Diane 35 ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-08-28, 18:12   #1
agatamazurek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 23

Diane 35 ?


Czy stosowala ktoras z was DIANE 35 ? POwiedzcie mi cos o nich wiecej. Jakies skutki uboczne moze o ktorych nie pisza na ulotce, albo jak skora na nie reaguje. Za jaks miesiac zaczne je brac i chcialam poznac troche opinii na temat tego leku. Ja go stosuje bo mam bardzo bolesne miesiaczki ale moja ginekolog powiedziala ze i na skore i wlosy maja dobry wplyw.
Czekam na opinie

AgaTa
agatamazurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-28, 18:51   #2
sister
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 92
Re: DIANE 35 ?

Cze,
ja stosowałam Diane35 przez dlugi okres czas- kilka miesięcy i nie zauważłam u siebie żadnych skutków ubocznych. Nie utyłam, żadnej alegrii, włosynie wypadały. Cierpiałam na lekki hirsutyzm ( nadmierne owłosienie, trądzik, zanik miesiaczek) Po tek kuracji wszysko wróciło do normy. Stan skóry widocznie sie poprawił. Po odstawieniu Diany też nie zauważyłam czegoś co mogłoby mnie zmartwic. Także wszysko było okey

pozdrawiam
sister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-28, 20:24   #3
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Ja mam doświadczenia identyczne jak Sister. Nadmiernego owłosienia co prawda nie miałam, ale miałam (i mam ) trądzik). W czasie stosowania Diadki cerę miałam po prostu bossską. Nie utyłam, włosy ok, ustał ból piersi przed miesiączką, ból brzucha w trakcie, miesiączki regularne - no po prostu miodzio! Teraz będę robiła badania hormonalne i jeśli Diana podpasuje, to chętnie do niej wrócę!

Aha, tylko rób sobie okresowe badanka w trakcie stosowania. Przede wszystkim krew, USG piersi i cytologię. Koniecznie!

Edytowane przez Pomadka
Czas edycji: 2006-11-28 o 15:46 Powód: Post pod postem. Istnieje opcja EDYCJI/MULTICYTOWANIA proszę z nich korzytać.
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-28, 21:12   #4
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Re: DIANE 35 ?

Ja biore Diane 35 od 3 lat i za każdym razem jak chce je odstawić to nie dostaje wogóle okresu no i znowu leki na wywołanie miesiączki, Diane i tak w koło macieju, jak odstawiłam tabletki, to strasznie zaatakował mnie trądzik, ostatnio zauważyłam że bardzo wypadają mi włosy, dlatego zmienie tabletki lub je odstawie, bo nic mi nie pomagają
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-28, 21:29   #5
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: DIANE 35 ?

Nie, to ja po odstawieniu nie miałam takich ekscesów. Wręcz przeciwnie, okres może nie jest zawsze co 28 dni, ale kioedyś miałam momentami co 45, a teraz co 28-33. Co do trądziku, to przed Dianą miałam większy niż teraz, choć całkowicie nie zniknął

No ale jak wiadomo co organizm, to reakcja
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-29, 15:52   #6
aliaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 63
Re: DIANE 35 ?

Ja miałam podobnie jak sister, ale był też skutek uboczny w postaci opuchniętych łydek (chyba zatrzymanie wody w organiźmie). Teraz mi lekarka zmieniła tabletki na trochę lżejsze i narazie jest ok.
aliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-29, 16:05   #7
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: DIANE 35 ?

Ja brałam Dianę jako nastolatka - i efekt był do przyjęcia; oraz po kilkuletniej przerwie dokłądnie rok temu i było za mną fatalnie. Stosowałam ją jako pigułkę oraz w celu podleczenia cery i regulacji owłosienia - tu nie spisała się wcale, wpłynęła natomiast na mój organizm i psychikę - obrzmiałe i bolesne piersi, podrażnienie, płaczliwość, depresja, słowem, książkowy przykład nietolerancji. Odstawiłam ją po dwóch miesiacach, na życzenie własne i żądanie mojego chłopaka, który nie mógł znieść mojej metamorfozy. Po zmianie pigułki wszystko było ok.

