Sodium laureth sulfate w składzie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-02-20, 00:22   #1
Gosiabie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 562
Wyślij wiadomość przez ICQ do Gosiabie GG do Gosiabie Wyślij wiadomość przez Yahoo do Gosiabie

Sodium laureth sulfate w składzie


Droga Smoczyca jako że wiedzę masz wielka i juz mi pomogłaś, powiedz mi proszę czy "sodium laureth sulfate" w składzie kosmetyków jest tzw. "zapychaczem porów"?
Czytając wątek Martiene trafiłam na to i zaniepokojona pobiegłam sprawdzać kosmetyki. Moje kremy Iwostin tego nie posiadają, avene samoopalacz tez, kolorówka Shiseido tez, ale za to tonik Garniera i zel którym się myję "AA dermatologiczny" o dziwo tak. Pewno wiekszosc kosmetyków zresztą tez.
Czy jest to jeden ze składników , które przy cerze problemowej sa niewsazane? Moze zaczerpnęłaś to ze strony p.Różańskiego? Jesli tak podaj proszę linka, bo nijak nie mogę tego znależć.
Moim problemem są właśnie powiększone pory , w które ładuje sie wszystko co może.
Liczę na pomoc.
Pozdrawiam serdecznie
Gosiabie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-20, 01:25   #2
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Do Smoczycy- sodium laureth sulfate w składzie

witam - miałam się własnie kłaść spać ale jeszcze zerkam... ów składnik jest przede wszystkim drażniący, z tego co sie orientuję (niestety jest w większości np żeli do mycia, szamponów - ładnie sie pieni - dla skóry mniej korzystny. Może nasilać problemy z trądzikiem. Podaję ci jeden z kultowych linków - wydrukować i się z tym nie rozstawać choć na mnie nie wszystko działa tak jak tam opisano każdy ma inną skórkę

http://www.zerozits.com/Articles/article6.htm
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:22.