Czy po kuracji kwasami mogę... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-02-06, 17:29   #1
aanuszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 178

Czy po kuracji kwasami mogę...


Od sierpnia zeszłego roku regularnie co wieczór stosowałam zalecony przez kosmetyczkę Cleanance K [Avene]. Teraz na dniach skończy mi się tubka [stosowałam tylko na nos i brodę, 40 ml starczyło mi na pół roku]więc pomyślałam o zastosowaniu po kuracji kwasami kremu Pharmaceris T. Czy jednak nie bedzie to zbyt brutalne traktowanie mojej skóry, nie dość że łojotokowej to jeszcze wrażliwej, alergicznej [jednakże łuszczącej się]? Może powinnam użyć po kwasach czegoś delikatnego, nawilżającego tylko?

I w ogóle prosiłabym o opinie na temat Pharmaceris T - Beatkę i Was wszystkie.
PApa
aanuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-07, 15:09   #2
aanuszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 178
Re: Czy po kuracji kwasami mogę... --> do Beatki, [babki POMÓZCIE!!!]

Podciągam, co by był na widoku
aanuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-07, 15:29   #3
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Czy po kuracji kwasami mogę... --> do Beatki

Wszystko zależy od wrażliwości Twojej skóry,nie napisałaś jak cera reagowała na wcześniej stosowany kosmetyk z kwasami,czy były zaczerwienienia,podrażnie nia,łuszczenie? Jeśli tak to lepiej pozwól skórze trochę odpocząć (tzn.nie stosuj przez jakiś czas kosmetyków z wiekszym stężeniem kwasów),możesz spróbować krem z niskim stężeniem kwasów (np.Neogliss ,Maystar),jeśli skóra jest tłusta i wcześniejsza kuracja dobrze Ci służyła to nadal możesz stosować kosmetyki z wiekszym stężeniem kwasów (ale obserwuj skórę),pamiętaj o ochronie przeciwesłonecznej,zakazi e opalania w solarium,o nawilżaniu skóry.Łagodniejsze od AHA są kwasy BHA, AFAs - możesz wybrać także coś z tymi kwasami.Od kwasu glikolowego łagodniej działa kwas mlekowy.Wybór kosmetyków jest coraz większy.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-07, 19:28   #4
aanuszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 178
Pharmaceris T-warto?

Krótko i na temat: kupić czy odpuścić sobie? Komu pomógł, w jakim stopniu. Czekam na Wasze opinie.
Chodzi o kremik Octopirox - krem-kuracja dla skóry łojotokowej ze skłonnościa do łuszczenia się.
Grzecznie informuję, ze z opiniami na KWC zapoznałam się
aanuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-07, 20:18   #5
eressea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 56
GG do eressea
Re: Pharmaceris T-warto?

Wydaje mi się, że Octopirox nie powinien Ci zaszkodzić. Nie zawiera kwasów, lekko natłuszcza i nawilża skóre. Uzywałam go jakiś czas temu, nie wykazał jednak działania przeciwłojotokowego, ale dobrze zapobiegał łuszczeniu się skóry. Mysle, ze powinien byc odpowiedni nawet dla podrażnionej cery.
eressea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-08, 18:02   #6
aanuszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 178
Re: Pharmaceris T-warto?

Dziękuję ślicznie
W sumie to zależy mi na delikatnym działaniu p/łojotokowym, gdyż kuracja kwasami znacznie poprawiła stan mojej skóry. Zwykłe preparaty p/trądzikowe za bardzo wysuszaja mi skórę, dlatego nie chce ich stosować a ten kremik Erisa ma przecież działanie natłuszczajace, więc mam ochote sie skusić. Bałam się po prostu że obietnica producenta może byc czczym gadaniem.
Jeśli ktoś mogły coś jeszcze napisać, to proszę
aanuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:24.