Większość moich koleżanek jednak chwali sobie DIanę, więc się nie przejmuj moim przypadkiem. Ja dla odmiane jestem super po Stedirilu, który większoć kobiet odrzuca
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-08-29, 16:53   #8
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Re: DIANE 35 ?

no i zapomniałam o depresji, czasami jest mi strasznie źle, i wydaje mi się że to po tych tabletkach, a co do okresu, to jak nie biore leków to mam raz na kwartał, szkoda że tak nie jest prawidłowo
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-29, 17:45   #9
Jadja
Rozeznanie
 
Avatar Jadja
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 503
Re: DIANE 35 ?

Ja stosuje Diane od 3 lat, teraz lekarka zaproponowała miesieczna przerwę, zeby zrobić badania kontrolne, jeżeli wszystko bedzie OK to moge zacząć znowu.Podczas tych 3 lat poprawiła mi sie znacznie cera, nie męcze się już straszliwie co miesiąc, okres jest krótki. Zrobiłam badania, wyniki są dobre, tylko teraz nie moge się już 4 tydzień okresu doczekać!?
__________________
Mierz w księżyc, bo jeśli nie trafisz i tak będziesz wśród gwiazd
Jadja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-04, 18:58   #10
Alaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 19
pytanie o Diane35

wiem ze to pytanie do ginekologa a nie kosmetyczki ale moze ktoras z was zna odpowiedz,a nie mam teraz czasu wybierac sie do lekarza.zazywam diane35, niedlugo wypada 7 dniowa przerwa w ktorej mam dostac okres,ale wlasnie w tym czasie ma wrocic moj kochany mezczyzna po 4 miesiecznej nieobecnosci. chcialabym go przywitac bez okresu,same rozumiecieczy moge poprostu zaczac zazywac kolejna paczke bez przerwy zeby nie miec okresu?
Alaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-04, 20:16   #11
Anthuria
Raczkowanie
 
Avatar Anthuria
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 110
Re: pytanie o Diane35

Hej! Także biorę dianę, więc mogę coś o tym powiedziećMożesz zażyć następna paczkę bez 7 dniowej przerwy, też kiedys musiałam przesunać okres i specjalnie pytałam ginekologa o ta kwestie. Dodam tylko, że nie powinno to miec miejsca częściej niż 2/3 razy w roku. Pozdrawiam
Anthuria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-10-04, 20:19   #12
Alaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 19
Re: pytanie o Diane35

dziekuje.bardzo mi pomoglas bede mogla przywitac chlopaka
Alaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-04, 20:22   #13
Anthuria
Raczkowanie
 
Avatar Anthuria
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 110
Re: pytanie o Diane35

Miłego witania
Anthuria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-04, 20:24   #14
Alaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 19
Re: pytanie o Diane35

Dziekuje
Alaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 14:56   #15
Patitka7
Raczkowanie
 
Avatar Patitka7
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 31
Dot.: Re: DIANE 35 ?

Witam! Ja chciałam zapytać czy po Diane35 miała któraś z Was spadek libodo, zmienne nastroje?? Ja biore Yasmin i mam takie objawy:/ http://www.wizaz.pl/forum/showthread...hreadid=147255. Pozdro
Patitka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 17:29   #16
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: DIANE 35 ?

ja je stosowałam prawie 4 lata i jak je bralam czułam sie swietnie choc wiele złego mozna na ich temat wyczytac.Cera w trakcie brania ich bardzo ładna.Potem przeszłąm na evre.I gdy teraz nic juz nie stosuje widze u siebie nadmierne wypadanie włosów.


asia27
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-28, 11:48   #17
jotek
Raczkowanie
 
Avatar jotek
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: (Po)południe PRL-u
Wiadomości: 254
Smile Dot.: pytanie o Diane35

Zawsze jest ten problem po tak długiej rozłące
jotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-03, 12:48   #18
lilijcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 57
Dot.: Diane 35 ?

