ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-01, 18:21   #1
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343

ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)


Tak sobie czytam wątki różne różniste, i widzę, że duch filtromaniaczy tu i ówdzie upada
No to postanowiłam, że czaić się nie będę, i zakomunikuję, że MAM DOŚĆ
Doszłam do wniosku, że normalny człowiek nie wciera w twarz łyżki tłuściocha i nie ma wyrzutów sumienia (!), jeśli posmaruje się kremem nawilżającym i nałoży makijaż, a potem się cieszy, że ładnie wygląda
Nie porzuciłam filtrowania, o nie - znając skłonność mojej skóry do plamistości nie pozwolę sobie na takie rozpasanie Tym bardziej, że "uprawiam" kurację Zorakiem. Ale jakiś czas temu powiedziałam sobie "pal sześć" i przestałam się zmuszać do wcierania w paszczę na siłę tych 2 ml. Może będę miała więcej zmarszczek za 20 lat, ale za to lepsze samopoczucie teraz!
No dalej, dziewczyny, wyrzućcie to z siebie - nie znosicie tych filtrów, prawda?
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 18:33   #2
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Ja u siebie odkryłam,że wszystko zależy od specyfiku. Latem miałam L'oreala do tego próbeczki Vichy, Iwostin i poprostu myślałam,że zwariuję. Wszyscy pytali czy mam na twarzy maseczkę albo dlaczego się tak dziwnie bielę, kleiłam się do wszystkiego i wszystkich,a na dodatek świeciłam niemiłosiernie. Trwało to do momentu,kiedy aniołek-tasmański zakomunikowała mi,że jej dermatolog poleciła jej świetny filtr Antka Fluide Extreme 50+. Dostałam od niej próbkę i pokochałam Od tego momentu dla mnie wcieranie filtru i wygląd nafiltrowanej twarzy to poprostu czysta przyjemność. Nie wyglądam jakbym używała filtrów. Dla mnie używanie filtrów to poprostu w tej chwili czysta przyjemność i radość.

Dzięki Aniołku
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 18:35   #3
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Mam dość dlatego, ze aby wyglądac w miarę tzn nie swiecic sie jak psu ja...muszę nałożyć jakąs łyżeczkę pudru Po wfie to już w ogóle makabra, pot spływa razem z filtrem i czuję sie baardzo niekomfortowo. Jest jeden plus, że jak nałoze niewielka ilosć kremu to mi sie trochę kolory cery wyrównuje i burak blednie. Szczerze, to nie wiem, czy gdybym nie uzywała kwasóww/retinoidów smarowałabym sie jeszcze filtrami....Ehh w klasie to chyba tylko ja mam tyle warstw na twarzy, zreszta nie znam żadnej osoby, która smarowałaby sie filtrami. Teraz juz nie wiem, czy nakładam te 2 ml ( 2 ml kremu) walę tyle, ile sie da.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 18:36   #4
koteknaplotek
Zadomowienie
 
Avatar koteknaplotek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 888
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Nie cierpie nie cierpie nie cierpie nie cierpie

NIgdy nie sadzilam, ze bede wydawac takie pieniadze na cos w czym wygladam i czuje sie ... OKROPNIE
koteknaplotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 18:41   #5
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Noooo, Erato, rozczaruję Cię. Kocham moją emulsję Avene, apteczna probka 5ml wystarcza mi na 2 razy, czyli wcieram 2,5 na . I jest mi z tym dobrze - zero, absolutne zero przebarwień!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 18:41   #6
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 715
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
Dzięki Aniołku
aa prosze bardzo Natii

aniolek
mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maćka
Prośba o pomoc dla córki naszego kolegi Maćka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 715 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 18:47   #7
tetaa
Raczkowanie
 
