Lysanel activ a Effaclear K - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-12-01, 13:58   #1
aktin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 47

Lysanel activ a Effaclear K


Proszę was kochane o pomoc w następującej kwestii. Otóż moją przygodę z kwasami zaczęłam og kremu Lysanel activ, którego używam od 3 tygodni i jestem zadowolona z rezultatów. Krem ten ma dość duże stężenie kwasów, tj. 1%kwasu salicylowego i 10% glikolowego bodajże. Chciałabym po zużyciu Lysanela zaopatrzyć się w Effaclear K, który ma w składzie tylko kwasy BHA, ok. 1,5% kwasu salicylowego, który byłby odpowiedniejszy wg uzyskanych przeze mnie informacji do mojej cery. Czy jeżeli używałam najpierw kremu o większym stężeniu kwasów (dodam, że to stężenie nie wywołało żadnych podrażnień i skóra przy dodatkowej porcji nawilżania dobrze na niego reaguje) to przejście na krem tylko z jednym rodzajem kwasów ma sens, tj. czy taki krem będzie działał na skórę i czy proces złuszczania będzie nadal kontynuowany na podobnym poziomie czy może skóra przyzwyczjona do większych stężeń w ogóle już nie będzie reagowała?
Drua kwestia jest następująca. Wiem, że kiedy skóra tego potrzebuje trzeba jednocześnie z kremem z kwasami używać jakiegoś preparatu nawilżającego. Chodzi mi o kolejność aplikacji. Wg wskazań z artykułu o kwasach najpierw stosujemy krem z kwasami a potem ten drugi. Ja do tej pory robiłam odwrotnie. Najpierw po oczyszczeniu nakładałam żel-maseczke z Flos leku, która wchłaniała się w ciągu sekundy dosłownie i po jakiś 10 minutach kwasy. Próbowałam odwrotnie, ale wszelkie specyfiki nawilżające położone na Lysanel tak jakby się rozpuszczały. Czy używanie najpierw nawilżacza niweczy działanie kremu, czy nie ma wpływu na jego skuteczność kolejność aplikacji?
aktin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-02, 00:17   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Lysanel activ a Effaclear K

możesz stosować effaclar dla podtrzymania korzystnych efektów lysanelu.
lepiej jednak nakładać kwasy bezpośrednio na skórę- lepiej działają. silny Lysanel "przedrze" się przez warstwę maseczki, ale już EffaclarK może sobie z tym nie poradzic.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:21.