Casting! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-10-06, 08:13   #1
2Pac_Girlfriend
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 12

Casting!


Hej Wizażanki, mam pilną sprawę.
Dziś w Łodzi odbędzie się casting agencji,do której już od pewnego czasu chciałabym należeć...w sobotę miałam swoja pierwszą profesjonalną sesję do katalogu z ciuchami,więc pewne "doświadczątko" już mam. Co prawda o castingu mówia,ze szukają nowych TWARZY,ale mam obawy,czy czasem nie chcodzi im tylko o MODELKI, ze 180 cm wzrostu....Ja mierzę zaledwie 168 cm,więc interesuje mnie tylko rola fotomodelki...Pytanko do Was: Jak wyglada taki casting? Czy trzeba cos o sobie opowiedziec? Czy każda dziewczyna jest osobno oceniana,czy tez występujemy w jakiejś grupie? W co najlepiej sie ubrać? Czy mozna się umalować? A może casting to nie jest dobry pomysl,tylko lepiej zgłosic sie do agencji indywidualnie za jakis czas?
Proszę o odp!!!!!!!!!!
2Pac_Girlfriend jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-06, 08:27   #2
2Pac_Girlfriend
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 12
Re: CASTING!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!?????????

Błagam, napiszcie coś!!!
2Pac_Girlfriend jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-06, 08:43   #3
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Re: CASTING!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!?????????

Castingi wygladają naprawdę bardzo różnie - przeważnie wchodzi się pojedyńczo. Czasami 'komisja' zada Ci kilka pytań np. dot. tego co chciałabys w życiu robic, dlaczego chcesz być modelka itp.
Jeżeli chodzi o strój i makijaż - ubierz się w cos w czym dobrze się czujesz i co ładnie podkreśli Twoją sylwetkę. Makijaż wykonaj jak najbardziej naturalny, bo to sesja, którą miałaś wykonywaną powinna pokazac jak wygladasz w róznych strojach i makijażach (takze tych mocniejszych). Casting ma tylko pokazac jak prezentujesz sie w rzeczywistości, jak sie poruszasz itp.
Jeżeli chcesz pracować w tym zawodzie nie rezygnuj z castingów - jeżeli to nie wypali (bo może być naprawdę dużo chętnych) - zgłoś sie do agencji osobiście. W ogłoszeniu nie było wyznaczników jakich osób dokładnie potrzebuja więc myśle że spokojnie możesz pójść na casting - oczywiście mogą być także dziewczyny bardzo wysokie ale nie zniechęcaj sie tym. Sama bardzo często pracuje z dziewczynami, które sa modelkami,a maja 165 cm wzrostu - tak więc ODWAGI !!!

Życze powodzenia
Sam
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-06, 15:53   #4
noa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 165
Re: CASTING!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!?????????

Cześć!
Jeszcze jedno: jak bedziesz się malowała nie używaj żadnych kosmetyków na nabłyszczających ( no może błyszczyk na usta, ale nie za dużo). Bo jeśli będą Cię nagrywać kamerą tv ( najczęściej tak jest) będziesz się potwornie błyszczeć. Jakbyś miała łojotok. Przed wejściem do studia jeszcze raz delikatnie się przypudruj. I śmiało. Tam wszyscy się troszkę wstydzą. Nawet stare wyjadaczki
Pozdrawiam
Noa
noa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-06, 23:25   #5
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: CASTING!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!?????????

Hej, sorki że odpisuję tak późno, ale dopiero teraz przeczytałam Twój post. Napisz czy poszłaś na ten casting. Ja kiedyś brałam w tym udział i polegało to na tym, że po prostu zrobili mi próbne zdjęcia. Można być ubranym jak się chce, no ale najlepiej w tym w czym się najładniej prezentujesz.

> w sobotę miałam swoja pierwszą profesjonalną sesję do katalogu z ciuchami,więc pewne "doświadczątko" już mam.
Błagam!!Czy możesz mi poradzić co zrobiłaś, że wzięłaś udział w takiej sesji? Mi już od dawna marzy się praca fotomodelki (nie to żeby robić na tym kokosy ale po prostu ciekawi mnie ta praca, a poza tym bardzo podobają mi się profesjonalne zdjęcia), ale tak naprawdę nie wiem co mam zrobić, żeby się w to pobawić...Boję się korzystać z ogłoszeń fotografów w Internecie, bo nie zawsze wiadomo na kogo się trafi...(wiadomo o co chodzi...). Chciałabym mieć choć kilka profesjonalnych zdjęć... Z góry dzięki za info!!!
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-07, 18:46   #6
Nicoll
Raczkowanie
 
Avatar Nicoll
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 83
Re: CASTING!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!?????????

Ja także dołączam się do Twojej prośby Goniu1 Od dłuższego czasu poszukuję jakiś godnych polecenia agencji dla fotomodelek...Tylko moim problemem jest,to że mieszkam w średniej wielkości mieście,a wszelkiego rodzaju castingi odbywają się w miastach pokroju Warszawy,Gdańska itd.,więc bardzo bym się ucieszyła,gdyby istniała możliwość wysłania zdjęcia do danej agencji bez konieczności pokonywania długiej trasy.Zdaje mi sie także,że taka możliwość jest wygodna i bezstresowa(wysyłasz zdjęcie i czekasz na ewentualną odpowiedź z propozycją jakiejś sesji;na castingach za to oglądasz się dookoła,czy aby napewno dobrze wyglądasz,czy jesteś odpowiednio ubrana,wymalowana, zewsząd odczuwasz przeszywające Cię spojrzenia koleżanek po "fachu"...(oczywiście nie wszystkich )
POZDROOFFKA DLA WSZYSTKICH
Nicoll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:53.