23 lata, tłusta cera- jak pielęgnować? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-07-19, 23:10   #1
gałgan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 32

23 lata, tłusta cera- jak pielęgnować?


Mam 23 lata i tłustą cerę. Od kilku tygodni strefa T zanieczyszcza się bardziej niż zwykle (mam więcej zaskórników), a na czole pojawiają się niewielkie wypryski (w formie grudek, niektóre mają białe czubki). Wiosną przez dwa miesiące (z dobrym skutkiem) używałam emulsji Cleanance K Avene. Obecnie oczyszczam skórę żelem i tonikiem z serii Visibly Refined Neutrogeny, na noc smaruję twarz matującym kremem beztłuszczowym, a w dzień żelem - kremem matującym Avene z filtrami 20 (nie opalam się). Poza tym przez ostatnie 2 tygodnie co wieczór (jako kurację przeciwtrądzikową) nakładałam na twarz maseczkę Salicam z serii Pharmaceris T; regularnie używam też maseczki nawilżającej (moja skóra pomimo, że tłusta, czasem przesusza się i łuszczy). Chciałabym poprawić wygląd mojej cery, ale niestety w najbliższym czasie nie będę mogła się wybrać ani do dermatologa, ani do kosmetyczki. Zaczęłam rozważać ponowny zakup Cleanance K, albo Effaclar K LRP, ale mam spore wątpliwości, bo wiem, że stosowanie takich kremów nie jest wskazane latem (a poza tym czy nie jest za wcześnie na ponowne złuszczanie skoro robiłam to wiosną? I czy stosowanie jednego z tych kremów w połączeniu z żelem i tonikiem VR [które też zawierają kwasy] byłoby bezpieczne?). A może lepiej byłoby kupić krem OCTOPIROX z serii Pharmaceris T (czytałam na KW, że ładnie oczyszcza pory, a poza tym zapobiega łuszczeniu)? Albo krem Biodermine (zawiera kwas salicylowy i wyciąg z drożdży)? Jestem zdezorientowana i będę wdzięczna za wszelkie porady.
gałgan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-20, 10:20   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Do Pani Beatki i Pani Basi: proszę o poradę

myślę, że pomogły by Ci kwasy. Do tego dobry filtr i wszystko będzie Ok.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-21, 15:47   #3
gałgan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 32
Re: Do Pani Beatki i Pani Basi: proszę o poradę

ja sie tylko przypominam, bo moj watek gdzies na szary koniec spadl
gałgan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:19.