pare podstawowych pytan - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-12-07, 19:25   #1
iffona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 9

pare podstawowych pytan


witam, mam skore normalna z tendecja do przesuszen, czy powinnam zaczac kupowac kosmetyki do cery suchej? jak rozumiem to zapewniloby mojej skorze odpowiednie nawilzenie .. ?

drugie pytanko, jesli stosuje krem pod oczy, w jakiej kolejnosci mam nakladac krem do twarzy krem pod oczy i podklad.. ?

i trzecie, jaka jest roznica miedzy podkladem, fluidem, baza a jeszcze pudrem sypkim ? czy to najpierw stosuje sie baze a potem fluid lub puder ?

pozdrawiam, niedouczona iffona
iffona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-07, 19:47   #2
ufcio1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 474
Re: pare podstawowych pytan

heyka ja nie jestem specem od tych spraw ale wydaje mi sie, ze :
a) wybieraj kosmetyki, ktore za zadanie maja nawilzac suche partie skory,nie przetluszczajac reszty partii (np.Arnaud-Institut Krem matujący na dzień lub przejzyj katalog kw w wizazu )
b) wg mnie(podkreslam, ze nie jestem specjalista) najpierw krem pod oczy, nastepnie do twarzy i podklad... ale tak ogolnie to mysle, ze ten pierwszy kosmetyk jest niezbedny...
c)fluid ma za zadanie kryc niedoskonalosci cery, chronic przed promienieniowaniem, co do podkladu, to mysle, ze jak nazwa wskazuje "pod" puder, a nastepnie wykonywanie makijazu...baza jest to taki kosmetyk, cytuje "Specjalistyczne kosmetyki stworzone w celu przygotowania skóry na przyjęcie podkładu, pudru, cieni lub szminki, które już w swojej nazwie zawierają wskazanie, że są bazą lub rozświetlaczem. Zwykłe kremy matujące zgłaszamy do kremów na dzień (jeśli nie nie mają adnotacji producenta, iż są bazą pod makijaż) "
puder sypki, rowniez cytuje:"jeśli w ciągu dnia trzeba przypudrować błyszczący nos, ale naprawdę nie nadaje się do wykończania makijażu. Do tego celu służy puder sypki. Jest to kosmetyk dzięki któremu wizażyści potrafią zdziałać cuda. Jego głównymi atutami są: możliwość dokładnego, delikatnego i równomiernego naniesienia go na skórę, doskonałe "zlanie się" z podkładem a co się z tym wiąże jego doskonała trwałość."
ihhi no to wszystko mam nadzieje, ze choc cos z tego zrozumiesz....
ufcio1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-07, 20:08   #3
iffona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 9
Re: pare podstawowych pytan

ło matko... mam teraz zupełny mętlik

czy ja to wszystko na raz mam stosowac: bazę, fuid podkład? a ja nawina myslalam, ze wystarczy mi krem do twarzy krem pod oczy i hmmm podkład... a co na ten podklad powinnam dac ??

odnośnie kremu pod oczy, czy zaczynać od łagodnego nawilżającego czy od razy np z q10 plus R ?
iffona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-07, 20:30   #4
iffona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 9
Re: pare podstawowych pytan

jeszcze mam takie pytanie, jesli juz nałożę krem na twarz i na oczy, czy ja nakładając podkład też daję go dokładnie po oczy w miejsce/na miejsce gdzie wklepałam krem pod oczy... ?

zdezorientowana iffona
iffona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-08, 01:51   #5
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Re: pare podstawowych pytan

Odpowiem na pytanie 1) - tzn. podzielę się doświadczeniem bo też mam normalną skórę z tendencją do suchości (ale i czółko lubi się czasem zaświecić)

Wydaje mi się z doświadczenia, że kremy do cery suchej, oprócz działania nawilżającego mają działanie głównie natłuszczające - może to być niepotrzebne (ja mam po nich takie uczucie lepkości na twarzy). Nie polecam też kremów do cery mieszanej - mimo wszystko mogą odrobinę przesuszać skórę. Polecam natomiast kremy przede wszystkim nawilżające - zwykle pięknie wygładzają i "wypełniają" skórę i do tego dobrze się wchłaniają nie zostawiając ani uczucia suchości ani uczucia lepkości. Moim ulubionym i niezastąpionym jest Thermal S 1 lub 2 Vichy -poniżej 70 zł Dobrym ale tańszym jest również Iwostin -intensywnie nawilżający z filtrami - około 20 zł

