tipsy powodem martwicy paznokci??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-01-14, 11:19   #1
anastasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 384

tipsy powodem martwicy paznokci???


chcialam zrobic sobie tipsy akrylowe,ale znajoma przestrzegla mnie ze tipsy moga spowodowac martwice paznokci.czy to prawda??jak tego uniknac??
__________________
anastasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-14, 12:05   #2
nairin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 28
GG do nairin
Re: tipsy powodem martwicy paznokci???

Znam ludzi z tipsami, sama również jestem szczęśliwym posiadaczem i nie spotkałam się z przypadkami martwicy paznokci. Możliwe, że takie przypadki się zdarzają - nie jestem ekspertem. Zastanawia mnie jedynie, dlaczego wybralaś tipsy akrylowe? Czyżbyś chciała się skazać na częste malowanie paznokci? Ten typ tipsów nie wygląda naturalnie i trzeba zawsze mieć pomalowane paznokcie. Poddaję Twojemu zastanowieniu tipsy żelowe. Nie mam czasu na dbanie o zawsze pomalowane paznokcie. Tipsy żelowe bez lakieru wyglądają bardzo naturalnie, a i cenowo nie ma aż takiej różnicy.

Pozdrawiam!
nairin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-14, 12:28   #3
anastasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 384
Re: tipsy powodem martwicy paznokci???

poprostu slyszalam ze tipsy akrylowe sa trwalsze-latego sie na nie zdecydowalam
__________________
anastasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-14, 19:57   #4
nairin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 28
GG do nairin
Re: tipsy powodem martwicy paznokci???

Nie ma różnicy w trwałości tipsów jedwabnych, akrylowych, czy żelowych. Jedyne co je różni to strona wierzchnia, czyli pokrycie. Oczywiste jest, że żaden tips nie wytrzyma mocnego uderzenia. Podobnie jak paznokcie, tipsy czasami się łamią. Za to nie rozdwajają się. Polecam wizytę u specjalistki, która ma Ci wykonać tipsy. Powinna udzielić wyczerpującej odpowiedzi.
Pozdrawiam!
nairin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-14, 23:01   #5
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: tipsy powodem martwicy paznokci???

anastasia napisał(a):
> tipsy moga spowodowac martwice paznokci.czy to prawda??

w jakim sensie martwię? płytka paznokciowa to jest martwa tkanka- to tu jeszcze uśmiercać tipsami?
czasem może sie przyplątać np. grzybica, jesli tipsy są źle zrobione.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-15, 16:57   #6
anastasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 384
Re: tipsy powodem martwicy paznokci???

wlasnie sama niewiem co to jest martwica paznokci-a o tym ze tipsy moga ta chorobe powodowac dowiedzialam sie znajomej kosmetyczki i chcialabym dostac wiecej informacji na ten temat.czy to wogole jest prawda???
__________________
anastasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-16, 09:32   #7
nairin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 28
GG do nairin
Re: tipsy powodem martwicy paznokci???

Byłam wczoraj na uzupelnianiu i rozmawiałam z kobietą na temat tej martwicy o którą pytasz. Okazało się, że jest to mozliwe, ale tylko wtedy, kiedy tipsy zostaną źle nałożone. To na co musisz uważać, to czy kobieta nie za bardzo spiłowywuje Ci naturalnego paznokcia. Wogóle nie powinna go zbytnio piłować, tylko lekko zmtowić, żeby tips się trzymał. W momencie, kiedy kobieta uszkodzi Ci paznokcia i na takiego nałoży tipsa, może dojść do martwicy. Ale co to jest ta martwica? Nie pytałam
nairin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-01-16, 10:58   #8
marti*
Raczkowanie
 
Avatar marti*
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Wroclaw (chwilowo San Francisco)
Wiadomości: 127
Re: tipsy powodem martwicy paznokci???

Dosc czesto jestem posiadaczka tipsow zelowych, ale faktycznie musza one byc zrobione wylacznie przez specjalistke. Rozmawialam rowniez ze swoja kosmetyczka na temat martwicy paznokcia i jest ona wywolana (jak juz wczesniej napisala nairin) zbyt mocnym spilowaniem plytki paznokciowej przed nalozeniem tipsa, a takze bokow paznokcia, oprocz tego zdarza sie ze przy dluzszym noszeniu tipsa i ciaglym jego uzupelnianiu plytka paznokciowa jest dosc mocno obciazona i narazona na urazy przez DLUGIE tipsy. Wtedy po sciagnieciu tipsa widac, ze sa miejsca, w ktorych Twoj wlasny paznokiec nie trzyma sie juz tkanki zywej i "odkleja sie" od niej,wygladajac jak wystajaca czesc paznokcia. To jest ten efekt martwicy. Tak wlasnie w skrocie mi wytlumaczyla kosmetyczka. Papa
marti* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:12.