Zabieg Pedicure ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-09-14, 20:24   #1
neoiinka
Raczkowanie
 
Avatar neoiinka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 440
GG do neoiinka

Zabieg Pedicure ?


Kochane dziewczyny , pisze z pytaniem jak powinien wygladac tradycyjny zabieg pedicure w salonie kosmetycznym , oraz jakie jeszcze zabiegi do stopek mozna sobie zazyczyc , bardzo bym prosila o opis

caluje
neoiinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-28, 19:37   #2
neoiinka
Raczkowanie
 
Avatar neoiinka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 440
GG do neoiinka
Re: Zabieg Pedicure ?

Podciagam watek....
bo bardzio jestem ciekawa
neoiinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-29, 19:17   #3
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Zabieg Pedicure ?

Dołączam się do pytanka, również się nad tym zastanawiałam
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-30, 13:17   #4
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839
Re: Zabieg Pedicure ?

Mogę napisać jak to wygląda u mnie w gabinecie
Zaczynam od spryskania stópek płynem dezynfekującym, następnie klientka moczy je w wodzie z dodatkiem soli w misce z funkcją masażu (jeżeli ma ochotę na masaż). Omegą usuwam zrogowaciały naskórek, stwardnienia (chyba, że nie ma takiej potrzeby), wygładzam stopy pilnikiem, wycinam skórki (chyba, że klientka sobie nie życzy), opiłowuję paznokcie. Następnie wmasowuję krem do stóp, maluję paznkcie. Zapomniałam napisać, że jeżeli klientka przychodzi z pomalowanymi paznokciami to oczywiście przed wykonaniem w/w zabiegów zmywam lakier.

Jeżeli chodzi o inne zabiegi, które można sobie zażyczyć to jest to np. masaż stóp (przy standardowym pedikiurze nie wykonuję całego masażu, po prostu wmasowuję krem po ruchach masażu), różne maseczki, np. maska parafinowa.
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-30, 14:31   #5
neoiinka
Raczkowanie
 
Avatar neoiinka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 440
GG do neoiinka
Re: Zabieg Pedicure ?

Kochana Pani Olencjo pisze jeszcze z prosba, jakie mozna jeszcze stopka zabiegi zafundowac czy to wszystko i jak dziala maseczka parafinowa.


Z gory dziekuje za dopowiedz
neoiinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-30, 15:02   #6
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839
Re: Zabieg Pedicure ?

neoiinka napisał(a):
> Kochana Pani Olencjo pisze jeszcze z prosba, jakie mozna jeszcze stopka zabiegi zafundowac czy to wszystko i jak dziala maseczka parafinowa.
>
>
> Z gory dziekuje za dopowiedz


Nie pani
Można zastosować różne maseczki np. algi lub maseczki z glinki (ale na ten temat trudno mi się wypowiedzieć - sama nie stosuję). Poza tym można stosować kąpiele (samodzielnie w domu) w naparach z szłwii czy kory dębu - pomagają przy nadmiernej potliwości stóp.
Niektóre gabinety wykonują również zabieg jonoforezy (w leczeniu grzybic i przy nadmiernej potliwości).


Jeżeli chodzi o kąpiele parafinowe to mają one na celu zmiękczenie, nawilżenie i odżywienie skóry. Poza tym maski parafinowe to maski okluzyjne - kremy lub maski zastosowane dodatkowo pod parafinę lepiej się wchłaniają, skóra otrzymuje więcej składników odżywczych.
Na parafinę nakłada się okład foliowy, a następnie skarpety lub rękawice (jeżeli jest to maska parafinowa na ręce - świetna przy spierzchniętych dłoniach) i siedzi się w ciepełku ok. 20 minut.
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-30, 15:09   #7
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Zabieg Pedicure ?

Pedicure to bardzo potrzebny zabieg, zadbane stopy to nie tylko kwestia urody,piękna to bardzo ważne dla zdrowia.Zauważyłyście ,że gdy stopy są zaniedbane,pełno na nich odcisków,skóra zrogowaciała ,odczuwamy wówczas bardzo boleśnie te zmiany i nasze samopoczucie jest równie kiepskie?
Nie każdy potrafi sam zrobić sobie dobrze zabiegi pielęgnacyjne przy stopach - to trudny zabieg.
W gabinecie kosmetycznym wygląda to tak:
-stopy są oglądane przez pedikiurzystkę
-jesli nie ma zmian grzybiczych rozpoczyna się zabieg (jesli stwierdzone są zmiany -pacjent odsyłany jest do dermatologa,z dokładną informacją o tym,że grzybicę trzeba leczyć i że nie jest to bardzo uciążliwa kuracja ale musi byc doprowadzona do końca)
-dezynfekcja stóp preparatem w sprayu
-wymoczenie stóp w wodzie z dodatkiem preparatu zmiękczającego (ja w moim Studio stosuję kosmetyki Allpresan -mamy do dyspozycji różne płyny do moczenia stóp -opis w Newsach)
-peeling stóp
-opłukanie stóp po peelingu
-osuszenie stóp
-użycie preparatu rozmiękczającego z dużą zawartością mocznika,na całe stopy,na modzele,nagniotki -mocniejszy preparat do punktowego stosowania
-skrócenie paznokci (wszelkie zabiegi przy stpoach wykonywane są frezarką - to urządzenie przyspiesza pracę i sprawia ,że pedikiur jest wykonany bardzo dokładnie)
-opracowanie skórek (jesli są bardzo delikatne to nie powinno się ich usuwać ,grubsze są delikatnie odsuwane i lekko ścierane (ale nie wycinane),bardzo grube z zadziorkami trzeba przyciąć lub zetrzeć frezarką)
-ścieranie odpowiednim frezem modzeli, usuwanie odcisków (to bardziej specjalistyczna część zabiegu)-też przy użyciu frezarki
-ścieranie zrogowaciałej skóry z pięt,wygładzenie
-pedikiurzystka po tej części musi stopy oczyścić z pyłu i dopiero po tej czynności nakłada krem ,balsam do stóp - wmasowuje go dokładnie stosując krótki masaż stóp
-jesli paznokcie mają być malowane to trzeba je odtłuścić,nakładana jest odżywka do paznokci na tę warstwę lakier

