Wyprowadzka do Hiszpanii... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-30, 11:47   #1
_KoRa_
Raczkowanie
 
Avatar _KoRa_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 174
GG do _KoRa_
Question

Wyprowadzka do Hiszpanii...


Witam moje Drogie Wizażanki
Mam pewnien problem, a mianowicie (jeśli wszystko się dobrze potoczy) będę się wyprowadzać do Hiszpanii. Głównie chodzi o to, że prawdopodobnie już od wakacji opuszczę Polskę...
Chciałabym, aby osoby, które mieszkają, albo poprostu były w Hiszpanii podzieliły się ze mną swoimi doświadczeniami, czy udzieliły jakiś rad. Zwłaszcza byłabym wdzięczna za informacje dotyczące szkół i edukacji w tym kraju. Mam 16 lat i w czerwcu kończę gimnazjum. Planuję przez rok uczyć się tam języka (narazie nawet słowa nie umiem ), a potem pojść do liceum. Aha no właśnie, czy któraś z Was wie może, czy mogłabym się uczyć hiszpańskiego w jakiejś szkole, czy będę musiała się uczyć sama??
Planujemy mieszkać w El Puerto de Santa Maria w Andaluzji, ale to się może jeszcze zmienić.
Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi
P.S. Dawno nie zaglądałam na to forum. Mam nadzieję, że uda mi się nadrobić zaległości
__________________
www.pajacyk.pl <---ustaw jako swoją stronę główną

Edytowane przez _KoRa_
Czas edycji: 2007-04-30 o 14:03
_KoRa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-30, 16:14   #2
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Wyprowadzka do Hiszpanii...

Nie widzę sensu,dla którego miałabyś zarywać cały rok i poświęcić go tylko na naukę języka.
Do września są jeszcze 4 miesiące i w tym czasie jest możliwe opanowanie języka przynajmniej w stopniu podstawowym/komunikatywnym.

Na pewno w okolicy Twojego miejsca zamieszkania są prowadzone kursy j.hiszp. dla cudzoziemców-wystarczy rozejrzeć się,gdy już będziesz na miejscu .

Myślę,że naukę języka warto zacząć jeszcze w Polsce- a na miejscu zapisać się dodatkowo na kurs,żeby się doszktałcać,ale nie zaczynać od zera.

Kończysz 16 lat-na tym etapie jest bachillerato[16-18 lat(powiedzmy odpowiednik polskiego liceum-praktycznie przygotowanie na studia)].
Ale pewnie musiałabyś jakiś egzamin zdać przed przyjęciem do szkoły-nie jestem jednak pewna.
Najlepiej pytać się w konsulacie-oni powinni wiedzieć.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-30, 17:25   #3
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Wyprowadzka do Hiszpanii...

Fresa dobrze radzi

Co do nauki języka jest on bardzo łatwy, myślę że do wrzesnia spokojnie go opanujesz
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 07:11   #4
_KoRa_
Raczkowanie
 
Avatar _KoRa_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 174
GG do _KoRa_
Dot.: Wyprowadzka do Hiszpanii...

Poważnie? Ale wiecie opanowanie języka na zasadzie "Kali chcieć Kali mieć" to jedno, a nauka w hiszpańskim liceum to drugie zwłaszcza, że zostało mi niewiele czasu na naukę tego języka
Tak wogóle to przeczytałam gdzieś, że w Hiszpanii rok szkolny w szkołach średnich trwa od 1 października do 30 czerwca. Więc miałabym jeszcze miesiąc więcej na naukę języka. Ale dziewczyny szczerze Wam powiem, że bałabym się pójść od razu do szkoły na takim etapie mojego hiszpańskiego
__________________
www.pajacyk.pl <---ustaw jako swoją stronę główną
_KoRa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 09:18   #5
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Wyprowadzka do Hiszpanii...

