Długotrwała kuracja przeciwtrądzikowa- co robic dalej? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-08-05, 20:42   #1
beataochnicka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1

Długotrwała kuracja przeciwtrądzikowa- co robic dalej?


Serdecznie witam mam ogromny problem i bardzo prosiłabym o radę.Mam 18 lat jestem młoda i chciałabym sie cieszyc urokami zycia lecz ten "kłopot" powoduje ze jest to niezbyt możliwe!Około rok temu pojawiły sie problemy z cerą(małe stworki ropne) więc udałam sie do pobliskiego dermatologa (który stwierdził z disneyowskim optimizmem że powinnam sie cieszyć gdyż jest to oznaka Młodości!)Przepisał mi lek ADREDERM 15%.Po jego użyciu schodziła mi skóra co wyglądało mało ciekawie u 17-letniej dziewczyny!Dodam że czasami piłam jakies herbati,drożcze,brałam mascie,łykałam tablatki cynk i drożdżowe -było coraz gorzej.Zaczęlam pokrywac twarz fluidami,korektorami aby pokryć te NIEDOSKONAŁOSCI(bo sie wstydziłam)wtedy znależli sie śmiałkowie któży spoglądali na mnie.Mama twierdzi że ta tapeta tylko pogarsza mój stan!Przed wakacjami poszłam do lekarza -już innego-przepisał mi:żel z ERISA I krem ERISA ,witaminki C,AiE,ANTIMONIUM TARTARICUM 9CH,maść TRIBIOTIC cały czas to stosuję a efekty...mam pryszcze i to coraz wieksze!A teraz parę pytań:PIERAWSZE-czy moge sie malować(podkłady ,korektory itd.)DRUGIE-mam delikatną cerę i chyba woda chlorowana podrażnia moja cerę co robić?TRZECIE- czy mogę używać herbatek,drożdży i..nasączać twarz moczem(to rada życzliewj cioci)Prosze z całego serduszka o pszepisanie mi odpowiednich no nie wiem "leków" dla mnie!Najlepiej nie drogich gdyż sytuacja materialna pozostawia sporo do życzenia. Proszę o możliwie szybką odpowiedz bo nieługo nie będę mieć dostępu do internetu.Stwierdziłam że popadłam w jakiegosś rodzaju depresję -a to jest bardzo przykre,co robić z tym fantem?P.S.czy mogłaby mi PANI przybliżyc kwestię leczenia kwasami. Z góry bardzo dziękuje .BEATA OCHNICKA
beataochnicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-05, 21:20   #2
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: Do Pani BEATY KRAJNIK

Beatko, wiem że te pytanie nie jest skierowane do mnie ale nie wiem, ja może powiem Ci jak to było ze mną. I napiszę na wstepie ze niestety nie ma idealnego leku dla wszystkich, a szkoda. Ale:
przed pójściem do dermatologa miałam duuuuuużo krostek i aż sam dermatolog się zdziwił że tak późno przychodze, ale trudno – grunt, ze przyszłam. Zapisał mi żel la roche posay do mycia twarzy i od tej pory przemywam nim buzię codziennie rano. Zapisał trż krem la roche posay, effaclar k i smarowałam się nim codziennie jak stwierdziłam, ż skora mi się łuszczy, bo dał mi jakieś preparaty co spowodowało, ze strasznie się łuszczyła przez jakieś 2 miesiące i wyglądało to nieestetycznie i aż płakać się chciało...Na noc stosowałam papkę żółtą jakąś a potem uzywalam jej na zmianę z retinem a ktory o ile się orientuję zawiera kwasy. I...po tych kilku miesiącach leczenia stwierdzam, że jest o wiele lepiej! Dlatego aj bym Ci poleciła zel LRP i krem,ale nie na lato bo ma kwasy, a na dzien jakis lekki niedrogi kremik np miraculum seria young. Na lato, wlasnie, nie nakladaj duzo fluidow bo zatykaja pory i ogolnie taki podklad po zmieszaniu z potem powoduje ze nie zaczynają się tworzyć nowe wypryski...dlatego maskuj je korektorem (fajny ma vichy, bell) i nakładaj na to odrobinę pudru sypkiego bądź na najbardziej swiecące się miejsca puder w kamieniu np manhattan. A i moje ostatnie odkrycie – maseczka z glinki zielonej argiletz, stosuję ok 2 razy w tygodniu po peelingu i buzia zmieniła się nie do poznania jeszcze bardizej a nie wierzylam, ze to mozliwe...nawet sama pani z apteki ktora widziala mnie wczesniej i zobaczyla mnie wczoraj stwierdzila, ze stan mojej buzi bardzo sie polepszył Maseczka w tubie 100 ml kosztuje ok 30zl a w proszku 10 g do rozrobienia, jedna porcja mi starcza na 2 razy, kosztuje ok 5 zł.
To wszystko co wiem, i zapamietaj to co mówi Basia i wiele innych osob, ze nadmiar kosmetykow jest gorszy niz ich umiar albo jakos tak. Czyli minimalizm górą i najlepiej nie eksperymentować chyba z nimi a miec jakies swoje upatrzone cudenka na wypryski i je stosować.
youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-05, 22:41   #3
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Do Pani BEATY KRAJNIK

