Do Pani Basi i Beatki :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-07-17, 22:45   #1
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253

Do Pani Basi i Beatki :)


A mnie tu przywiało z pewnym pytaniem a raczej z kilkoma pytaniami

1. Niedawno kupiłam maseczkę chińskie zioła dc i wyczytałam iż powinno się jej używać po 25 roku życia. No a mi brakuje jeszcze do 25 wiosen ponad 10 latek. Czy mimo wszystko mogę od czasu do czasu jej użyc? A jak tak to z jaką czestotliwoscia? Dodam iż po 1 zastosowaniu nie wywołała u mnie reakcji alergicznych ani nie podraznila skory.
2. Mam od jakiś dwoch miesięcy krem dc alga Q10 mat i zawiera on właśnie i algi i koenzym Q10 ( „eliksir młodości”?) na opakowaniu jest napisane, że można używać bez względu na wiek. Ale czy na pewno? Od kochaniutkich wizażanek usłyszałam że nie powinnam w żadnym razie go używać...A dodam iż fajnie działa na moją skórę, tzn jest moim najulubieńszym po effaclarze k kremem, i spełnia prawie wszystkie wymagania jakie stawiam kremowi. To jak to w końcu jest z tym wiekowym podziałem?
3. I na końcu pytanko odnośnie kremu flos lek, kremu a raczej zelu ze świetlikiem i chabrem bławatkiem do powiek. Nabyłam go niedawno ale tez nasuneły mi sie powazne wątpliwości co do wieku od ktorego mozna go używać. Na opakowaniu nie znalazlam przeciwwskazań co do wieku. Dodam że jest on polecany do osob pracujących dużo przy komputerze i często czytających ksiażki – czyli dokładnie dla mnie.

- będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi
youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-18, 08:27   #2
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: Do Pani Basi i Beatki :)

Oj dziewczyno! ty chyba baaaardzo lubisz zakupy!!
pozdrowienia :comk:
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-18, 11:03   #3
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: Do Pani Basi i Beatki :)

Superko – dokładnie Dzisiaj np. sprawiłam sobie jeszcze jeden kremik z serii young z miraculum i utwardzacz do paznokci bell No ale i tak nikt Lejki nie przebije!

youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-18, 11:42   #4
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: Do Pani Basi i Beatki :)

Mam teorię, zgodnie z którą należałoby to nazwać autorozpieszczaniem. Czasem dobrze robi na ducha - a spacery po mieście w poszukiwaniu tego wszystkiego - na sylwetkę - powodzenia na zakupach!
pozdrowionka
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-18, 17:35   #5
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: Do Pani Basi i Beatki :)

Hm podbijam watek z nadzieja że ktoś mi odpowie

youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-19, 00:17   #6
Magi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 67
Wyślij wiadomość przez ICQ do Magi GG do Magi
Re: Do Pani Basi i Beatki :)

Hihi, za moich czasow..... kiedy ja mialam 13 lat, kremy dla mnie nie istnialy. Wogule nie myslalam o tym. Zajmowalam sie raczej kolezankami i podworkiem. Nie chce Cie pouczac, ani nic sugerowac, ale czy nie uwazasz, ze to troszke za wczesnie na takie babranie sie?

Booziaczki, Youare
Magi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-19, 09:54   #7
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: Do Pani Basi i Beatki :)

Madziu, ja mam problemy z trądzikiem dość znaczne tj po prostu często mi niespodziewane krostki wyskakuja i w takim wypadku powinnam używac kremow, nawet dermatolog mi to powiedział . A co do kremu pod oczy to mi często łzawią i dużo siedzę w komputerze, czytam książki...Poza tym mam pod oczami dziwne „sińce” z jakimiś małymi białymi krostkami, ych.

dla Ciebie
youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-07-19, 10:32   #8
Magi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 67
Wyślij wiadomość przez ICQ do Magi GG do Magi
Re: Do Pani Basi i Beatki :)

Oj, tak, dermatolog to sila wyzsza .

A co do tego zelu, to mialam go kiedys. Pomogl mi na cienie i opuchlizne (). Polecam .