Bardzo Was prosze o radę...
Otóż jakieś 2lata temu dostałam od endokrynologa Diane35(owłosienie,niereg ularne,bolesne miesiączki,maleńki biust-choć wynik testosteronu w normie) po ok roku zmieniła się tylko miesiączka-regularna. Następny rok niestosowałam, bo ginekolog uznał, że nie ma co leczyć, miesiączkę cały ten rok miałam reg. Wczoraj ponownie byłam u gina (hormony znowu w normie), tym razem przepisał mi Diane ale dlatego, że chciałam zacząć stosować antykoncepcję. Uznał, że skoro dobrze tolerowałam to mogę brać. I tu się właśnie waham,naczytałam się na tym forum tyle rzeczy o niej, że się wystraszyłamzwłaszcza, że chłopak mówi, żebym nie faszerowała się hormonami. Czy jest szansa, że tym razem zadziała na te owłosienie i biust, czy to tylko moja płonna nadzieja? Z góry dzięki za jakieś opinie
lilijcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-03, 16:24   #19
korin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 1 318
Dot.: Diane 35 ?

W ulotce Diany(tej wielkiej płachcie ) pisze że leczenie powinno trwać kilka miesięcy, w innym miejscu że coś w stylu 3-4 więc mojim zdaniem jeśli brałaś ją rok i ci nie pomogła to wątpie czy pomoże tym razem. Ja dostałam Diane bo chciałam tabletki anty które dodatkowo pomogą mi na cere. Efekty po pół roku stosowanie nie są zbyt przyjemne. Owszem biust mi urusł ale wcześniej przez dwa miesiące skręcałam sie z bólu więc nie wiem czy to opłacalny interes.Co do owłosienia żadnych zmian. Niby również cera i włosy mają sie mniej przetłuszczać ..... włosy musze nadal myć codziennie. Do tego przybyło mi kg i czuje sie koszmarnie. Jak dla mnie nigdy więcej. Skoro tobie nie zaszkodziły to pewnie i nie zaszkodzą, ale wydaje mi sie że nie powinnaś sie tym truć bo Diana ma z tego co wiem sporą dawke hormonów, więc może lepiej jakieś słąbsze.
korin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-03, 16:52   #20
lilijcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 57
Dot.: Diane 35 ?

Dzięki korin Niby człowiek wie, że skoro stosował i nie pomogły na to, co by chciał, to niby czemu miałyby teraz zadziałać ....ale ta nadzieja, że może jednak i że komuś tak się zdarzyło Pozdrawiam
lilijcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 19:15   #21
Ala85
Raczkowanie
 
Avatar Ala85
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 42
Dot.: Diane 35 ?

Ja bralam Diane-35 chyba 8 miesiecy.Juz po 3 czy 4 chcialam zrezygnowac bo zle sie czulam,bolaly mnie piersi,bylo mi niedobrze wogole jakies dziwactwa no i przytylam,mialam okropny apetyt...Pani ginekolog przepisala mi je ze wzgledu na tradzik i bole menstruacyjne(oj jakie silne!!!!!!)i powiedziala,ze nie ma sensu brac ich tak krotko ,i ze musze je brac przynajmniej pol roku.dobrze,ze wytrzymalam,bo podzialalytradzik zniknal.choc po 2 latach powraca...buzki!!!!!!!!!!
Ala85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 19:20   #22
Malikaa
Raczkowanie
 
Avatar Malikaa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 200
Arrow DIANE 35 - tabletki antykoncepcyjne czy lek na cere?