Avatar tetaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wolsztyn
Wiadomości: 219
GG do tetaa
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Ej dziewczyny, prosze mnie nie zniechęcać, bo ja dopiero się przkeonuję do stosowania. Mam zamiar zacząć, a tu takie uwagi?! Wy będziecie odpowiedzialne za moje przebarwienia jak nie będę stosować
tetaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-01, 18:48   #8
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Erato, brawo, wreszcie wątek, który powinien był się pojawic dawno temu. Ja takie zwątpienie filtrowe przeżywam od dawna. Doszłam do wniosku, że mam ładnie wyglądac tu i teraz. Co z tego, że za lat 20 nie będę mieć tylu zmarszczek, (bo jakies miec będę, pod oczami mam już spore i nawet je lubię), jesli teraz wiecznie wyglądam jak zmora. Już dawno temu powiedziałam sobie dość pielęgnacji na przyszlość, po której wiecznie wyglądam nieciekawie. Dlatego stosuję łagodne kwasy, smalcuję sie olejkami, nie będę robić żadnego obdzieranka kwasowego, nie stosuję silnych retinoidów, bo chcę wyglądac ładnie teraz, a nie ciągle się łuszczyć i czerwienić.
Filtry - jak trafiłam na wizaz - to wszyscy stosowali - za radą Basi i Pauli Begoun - spf 15 cienką warstwą, czasem w podkładzie, nikt się parsolem nie przejmował - i buzię miałąm ładną, bez przebarwień, bez smalcu, kitu i pryszczy. Potem były czasy BU i filtromaniaczek, ja jednak zawsze podchodziłam do tego z rezerwą, bo pamiętałam, że poglądy w sprawie filtrów mogą się zmieniać (jak np. zalecenia co do grubości i wysokości filtra) i że to nie jest ostateczne stanowisko. Reaplikacja - tak, ale tylko na plaży. Nigdy się nie bawiłam w odmierzanie filtra miarką, ile udało mi się nałożyć, tyle było. Poza tym zawsze przed nałożeniem podkłądu, pudru przykłądam chusteczkę do zafiltrowanej buzi, robię tak za przykładem Smoczycy. I koniec, żadnego biadolenia, że bez filtra to czuję się goła, bezbronna, żadnych wyrzutów odnośnie makijażu, przed skrobią wzbraniałąm się 2 lata, żadnego myślenia o tym, że a nuż zetrę filtr ręką, czy chusteczką, żadnej reaplikacji po wytarciu nosa chusteczką, wręcz do głowy mi nie przyszła taka myśl, tylko ostatnio moderatorka mi uświadomiła, że niektórzy mają wyrzuty sumienia, że nie dokłądają filtra na nos po wydmuchaniu owego w chusteczkę. W domu nigdy filtrów nie używam - i uzywać nie będę - bo po co mi filtr do gotowania czy odkurzania.

Zawsze studziłam zapały dziewczyn - nowicjuszek, że filtry odmieniły im skórę, że łądnie nawilzona, napięta, głądka, ładny kolor. Nic dziwnego, jeśli przedtem używały cienką warstwą kremu matującego, to po nałożeniu odżywczego filtra ich skóra nabrała walorów. Ale efekt byłby pewnie podobny, gdyby używały 2 ml kremu nawilżającego pod makijaż, tylko, że nikt nie pomyślał, że tak mogłoby być.
Podsumowanie: ja cały rok stosuję filtry coś jak zwykły krem rano pod makijaż. Latem i na plaży pilnuję filtrowania.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 18:52   #9
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez tetaa Pokaż wiadomość
Ej dziewczyny, prosze mnie nie zniechęcać, bo ja dopiero się przkeonuję do stosowania. Mam zamiar zacząć, a tu takie uwagi?! Wy będziecie odpowiedzialne za moje przebarwienia jak nie będę stosować
Tetaa, Ty nie popadaj w zwątpienie tylko czytaj post nr 5!!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 18:54   #10
tetaa
Raczkowanie
 
Avatar tetaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wolsztyn
Wiadomości: 219
GG do tetaa
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Zartuję sobie Dziwi mnie trochę, że takie zwątpienia dotyczą 'zawodowych' filtromaniaczek Przecież polecacie chyba w każdym wątku filtry, uświadamiacie inne dziewczyny, a okazuje się, ze same macie kryzysy
tetaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 18:56   #11
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Pode mnie ten wątek co?
Ja też mam dość. Mnie filtry nie tyle źle się noszą, co ostatnio lekko podburaczają, wysuszają, sama nie wiem co, ale bez nich czuję, że żyję.

Nałożyłam dziś na rodzinne spotkania hydracid C SVR (daje na buzi mat absolutny) na niego odrobinę podkładu toleriane i wyglądałam jak inna kobieta do samego wieczora. Kobieta, której już nie pamiętam, z twarzą elegancko bladą, matową, jednolitą - no piękną poprostu.

Jednocześnie lubię zorac i jego działanie wygładzające, więc męczę jeszcze SVR 50. Zobaczę co będzie dalej, na razie robię sobie przerwę, żeby trochę pożyć.

Kiedy ostatnio byłam chora i podrażniona, zauważyłam, że nakładanie filtra pogarszało sprawę, i tak to się zaczęło - zwątpienie znaczy.

No to chyba wszystko.

