Jak szybko pozbyć się pryszczy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-02-16, 15:47   #1
mariquita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 160

Jak szybko pozbyć się pryszczy?


nigdy nie robilam sobie nic z pryszczy - nie byly mi w stanie popsuc humoru...ale dzisiejszego "pieknego" poranka zobaczylam na czole ich az 8!!! i to nie sa byle krostki, tylko istne wulkany!!!powiedzcie mi co mam zrobic zeby zniknely,bo zamaskowac to sie ich nie da jedyne co mi przyszlo do glowy to tonik z wyciagiem z drożdży,ale watpie zeby to cos pomoglo pomocy!!!bede wdzieczna za kazda rade...
mariquita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-16, 15:53   #2
_Kitten_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 167
Re: S.O.S

poszukaj na tym forum albo na medycynie, ostatnio była o tym mowa... nawet ja podawałam jakieś specyfiki na pojedyncze pryszcze...
_Kitten_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-16, 16:01   #3
_Kitten_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 167
Re: S.O.S

ja mam receptę na taki płyn z siarką, od dermatologa, stosuję go punktowo lub na większe powierzchnie, tylko trzeba uważać bo wysusza, no ale pomaga nakładam go patyczkami tymi do uszu.
jest to płyn robiony za 5 zł idź do lekarza rodzinnego i Ci to przepisze, składniki:
- Hydr sulfur. rubri 3.0 (lub słabszy 1.0)
-Sulfurici ppti 10.0
-Camphorae 3.0
-Gummi arabici 3.0
-Aq Caleis ad 100.0
i pod spodem pisze coś- M.f. susp

powinno być dobrze, jak coś będzie w nazwie nie tak to lekarz powinien zauważyć, powiedz że to na trądzik
_Kitten_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-16, 16:51   #4
mariquita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 160
Re: S.O.S

dzieki za fatyge,tyle ze w moim miescie isc do lekarza to nie ma tak hop siup myslalam raczej o czym co moglo by choc troche zmniejszyc zaczerwienienie i jakos w miare szybko sie tegpo pozbyc,bo na ogol mi sie takie cos nie zdarza..no wiesz,takie "domowe sposoby" pozdrowki
mariquita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-16, 17:31   #5
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: S.O.S

Hej Kitten, pamiętam co polecałaś swego czasu - ale pamiętaj iż większość specyfików które wymieniłaś, zdaje sie jest an receptę. Tak samo z tonikiem którego uzywasz - preparat jest dość silny, sądząc po składzie może działać drazniąco. Nie wiemy może Mariquita ma wrazliwą cerę i taki płyn moze jej bardziej zaszkodzić niż pomóc. Jestem przeciwna dawaniu takich rad, uwazam że pewne specyfiki może zaordynować tylko lekarz. Mariquito, najlepiej żebyś poszła do lekarza, żeby cię obejrzał. Możesz stosować różne preparaty - właśnie tonik Benzacne zawierający kwas+drożdze może ci pomóc odblokować pory (uzywałam i polecam!), oprócz tego kremy z kwasami oczyszczają pory (z apteki albo nowa seria daxa Perfecta Czysta Cera). Na wypryski możesz stosować zele punktowe, pastę cynkową, a w celu przyśpieszenia gojenia tormetniol. Jesli masz grubą podskórną gulę, nie próbuj jej wyciskać, tylko spróbuj wywabić ją do wierzchu maścią ichtiolową. To wszystko to w sumie bardzo pomaga, ale pamiętaj to tylko łagodne środki - jesli problem jest poważniejszy powinnaś udać się do lekarza stanowczo.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-16, 19:33   #6
_Kitten_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 167
Re: S.O.S

wiem, że większość jest na receptę, ale wcale nie trzeba iśc do dermatologa, ja zawsze idę do rodzinnego i prosze o receptę, no chyba że z tym też jest problem. To że jest to mocny płyn i bardzo wysuszający to wiem, dlatego nie można go stosować jak tonik, to nie jest taki preparat, tylko zawiesina, stosuje się ją punktowo lub smaruje miejsca występowania pryszczy, pomaga no ale strasznie wysusza jak się nie uważa. widzisz- mi np. benzacne nie pomógł, bardziej wysuszył mi twarz niż cokolwiek innego co stosowałam. Strasznie drażnił mi skórkę, potem kilka dni musiałam leczyć czerwone plamy a jak Smoczyco może zauważyłaś lub nie to zawsze polecam najpierw wizytę u dermatologa i to jak nakszybciej. Też mogę polecić tormentiol, tylko punktowo albo ten benzacne- tylko że żel lub davercin. No ale jak z każdym lekiem tego typu należy uważać żeby nie przesadzić!
_Kitten_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-16, 20:49   #7
MartusiaJ
Rozeznanie
 