inne zabiegi pielęgnacyjne:
maska do stóp:
(są różne rodzaje masek do stóp ,można nawet stosować maseczki takie jak do twarzy -ale te do stóp mają zwykle działanie chłodzące,zawierają składniki przeciwgrzybiczne więc lepsze będą maski specjalne do stóp
maska parafinowa :
(sama parafina nie ma jakiś szczególnych właściwości-trochę natłuszcza skórę, tu chodzi o jej okluzyjne działanie,utrzymuje ciepło i sprawia ,że maska,krem nałożone wcześniej lepiej wchłaniają się-po takim zabiegu skóra jest bardzo miękka i miła w dotyku)
maska algowa -
działanie podobne jak parafiny tylko jest to zabieg na zimno i dodatkowo odżywcze właściwości alg
masaż stóp:
(bardzo potrzebny zabieg ,sprawia ,że stopy są wypoczęte)
akupresura stóp :
rodzaj masażu stóp polegający na odpowiednim uciskaniu określonych punktów na stopach - ma działanie lecznicze na cały organizm ,początkowo może być to dość bolesny zabieg
body-detox -
kąpiel stóp w urządzeniu,którego zadaniem jest odtoksycznianie organizmu

Trzeba pamiętać o tym ,że wiele zmian na skórze stóp jest sygnałem ,że z naszą postawą jest coś nie tak (najczęściej koślawość pięty) -od takiego złego ustawienia stóp zaczynają się wady postawy ,bóle pleców,stawów.Jeśli nagniotki,modzele nagminnie robią się w tym samym miejscu to powinnien nasze stopy (i całą sylwetkę ) obejrzeć dobry ortopeda.Również wrastające paznokcie to często nie tylko wina złej pielęgnacji i ciasnego obuwia ale również złego ustawienia stopy.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-09-30, 19:12   #8
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Zabieg Pedicure ?

Super wyczerpująca odpowiedź Beatko Wiele mi rozjaśniła
Chyba wybiorę się w takim razie na pedicure, ponieważ od jakiegoś czasu walczę sama (bezskutecznie) z nagniotkami (lub modzelami?) na dużych palcach od wewnętrznej strony i na przedniej części stopy (tu to prawie na całej szerokości)
A może powinnam pójść do ortopedy Ale najpierw pedicure

A swoją drogą, czym się różnią nagniotki, modzeli i odciski?

Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-30, 21:43   #9
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Zabieg Pedicure ?

Byłam ostatnio na wykładzie lekarza i powiedziano tam o tym ,że wiele schorzeń skóry (zmiany na skórze) stóp jest oznaką złego ustawienia stóp ,są specjalne wkładki do butów wykonywane na zamówienie ,które korygują ustawienie stopy - jeśli przyczyną nie są złe buty to po kilku zabiegach pedikiuru i skorygowaniu ustawienia stopy można pozbyć się problemów z modzelami ,odciskami itp.

Modzel- ograniczone okrągłe lub owalne pogrubienia zrogowaciałej warstwy naskórka ,powstaja na stopach w wyniku ucisku skóry ,tworzą się na stronie podeszwowej ,twardy modzel może powodować bolesność gdy ugniata okoliczne unerwione tkanki.

Nagniotek to to samo co odcisk - uwypuklone zgrubienie naskórka ,najczęściej nad małymi wyniosłościami kostnymi,ma centralnie ułożony rdzeń ,który sięga głeboko unaczynionej i unerwionej warstwy skóry,ucisk powoduje ból,odciski umiejscawiają się często na powierzchniach grzbietowych palców lub na powierzchniach przylegających do siebie palców
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-30, 21:48   #10
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Zabieg Pedicure ?

Aha, no to ja mam kilka modzeli w takim razie. Choć smaruję stopy kremami zmiękczającymi, preparatami z mocznikiem, używam pumeksu, staram się jak najwięcej chodzić w butach na niziutkim obcasie, to nadal je mam i nie moge zwalczyć. Więc może to rzeczywiście wada ułożenia stopy, lub jakaś wada postawy. Tym bardziej, że czasem pobolewają mnie plecy, zarówno w dolnej partii, jak i w górnej (ramiona). Kurczę, może naprawdę powinnam się udać do ortopedy - wszystko na to wskazuje
Dzięki za informacje na ten temat
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-01, 07:03   #11
asinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 219
Re: Zabieg Pedicure ?

Wtrącę się jeśli mogę ale chciałam powiedzieć, że maski parafinowe są rewelacyjne, ja funduję sobie takie zarówno na stopy jak i na dłonie i efety są rewelacyjne, polecam.
asinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:30.