Cera tłusta - trądzikowa- jak pielęgnować? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-08-22, 11:21   #1
PaOlcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 47
GG do PaOlcia

Cera tłusta - trądzikowa- jak pielęgnować?


HeYo!
Mam mnóstwo wątpliwości co do kosmetyków. Mam cerę tłusta-trądzikową( zmiora, po co taka sworzono?)i mam w planach w ciągu góra 1 dnia zaopatrzyć się w kosmetyki do takiej cery. Mam dość... Do tej pory jakoś sobie z tym radziłam, ale pora powiedzieć STOP . W związku z tym mam pytań ze 140

zacznę od:
Krem- to podjełam decyzje o kupnie kremiku Eris "poniżej 20 " o silnym działaniu przeciwtrądzikowym a moze dax cosmetics Alga mat Q10 (krem matujšcy z koenzymem Q10, cera mieszana i tłusta???
tonik-Dax Cosmetics, Czysta Cera, Tonik o wzmocnionym działaniu czy Eris, Cera tłusta i mieszana, Tonik zwężający pory,Dax Cosmetics, Czysta Cera, Tonik do zmywania twarzy
maseczka-Dermika, MAT-B Complex, Maseczka oczyszczająco-ściągająca Anti-Sebum(jeśli ktoś wie jaka jest jej cena..neich da znać) czy Eris, Cera tłusta i mieszana, Maseczka wygładzająca i zwężająca pory-tylko ze ja mam 17 lat...hmmmm a moze Dax Cosmetics, Czysta cera, Maseczka ściągająca peel off do cery tłustej i mieszanej?
peeling-????
żel myjący-Dax Cosmetics, Czysta Cera, Antybakteryjny żel do mycia twarzy z mikrogranulkami czy Florina Kraków, Żel myjący do cer trądzikowych
jestem w stanie skusić sie na dax cosmetics, florine krakow i flos lek...tylko co najlepsze?
kiedyś używałam floriny...dobrze leczył moje "plamy" ale .... sama nie wiem
pomocy!
PaOlcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-22, 11:45   #2
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Rozwiejcie watpliwości...

Wiesz każdy musi sam sprawdzić co dla niego najlepsze, kosmetyki które opiasałaś mają dość zbliżone działanie, mogą być dobre dla kogoś a dla ciebie wcale nie.
Moge troszkę podzielić się swoimi spostrzezeniami - mam skórę mieszaną, moja siostra bardziej skłonną do wyprysków. Maseczki to mój konik - dużo testuję, bardzo je lubię i ja i siostra używamy regularnie, odradzam osobiśćie Mat B dermiki, nie ejst zbyt dobra. Duzo lepsza jest maseczka wygładzajaco - normalizująca Erisa (ta z niebieskim koerczkiem za ok 12zł), gorąco polecam ci zieloną glinke Argiletz, doskonała maseczka, można ją też punktowo nakładać na syfki na noc.
Jesli masz problemy z wypryskami to moze lepiej sięgnąc po tonik daxa, czysta cera - używała go moja siostra była bardzo zadowolona. nie miałayśmy wersji o wzmocnionym działaniu bo nie jestem zwolenniczką kosmetyków z alkoholem, moga przyczynić się do pogorszenia stanu skóry. Żel do mycia daxa też cieszy się dobrą opinią, polecam piankę do mycia buzi Erisa z serii Pharmaceris T.
Co do kremów - są rózne i każdemu słuzy co innego. Moja siostra zużyła 2 tubki tego kremu erisa o którym wpominasz (o silnym przeciwtrądzikowym działaniu), na początku była bardzo zadowolona, później troszkę mniej. Teraz używa kremu Dermedic Acne expert, wrażenia pozywtywne. w ogóle warto zebyś się zainteresowała, kremami z kwasami, które mozna nakładać na noc, typu Effaclar K, czy Lysanel Active, mają zbawienny wpływ na cerę (jest tu mnóswto info na ten temat, sprawdz przez wyszukiwarkę).
Przy problemach z cera pamiętaj zeby unikac słońca - pogarsza sprawę - na dzień krem z filtrem na buzię koniecznie, jeśli masz ropne wypryski to raczej unikaj peelingów scierajacych, zwłaszca gruboziarnistych (enzymatyczne lepsze).
osobiście polecam ci gorąco świetny kremik z apteki za ok 14 zł Biodermine - bardzo dobry dla tłustej cery, normalizuje ją i nawilża, nie podrażnia.
Punktowo na wypryski żel Benzacne - działa bardzo silnie, jesli cię podrażni to polecam Brevoxyl (w aptece)- jest delikatniejszy, wchłania się jak krem, a działa bardzo skutecznie.
I uszka do góry! choć jestem starsza, tez czasem zdarza mi się jakis wyprysk
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-22, 13:24   #3
oceania
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 534
GG do oceania
Re: Rozwiejcie watpliwości...