Avatar MartusiaJ
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 531
Re: S.O.S

a mnie pomaga tonik do przemywania pojedynczych krostek mary kay no i ukochany brevoxyl (który notabene odbarwił mi wszystkie ręczniki i poduszkę )
__________________
znowu tutaj z Wami
MartusiaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-02-16, 22:39   #8
justysiek
Zadomowienie
 
Avatar justysiek
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 1 400
Re: S.O.S

Ja ratuję się myciem buźki antybakteryjnym żelem, przemywaniu takowym tonikiem, na same pryszcze antybakteryjny żel punktowy, no a od czasu do czasu miesięczna kuracja tabletkami drożdżowymi.
justysiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-17, 13:12   #9
M@l@jk@
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 3
Re: S.O.S

A więc ja nie mam podobnych problemów z cerą, mimo to conieco wiem na powyższy temat Moim zdaniem na takie przypadki najlepsze są żele punktowe typu benzacne i to najlepiej 10 % (kobitka w aptece na pewno Ci powie, ze on nie jest punktowy, ale ja używałam go tylko PUNKTOWO, bo bardzoooo wyzsusza nie tylko niespodzianki, ale także wszytko po koleinalezy dokładnie zapoznac się z ulotką, a tak pozatym to dobrze by było sobie poczytać o nim na KOSMETK WSZECHCZASÓW....(MOJEJ OPINII TAM CHYBA NIE MA HEHE) JEDNAK POMAGA ON W ZALEŻNOŚCI OD TEGO JAKIE MASZ TE "WULKANY" JELI SA BAAAARDZO DUŻE TO WYSUSZY JE, ALE TEŻ ZOSTAWI CZERWONE PLAMKI (ok. 6 zł), PASTA CYNKOWA (ok.2 zł)TEŻ JEST CAŁKIEM NIEZŁA, CHOCIAŻ DZIAŁA TROCHE POWOLI MOŻE PO 2 DNIACH BY ZESZŁY ALE TO W NAJLEPSZYM WYPADKU ŻELE PUNKTOWE TYPU AA YOUNG, CZY TEŻ DAX COSMETIC SĄ DOŚĆ DOBRE, ALE NIESTETY NIE DAJĄ NATYCHMIASTOWEGO EFEKTU (JAK CHYBA NIC) JAK JUŻ WCZEŚNIEJ WSPOMNIAŁAM NIE MAM TEGO TYPU PROBLEMÓW, ŻADKO KIEDY COS MI SIE POJAWI NA HORYZNCIE ALE WSZYTKIE INFORMACJE NA TEN TEMAT MAM OD QZYNKI,KTÓRA CZASEM AK JAK TY SPOGLĄDA W LUSTRO i........jest przerażona na takie niespodzianki (bardzo nie miłe z resztą) spoko sprawdza sie też davercin w żelu lub w płynie, jednak on nie wysusza tylko przyśpiesza "dojżewanie" wyprysków, dzęki czemu predzej sie goją. Domowy sposób....hmmmm może aloes? 1. urywasz kawałek liścia aloesu. 2. Widzisz żółtawo-przeźroczysty plyn? jeśli tak to osmaruj nim krostke 3.po jakiś 10 minutach miejsce na które go nalożyłaś powinno być lekko żółte. 4. Czujesz, że piecze?? tzn. ze działa gratulacje mozesz tez zamrozić wyprysk przecierając go kostką lodu przez około 2 minuty kilka rzy dzienie, (to niestety nie zawsze działa) A teraz życze Ci pogromczyni niespodzianek dużo szczęścia w walce

P.S. ZNISZCZ JE, JAK CI SIE UDA TO NAPISZ HEHE
M@l@jk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-17, 13:35   #10
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: S.O.S

