieważ jestem naprawdę przeczulona na punckie mojej bródki, więc na noc nakładam na nią zawsze albo effaclar k, albo kremik Biodermine - kupiony w aptece za 14 zł, zawiera aktywny wyciąg z drożdzy i chyba coś tam jeszcze - jest rewelacyjny! Nie wysusza, nie ściąga, odżywia skórę a żadne wypryski się nie pojawiają... Cudo!!!
Pozdrawiam
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-29, 11:50   #10
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Re: pomocy : (((

dzieki Smoczyco, my Smoki chyba rozumiemy sie bez słów, a zatem zapamiętam wszystkie maści, które polecasz, ja przyznaję, że najczęściej zasmarowywała to antybiotykiem, np. Oxycortem A, co prawda to do oczu, ale mama mówi, że do innych rzeczy jest ok. Z tym deramtologiem to bym nie przesadzała, bo a) nie wierzę w skuteczność, leczą mnie na opryszczkę i nie skutkuje, b)nie mogę z każdą pierdołą latać do lekarza i zostawiać za wizytę 50 zł. Chodziło mi raczej o wasze sposoby. Dzięki.
__________________
Smoczy kram wymiana
Shu Uemura, The Body Shop, YSL, Sephora i kolczyki hand made
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=1#post8452157
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-29, 12:01   #11
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: pomocy : (((

Całuski dla wszystkich smoków i nie tylko
masz świętą rację, ja osobiście nie miałam zbyt wielkiego szczęscia do dermatologów (no raz mi się trafiła fajna ale to była dawno) a najbardziej w pielegnacji mojej kapryśnej paszczy pomogła mi pewna cudowna kosmetyczka, fantastyczna osoba, obdarzona niesamowita wiedzą!
Spróbuj tego Tribioticu to połączenie 3 antybiotyków, wydaje mi się że skuteczne, sprzedają go w opakowaniu zawierającym 10 saszetek, kup jedna na próbę zapłacisz jakieś dwa zł. Maść ichtiolowa też tyle mniej więcej. Ponieważ ona bardzo brudzi, więc najlepiej stosowac ją w postaci okładów w dzień jak nigdzie nie wychodzisz, a jeśli na noc - to ja robiłam sobie taki jakby mały okład z maści i przyklejałam go skrawkiem plasterka (bo inczaej cała pościel czarna!). Dla mnie skuteczność maści ichtiolowej jest niewyobrażalna... zawszwe mam pod pod ręką maść ichtiolową i pastę cynkową (ta ostatnia świetnie pomaga mi na wypryski alergiczne). Spróbuj tych sposobów, mi bardzo pomogły
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-06-29, 12:06   #12
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Re: pomocy : (((

Jeszcze raz dzięki, mi jakś deramtolog poleciła sudocrem, ale to zbytnio nie działa. Z pewnością nabędę to, co zaproponowałaś. Zdaje się Smoczyco, sądzą po profilu, mamy bardzo podobne cery, a i wiekowo zbytnio się nie różnimy, więc Twoja propozycja do mnie trafia.
__________________
Smoczy kram wymiana
Shu Uemura, The Body Shop, YSL, Sephora i kolczyki hand made
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=1#post8452157
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-29, 12:13   #13
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: pomocy : (((

Bardzo mi miło i przyjemnie
całuski
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:25.