Chermine rose czy kwas owocowy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-02-17, 19:39   #1
ekstazija
Raczkowanie
 
Avatar ekstazija
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 77

Chermine rose czy kwas owocowy?


Pierwszy raz piszę do Pani i mam nadzieje,ze mi Pani da jakas rade.Otoz chce sie wybrac na zluszczanie naskorka(mam przebarwienia i kilka "wglebień" potradzikowych) do kosmetyczki(w moim miescie dermatlodzy tego nie robia) ale nie mam pojecia czy takie kilkuseansowa terapia kwasem owocowym cos da. Czy mzoe bardziej skuteczne byłyby zabiegi kwasem z serii "chermine rose". BArdzo prosze o rade! Juz jutro chce sie wybraC DO KOSMETYCZKI.
ekstazija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-17, 19:54   #2
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Chermine rose czy kwas owocowy?

Złuszczanie kwasami AHA jest skuteczne,ale w przypadku blizenek i przebarwień po trądziku nie można spodziewać się błyskawicznych efektów.W gabinetach kosmetycznych stosuje się zabiegi,w których stężenie kwasów AHA nie jest bardzo wysokie - po dłuższej serii i stosowaniu odpowiednich kosmetyków przez dłuższy czas w domu można spodziewać się rozjaśnienia przebarwień,naskórek będzie trochę wygładzony.Raczej nie spodziewaj się ,ze ślady po trądziku zupełnie znikną po takich zabiegach.Na pewno wygląd skóry poprawi się,ale to nie będzie 100% efekt. Szybciej i intensywniej na ślady po trądziku działają : peeling ziołowy, peeling dermatologiczny, mikrodermabrazja
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-17, 20:32   #3
ekstazija
Raczkowanie
 
Avatar ekstazija
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 77
Re: Chermine rose czy kwas owocowy?

Dziekuje za odpowiedz. Kosmetyczka proponowała mi takze jeden lub 2 zabiegi zioiłami(dokladnie nie pamietam nazwy ale mowila ,ze to chinski z firmy "neutrogena"),i skora zacznyna schodzic ok. 5 dnia po zabiegu).Jedna kosztuje 180 zł,jest to dla mnie duzo,jednak gdyby pokrylo to skutecznosc tych terapi AHA to zdecydowałabym sie od razu.
Mam rozumiec,ze 'chermine rose' i zwykly kwas owocowy nie roznia sie niczym w skutecznosci?
ekstazija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-17, 21:42   #4
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Chermine rose czy kwas owocowy?

W zabiegu Charmine Rose zastosowano kwas mlekowy - ma on łagodniejsze działanie niż np.kwas glikolowy, ale również jest to AHA (kwas owocowy).Przed tym zabiegiem nie trzeba przygotowywać skóry (tzn.nie trzeba przyzwyczajać jej do działania kwasów).Na pewno złuszczanie peelingiem ziołowym jest szybsze (szybciej widać efekty)-ja mam doświadczenie w wykonywaniu peelingu ziołowego Jadwiga i na podstawie wykonanych zabiegów mogę stwierdzić ,że bardziej widoczne efekty są w przypadku złuszczania ziołami.Twoja kosmetyczka mówiła chyba o Neodermie -to bardzo dobry peeling ziołowy.Koszt zabiegów będzie chyba porównywalny.W przypadku peelingu ziołowego wystarczy kilka zabiegów, Kuracja kwasami AHA to jednak więcej zabiegów.Nie mogę jednoznacznie stwierdzić ,którą propozycję powinnaś wybrać -wyboru można dokonać tylko po konsultacji.Twoja kosmetyczka po obejrzeniu cery i wysłuchaniu Twoich oczekiwań powinna zadecydować,którą kurację u Ciebie zastosuje.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-18, 13:07   #5
ever
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2
Re: Chermine rose czy kwas owocowy?

Jak wysokie są stężenia kwasów AHA stosowanych w gabinetach kosmetycznych i jakie jest ich pH, bo chyba pH jest istoniejsze niż % samego kwasu?
ever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-19, 15:27   #6
ekstazija
Raczkowanie
 
Avatar ekstazija
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 77
Re: Chermine rose czy kwas owocowy?

