kremy koloryzujące - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-09-27, 19:15   #1
didżej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 88

kremy koloryzujące


co to sa kremy koloryzujące, cyzm sie roznia od pudrow, samoopalaczy? czy szkodza w jakis sposob, rposze o odpowiedz i z gory dziekuje
didżej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-27, 20:00   #2
maja101
Rozeznanie
 
Avatar maja101
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 534
Re: kremy koloryzujące

To jest coś w rodzaju podkładu, tylko ze znacznie mniejszą ilością "koloru" czyli pigmentu. Nie kryją mocno, są transparentne. Są dobre na lato, gdy chcesz tylko lekko wyrównać kolor cery nie obciążając jej zbytnio. Są zmywalne, tak jak podkład. Nie są szkodliwe, a w pewnych wypadkach mogą być nawet lepsze od podkładów, bo nie zatykają tak bardzo porów.
maja101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-27, 20:05   #3
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: kremy koloryzujące

no i zwykle zawieraja więcej substancji pielęgnacyjnych niż klasyczne podklady (stąd "krem" w nazwie)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-27, 21:07   #4
didżej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 88
Re: kremy koloryzujące

ja myslałam ze to co stakeigo jak samoopalacz tyle ze taki zmywalny, a co jest wasyzm zdaniem lepiej uzywac, włąsnie tego kolorzyujacego czy pudru brzujacego w kulkach? ktore mniej szkodzi?
didżej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-27, 21:19   #5
maja101
Rozeznanie
 
Avatar maja101
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 534
Re: kremy koloryzujące

Moim zdaniem to są dwie zupełnie inne rzeczy... Ja używałabym jednego i drugiego. Krem nie brązuje, a puder nie wyrówna kolorytu cery. Zresztą o tej porze roku polecałabym raczej coś mocniejszego niż krem koloryzujący. Ale to tylko moje zdanie. A co do szkodliwości pudru... Nie słyszałam żeby szkodził. No chyba że się go nie zmyje na noc.
maja101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-27, 21:23   #6
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: kremy koloryzujące

Zależy co chcesz zrobić ze swoją skórą – rozświetlić ją i odrobinę przyciemnić czy po prostu nałożyć na nią krem koloryzujący zamiast podkładu żeby zbytnio nie obciążyć skóry bo nie masz wiele do zakrycia, ew. np popękane naczynka. Ale odnoszę wrażenie że chcesz przyciemnić sobie skórę za pomocą kremu koloryzującego za ciemnego dla Twojej skóry, o kilka tonów ciemniejszym a tak NIE POWINNO SIĘ w żadnym wypadku robić!!!!!!!!!!!! Będziesz wtedy sprawiała wrażenie głupiutkiej opalonej panienki z maską na buźce widoczną na kilometr – gwarantuję Ci to . Więc jeśli chcesz przyciemnić skórę i zachwycać świeżą opalenizną użyj raczej kremu brazującego, pudru brązującego, albo jakiegoś pudru w kulkach z ciemniejszymi kuleczkami. Wtedy wyjdzie jak samoopalaczem, ale zmywalnie

youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-27, 21:31   #7
didżej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 88
Re: kremy koloryzujące

no tak tak, chodiz mi o przyceimnienie, cyzli jednak krem odpada.. pozostane przy pudrze, .. jakos to bedzie dzikei wielki epozdro papapa
didżej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-09-28, 10:16   #8
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: kremy koloryzujące

Ja natomiast polecam Ci żel brązujący firmy Oriflame serii Instant Sun. Ma on filtr spf 6, lekką konsystencję,nie zatyka porów,ładnie nawilża, delikatnie przyciemna buzię (polecam raczej dla dziewczyn o ciemnej karnacji), ja mimo, że mam tłustą cerę to się po nim nie świecę nie tworzy też na twarzy efektu maski . Ogólnie jestem baaardzo z niego zadowolona i polecam. Kosztuje ok. 36 zł.
Pozdrawiam
Kamila
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-28, 20:13   #9
Dorotk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 374
Jaki krem tonujący?

Nie mam zbyt dużych problemów z cerą tzn. nie mam co kryć. Jedyny problem dotyczy świecenia się cery(mieszana). Niedługo mam wielkie wyjście i chciałabym coś tonującego i matującego, ale najważniejsze aby to "coś" było trwałe. Może być podkład, ale o małych właściwościach kryjących, zależy mi na naturalności.
Dorotk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-28, 20:44   #10
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: Jaki krem tonujący?

rozwiązanie = puder sypki może być nawet z jakimiś dyskretnymi drobinkami rozświetlającymi skórę, to doda cerze blasku. Konkretów szukaj może w KW?

znad ksiażki od chemii
youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-28, 20:45   #11
czarownica
Zadomowienie
 
Avatar czarownica
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 177
Re: Jaki krem tonujący?

Cześć, na pewno nie testuj kremu tonującego Nivea Visage. Też mam cerę mieszaną i używałam go w lecie. Jest on zbyt silnie nawilżający, przez co skóra zaczyna się świecić i musiałabyć często zerkać do lusterka.
__________________
"Wszystko co robimy jest kwestią wyboru.
Czego tu żałować?
Jesteś taką osobą jaką decydujesz się być."
P. Arden

Mój blog: http://spinkowemazidla.blogspot.com/
czarownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:07.