Erato - dzięki .
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-01, 18:56   #12
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

No ja się tymi filtrami już od dłuuuższego czasu nie ekscytuję, bo po prostu do nich przywykłam- to już ponad rok . Teraz to dla mnie stały punkt pielęgnacji, jak zmywanie makijażu itp i nie myślę nad tym zbyt wiele- po prostu nakładam filtry co rano (innego kremu i tak nie mam, a coś nakładać muszę ). Ale może mam o tyle lepiej, że pokochałyśmy się z Avenką- mleczkiem do ciała. Razem z dry-flo (pomieszaną z sypkim pudrem kolorowym i rozświetlającym) tworzą tak idealny duet, że nie zwracam już uwagi na to że to filtr i że normalni ludzie tak nie robią . Właśnie nowa współlokatorka coś się na mnie ostatnio dziwnie patrzyła jak się tak smarowałam, a ja na początku nie wiedziałam o co jej chodzi. Filtry to dla mnie już przysłowiowa szara codzienność. Ale przyznam że już z miarkami nie świruję- czasem pewnie nałożę trochę mniej, czasem więcej (w zależności od aktualnego stanu cery) i się tym nie przejmuję, ale zupełnie bez filtra to bym chyba nie wyszła. Dziwnie bym się czuła, jak jakaś nieubrana...
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 18:57   #13
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Ja mam szczerze mówiąc mieszane uczucia

Z jednej strony moja cera nigdy nie wyglądała tak pięknie (wiem wiem, skromna jestem ). Zero przebarwień, zaskórniki jakby mniej widoczne i o dziwo mniej się przetłuszczam

Z drugiej jednak strony, nie znoszę czekania, aż filtr się wchłonie. Rano, idąc na 8 na zajęcia, muszę wstać ok. 6 i naprawdę nie mam siły na wstawanie 15 minut wcześniej, żeby poczekać, aż filtr łaskawie mi się wchłonie Wprawdzie najpierw wskakuję pod prysznic i od razu po tym nakładam filtr, a potem jem śniadanie i się ubieram, jednak mimo to kleję się strasznie. Ponieważ wychodowałam sobie dość długie włosy i nie mam pomysłu na ścięcie, muszę je suszyć głową w dół i zamiast skupić się na ułożeniu ich, muszę odklejać kosmyki od świecącej twarzy
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 19:09   #14
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Kate dobrze, że się do nas przyłączyłaś.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 19:11   #15
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
No ja się tymi filtrami już od dłuuuższego czasu nie ekscytuję, bo po prostu do nich przywykłam- to już ponad rok . Teraz to dla mnie stały punkt pielęgnacji, jak zmywanie makijażu itp i nie myślę nad tym zbyt wiele- po prostu nakładam filtry co rano (innego kremu i tak nie mam, a coś nakładać muszę ). Ale może mam o tyle lepiej, że pokochałyśmy się z Avenką- mleczkiem do ciała. Razem z dry-flo (pomieszaną z sypkim pudrem kolorowym i rozświetlającym) tworzą tak idealny duet, że nie zwracam już uwagi na to że to filtr i że normalni ludzie tak nie robią . Właśnie nowa współlokatorka coś się na mnie ostatnio dziwnie patrzyła jak się tak smarowałam, a ja na początku nie wiedziałam o co jej chodzi. Filtry to dla mnie już przysłowiowa szara codzienność. Ale przyznam że już z miarkami nie świruję- czasem pewnie nałożę trochę mniej, czasem więcej (w zależności od aktualnego stanu cery) i się tym nie przejmuję, ale zupełnie bez filtra to bym chyba nie wyszła. Dziwnie bym się czuła, jak jakaś nieubrana...
Kajol, mam identyczne odczucia ja Ty. Filtr jest dla mnie najzwyklejszym kremem - nie odmierzam ilości nakłądanej na twarz, ale z przyzwyczajenia jest tego sporo. A ponewaz kwasze sie i stosuje diacneal i retin, wchłania sie wszystko. Nie błyszcze sie w ciagu dnia bardziej anizeli przy braku filtra, bo i takie dni sie zdarzaja...ostatnio mam tendencje do spania ciut za długo i wybiegam z domu z twarza saute, grr
Reasumujac, do filtrów przywykłąm juz tak bardzo, ze sa dla mnie jak pasta do zebow, nie ekscytuja mnie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 19:15   #16
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Widzę,że będą dwie grupy
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 19:17   #17
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Smoku

Od dawna (od porodu) mam problem z nadreaktywnymi polikami, robią mi się jakieś czerwone plamki, nie znam przyczyny, nie potrafię do tego dojść.
W każdym razie raz jest lepiej, raz gorzej.

Odkąd nie nakładam filtra, tylko SVR 50 (niewiele) jest lepiej, znacznie lepiej na polikach.

Podejrzewam, że chodzi tu o przesuszenie skóry, lub alergię na coś, choć pojęcia nie mam na co? Jakiś składnik chemiczny, coś z czymś reaguje , coś w pożywieniu.

W każdym razie ostatnio było naprawdę bardzo źle, dziś jest pięknie, bez sensu ze skrajności w skrajność.

