Kosmetyki naturalne- co o nich myśleć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-01-13, 19:42   #1
kurczaczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 3

Kosmetyki naturalne- co o nich myśleć?


Jestem bardzo ciekawa,co sądzi pani o polskich kosmetykach naturalnych.Chodzi mi zarówno o te znane(Farmona,BanDi,Flos Lek),jak i o te mniej znane(Lawendowe Pole,Smooth,ATW)
Najbardziej zależy mi na opinii dotyczącej tych mniej znanych firm-czy ich kosmetyki są naprawdę takie naturalne?A co do ATW-czy homeopatia w kosmetykach ma wogóle sens?I dlaczego tak mało ludzi zna te firmy?
Ja uważam,że wszystkie kosmetyki są takie same-różnią się jedynie ceną.A może jednak się mylę?
A Oceanic,a Ziaja?Czy ich kosmetyki to sama chemia...?
Pozdrawiam!!!
kurczaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-13, 22:40   #2
BeataG
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 535
GG do BeataG
Re: Witam!

Zanim Beatka się wypowie, pozwolę sobie wtrącić swoje 3 grosze.

kurczaczek napisał(a):

> Ja uważam,że wszystkie kosmetyki są takie same-różnią się jedynie ceną.A może jednak się mylę?

No chyba jednak nie tylko ceną, bo np. kolorem, zapachem...

> A Oceanic,a Ziaja?Czy ich kosmetyki to sama chemia...?

Natura to też chemia, choć często o tym zapominamy. Rozumiem, że w tym przeciwstawieniu chodzi Ci o syntetyczne związki chemiczne?
BeataG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-14, 23:29   #3
monalea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 115
kosmetyki naturalne a...

Wyciągam wątek, bo też jestem ciekawa opinii na ten temat
monalea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-16, 11:50   #4
monalea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 115
Re: kosmetyki naturalne!

Dziewczyny i Ty Beatko Kosmetyczko- CO SĄDZICIE O KOSMETYKACH NATURALNYCH?? Ja dość łatwo daję się na to złowić, bo wydaje mi się że to takie zdrowe i dobre dla mojej cery...Ale czy aby na pewno???
monalea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-16, 12:49   #5
Trish
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 176
Re: kosmetyki naturalne!

Hmmm, a co to są "kosmetyki naturalne"? Bo o ile wiem to nie ma definicji i producenci używają tej nazwy jak im się żywnie podoba. Przecież w wyrobach wszystkich wymienionych wcześniej firm są np. jakieś konserwanty...
Ja znam i używam tylko jednego kosmetyku naprawdę naturalnego: to glinka Argiletzu

A poza tym skąd to założenie, że "naturalne" jest lepsze dla skóry niż "sztuczne"? Najgorsze trucizny też są naturalne...
Trish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-16, 16:18   #6
mauricel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 287
Re: Witam!

,, Kosmetyki naturalne ( bio-kosmetyki) przyjazne dla środowiska , zawierają surowce pozyskiwane z upraw ekologicznych . Wykluczone są emulgatory , środki żelujące i zapachowe , barwniki syntetyczne . Ogranicza się używanie konserwantów .
Zdrowe kremy oprócz bogactwa świata roślin zawierają najczęściej oleje i woski roślinne a także naturalne substancje zapachowe . Zamiast substancji zapachowych stosuje się algi , zamiast konserwantów olejki roślinne . W fabrykach stosuje się jedynie łagodne procesy ekstrakcji .
Najważniejszą cechą bio - kosmetyku jest jego skład . Powinien niemal w całości w ponad 90% składać się z substancji naturalnych ( norma w Szwajcarii , Francji ) .
Gdy jest ich ponad 50% używa się określenia :preparat na bazie składników naturalnych. W Niemczech kosmetyki takie oznaczone są specjalnym logo Certified Natural Cosmetics we Francji AB . W Polsce nie ma jeszcze oficjalnych przepisów i norm w tym względzie . [ tradycyjnie daje mi to do myślenia ]

Kosmetyki ekologiczne/naturalne nie należą do wielkich koncernów niewiele o nich słychać. Ich popularność jednak rośnie, co świadczy o tym, jak bardzo są poszukiwane i potrzebne .
Powszechnym uznaniem cieszy się Weleda utworzona w Szwajcarii – słynąca z irysowego kremu do twarzy .

http://usa.weleda.com/products/facial_care.asp

http://www.weleda.co.uk/

We Francji szczególnie ceniona jest Melvita ,

http://www.melvita.com/

http://www.melvitacosm.com/uk/daily.htm

której specjalnością są szampony z owsa , kukurydzy , oleju palmowego . Jedna z bardziej znanych marek to dr hauschka przebojem firmy jest krem z róży damasceńskiej hodowanej w ekologicznym ogrodzie Turcji

http://www.dr.hauschka.de/english/pr...rate/index.htm

Do ekologicznych ( dostępna od niedawna w Polsce ) jest inspirowana medycyną hinduską Lakshmi – w 100% składają się z naturalnych składników [ jestem ciekawa czy to prawda ? ] . W kosmetykach tych, zamiast konserwantów stosuje się naturalny , opracowany przez firmę ekstrakt z pestek grejpfruta. ‘’ http://www.lakshmi-kosmetik.de/productlinie.htm

