jak-się-malować ;>> - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-07-03, 08:52   #1
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253

jak-się-malować ;>>


Taak. Zgłaszam się z pewnym nurtującym mnie problemem...Półeczkę mam całą zastawioną kosmetykami – m.in fluidami, pudrami, korektorami i innymi diabelstwami, a nie bardzo wiem jak się tym wszystkim posłużyć i jaka kolejność aby wyszło znośnie ;> Na porady wizazowe zajrzałam, ale ja chyba nie bardzo kumata jestem bo tam jest za dużo tych wskazówek...Nie chciałabym obciążać mojej buźki, więc czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak umalować buźkę używając tylko tych słów: puder, podkład, korektor i ewentualnie róż? ;> Chciałabym zatuszować wypryski, zmęczenie i takie cienie pod oczami które mam już od zawsze... Wiem że niby latem nie powinno się malować ale skoro teraz nie będzie najcieplej...Buuziaki, dzięki za wszelkie rady! Aa...i dodam jeszcze że nie wiem co się dzieje ale ilekroć nałożę podkład na buzię to potem z tych czarnych krostek robią mi się wypryski
youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-03, 09:05   #2
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Re: jak-się-malować ;>>

<font color=blue>Cześć i czołem! Tak sobie siedzę i myślę, że może najlepiej by było gdybyś wybrała się jak najszybciej do kosmetyczki na oczyszczanie bużki, żeby pozbyć się tych wszystkich czarnych punkcików-zaskórników!
I dopiero potem zabrać się do makijażu. Ha, nic tak nie zdobi jak wypielęgnowana cera! W letnim słonku szybko "goją" sie wszystkie wypryski i zaczerwienienia po zabiegu oczyszczania także znikają szybciej. Kolejność w makijażu: najpierw zatuszować wszelkie niedoskonałości korektorem, przypudrować (najlepiej pudrem sypkim), potem podkład dobrany do rodzaju cery, a potem dalsze czynnośći (róż, cienie, pomadka...) Pozdrawiam!
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-03, 09:06   #3
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Re: jak-się-malować ;>>

<font color=blue>Cześć i czołem! Tak sobie siedzę i myślę, że może najlepiej by było gdybyś wybrała się jak najszybciej do kosmetyczki na oczyszczanie bużki, żeby pozbyć się tych wszystkich czarnych punkcików-zaskórników!
I dopiero potem zabrać się do makijażu. Ha, nic tak nie zdobi jak wypielęgnowana cera! W letnim słonku szybko "goją" sie wszystkie wypryski i zaczerwienienia po zabiegu oczyszczania także znikają szybciej. Kolejność w makijażu: najpierw zatuszować wszelkie niedoskonałości korektorem, przypudrować (najlepiej pudrem sypkim), potem podkład dobrany do rodzaju cery, a potem dalsze czynnośći (róż, cienie, pomadka...) Pozdrawiam!
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-03, 09:29   #4
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: jak-się-malować ;>>

dziekuje Hm co do kosmetyczki nie jestem przekonana, bo:
a) zabieg kosztuje - 60 zł ale to przeboleję
b) nie zawsze są po nim efekty, moja kuzynka poszła i nie dało jej to nic :<
c) boli!!
d) i tak juz chodze do dermatologa wiec moze co za duzo to niezdrowo? Niby po tych maściach miały mi wyjść te krostki...No nie wiem
Ale dziekuje za odpowiedz
youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-03, 13:44   #5
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: jak-się-malować ;>>

?
podbijam wątek moze ktoś jeszcze doradzi? ;>
youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-03, 19:07   #6
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: jak-się-malować ;>>

zgadzam się z youaresowonderful... no ale chyba nie wymyśli innej metody malowania się.
Ja to robie tak...
1. Korektoryje wypryski i jaśniejszym korektorem pod oczami
2. Nakładam fluid (no ale ostatnio jakoś ten punkt pomijam)
3. Pudruje buzię (to też pomijam jakoś)
4. Maluje oczka
5. Nakładam tusz
6. Robie jakies poprawiki jak coś nie wyjdzie
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-03, 19:15   #7
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: jak-się-malować ;>>

Puder, podkład, korektor i róż to i tak duzo, zwłaszcza na lato. Proponuję zrezygnować z podkładu, jeżeli naprawdę nie chcesz obciążyć buźki. Ale juz mówie o kolejności, będzie na zaś.

Najpierw korektor. Potem podkład. Potem puder i ewentualnie róż na policzki lub do modelowania. Tadam! Gotowe.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-07-03, 22:06   #8
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: jak-się-malować ;>>

W wakacje to wogle nie powinno się nakładac żadnego podkładu i pudru... to śmiesznie wygląda moim zdaniem
A jak już trzeba to jakiś specjalnie na lato, są lekkie i z filtrem Maluj tylko oczka i usta, no i troche trzeba korektorem przykryc niedoskonałości... ja uwielbiam cienie taki które w słońcu się mienią, sa boskie
Mi tez ja nałoże fluid to później pojawia mi się jakiś syfek.
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-03, 22:14   #9
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: jak-się-malować ;>>

Buziaki całuję wirtualnie Was kochaniutkie Lubię podkład dlatego, bo korektor mi jakoś nie odpowiada nigdy nie udaje mi sie pokryć nim jakis niedoskonalosci skory a jesli juz to mam wrazenie ze wyglada to okropnie i nienaturalnie... Ale czasami używam punktowo jako korektora w płynie podkładu z erisa, jaśniutkiego który idealnie stapia sie z moim kolorem karnacji (tak, tak...Lejka i inne blondyneczki taki nasz los ) wiec nie jest zle...
youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-03, 22:25   #10
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: jak-się-malować ;>>

ja musze pod oczka zawsze korektor stosować bo od zawsze mam cienie grrrrrrr no ale w lato gdy buzia mi się opali to mnie je widać
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-04, 13:07   #11
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: jak-się-malować ;>>

A moim zdaniem puderek jest na lato idealny, zwłaszcza sypki transparentny, bo lekki, nie robi maski, tylko matuje.

A korektorek próbowałaś wklepywać opuszkiem palca po nałożeniu?
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-07-04, 13:34   #12
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: jak-się-malować ;>>

Witam.
W lecie polecam zrezygnować z podkładów, bo cera zwłaszcza tłusta produkuje więcej sebum i w rezultacie może prowadzić to do zatkania porów i pojawiających sie krostek.
Najlepiej używaj dobrego kremu z filtrami+ korektor odpowiednio dobrany do koloru cery. Na wieczór możesz opruszyc twarz lekkim pudrem sypkim.
Dobierając podkład kieruj się przede wszystkim tym czy jest on przeznaczony do twojej cery, czy nie zatyka porów to samo dotyczy pudru.
A co do kolejności to najpierw natrzep twarz tonikiem, następnie wklep jakiś kremik (nawilżający bądź matujący), odczekaj chwilke do wchłonięcia, a następnie nałóż korektor (możesz go wklepać delikatnie opuszkami palców), potem podkład a na koniec przyprusz buzie pudrem sypkim, no i róż na policzki. Ale ten zestaw zostaw sobie na jesień-zimę. Teraz daj troche odetchnąć swojej buzi .
Pozdrawiam
Kamila
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-04, 14:02   #13
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: jak-się-malować ;>>

Hmm...No troszkę próbowałam, ale nie bardzo mi wychodzi, nie wiem może trochę popróbuję i nareszcie uda mi się zaprzyjaźnić z korektorkiem Dziękuję za rady, jak znajde odrobinę wolnego czasu to sobie wszystko wyprobuje
youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:59.