Krostki mowisz? To pewnie jakies kaszaki, albo cos w tym rodzaju. Juz o tym kiedys bylo na forum. Moze cos znajdziesz.

Magi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-19, 16:16   #9
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: Do Pani Basi i Beatki :)

Tak, to na pewno kaszaki. W gabinecie ci usuną razem z zaskórnikami.
Poczekaj jeszcze może któraś z pań B odnajdzie ten wątek.
zdrówko
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-19, 16:29   #10
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: Do Pani Basi i Beatki :)

Hmm a ile toto kosztuje no i – czy boli?

dla Was dziewuszki!
youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-19, 16:38   #11
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: Do Pani Basi i Beatki :)

Czy ja wiem czy boli? Boli mniej niż byś próbowała sama w każdym razie, bo dzieje się to po odpowiednich zabiegach otwierających pory. Zdaje się, że czasem trzeba je przekłówać. Ale warto pocierpieć (raczej nudy leżenia niż ból przekłówania), by zyskać czystą cerę.
Ostatni raz byłam całe wieki temu (nawyższy czas iść znowu) i płaciłam jakieś 80zł. Teraz myślę, że kosztuje jakieś 100zł plus minus 40zł w zależności od gabinetu. Może Beata ci odpowie precyzyjnie - w końcu prowadzi gabinet.
Pozdrowienia.
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-07-20, 21:53   #12
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: Do Pani Basi i Beatki :)

echh...
chyba Pani Basia i Beatka mają urlop albo nie chcą mi odpowiedzieć Ale ja i tak podciągam watek

youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-20, 22:07   #13
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: Do Pani Basi i Beatki :)

Nie są to całkiem pytania do mnie, poza tym brak podstawowych danych, bez których nie można dać konkretenj odpowiedzi, ale spróbuję coś dodać.
Zrozumiałam, że jesteś młoda, w wieku poniżej 15 lat. Podstawowe pytanie z jakiego powodu chcesz stosować te preparaty? Czy masz jakieś problemy ze skórą czy też chcesz tylko poużywać sobie kosmetyków?
Jeśli masz problemy z tłustą skórą lub już problemy trądzikowe to jeśli są poważne i zaawansowane przyda się wizyta u dermatologa, jeśli to cera tłusta po co ci tyle preparatów nawilżających, nie wierzę, że Twoja młoda skóra już ma takie problemy z naturalnym płaszczem lipidowym, za wyjątkiem wrodzonych lub nabytych już od dzieciństwa problemów z suchą skórą np atopowe zapalenie skóry lub ogólnie skłonności do przesuszeń.
Co do zabiegów w gabinecie tu już pomoże i poradzi kosmetyczka.
Polecam też lekturę:
http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...tern=&pattern=
http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...pattern=próbek
oraz fragment wypowiedzi:
"I jeszcze jedno, wiem, że nie powinnam się wtrącać, ale nie mogę się powstrzymać, bo to dla twojego dobra, gdy widze ilosc twoich recenzji i ilosc probek jakimi ciagle meczysz twoja mloda skore to jestem przerazona. Mam nadzieje, ze tak nie bedzie, ale im wiecej tego stosujesz tym bardziej narazasz swa skore na uczulenia w przyszlosci, gdy bedziesz miec 30-40 lat byc moze bedziesz miec tak wrazliwa skore ze nie bedziesz mogla uzywac wiekszosci kosmetykow. Wg mnie szkoda skory, kosmetyki nie sa zle, a wielokrotnie pomocne, pod warunkiem, że uzywa sie je z glowa, a nie traktuje jak "zabawki", w przeciwnym razie moga sie one okazac nie tak niewinne jak to sie nam wydaje. I nie chodzi tutaj o rozleniwienie skory ale o zwiększenie podatnosci na uczulenia i podraznienia. Oczywiście ta zasada dotyczy wszystkich w każdym wieku."
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-20, 22:28   #14
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: Do Pani Basi i Beatki :)

