Cera mieszana- jaki krem, jak go stosować? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-02-15, 07:38   #1
ania.j
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 89

Cera mieszana- jaki krem, jak go stosować?


Zaczne od poczatku: mam bardzo nieznosna cere - wedlug mojej oceny jest mieszana, tzn policzki mam suche a "strefe T" lekko tlustawa; do tego cal jest bardzo wrazliwa, a co za tym idzie mam troszke rozszerzonych naczynek - ogolnie tragedia Od okolo dwoch tygodni uzywam kremu Clinique - RepairDay i krem jest raczej w porzadku, powiedziala bym nawet, ze bardzo sluzy mojej srodkowej czesci twarzy - pory sa mniej widoczne, ladnie wyrownany koloryt. Niestety jesli chodzi o policzki, to juz w polowie dnia zaczynam odczowac lekki dyskonfort - skora zaczyna byc sucha, mam takie male czerwone plamki, a nawet sie lekko luszczy....
Odwiedzilam dzisiaj stoisko Clinique (mieszkam w Stanach) i zapytalam ekspedientke co moge z tym zrobic. Dostalam odpowiedz, ze prawdopodobnie zamiast "cream" powinnam uzywac "lotion", a najlepiej abym najpierw nalozyla krem nawilzajacy (np Anti Gravity). No i tutaj moje rosterki - czy moge tak uzywac kilka warstw kremow? Co moze byc przyczyna tych czerwonych plamek na policzkach (dodam jeszcze, ze przedtem uzywalam Physiogel)....
No wystarczy - jesli ktos dotrwal az do tego mometu, to bardzo prosze o rada na te moje klopoty.
Pozdrawiam i dziekuje
ania.j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-15, 08:36   #2
AniaGO
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 47
GG do AniaGO
Re: prosze o wyjasnienie

Ja mam identyczny problem, mam mieszaną cerę. Moje policzki są suche a niekiedy skóra łuszczy się jest zaczerwieniona, szczypie mnie. Znalazłam jak dotąd jeden jedyny sposób muszę używać dwóch kremów. Na miejsca wysuszone nakładam na dzien krem półtłusty na noc tłusty (ale tylko w te miejsca -odrobinę) a na dzień teraz jest zima więc krem na zimę a na noc krem nawilżający bądż odżywczy. Mi to pomaga ale dopóki tak nie spóbowałam męczyłam się straszliwie. Życzę Ci żyby twoje problemy szybko się skończyły -pozdrawiam :hallo:
AniaGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-16, 06:56   #3
ania.j
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 89
Re: prosze o wyjasnienie

Dziekuje Jandi za podzielenie sie swoimi doswiadczeniami.
Tak tez pewno bede musiala zrobic - uzywac najpierw krem nawilzajcy a potem z filtrami. Chcialaby sie jeszcze dowiedziec, czy te suche, wrazliwe policzki powinnam nawilzac czy natluszczc (czy ten podzial na krem i "oil free" lotion ma jakies wieksze znaczenie, w takim przypadku?)
Dzieki
ania.j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-17, 05:37   #4
ania.j
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 89
Re: prosze o wyjasnienie

Basiu, Beatko, Justy - prosze odpowiedzcie na moje pytanie.
Milego dnia.....
ania.j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-17, 11:56   #5
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: prosze o wyjasnienie

Aniu ,prostą i najlepszą radę dała Ci Jandi - musisz używać dwóch różnych kremów. Plamki na policzkach mogą być obajwem podrażnienia lub przesuszenia skóry.Czyli nie krem na krem tylko dwa różne inny na środek twarzy inny na policzki.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-17, 16:20   #6
AniaGO
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 47
GG do AniaGO
Re: prosze o wyjasnienie

Suche partie twarzy, zdecydowanie powinnaś natłuścić, wydaje mi się, że krem nawilżający nie da takiego efektu jak półtłusty lub tłusty. Kiedyś myślałam że jak skóra jest wysuszona to trzeba ją nawilżyć, ale krem nawilżający nie sprawdził się
AniaGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-17, 21:55   #7
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: prosze o wyjasnienie

ania.j napisał(a):
> policzki mam suche a "strefe T" lekko tlustawa; do tego cal jest bardzo wrazliwa, a co za tym idzie mam troszke rozszerzonych naczynek. jesli chodzi o policzki, to juz w polowie dnia zaczynam odczowac lekki dyskonfort - skora zaczyna byc sucha, mam takie male czerwone plamki, a nawet sie lekko luszczy. czy moge tak uzywac kilka warstw kremow?

ogólnie mówiąc mozna mieszać kremy. z tym, że wyjatkiem są osoby wrażliwe, alergicy- nakładając kilka kosmetyków bardzo wydłużamy liste substancji chemicznych nałożonych na skórę i rośnie ryzyko, że w tym tłoku trafi się coś, co nas podrażni. dlatego wrazliwcy powinni stosować kosmetyki o prostym, krótkim składzie.
jeśłi masz mieszana cerę, to raczej powinnaś używać dwoch osobnych kremów- na strefę T Clinique, z którego jesteś zadowolona, a na policzki np. Physiogel. do tego filtr. jeśli potrzebujesz nazw konkretnych kosmetyków, to raczej napisz do Basi Kwiatkowskiej- zna amerykoński rynek kosmetyczny.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-02-25, 16:30   #8
Edii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 683
Re: prosze o wyjasnienie

cześć
mozesz też zastosowac starą jak świat metodę nakładania na strefę T obecnego kremu a na policzki takiego który im służy.
__________________
Edii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:49.