zróbcie coś ze mną! potrzebuje motywacji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-05, 11:35   #1
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Exclamation

zróbcie coś ze mną! potrzebuje motywacji


nie mam nadwagi (mam raczej niedowagę) mimo iż źle się odżywiam. tu rybka na mieście, tu fryteczki, chipsy, zapiekaneczka... przecież ja tak nie mogę...

cały sęk w tym, że ja nie lubię owoców i warzyw. nie umiem przemóc się do jedzenia np.jabłek. owszem. raz na jakiś czas chętnie, ale ogólnie nie lubię. teoretycznie warzywa i owoce należy jeść 5 razy dziennie. mi jednak szybko nudzi się taki system żwieniowy.

ciemny chleb-lubię. jednak moi domownicy nie. nie zjem przecież sama połowy chleba razowego jednego dnia a nie mam ochoty jeść powszedniego.

wody mineralnej też w zasadzie nie piję, bo nie umiem wmuszać jej w siebie na siłę.

do szkoły biorę albo suchą bułkę maślaną i kefir, albo białe pieczywo z szyneczką i czasami dorzucę coś warzywnego.

od dziś planuję zdrowiej się odżywiać. zdrowiej, bo mój żołądek to śmietnik. nie przeżyję jednak jedznia jakieś soji czy innych otrębów.

czy możecie mnie w jakiś sbosób zmotywować do działania??
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 20:28   #2
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: zróbcie coś ze mną! potrzebuje motywacji

up
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 08:50   #3
sorte
Raczkowanie
 
Avatar sorte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 81
Dot.: zróbcie coś ze mną! potrzebuje motywacji

myslę ze powinnas poprzegladać watki, może podczepić sie do któregoś (np "ile dzisiaj zjadłam") tam napewno dziewczyny Ci pomogą , a juz samo czytanie duuuuuuuuużo daje
__________________
dieta.. hmmm, może zobaczymy efekty...
sorte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 11:22   #4
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: zróbcie coś ze mną! potrzebuje motywacji

Cytat:
Napisane przez sorte Pokaż wiadomość
myslę ze powinnas poprzegladać watki, może podczepić sie do któregoś (np "ile dzisiaj zjadłam") tam napewno dziewczyny Ci pomogą , a juz samo czytanie duuuuuuuuużo daje
czytam czytam kochana. tyle tylko, że przeraża mnie to co niektóre z Was jedzą. czyt. otręby, soja i jakieś produkty ze sklepu ze zdrową żywnością... choć faktycznie jeśli zmienić punkt widzenia tych wątków to może faktycznie znajdę w nich motywację

z drugiej strony zasady są po to by je łamać

dzięki
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 11:45   #5
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: zróbcie coś ze mną! potrzebuje motywacji

Cytat:
Napisane przez alufa Pokaż wiadomość
tyle tylko, że przeraża mnie to co niektóre z Was jedzą. czyt. otręby, soja i jakieś produkty ze sklepu ze zdrową żywnością...
Ale przecież to jest przepyszne

Wiesz, kiedyś bym tego nie ruszyła, jeszcze jakiś czas temu trzymałam się na kilometr od serów białych, ryb, warzyw, owsianki, otrębów, itd. itd.

I postanowiłam zmienić swoje nawyki żywieniowe. Nie dośc że bardzo szybko to wszystko polubiłam to jeszcze po prostu cieszę się z tych zmian. Bo wiem że wyjdzie mi to na dobre.


I jak Sorte wspomniała - czytanie tych wątków naprawdę dużo daje. Można niesamowicie wiele się tu dowiedzieć
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 12:06   #6
andziutek
Zadomowienie
 
Avatar andziutek
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 296
Dot.: zróbcie coś ze mną! potrzebuje motywacji

A co do chlebka razowego: u mnie w domu tez za nim nie przepadaja toteż kupuje sobie po prostu mniejszy w takim szczelnym opakowaniu, jest tam piec kromek w sam raz na dwa dni i mi bardzo smakuje. Nazywa sie CHLEB ZYTNI LIGHT. Kupuje sobie zawsze zapasy bo ma on dluga date waznosci.
__________________
''W każdym detalu, akordzie i dźwięku
Bez Ciebie życie nie miało by sensu...
Nic bez Muzyki
Wszystko dla Muzyki...''