Poważne.
Uwierz mi,że w ciągu 4 miesięcy jest możliwe opanowanie języka hiszp. w takim stopniu-w jakim pisałam.

Nawet ,jeśli bś nie zaliczyła tego roku to i tak nic byś nie straciła-a wprost przeciwnie cały czas byś się z tym jężykiem osłuchiwała ,a tym samym miałabyś więceje możliwości do praktykowania.

Ale może nie będzie już możliwe dokoptowanie do szkoły na ten rok-zależy kiedy przyjedziecie i czy będzie jeszcze możliwość zapisu.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 16:46   #6
_KoRa_
Raczkowanie
 
Avatar _KoRa_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 174
GG do _KoRa_
Dot.: Wyprowadzka do Hiszpanii...

Ech zobaczymy jak to będzie. Pocieszam się tym, że od dziecka uczę się angielskiego...
A tak na marginesie to zmieniamy plany na Sanlucar de Barrameda Może któraś z Was tam kiedyś była?
__________________
www.pajacyk.pl <---ustaw jako swoją stronę główną
_KoRa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 20:26   #7
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Wyprowadzka do Hiszpanii...

Cytat:
Napisane przez primavera Pokaż wiadomość
Fresa dobrze radzi

Co do nauki języka jest on bardzo łatwy, myślę że do wrzesnia spokojnie go opanujesz
Dobre

Zaraz wyjde na tumana, ale uczylam sie hiszpanskiego przez 4 lata i nie powiedzialabym zeby byl latwy. A ile nieregularnych czasownikow i odmian... Nie pisze tego zeby kogos zniechecic do nauki, ale wedlug mnie to nie takie hop-siup. I do tego Hiszpanie bardzo szybko mowia.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-01, 20:54   #8
_KoRa_
Raczkowanie
 
Avatar _KoRa_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 174
GG do _KoRa_
Dot.: Wyprowadzka do Hiszpanii...

Oj to już tym bardziej utrzymuję się w przekonaniu, że lepiej będzie jeśli przez ten pierwszy rok znajdę jakiąś szkołę językową...albo coś w rodzaju kursu...
__________________
www.pajacyk.pl <---ustaw jako swoją stronę główną
_KoRa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 21:10   #9
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Wyprowadzka do Hiszpanii...

Cytat:
Napisane przez _KoRa_ Pokaż wiadomość
Oj to już tym bardziej utrzymuję się w przekonaniu, że lepiej będzie jeśli przez ten pierwszy rok znajdę jakiąś szkołę językową...albo coś w rodzaju kursu...
Koro nie zniechecaj sie. Nie napisalam tego zeby ostudzic Twoj zapal Chcialam prez to powiedziec, ze aby dobrze poznac jezyk obcy potrzeba sporo pracy. I bywa, ze czasu rowniez. Ale jezeli chcesz sie nauczyc to Ci sie uda Zreszta nie musisz tak od razu znac jezyka perfekcyjnie, wszystko po kolei.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 22:24   #10
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Wyprowadzka do Hiszpanii...

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Dobre

Zaraz wyjde na tumana, ale uczylam sie hiszpanskiego przez 4 lata i nie powiedzialabym zeby byl latwy. A ile nieregularnych czasownikow i odmian... Nie pisze tego zeby kogos zniechecic do nauki, ale wedlug mnie to nie takie hop-siup. I do tego Hiszpanie bardzo szybko mowia.
Że Anglicy to niby powoli mówią,tak ?

A wymowa hiszp. jest 100 razy łatwiejsza niż angielska .
Aaliyah nie załamuj dziewczyny .

A nauki w liceum nie można porównywać z nauką na miejscu-tutaj się po prostu musi nauczyć,jak chce kontynuować naukę/żyć -a w szkole wiadomo-nie przywiązuje się często do tego wagi .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-02, 06:11   #11
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Wyprowadzka do Hiszpanii...

