czy ktos wie na czym polega łupież pstry?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-12-13, 19:39   #1
Pauuula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 32
GG do Pauuula

czy ktos wie na czym polega łupież pstry??


moja koleżanka ma łupież pstry-to takie biale plamy na ciele.chciałabym sie dowiedzieć czy jest to zarażliwe i czy mozna to całkowicie wyleczyć???
Pauuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-14, 01:48   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: czy ktos wie na czym polega lupież pstry??

to jest zaraźliwe (nie pożyczaj bluzek od koleżanki) i można to wyleczć, ale jak w przypadku zwykłego łupieżu, możliwe są nawroty. należy pamiętać, żeby leczeniem objąć też skórę głowy, nawet, jeśli nie ma tam objawów choroby. leczeniem powiniem sie zająć dermatolog.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-14, 10:23   #3
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: czy ktos wie na czym polega lupież pstry??

łupież pstry to rodzaj grzybicy, niegroźna ale bardzo rozpowszechniona na całym świecie,nie ma związku z nawykami higienicznymi ,niektóre osoby mają większe predyspozycje do zachorowania (np.skłonność do nadmiernego pocenia się,zwiększona produkcja łoju,przebywanie w wilgotnym środowisku). Pityriasis versicolor można wykryć również na zdrowej skórze ,ale nie zawsze daje objawy choroby.
Leczeniem musi zająć się dermatolog, ważne jest odbudowanie (lub utrzymanie) właściwej flory bakteryjnej skóry (do mycia trzeba stosować bardzo łagodne środki ,które nie niszczą naturalnego płaszcza hydrolipidowego skóry.
W czasie zakażenia łupieżem pstrym lepiej zrezygnować z opalania , na opalonej skórze będzie bardzo wyraźnie widać białe ,odgraniczone plamki. Leczenie jest proste ,daje dobre efekty, ale łupież pstry lubi nawracać.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-14, 20:47   #4
Pauuula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 32
GG do Pauuula
dziekuje bardzo za odp

wiem ,ze chodzenie na solarium nie jest wskazane,bo leki na lupiez pstry sa swiatłoczule,ale podobno pigment moze dlugo nie wrocic do swojej dawnej barwy.dermatolog przepisał kolezance szampon,ale on raczej nie działa,wydaje mi sie ze pani dr poprostu zbyła ją.wiem ze ona baardzo sie przejmuje swoimi plamami i dlatego dosyc czesto chodzi na solarium zeby plamy byly mniej widoczne
Pauuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-08, 18:14   #5
Pauuula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 32
GG do Pauuula
Re: mam pytanie

jeśli używam preparatów przeciw łupieżowi mogę dalej samrować sie balsamem lub olejkiem??po kuracji pevarylem skóra była straaaasznie sucha-wręcz prosiła sie o nawilżenie-ale czy to nie hamuje działania leku?????proszę o odp. z góry dziękuje.
Pauuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:22.