Herbaty ziołowe - jakie pić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-02-18, 12:40   #1
AniazZielonego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 59

Herbaty ziołowe - jakie pić?


Witam,
bardzo proszę, jakie herbaty ziołowe/ owocowe są najlepsze, oczywiście chodzi mi nie o smak, ale o działanie: mam 26 lat i straszliwie wrażliwą skórę (w chwilach zdenerwowania wyskakują mi okropne plamy na twarzy, szyi i dekolcie), do tego mam lekkie problemy z nerkami. Za namową kosmetyczki kupiłam pokrzywę, ma pomóc na w/w problemy. Zauważyłam, że pijąc ją nie mam najmniejszej ochoty na kawę/ herbatę, bardzo więc proszę o poradę, jakie herbaty ziołowe i owocowe pić? Czy mogę oprócz tej pokrzywy pić jeszcze jakieś zioła i np. 2 rodzaje herbat owocowych? Nie " przedobrzę"? Chodzi mi o ilości po 1 szklance dziennie.
AniazZielonego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-18, 13:32   #2
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Re: Herbaty ziołowe - jakie pić?

Pokrzywka jak najbardziej! Wzmacnia nie tylko naczynia krwionośne, skórę i włosy ale cały organizm. Można ją pić spokojnie codziennie.
Polecam też skrzyp (oprócz działania podobnego do pokrzywy, korzystnie wpływa na nerki, działa moczopędnie). Jednak tutaj kuracja przez tydzień 1x dziennie potem przerwa. Albo przez dłuższy czas 1-2 razy w tygodniu.
Na zdenerwowanie - meliska. Zwłaszcza przed, jesli spodziewasz sie systuacji stresowej. Działa bardzo łagodnie ale skutecznie. Stosowana w wielu kosmetykach do skóry wrażliwej.
Myślę że na początek to wystarczy. Nie ma co za dużo na raz wprowadzać, bo nie będziesz wiedziała co jak działa.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-18, 13:50   #3
LiliBlue
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 58
Re: Herbaty ziołowe - jakie pić?

Ja bardzo lubię herbatkę rumiankową. Piję nawet 2-3 kubki dziennie. Jeżeli się nie odchudzasz (bo ja aktualnie tak) to warto dodać łyżeczkę miodu.
LiliBlue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-18, 14:31   #4
AniazZielonego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 59
Re: Herbaty ziołowe - jakie pić?

Bardzo dziękuję za porady, z ziołowych będę stosować na razie tylko pokrzywkę, żeby nie przesadzić, ale kupię sobie dziś jeszcze " jabłko i cynamon", malinę, i może "kondycję z witaminami". Nie chcę psuć efektu piciem zwykłej herbaty/ kawy.
AniazZielonego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-18, 14:43   #5
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Re: Herbaty ziołowe - jakie pić?

Ja uwielbiam herbatkę zimową Herbapolu - jest smaczna, ma witaminy i mikroelementy. Cudownie rozgrzewa. i dzięki niej - chyba - jeszcze tej zimy nie chorowałam.

Poza tym lubie jeszcze miętę.
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-18, 15:50   #6
_Roxi
Zadomowienie
 
Avatar _Roxi
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Poznań ...zadomowiona :)
Wiadomości: 1 087
GG do _Roxi
Re: Herbaty ziołowe - jakie pić?

ja pije zielona,rumianek ,melise,dziurawiec(to ze wzgledu na kamice woreczka zolciowego )
__________________
"Wiem jedno - gdyby szybkie podróżowanie samochodem należało do łatwych zajęć nie trzeba by się tego uczyć, a ja uczę się wciąż i będę jeździł dopóty, póki ściganie będzie dla mnie trudną, lecz pasjonującą zagadką". Janusz Kulig 1969-2004 [']
_Roxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:46.