Mariquitko, nie wiem, co prawda, ile masz lat (nie uzupełniłas profilu), ale poradzę Ci jedno: idź do dermatologa. 8 krostek oznacza najprawdopodobniej zaawansowany trądzik, i nikt inny tu nie pomoze, tylko lekarz - oceni stan Twojej skóry, zeby nei było, jak pisze Smoczyca - niepotrzebnych podrażnień po zbyt silnych środkach, ale też żeby były efekty.
Ja przeszłąm przez wszystkie możliwe kosmetyki, od średniopółkowych do wysokopłłkowych, a także wiele kosmetyczek, i tak naprawdę zadowolona jestem od momentu, od którego się leczę u lekarza. Możesz zainwestować w działajacego punktowo Clarinsa (mi akurat nie pomógł, ale na KW ma dobre notowania), albo kupić całą serię Daxa - Dax to jedna z niewielu dobrych tanich wspomagajacych cere trądzikową firm, ale najlepiej myślę zrobi Ci wizyta u dobrego lekarza.
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-17, 14:06   #11
M@l@jk@
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 3
Re: S.O.S

o kurcze, ale wsypka hehe poleciłąm Ci m.in specyfiki które stosuje moja kuzynka -16lat a tak na prawde to nie podałaś wieku więc niewiem jakie działają jak mi powiesz ile mas zlatek to ąłtwiej będize coś doradzić papa @ll
M@l@jk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-02-17, 17:42   #12
mariquita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 160
Re: S.O.S

dzieki Wam bardzo to mile,ze mozna liczyc na wasza pomoc.wiec udalam sie do lekarza (poki co rodzinnego) i jak podejrzewam dosc trafnie okreslil powod moich chwilowych problemow. wszystkiemu jest chyba winna dieta oczyszczajaca z toksyn. zalecil podobnie jak czesc z was masc cynkowa...potem ewentualnie wizyte u dermatologa.zanim jednak wpadlam do apteki znalazlam w domu pewien specyfik i musze powiedziec ze dziala jest to emulsja antyseptyczna z wyciagiem z drzewa herbacianego "thursday plantation" - to chyba nazwa firmy posmarowalam i fakt ze nie bylo czary mary i pryszcze znikly,ale zrobily sie mniej czerwone i bolace..jestem dobrej mysli a na wszelki wypadek postanowilam sie zabezpieczyc na przyszlosc poleconymi specyfikami...dziekuje
mariquita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 15:06   #13
PanzerKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar PanzerKitty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 324
Dot.: Re: S.O.S

Davercin w żelu albo Benzacne może byc tez Fucidin maść
__________________
“Ten, kto przeniósł górę, zaczął od małych kamyków.”



PanzerKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 15:47   #14
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Jak szybko pozbyć się pryszczy?

Pasta cynkowa (nie maść!).

Nie wiem czy na każdego tak dobrze działa owa pasta...ale ja potrzebuję tylko 1 dnia żeby nieprzyjemna "niespodzianka" zmniejszyła się o połowę lub więcej. Po dwóch dniach znika bez śladu.

Nakładam w zależności od wyprysku: czasem wystarczy raz na noc pokryć niewielką ilością pasty a przy bardziej uporczywych wypryskach smaruję co kilka godzin (gdy widzę, że pasta się starła).
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 16:42   #15
norana
Zadomowienie
 
Avatar norana
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: fajne miasto
Wiadomości: 1 338
Dot.: Jak szybko pozbyć się pryszczy?

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Pasta cynkowa (nie maść!).

Nie wiem czy na każdego tak dobrze działa owa pasta...ale ja potrzebuję tylko 1 dnia żeby nieprzyjemna "niespodzianka" zmniejszyła się o połowę lub więcej. Po dwóch dniach znika bez śladu.

Nakładam w zależności od wyprysku: czasem wystarczy raz na noc pokryć niewielką ilością pasty a przy bardziej uporczywych wypryskach smaruję co kilka godzin (gdy widzę, że pasta się starła).

na mnie też tak działa więc polecam
__________________
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20101016310113.html

lubisz zwierzęta- nie bądź obojętny- tylko człowiek może im pomóc- podpisz petycję- okrucieństwo wobec zwierząt- http://www.petycjeonline.pl/petycja/...ia-wolnosci/66

norana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:12.