Florina - otrzymała specjalną nagrodę Forum Promocji Zdrowia Zielony Listek za olejki do kąpieli
Jadwiga ( Instytut Kosmetyczno-Medyczny Laboratorium Bioodnowy) przetwrza rośliny zaraz po zbiorze , unika konserwantów a barwniki syntetyczne zastępuje naturalnymi karotenem , glinkami , wyciągami ziołowymi . Potem już tylko pozostają nam wiadomości ze stron internetowych . Ja najbardziej ufam ekologicznym produktom Femi [ pojawia się w małych ilościach i to ,,gdzieniegdzie'' ] - jakoś ta supermarketowa Florina do mnie nie przemawia .

ciekawe stronki
mauricel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-18, 16:13   #7
Minerwa
Raczkowanie
 
Avatar Minerwa
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 492
Re: Witam!

Miałam kiedyś cały zestwa próbek Lakshmi. jak dla mnie obrzydliwe. Zapach okropny i nawet te do cery tłustej zatykały mi pory i powodowały wielki wysyp syfków. A mam cerę normalną, moze odrobinke mieszaną. Ale nawet krem nivea (ten granatowy- nie soft) nie był tak ciężki dla mojej nuzi jak te Laksmi... Przed zakupem produktów tej marki koniecznie przetestujcie!
Minerwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-01-18, 19:37   #8
kurczaczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 3
Re: Witam!

A znacie te firmy,które wymieniłam?Chodzi oczywiście o Lawendowe Pole,ATW i Smooth.
Ja przez naturalne kosmetyki rozumiem takie,które nie mają zbyt dużo środków syntetycznych(przez co data ważności jest dużo krótsza).Jak widzę,że jakiś krem ma ważność trzy lata,to podchodzę do niego z rezerwą.To na pewno nie jest naturalne.
Z drugiej strony wiem,że natura też może szkodzić(np.dużo osób ma uczulenie na rumianek).
Zadałam to pytanie,bo bardzo dużo firm się reklamuje,że ich kremy są naturalne.I domyślam się,że nie zawsze jest to prawdą.
A firma ATW?Reklamują się,że ich kosmetyki zawierają wyciągi ze świeżych ziół.No i teraz się dowiaduję,że Jadwiga też korzysta ze świeżych roślin.I to już nie jest homeopatia?To w takim razie co ona oznacza???
kurczaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-18, 21:00   #9
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Witam!

Homeopatia jest metodą leczenia, mającą na celu pobudzenie mechanizmów obronnych organizmu.

W metodzie tej nadrzędnym celem jest uzdrowienie człowieka poprzez wzmocnienie osłabionych sił witalnych jego organizmu, tak aby mogły one uwolnić go od wpływu czynników chorobotwórczych i przywrócić mu harmonijne funkcjonowanie.
"Similia similibus curantur" - "niech podobne leczy podobne". Oznacza to, że substancja, która wywołuje u zdrowego człowieka pewne stany i objawy chorobowe przygotowana w postaci homeopatycznej tj. rozcieńczona i zdynamizowana może leczyć chorego wykazującego takie właśnie stany i objawy.
To jest definicja dot. homeopatii jako metody leczenia -niektóre firmy także zaczęły wykorzystywać tę zasadę w kosmetyce.
W kosmetykach A.T.W zastosowano homeopatyczne wyciągi z niektórych roślin. Nie nazwałabym jednak tych kosmetyków naturalnymi :zawierają środki barwiące,zapachowe, konserwanty.To już raczej ,tak jak Mauricel pisała w swoim poście kosmetyki na bazie naturalnych składników.Termin przydatności to 1 rok.W stronę natury zmierzają Smooth (bardzo dobre opinie zbierają te kosmetyki,szczególnie kremy), Farmona (ciekawe propozycje), Norel(wiele dobrego pisałam o tych kosmetykach, niektóre zawierają też wyciągi homeopatyczne), Femi (bardzo ciekawe kosmetyki) -jednak tak do końca nie spełniają one marzeń o kosmetykach zupełnie naturalnych. Te z Was ,które interesuje ten temat zachęcam do lektury artykułu Moniki Teichmann :
http://www.wizaz.pl/images/kosmetyki...alne/index.php
Może ten artykuł wyjaśni różnicę między kosmetykami naturalnymi a tymi "na bazie składników naturalnych".
Pamiętajcie o tym ,że również kosmetyki naturalne mogą okazać się "niewypałem" - mogą podrażnić skórę, wywołać alergię ,może okazać się ,że nie spełniają swojego zadania tak jak byśmy się tego spodziewały (zwykle efekty zauważa się po dłuższym stosowaniu).
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-18, 21:10   #10
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Re: Witam!

Właśnie - ja np. nie jestem uczulona na syntetyczne paskudztwa ale właśnie na masę naturalnych rzeczy - więc określenie "kosmetyki naturalne" zupelnie do mnie nie przemawiają...... a wręcz wywołują fobię
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:18.