Kuracja przeciwko trądzikowi to zwykle długotrwałe leczenie i nie zawsze są błyskawiczne efekty. Zwykle leczenie musi łączyć różne sposoby - antybiotyki wewnetrznie stosowane,zewnętrznie , suplementacja witamin,mikro i makroelementów ,możesz dołączyć także kapsułki z olejkiem z wiesiołka lub ogórecznika.także właściwie dobrane kosmetyki(do mycia twarzy żel - ale nie zbyt agresywny , maseczka z glinki zielonej ,Żywa Ziemia Wulkaniczna ,inne preparaty do punktowego stosowania, nie przesadzaj z ilością stosowanych kremów ,na noc nie musisz nakładac kremu , możesz stosować serum z wit C wg.przepisu Basi ,a krem tylko pod oczy i na szyję ,zdrowy styl życia tez ma znaczenie (staraj się relaksować jak tylko często się da ,przebywaj na świeżym powietrzu)możesz pić zioła, zamiast różnych napoi polecam herbatę zieloną, lub możesz kupować mieszankę ziół dla cery trądzikowej,może warto porozmawiać z ginekologiem - nawet niewielkie wahania hormonalne moga byc przyczyną problemów ze skórą.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-06, 20:34   #4
Dracco
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 5
Re: Do Pani BEATY KRAJNIK

Juz ktorys raz czytam na forum o kapsulkach z olejem z wiesiolka zdaje sie nadaja sie takze jako kuracja pod oczka - jaka firma robi takie kapsluki i gdzie je mozna nabyc - w aptece ?
Dracco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-06, 21:21   #5
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: Do Pani BEATY KRAJNIK

Cześć Beatko.
Z kwasami sie wstrzymaj do września przynajmniej. Używaj głównie preparatów nawilżających, zrezygnuj z tych matujących. Jeśli masz ropne wypryski nie rób peelingów, możesz za to zastosować jakieś dwa razy w tygodniu maseczkę z zieloną glinką chyba, że twoja cera jest wrażliwa to z glinką różową, nie nakładaj też na buzię fluidów, bo stan cery może Ci się pogorszyć.
Zrób badania poziomu hormonów w tym celu idź do ginekologa.
Łykaj też witaminy i chwalony też tutaj wyciąg ze skrzypu polnego z witaminami (ok. 13 zł). Pij dużo wody, w ciągu dnia jak jest bardzo gorąco to przemyj buzię jakimś tonikiem nawilżającym..
Pozdrawiam i 3maj się
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-08, 07:14   #6
Amelianna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 607
GG do Amelianna
Re: Do Pani BEATY KRAJNIK

Kapsułki z olejem z wiesołka czy ogórecznika ma firma Oeparol, Tymofarm i Gal. Są do nabycia w aptece, choć ja musiałam zamawiać bo nie było a zależało mi na tych z Gala (Biogal)
Amelianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-08, 09:22   #7
ceyda
Raczkowanie
 
Avatar ceyda
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 328
Re: Do Pani BEATY KRAJNIK

moja droga!!miałam podobne problemy.
najskuteczniejszą metodą okazała się kuracja hormonalna.
dla podtrzymania efektu seria zabiegów na bazie kwasów jest bardzo wskazana.skuteczna przeciw powstawaniu nowych wyprysków.Trzeba niestety poczekać do ok 2 połowy września- kiedy to nasłonecznienie nie jest już tak silne.pozdrawiam
ceyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:08.