Pozdrawiam
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-08, 09:52   #6
iffona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 9
Re: pare podstawowych pytan

a thermal s1 to jest do skory suchej czy odwodnionej?
iffona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-08, 12:14   #7
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Re: pare podstawowych pytan

jest to klasyczny krem nawilżający - raczej więc nawadnia skórę-zatem do skóry pozbawionej wilgoci. Do cery suchej Vichy ma inny krem - Nutrilogie- on jest taki bardziej odżywczy, ale już nie jest tak udany i fajniutki jak thermal. Z resztą najlepiej się zorientujesz czytając opinie na KW- to jest link http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ails&itemid=16
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-12-08, 12:44   #8
iffona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 9
Re: pare podstawowych pytan

dzieki Ci dobra kobito
ja im wiecej szukam, czytam, to jestem bardziej zagubiona...
sluchaj dzisiaj po raz pierwszy (hi hi) wyszlam z domu w pelnym umundurowaniu, a wiec kremiki tu i tam oraz podklad, niestety swiece sie, czy to jest wina podkladu? tzn. zlego wyboru?

ostatnio w sklepie pani mi zachwalala jakis podklad, tzn. w plynie ale szybko schnacy i pozostawiajacy efekt jakby pudru sypkiego na twarzy, nie wiem czy dobrze wyjasnilam

ale czy taki nie wysusza zbytnio i nie sciaga skory?
iffona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-08, 15:20   #9
pannaM
Rozeznanie
 
Avatar pannaM
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 526
Re: pare podstawowych pytan

Przyczyną świecenia może być albo źle dobrany podkład do cery albo słaby jakościowo podkład albo obie te cechy razem wzięteale z tego co wiem przy bardzo tłustej buzi mającej skłonność do świecenia, czasem żaden podkład nie utrzyma efektu zmatowienia na długo, pozostaje poprawiać makijaż pudrem sypkim i bibułkami matującymi

bardzo chaotycznie wyszła mi ta odpowiedź za co przepraszam
pannaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-08, 15:46   #10
iffona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 9
Re: pare podstawowych pytan

hmmm... tia... no wydaje mi sie, ze normalnie moja twarz nie blyszczy, wydaje mi sie ze mam normalna z tendencja do wysuszenia (tak mi powiedziala kosmetyczka, wiec chyba prawda ) podklad mam L'oreal translucide z wit c, niby rozswietlajacy bez blyszczenia, ale mam go jeszcze z ubieglego sezonu, mozliwe, ze nie przechowalam go nalezycie...
czy wina moglby byc np krem .. no nie wiem za tlusty ? pod podkladem ?
iffona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-08, 16:46   #11
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Re: pare podstawowych pytan

hmmm...a jeśli moge spytać to jaki krem użyłaś pod podkład?
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-12-08, 17:24   #12
iffona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 9
Re: pare podstawowych pytan

odżywczy krem nawilżający na dzień z Nivea formuła łagodząca z filtrami uv i witaminą e
iffona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-08, 20:52   #13
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Re: pare podstawowych pytan

Hmmm, z tego co można przeczytać w recenzjach na KW to dobry kremik ale niektóre dziewczyny, twierdzą, że może być odrobinę za ciężki i zostawiać tłustą warstwę...być może tak jest w twoim przypadku...może to nie kwestia podkładu ile bardziej właśnie zbyt tłustego kremu. Proponuje wysępić w aptece próbkę thermala s1...albo kupić Vivę najnowszą tam jest próbeczka thermala 2...i sprawdzić czy to krem za mocny czy podkład za słaby...
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-09, 19:19   #14
iffona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 9
Re: pare podstawowych pytan

dzięki, postaram się cosik wykombinować z s1/s2, ale powiem szczerze, że nigdy nie mialam złych odczuc po kremach, nawet nie wiem czy teraz jak spróbuję, to czy będę mogła stwierdzić, że to to ...

chyba się wybiorę do kosmetyczki
iffona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-09, 21:08   #15
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Re: pare podstawowych pytan

no, najwyrazniej powinnas tak zrobic...
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-11, 18:51   #16
akara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 197
Re: pare podstawowych pytan

Fluid i podklad to to samo, z tym, ze fluid jest jednym z rodzajow podkladow (sa tez podklady w sztyfcie i kompaktowe; fluid to nic innego jak podklad we fluidzie). Stosowanie bazy nie jest konieczne, chociaz dzieki niej makijaz lepiej i dluzej sie trzyma. Puder ma za zadanie 'wykonczyc' makijaz, nadac twarzy aksamitnego wygladu, zmatowic.
akara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:27.