OSTR- 'Pegaz'
andziutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 12:13   #7
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: zróbcie coś ze mną! potrzebuje motywacji

Cytat:
Napisane przez andziutek Pokaż wiadomość
A co do chlebka razowego: u mnie w domu tez za nim nie przepadaja toteż kupuje sobie po prostu mniejszy w takim szczelnym opakowaniu, jest tam piec kromek w sam raz na dwa dni i mi bardzo smakuje. Nazywa sie CHLEB ZYTNI LIGHT. Kupuje sobie zawsze zapasy bo ma on dluga date waznosci.
mi zdarza się kupić takie pumpernikiel ale jakoś śmierdzi mi konserwantami (właśnie dlatego mu nie ufam bo ma tak długi termin ważnosci)

ps. pomału zmieniam nawyki zobaczymy na jak dlugo
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-06, 12:22   #8
sorte
Raczkowanie
 
Avatar sorte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 81
Dot.: zróbcie coś ze mną! potrzebuje motywacji

Cytat:
Napisane przez alufa Pokaż wiadomość
mi zdarza się kupić takie pumpernikiel ale jakoś śmierdzi mi konserwantami (właśnie dlatego mu nie ufam bo ma tak długi termin ważnosci)

ps. pomału zmieniam nawyki zobaczymy na jak dlugo
Mi zajęło to trochę czasu, ta zmiana nawykow żywieniowych (chociaz dalej czasami zjem coś z innej połki (np pizze) ale w końcu wszystko jest dla ludzi.
Już inaczej patrze na jedzienie, wybieram to zdrowsze, bo poprostu je bardziej lubię . Jak zaczniesz odżywiać się inaczej, to sama sie przekonasz, że możesz jeść zdrowo i jednocześnie naprawdę smaczne produkty.
__________________
dieta.. hmmm, może zobaczymy efekty...
sorte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 13:14   #9
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: zróbcie coś ze mną! potrzebuje motywacji

Cytat:
Napisane przez andziutek Pokaż wiadomość
A co do chlebka razowego: u mnie w domu tez za nim nie przepadaja toteż kupuje sobie po prostu mniejszy w takim szczelnym opakowaniu, jest tam piec kromek w sam raz na dwa dni i mi bardzo smakuje. Nazywa sie CHLEB ZYTNI LIGHT. Kupuje sobie zawsze zapasy bo ma on dluga date waznosci.
Ja jem tylko i wyłącznie (nie wyobrażam już sobie jeść innego - ten jest nie dośc że zdrowy to jeszcze jak smakuje) Chleb Light - Mestemacher. O obniżonej kaloryczności, żytni pełniziarnisty, bez konserwantów, w 100g: 34 % dziennego zapotrzebowania na błonnik.

Ma bardzo długi termin ważności (nierozpakowany), dlatego kupuje zawsze zapas.
Połowe otwieram i mam na dwa dni, a druga połowa jest mrożona przeze mnie

Cytat:
Napisane przez sorte Pokaż wiadomość
Już inaczej patrze na jedzienie, wybieram to zdrowsze, bo poprostu je bardziej lubię . Jak zaczniesz odżywiać się inaczej, to sama sie przekonasz, że możesz jeść zdrowo i jednocześnie naprawdę smaczne produkty.


Cytat:
Napisane przez alufa Pokaż wiadomość
ps. pomału zmieniam nawyki zobaczymy na jak dlugo
Dasz rade I zobaczysz że to Ci wyjdzie tylko na lepsze
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 19:50   #10
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: zróbcie coś ze mną! potrzebuje motywacji

bo ja mam w planach polepszyć mój wygląd i samopoczucie... jakoś niemrawo się czuję a wiosna to chyba najlepszy okres na taka odnowę... dziś zajadałam duuużo warzywek... ze smakiem
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-10, 21:56   #11
sajszi
Raczkowanie
 
Avatar sajszi
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 76
Dot.: zróbcie coś ze mną! potrzebuje motywacji

nie wiem czy tobie to zasmakuje ale ja uwielbiam sobie zjesc jabłko (pokrojone na kawałki) polane jogurtem naturalnym i do tego dodaję płatki owsiane albo orkiszowe/pszenne/jęczmienne (zależy na które mam ochotę) oraz otręby. Czasami dodaję jeszcze łyżkę miodu. Jak są jakieś fajne owoce w sezonie to również je dodaję, ewentualnie robię z samymi np. truskawkami czy pomarańczami. Można jeszcze do tego dorzucić garstkę orzechów. Dla mnie pycha.
sajszi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-11, 06:47   #12
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: zróbcie coś ze mną! potrzebuje motywacji

Cytat:
Napisane przez sajszi Pokaż wiadomość
nie wiem czy tobie to zasmakuje ale ja uwielbiam sobie zjesc jabłko (pokrojone na kawałki) polane jogurtem naturalnym i do tego dodaję płatki owsiane albo orkiszowe/pszenne/jęczmienne (zależy na które mam ochotę) oraz otręby. Czasami dodaję jeszcze łyżkę miodu. Jak są jakieś fajne owoce w sezonie to również je dodaję, ewentualnie robię z samymi np. truskawkami czy pomarańczami. Można jeszcze do tego dorzucić garstkę orzechów. Dla mnie pycha.
muszę przyznać że brzmi dobrze. tylko że jabłka z reguły są twarde i unikam ich, bo zwykle bolą mnie po nich zęby. nie umiem zjeść jabłka w całości (mam aparat) i jabłko kojarzy mi się z bólem. jakieś tam pomarańczki i sezonowe to jak najbardziej...

w zasadzie robie już postępy
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:47.