Wracam od kosmetyczki po zabiegu kwasami z "chermine rose" na poczatek. W sumie cały masaz + inne maseczki uspokajajace i z alg morskich,wszytsko to trwało godzinke.W ogole jestem pod wielkim wrazeniem,wydaje mi sie ze trafiłąm na znakomita kosmetyczke. Moja twarz juz po tym zabiegu jest ładniejsza[Przed wyjsciem pomalowała mnie bo nie mogłam tak wyjsc z gabinetu bez makijazu ;P] Oczywiscie nie moge powiedziec,ze wszystkie zabiegi wylecza moja twarz z tych przebarwien bo nie moge przewidziec koncowego efektu,ale jesli chodzi o sama kosmetyczke(wybrałam najlepsza w swoim miescie) to jej podejscie do klienta,rozmowa,wysłuchan ie itp. są godne polecenia!A to tez jest bardzo wazne,aby nabrac zaufania. I zaplaciłam tylko 35 zł. Stopniowo bedą te stezenia coraz wyzsze (cena wciaz ta sama) .Nastepnym razem bede miała oczyszczana buzie.Pryszcze z poczatku pewnie wyjdą na nowo,ale chyba da sie przezyc...
ekstazija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-21, 18:41   #7
ekstazija
Raczkowanie
 
Avatar ekstazija
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 77
Re: Chermine rose czy kwas owocowy?

Pani Beato,dzisiaj byłam u kosmetyczki,ktora zrobiła mi oczyszczanie twarzy,strasznie bolało(( Wiec jak to jest z tym stereotypem wyduszania, wszyscy pzreciez trąbią 'NIE WYDUSZAJ',czy 'zasuszona'(niewyduszona) krosta sieje pod tą skorą zarazki czy lepiej sie goi gdy sie zostawi ja w spokoju? Bo przeciez po takiej 'akcji' zostaja brzydkie blizny,pzreciez wlasnie pzrez to doprowadzilam swoją skore do takiego stanu jaka jest . I jeszcze jedno pytanko:ponoć przy tradziku nalezy jak najszybciej zajac sie skorą(złuszczanie itp.) zeby zapobiec takim skutkom(jak wlasnie mam ja) .Czy to prawda?
ekstazija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-02-22, 11:01   #8
monikagwiazda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 24
Re: Chermine rose czy kwas owocowy?

czy peeling azjatycki jest skuteczniejszy niż kwasy acha?
Na jakiej zasadzie on działa??
Prosze o odpowiedz.
monikagwiazda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-22, 11:12   #9
ekstazija
Raczkowanie
 
Avatar ekstazija
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 77
Re: Chermine rose czy kwas owocowy?

Z tego co wiem to tak,masz tu prosze link na temat kwasow : http://www.hair-clinic.poznan.pl/blue_peel.html
ekstazija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 14:20   #10
monicatesoro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2
Dot.: Re: Chermine rose czy kwas owocowy?

wszystko dobrze, tylko bezpośrednio po zabiegu kwasami nie robi się makijarzu, chermine rose mają stężenie 30 i 50 %, po zabiegu prze minum dobę nie wolno robić makijarzu, skóra musi mieć czas na regenerację, po zabiegu tylko maska i kremy...także nie ma z czego się cieszyć twoja kosmetyczka mimo, że sympatyczna i przyjemna w obejściu, to jednak nie douczona. Jak skóra ma się oczyszczac i regenerowac, jak bezpośrednio po zabiegu zapchana makijarzem ?
monicatesoro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 09:31   #11
BONI767
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3
Dot.: Re: Chermine rose czy kwas owocowy?

Cytat:
Napisane przez monicatesoro Pokaż wiadomość
wszystko dobrze, tylko bezpośrednio po zabiegu kwasami nie robi się makijarzu, chermine rose mają stężenie 30 i 50 %, po zabiegu prze minum dobę nie wolno robić makijarzu, skóra musi mieć czas na regenerację, po zabiegu tylko maska i kremy...także nie ma z czego się cieszyć twoja kosmetyczka mimo, że sympatyczna i przyjemna w obejściu, to jednak nie douczona. Jak skóra ma się oczyszczac i regenerowac, jak bezpośrednio po zabiegu zapchana makijarzem ?
Oprucz 30 i 50 % Chermine Rose ma jeszcze 40 % kwas
BONI767 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:42.