No właśnie... naczytałam się różnych dziwnych rzeczy na ten temat... od niedawna ( 2 miesiące) przyjmuję Diane 35 na cere no i zamierzam zacząć współżycie...

i teraz tak... czy ten preparat jest skuteczny jako antykoncepcja?? czy lepiej się powstrzymać??

co o tym sadzicie?
__________________
... ::: studentka i przyszła żona ::: ...

Nasz ślub
6 sierpnia 2011

Malikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 19:55   #23
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: DIANE 35 - tabletki antykoncepcyjne czy lek na cere?

przeczytaj wiec ulotke, tam jest na pewno napisane ze to srodek antykoncepcyjny-bo taki rzeczywiscie jest jednak tak czy inaczej radze isc najpierw do ginekologa
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 19:58   #24
Malikaa
Raczkowanie
 
Avatar Malikaa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 200
Dot.: DIANE 35 - tabletki antykoncepcyjne czy lek na cere?

Cytat:
Napisane przez novakia Pokaż wiadomość
przeczytaj wiec ulotke, tam jest na pewno napisane ze to srodek antykoncepcyjny-bo taki rzeczywiscie jest jednak tak czy inaczej radze isc najpierw do ginekologa

nie no ulotkę czytałam, u ginekologa byłam, tylko się naczytałam na forum różnych opinii i teraz już sama nie wiem czy to jest skuteczne :/
__________________
... ::: studentka i przyszła żona ::: ...

Nasz ślub
6 sierpnia 2011

Malikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 20:00   #25
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: DIANE 35 - tabletki antykoncepcyjne czy lek na cere?

ahaaa. no a co Ci lekarz powiedzial? juz tak sie nie przemuj
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 20:01   #26
Malikaa
Raczkowanie
 
Avatar Malikaa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 200
Dot.: DIANE 35 - tabletki antykoncepcyjne czy lek na cere?

Cytat:
Napisane przez novakia Pokaż wiadomość
ahaaa. no a co Ci lekarz powiedzial? juz tak sie nie przemuj
lekarz lekarzem... a jednak ludzie wpadają
__________________
... ::: studentka i przyszła żona ::: ...

Nasz ślub
6 sierpnia 2011

Malikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 20:12   #27
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: DIANE 35 - tabletki antykoncepcyjne czy lek na cere?

wpadaja bo źle stosują, a wpasc mozna przy kazdych tabletkach mysle ze nie masz sie co przejmowac, no ale ekspertem nie jestem, bo biore inne tabsy
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 20:20   #28
Malikaa
Raczkowanie
 
Avatar Malikaa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 200
Dot.: DIANE 35 - tabletki antykoncepcyjne czy lek na cere?

Cytat:
Napisane przez novakia Pokaż wiadomość
wpadaja bo źle stosują, a wpasc mozna przy kazdych tabletkach mysle ze nie masz sie co przejmowac, no ale ekspertem nie jestem, bo biore inne tabsy
co masz na myśli mówiąc "źle stosują" ???


to co tablety + ogumienie?
__________________
... ::: studentka i przyszła żona ::: ...

Nasz ślub
6 sierpnia 2011

Malikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 20:28   #29
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: DIANE 35 - tabletki antykoncepcyjne czy lek na cere?

no np. zapominają wziac jednej tabletki i odkrywaja to zbyt pozno, eksperymentują z długością cyklu itp. wystarcza same tabletki
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 20:39   #30
Malikaa
Raczkowanie
 
Avatar Malikaa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 200
Dot.: DIANE 35 - tabletki antykoncepcyjne czy lek na cere?

Cytat:
Napisane przez novakia Pokaż wiadomość
no np. zapominają wziac jednej tabletki i odkrywaja to zbyt pozno, eksperymentują z długością cyklu itp. wystarcza same tabletki

no ja jednak chyba na poczatku bede stosowac tez gumki a potem ja zmienie diane na coś innego to pomyśle o tym zeby bez
__________________
... ::: studentka i przyszła żona ::: ...

Nasz ślub
6 sierpnia 2011

Malikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:26.