Witaj PaOlciu!
Wiesz, ja też mam cerę tłustą, też trądzikową... Tiaaa...my bidulki... Ja tam z jednej rzeczy się cieszę: że trądzik u mnie to głównie czoło, i nosek czasami. Ale do rzeczy: używam obecnie tego toniku z Daxa o wzmocnionym działaniu-dla mnie jest ok-zresztą poczytaj sobie KW. Teraz u mnie na półeczce stoi calutka seria Garniera synergie pure-czeka na swoją kolej...
Powtórzę to, co napisała Smoczyca: każdemu co innego pasuje. Dla mnie głównym wyznacznikiem jest KW. Przynajmniej masz jakieś swiatło rzucone na dane mazidełko .
Zbyt wiele Ci nie pomogłam, ale uszy do góry!
Pozdrowionka!
A tak na marginesie: znajdź sobie wątek "próbki kosmetyków kolorowych" i napisz może do kilku producentów-niewiele co prawda dają dla nas- "tłuszczowców" ale mi Dermika przysłała 11 próbek różności z Mat-B.
oceania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-22, 13:52   #4
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Rozwiejcie watpliwości...

Z tych co wymieniasz... To na noc Erisa przeciwtrądzikowego, na dzień dodam od siebie niebieskiego Garniera matującego, chociaż tu lepiej postaraj się o próbkę, bo wiele osób podrażniał... Dla mnie jest świetny.

Tonik zdecydowanie Daxa, ale zielony, nie o wzmocnionym działaniu. Działa świetnie, poprawia stan cery.

Do mycia Daxa z mikrogranulkami, od razu nie potrzebujesz peelingu, bo to taka łagodna odmiana peelingu którą można stosować codziennie.

Maseczka Erisa cera tłusta i mieszana, jest świetna, albo rzeczywiście Argiletz, tylko w saszetkach trochę drogo wychodzi, a za tubką trzeba się nalatać.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-22, 15:05   #5
PaOlcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 47
GG do PaOlcia
Re: Rozwiejcie watpliwości...

heYo!
Dzięki dziewczynki! Głównie KW dyktuje mi co kupić...
chyba zdecyduję się an cała serię "czysta cera" dax cosmetics, z kremem silnie działającym na tradzik....
pozdrawiam
i bardzo dziękuję
PaOlcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 17:34   #6
MYSZA2500
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3
Dot.: Cera tłusta - trądzikowa- jak pielęgnować?

Cytat:
Napisane przez PaOlcia Pokaż wiadomość
HeYo!
Mam mnóstwo wątpliwości co do kosmetyków. Mam cerę tłusta-trądzikową( zmiora, po co taka sworzono?)i mam w planach w ciągu góra 1 dnia zaopatrzyć się w kosmetyki do takiej cery. Mam dość... Do tej pory jakoś sobie z tym radziłam, ale pora powiedzieć STOP . W związku z tym mam pytań ze 140

zacznę od:
Krem- to podjełam decyzje o kupnie kremiku Eris "poniżej 20 " o silnym działaniu przeciwtrądzikowym a moze dax cosmetics Alga mat Q10 (krem matujšcy z koenzymem Q10, cera mieszana i tłusta???
tonik-Dax Cosmetics, Czysta Cera, Tonik o wzmocnionym działaniu czy Eris, Cera tłusta i mieszana, Tonik zwężający pory,Dax Cosmetics, Czysta Cera, Tonik do zmywania twarzy
maseczka-Dermika, MAT-B Complex, Maseczka oczyszczająco-ściągająca Anti-Sebum(jeśli ktoś wie jaka jest jej cena..neich da znać) czy Eris, Cera tłusta i mieszana, Maseczka wygładzająca i zwężająca pory-tylko ze ja mam 17 lat...hmmmm a moze Dax Cosmetics, Czysta cera, Maseczka ściągająca peel off do cery tłustej i mieszanej?
peeling-????
żel myjący-Dax Cosmetics, Czysta Cera, Antybakteryjny żel do mycia twarzy z mikrogranulkami czy Florina Kraków, Żel myjący do cer trądzikowych
jestem w stanie skusić sie na dax cosmetics, florine krakow i flos lek...tylko co najlepsze?
kiedyś używałam floriny...dobrze leczył moje "plamy" ale .... sama nie wiem
pomocy!
droga PaOlciu.Mialam od dawna problemy z cera tradzikowa ale dopiero kilka miesiecy temu zdecydowalam sie skonczyc z tym raz na zawsze.Od razu powiem , ze mieszkam za granica ale mysle ze w PL tez nie bedzie problemu .1 i najwazniejsza rzecz: nigdy nie pozbedziesz sie pryszczy sama ,domowym sposobem ani tez niczym kupionym w drogerii.Ja bylam u lekarza dermatologa i przepisal mi 2 kremy ifferin Gel 0,1% -na noc oraz Zindaclin 1% Gel .Twarz musze myc mydlem ,ktore ma ph 5,5 np.Seba Med.leczenie trwalo 4-5 tygodni a potem 1/miesiac Peeleng scierajacy-koszt jednego to okolo 60euro -wiec w Pl bedzie tez tak kosztowal .jest troche drogo ale sie oplaca. pozdrawiam i zycze powodzenia
MYSZA2500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:45.