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Dobre

Zaraz wyjde na tumana, ale uczylam sie hiszpanskiego przez 4 lata i nie powiedzialabym zeby byl latwy. A ile nieregularnych czasownikow i odmian... Nie pisze tego zeby kogos zniechecic do nauki, ale wedlug mnie to nie takie hop-siup. I do tego Hiszpanie bardzo szybko mowia.
Cóż, kazdy ma inne tampo przyswajania wiedzy
Ja również hiszpańskiego uczyłam sie przez 4 lata - w liceum; po pierwszej klasie wyjechaliśmy na wycieczkę do hiszpanii - i byliśmy w stanie porozumieć się z Hiszpanami.

Wiadomo, ze nasz poziom był podstawowy - ale do porozumiewania sie i rozmów wystarczający
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-02, 08:07   #12
_KoRa_
Raczkowanie
 
Avatar _KoRa_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 174
GG do _KoRa_
Dot.: Wyprowadzka do Hiszpanii...

hmm cztery lata powiadacie...? Aaliyah nie zniechęciłaś mnie, bo ja od początku trzymałam się myśli, że pierwszy rok w Hiszpanii poświęcę na naukę języka. Zwłaszcza, że mieszkam w małym miasteczku i tutaj nikt nie uczy hiszpańskiego, a o dojazdach do innego miasta nie ma mowy...
__________________
www.pajacyk.pl <---ustaw jako swoją stronę główną
_KoRa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-02, 09:36   #13
paulinka_wawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Wyprowadzka do Hiszpanii...

Ja też uważam że poświęcanie roku na naukę języka nie ma sensu. Po pierwsze to zcznij się uczyć już, jak nie ma w Twojej miejscowości żadnego nauczyciela to kup jakiś program do nauki i ucz się sama. Przez 4 miesiące można się bardzo dużo nauczyć. Wystarczy że bedziesz rozumiec co do Ciebie mówią i sama nawet nie zauwazysz kiedy przestaniesz dukać ;-)
Po drugie, jak będziesz na miejscu to będziesz się uczyć o wiele szybciej (przymusowa codzienna praktyka ) a jak będziesz chodzić do szkoły to tym bardziej. Sama zobaczysz że taka praktyczna nauka i ciągła konieczność mówienia jest o wiele efektywniejsza niż siedzenie nawet na najlepszym kursie. A poza tym hiszpanski rzeczywiscie nie jest taki trudny, są trudniejsze jezyki. Nie mówie że pstryk i już, bo sama się go uczyłam wiele lat i cały czas się uczę, zresztą jak znasz już język obcy to zawsze następnego jest się łatwiej nauczyć
paulinka_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-02, 09:38   #14
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Wyprowadzka do Hiszpanii...

A co mi tam

Cytat:
Kraj na tym samym kontynencie, a jednak zupełnie niepodobny do Polski. Hiszpania.


Chcąc dłużej mieszkać w Hiszpanii, należy pogodzić się z tym, że czas tu płynie inaczej i nie jest to powód do zdenerwowania. Nie stresuje więc zablokowana uliczka, bo kierowca akurat popija poranną kawę. Z takim samym spokojem przyjmuje się do wiadomości, że urzędnik nie potrafi powiedzieć nawet w przybliżeniu, kiedy twoja sprawa zostanie załatwiona. On naprawdę tego nie wie!

Cały artykuł tutaj:
Fiesta,sjesta i mańana
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-02, 10:00   #15
_KoRa_
Raczkowanie
 
Avatar _KoRa_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 174
GG do _KoRa_
Dot.: Wyprowadzka do Hiszpanii...

Fresa dzięki za link
Paulinka_wawa może faktycznie masz rację. Może zacznę się uczyć już na własną rękę. A może znacie jakieś fajne strony intrernetowe z nauką hiszpańskiego? Bo aktualnie brak funduszy na jakies podręczniki i płyty
__________________
www.pajacyk.pl <---ustaw jako swoją stronę główną
_KoRa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-02, 10:39   #16
_KoRa_
Raczkowanie
 
Avatar _KoRa_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 174
GG do _KoRa_
Dot.: Wyprowadzka do Hiszpanii...