Basiu dziękuję za odpowiedź Brak konkretnych danych, tzn? Jeśli trzeba to coś dopiszę, skład albo coś no nie wiem...
Do dermatologa chodzę, bo mam problemy z tłustą skórą i z trądzikiem, ale ostatnio po Effaclarze K przeszły troche. Żel nadal stosuję, a kremu na razie nie bo latem chyba porobią mi się od niego przebarwienia? I właśnie jako krem na lato polecił mi dermosan i stosowalam go troche, ale ohydnie tłuscil skore i prawie nie nawilżał toteż nie moglam z nim wytrzymać i spytalam pani w aptece o krem dla cery trądzikowej, odpowiedni dla mojego wieku i polecila mi ten z algami...
Hmm nie, nie miałam atopowego zapalenia skóry ani wlasciwie skora nie była tak sucha... A maseczkę chciałam zastosować, ponieważ zachęciły mnie bardzo opinie wizazanek, pomyślałam że możepoprawi trochę stan mojej cery albo coś dobrego dla mojej buzi zdziała...Krem chcialam do mojej skory bo po żelu jest ściagnięta i muszę ją jakoś nawilżyć i trochę zmatowić A żel pod oczy, hmm, długo siedzę przy komputerze i ksiażkach, często mam przemęczone oczka i doszlam do wniosku ze dobrze by było coś pod ślepka zastosować, moze by pomogl na lzawienie bądź przemęczenie jak pisze producent... Hmm czy stosując tyle roznych kosmetykow w tym wieku mogę mieć w przyszlosci spore kłopoty z cerą i uczuleniami? Wątki przeczytałam, dały trochę do myślenia ale mam jeszcze trochę wątpliwosci i pytań...

youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-20, 22:52   #15
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: Do Pani Basi i Beatki :)

youaresowonderful napisał(a):
> Basiu dziękuję za odpowiedź Brak konkretnych danych, tzn? Jeśli trzeba to coś dopiszę, skład albo coś no nie wiem...
Chodziło o rodzaj problemu, stan skóry i powód, dla którego chcesz stosować te produkty.

> Do dermatologa chodzę, bo mam problemy z tłustą skórą i z trądzikiem, ale ostatnio po Effaclarze K przeszły troche. Żel nadal stosuję, a kremu na razie nie bo latem chyba porobią mi się od niego przebarwienia? I właśnie jako krem na lato polecił mi dermosan i stosowalam go troche, ale ohydnie tłuscil skore i prawie nie nawilżał toteż nie moglam z nim wytrzymać i spytalam pani w aptece o krem dla cery trądzikowej, odpowiedni dla mojego wieku i polecila mi ten z algami...

Dermatolog polecił ci Dermosan z filtrami?
Jeśli tak, miał rację, że polecił filtry tylko wybrał zbyt tłusty jak dla już tłustej cery. Zaś krem z algami Dax Cosm. nie zawiera żadnych filtrów, więc nie ma sensu stosować go na dzień. Poczytaj jeszcze raz ogólny program pielęgnacji młodej skóry.

> Hmm nie, nie miałam atopowego zapalenia skóry ani wlasciwie skora nie była tak sucha...
W takim razie nie masz suchej skóry, a przesuszenie może być spowodowane zbyt agresywnym myciem i odwodnieniem skóry.

A maseczkę chciałam zastosować, ponieważ zachęciły mnie bardzo opinie wizazanek, pomyślałam że możepoprawi trochę stan mojej cery albo coś dobrego dla mojej buzi zdziała...

Oprócz nawilżenia, żadnych cudów nie zdziała, zwłaszcza przy tak młodej cerze i to jeszcze tłustej, co może zrobić to zatkać ci pory.Poza tym ta maseczka może być traktowana jako codzienny krem pielęgnacyjny na noc, nie ma potrzeby stosowania i kremu i maseczki nawilżającej. Należy też pamiętać, że skórę nalezy nawilżać gdy tego potrzebuje, a nie automatycznie, bo tak trzeba.


Krem chcialam do mojej skory bo po żelu jest ściagnięta i muszę ją jakoś nawilżyć i trochę zmatowić
Wymieniłaś dwa przeciwstawne wymagania, jeśli skóra jest sucha, ściągnięta, to jej nie matuj, bo efektem będzie jeszcze bardzie sucha i ściągnieta skóra.

A żel pod oczy, hmm, długo siedzę przy komputerze i ksiażkach, często mam przemęczone oczka i doszlam do wniosku ze dobrze by było coś pod ślepka zastosować, moze by pomogl na lzawienie bądź przemęczenie jak pisze producent...

Możesz stosować ten żel do woli, możesz nim nawilżać nawet całą twarz, przy czym pamiętaj, że na przemęczenie najlepszy jest sen i odpoczynek od komputera, niestety żaden krem nie pomoże tak skutecznie jak sen.


Hmm czy stosując tyle roznych kosmetykow w tym wieku mogę mieć w przyszlosci spore kłopoty z cerą i uczuleniami?

Tak jak podałam w wątku jest to możliwe, ale ja tego nie przewidzę jak to będzie w Twoim przypadku, w pielęgnacji umiar jest lepszy niż nadmiar kosmetyków.

Podsumowując
- Rozumiem, że do oczyszczania twarzy używasz żelu Effaclar, ponieważ piszesz, ze masz skórę przesuszoną, wynika z tego, że jest on dla ciebie zbyt silny, nie wiem na ile Twoja skóra jest tłusta, polecam ten wątek
http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...key=1053012267

fragment dotyczący oczyszczania twarzy i żelów myjących oraz
http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...tern=clearasil
Wniosek stosować żel Effaclar tylko raz dziennie lub co dwa dni, w zalezności od tłustości skóry, zaś w pozostałych przypadkach zakupić łagodny żel myjący dla cery wrażliwej, pozbawiony silnych składnikó myjących.
- Na dzien stosować krem z filtrami, polecam poczytać wszystkie wątki podane w artykule na stronie głównej FAQ ...., jest tam mowa o stosowaniu kwasów latem
Preparaty z kwasami AHA, BHA, retinolem a pora letnia...
http://www.wizaz.pl/news/index.php?itemid=178

Przykłady lekkich kremów z filtrami
http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...ertise%20spray

Do których (przykładów lekkich kremów z filtrami) obecnie dołączył jeszcze Vichy spray SPF 40
- na noc możesz nadal stosować Effaclar np co 2-3 dni, zaś w razie potrzeby lekką emulsję nawilżającą,
polecam poczytać ten wątek
http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...ern=humektanty

oraz
http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...ast=1057241330
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-21, 08:50   #16
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: Do Pani Basi i Beatki :)

Dziękuję za odpowiedź, poczytałam sobie jeszcze na forum i mam jeszcze pewne pytanie „filtry przeciwsłoneczne chroniące przed UVB/UVA o faktorze minimum SPF 15 a korzystniej SPF 30 wzwyż.” – a więc czy można a raczej czy powinno się na dzień chronić skórę filtrem tak wysokim jak 60, czy nie? Ja krem z filtrami (30 – LRP, właśnie Anthelios W, dla mnie jest całkiem dobry i dość lekki i prawie nie zostawia tłustej warstwy) nakładałam na ten zwykły krem, ale trochę później, przed pierwszym tego dnia wyjściem na słońcem i jednocześnie pod korektor. I skórę mam właśnie taką tłustą, że po jakiś 10 minutach pokrywa się już nową warstweką sebum i znów cała się świecę. Effaclaru K raczej nie będę stosować na noc bo na noc stosuję Retin A (który o ile się orientuję zawiera jakieś kwasy?) na zmianę z jakąś papką żółtą, nie wiem jak to się nazywa. I czy mogę wpleść jakoś między to tą maseczkę DC, tzn stosować ją między tymi dwoma np. raz w tygodniu? Bo zauważyłam, że po niej jakby lepiej wchłaniają sie kosmetyki, nie wiem czym to jest spowodowane...
„Nie warto eksperymentować, stosować dużej ilości przeróżnych próbek, kremów, często zmieniać kosmetyki im mniej i prościej tym lepiej i mniejsze szanse na zanieczyszczenie cery i na wypryski.” – odpowiedź na pytanie które chciałam właśnie zadać Tzn najlepiej pozostać przy jakimś jednym kremie czy innym kosmetyku i nie zmieniać go i nie eksperymentować jeśli jest wystarczający, tak? Czy moze znowu źle zrozumiałam ;>.


youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:39.