O znalazłam całkiem niezłą stronkę http://www.e-hiszpanski.net/primerospasos.html co o niej myślicie?
__________________
www.pajacyk.pl <---ustaw jako swoją stronę główną
_KoRa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-02, 13:10   #17
paulinka_wawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Wyprowadzka do Hiszpanii...

Proszę bardzo:

http://www.hiszpanski.ang.pl/index.html

tu np. w zakładce "lekcje od podstaw" możesz się nauczyć podstawowych zwrotów. Jest też proste wprowadzenie gramatyki. Zawsze to coś na początek. Można poćwiczyć słownictwo pogrupowane tematycznie.
paulinka_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-02, 13:45   #18
_KoRa_
Raczkowanie
 
Avatar _KoRa_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 174
GG do _KoRa_
Dot.: Wyprowadzka do Hiszpanii...

O dzięki narazie będę kożystać z tej mojej stronki bo tam wszystko w skrócie napisane i robię sobie notatki w zeszycie (bo nie zawsze mam dostęp do kompa). Ale te rozmówki i nauka słówek napewno mi się przyda dziękuję
__________________
www.pajacyk.pl <---ustaw jako swoją stronę główną
_KoRa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-02, 14:00   #19
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 079
Dot.: Wyprowadzka do Hiszpanii...

Idz do szkoly od razu! Taki rok w domu cholernie rozleniwia i przyniesie wiecej szkody niez pozytku! W szkole nauczysz sie szybciej, a poza tym poznasz rowiesnikow, nawiazesz znajomosci i sama zobaczysz, ze zaaklimatyzujesz sie bardzo szybko. A teraz szukaj w necie i wysuplaj 40 zl na kurs z ksiazka i plytkami. Albo popytaj w bibliotece. Przede wszystkim musisz sie zabrac ostro do roboty, a nie myslec o traceniu roku. Pomysl tak - akcentu polskiego pewnie nigdy sie nie pozbedziesz, do perfekcji absolutnej nie dojdziesz (bo w tym wieku - 16 lat masz juz sluch uksztaltowany), ale nauczysz sie dobrze. Im szybciej zaczniesz, tym lepiej. Nie zalamuj sie i nie popelniaj bledu - rok w domu, przede telewizorem! Bo nie ma nic gorszego.
skara jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-02, 14:22   #20
_KoRa_
Raczkowanie
 
Avatar _KoRa_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 174
GG do _KoRa_
Dot.: Wyprowadzka do Hiszpanii...

No nie ma co, przekonałyście mnie Gorzej będzie z tymi wszystkimi formalnościami i znalezieniem odpowiedniej szkoły. Zwłaszcza, że w hiszpańskich liceach są inne profile niż tu.

A tak na marginesie zastanawiałam się, jak brzmi imię Katarzyna po hiszpańsku...Catalina? aa właśnie w Hiszpanii przedstawiacie się polskim czy hiszpańskim imieniem?
__________________
www.pajacyk.pl <---ustaw jako swoją stronę główną
_KoRa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-02, 15:03   #21
_KoRa_
Raczkowanie
 
Avatar _KoRa_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 174
GG do _KoRa_
Dot.: Wyprowadzka do Hiszpanii...

A i jeszcze jedno. Co bardziej byście mi doradziły. Prywatną czy publiczną szkołę?
__________________
www.pajacyk.pl <---ustaw jako swoją stronę główną
_KoRa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-02, 15:09   #22
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Wyprowadzka do Hiszpanii...

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
A co mi tam

Czyżbys to Ty "popełniła" ten artykuł?



W Hiszpanii nie mieszkam, ale w Niemczech i radzę to co wszyscy. Nie marnować roku na naukę, tylko od razu iść do szkoły.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-02, 19:21   #23
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Wyprowadzka do Hiszpanii...

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Że Anglicy to niby powoli mówią,tak ?

A wymowa hiszp. jest 100 razy łatwiejsza niż angielska .
Aaliyah nie załamuj dziewczyny .

A nauki w liceum nie można porównywać z nauką na miejscu-tutaj się po prostu musi nauczyć,jak chce kontynuować naukę/żyć -a w szkole wiadomo-nie przywiązuje się często do tego wagi .
Freso , nie mialam zamiaru nikogo zalamywac Hiszpanskiego uczylam sie na studiach Na pewno nauka na miejscu inaczej wyglada, przed jezykiem sie nie ucieknie - wychodzisz na ulice - hiszpanski, wlaczasz telewizor - hiszpanski...itp. itd.

No pwenie, ze Anglicy wolno nie mowia. Ale jak mam okazje czasem zaslyszec hiszpanski np. w pociagu, to brzmi to jak jeden dlugasny wyraz z przerwami na kropki A z ta wymowa to fakt. Czasem idzie sobie jezyk zlamac na tych angielskich slowkach

Cytat:
Napisane przez primavera Pokaż wiadomość
Cóż, kazdy ma inne tampo przyswajania wiedzy
Ja również hiszpańskiego uczyłam sie przez 4 lata - w liceum; po pierwszej klasie wyjechaliśmy na wycieczkę do hiszpanii - i byliśmy w stanie porozumieć się z Hiszpanami.

Wiadomo, ze nasz poziom był podstawowy - ale do porozumiewania sie i rozmów wystarczający
Fajnie, ze jestes taka zdolna Primavero . Czulam, ze ktos tak wlasnie skomentuje mojego posta . Moim zdaniem zupelnie inaczej wyglada sytuacja kiedy jedziesz na wycieczke, a inaczej kiedy masz mieszkac w Hiszpanii na stale i uczyc sie w szkole. Potrzebujesz znac nieco wiecej slow. W koncu oprocz zapytania sie ktora godzina i gdzie jest muzeum potrzebujesz poozumiec sie w roznych innych sprawach, pisac sprawdziany itp. itd.

Cytat:
Napisane przez _KoRa_ Pokaż wiadomość
hmm cztery lata powiadacie...? Aaliyah nie zniechęciłaś mnie, bo ja od początku trzymałam się myśli, że pierwszy rok w Hiszpanii poświęcę na naukę języka. Zwłaszcza, że mieszkam w małym miasteczku i tutaj nikt nie uczy hiszpańskiego, a o dojazdach do innego miasta nie ma mowy...
Koro, prosze mi sie tu nie zniechecac Szybko sie nauczysz, jestem tego pewna Zacznij sie uczyc jak najwczesniej, a jak bedziesz juz na miejscu to bedziesz mogla wtedy ocenic swoja wiedze i poczynic dalsze kroki - liceum lub kurs jezykowy. Trzymam za Ciebie kciuki
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-02, 21:11   #24
_KoRa_
Raczkowanie
 
Avatar _KoRa_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 174
GG do _KoRa_
Dot.: Wyprowadzka do Hiszpanii...

Dzięki, że we mnie wierzycie Od dzisiaj zabieram się za hiszpański. Już coś niecoś z notatek podłapałam

A tak z innej beczki to jak to jest z powodziami, huraganami, trombami powietrzymi, trzęsieniami ziemi i innymi kataklizmami?? Występują też w Hiszpanii??
__________________
www.pajacyk.pl <---ustaw jako swoją stronę główną
_KoRa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-02, 21:18   #25
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Wyprowadzka do Hiszpanii...

Cytat:
Napisane przez _KoRa_ Pokaż wiadomość
Dzięki, że we mnie wierzycie Od dzisiaj zabieram się za hiszpański. Już coś niecoś z notatek podłapałam

A tak z innej beczki to jak to jest z powodziami, huraganami, trombami powietrzymi, trzęsieniami ziemi i innymi kataklizmami?? Występują też w Hiszpanii??

A widzisz,jak masz chęci do nauki to najważniejsze .

Powodzie-a i owszem zdarzają się.
Nawet teraz pogoda nie dopisuje-jest zimno i deszczowo .
Ale ,jeśli obieracie kierunek na południe-to bardziej bym się martwiła upałami letnią porą .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 06:52   #26
_KoRa_
Raczkowanie
 
Avatar _KoRa_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 174
GG do _KoRa_
Dot.: Wyprowadzka do Hiszpanii...

E tam upały mnie nie martwią. Jestem z natury zmarzluchem i uwielbiam słońce A oprócz powodzi to inne takie kataklizmy nie występują Denerwuję się, bo my prawdopodobnie będziemy mieszkać na samym wybrzeżu atlantyku...

Tak cichutko wspomnę tylko, że nikt mi nie odpisał na posty nr 20 i 21
__________________
www.pajacyk.pl <---ustaw jako swoją stronę główną
_KoRa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 09:40   #27
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Wyprowadzka do Hiszpanii...

Kora - wybacz moje "wścibstwo" - ale mając 16 lat - zakładam że wyjeżdżasz z rodzicami.

Jak to jest - oni pozostawiają ci w tych wszystkich decyzjach (wybór szkoły, rok przerwy w nauce) wolną rękę?

Jak oni to widzą?
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 10:23   #28
_KoRa_
Raczkowanie
 
Avatar _KoRa_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 174
GG do _KoRa_
Dot.: Wyprowadzka do Hiszpanii...

Nie uważam Twojego pytania za wścibstwo
Moja mama na początku była zdania, że przez pierwszy rok będę chodzić do szkoły językowej albo na kurs. Ale jak dałam jej przeczytać Wasze wypowiedzi, to stwierdziła, że w sumie macie rację. Ale ogólnie to dają mi wolną rękę.
A dlaczego pytasz?
__________________
www.pajacyk.pl <---ustaw jako swoją stronę główną
_KoRa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 12:19   #29
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Wyprowadzka do Hiszpanii...

Po prostu byłam ciekawa, jak do tego podchodzą twoi rodzice

Z twoich postów troche wynikało, jakbyś to ty sama o wszystkim decydowała - i zastanawiałam sie, jakie jest zdanie twoich rodziców. Cieszę sie, że wspólnie to omawiacie
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 15:22   #30
Maprin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Madryt
Wiadomości: 49
Dot.: Wyprowadzka do Hiszpanii...

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
A co mi tam
Fresa, przeciez mieszkasz w Hiszpanii a ten artykul wyglada tak, jakby ktos go tylko przetluamczyl, nie majac zielonego pojecia o tym kraju... " W Barcelonie rozpoczyna sie dzien od slynnego "cortado"..." - a gdzie sie nie rozpoczyna? I sprobuj jakiemus Hiszpanowi wmowic, ze na obiad je zazwyczaj frytki i mieso - a gdzie slynne, ogolnonarodowe menu obiadowe z przystawka i deserem?
To tak na marginesie. A Ty KoRa sprobuj sie zabrac za hiszpanski w Polsce, ale nie licz na cuda - jedziesz do Andaluzji, wiec nawet jezeli cos przyswoisz z kaset , to przejdziesz najpierw bedziesz musialoa zaliczyc szybki kurs przestawienia sie na tamten akcent i sposob mowienia. No i zapomnij, ze dasz rade nauczyc sie w 4 miesiace - Fresa jest optymistka . Na pewno nauczysz sie zamawiac kawe, odpowiadac na pytania ekspedientek, placic za benzyne na stacji, ale zeby zaczac opowiadac cokolwiek... Niemniej jednak powodzenia - HIszpania jest ciekawym krajem.
Maprin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-03 17:07:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:18.