Eh.

Faktem jest, że skórę mam cienką i suchą, nie chodzi tylko o zorac.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 19:20   #18
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

hmm ja jestem posrednio... bardzo lubię mleczko Avene i stosowałabym go nachętniej i trzy razy dziennie, dobrze odzywia mi skórę, ładnie trzyma się na nim puder.. ogólnie cudeńko.. ale z drugiej strony... zoracuje sie rok.. a zaskórniki jednak ciągle siedzą.. więc coś je musi powodować.. jedynym potencjalnym sprawcą jest filtr, bo tylko to nakładam sumiennie codziennie..
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 19:22   #19
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
Widzę,że będą dwie grupy
też tak myslę i na pewno jakaś żywa dyskusja się tu rozwinie.
Ale podejście do filtrowania to w moim przypadku jest takie pozytywne głównie za sprawą idealnie utrafionego kosmetyku.
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-01, 19:22   #20
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Kate - ja tez mam często takie czerwone plamy na polikach, pojawiają się i znikają, a są dni, że mam plamy czerwone na całej buzi.

Ja to ze skrajności w skrajność nie wpadam, wszystko na umiarkowanym poziomie, nigdy nie ekscytowałam się filtrami, pewnie dlatego, że widziałam ewolucję poglądów autorytetów w sprawie filtrów, jakby nie było - wśród powyżej wypowiadających się osób, mam najdłuższy staż wizażowy, wizaż zaczęłam podglądać w lutym 2003 roku i wiele juz widziałam, stąd nigdy nie było we mnie zapału do filtromanii.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 19:50   #21
Kasia_L
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 1 053
Post Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Przyznam, że i mnie zdarza się zwątpić . Raz jest lepiej, a innego dnia totalna klapa - filtr się nie wchłania, a "rozmazuje" na twarzy. Póki co jednak wciąż je stosuję, aczkolwiek nic na siłę . Nakładam tyle specyfiku, ile da się wchłonąć.

Już conajmniej kilka razy miałam ochotę powiedzieć filtrom grzecznie: do widzenia na czas jakiś, ale jakoś zawsze zdołam się przemóc. Jednak w domu często nie chce mi się ich nakładać i już .
__________________
Nagle zrobiło się Jagodowo
Kasia_L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 20:04   #22
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Ja to ze skrajności w skrajność nie wpadam, wszystko na umiarkowanym poziomie, nigdy nie ekscytowałam się filtrami, pewnie dlatego, że widziałam ewolucję poglądów autorytetów w sprawie filtrów, jakby nie było - wśród powyżej wypowiadających się osób, mam najdłuższy staż wizażowy, wizaż zaczęłam podglądać w lutym 2003 roku i wiele juz widziałam, stąd nigdy nie było we mnie zapału do filtromanii.
Ja nie mam tak wyważonego i zdrowego podejścia jak Smok. Często zachwycam sie jakąś nowością i idę na całego Tak było z filtrami. Na początku przeczytałam wszystko co było dostępne, żeby sie zdecydowac czy warto. Potem kupiłam filtry (avene mleczko i emulsja i anthelios DP). Była zima, więc tłuste mazie nie przeszkadzały mi tak bardzo, na urlopie macierzyńskim i wychowawczym nie spotykałam sie z tabunami ludzi, więc mogłam maziać się do woli, bo z rzadka kogoś straszyłam swoim wyglądem.
Kryzysów filtrowych miałam dość dużo, ale nie porzucałam filtrowania, tylko nie stosowałm tzw. "przepisowych ilośći"

W lecie w czasie upałów miałam wielki kryzys i chęć wrzucenia filtrów do kosza. Zmieniłam filtrowe kremidło i jakoś wytrwałam, zwłaszcza, że zaczęłam dostrzegać efekty. Nie przybyło mi plamek a te, które miałam rozjaśniły się.
Zawsze pod koniec lata zauważałam kilka małych, raczej jasnych plamek (coś jak większe piegi). Przez zimę trochę zanikały, ale nie do końca. Mam bardzo jasną skórę i choć nie opalam sie od ładnych paru lat, złośliwe słońce zostawiało jakieś wakacyjne pamiątki Filtrowanie zadziałało.

Na dzień dzisiejszy: nie odmierzam filtra, nie odciskam go w chusteczkę, przy stosowaniu photoderm max spray 50+ nie muszę stosować skrobii ani żadnego pudru.

Ja musze po prostu miec na twarzy taki filtr, którego nie czuję i który zachowuje się jak "normalny" krem. Inaczej kryzys i chęć spalenia tłuściochów na stosie, murowana. Na razie mozliwe jest z bioderma sprayem i antkiem fluide extreme. Reszta odpada.
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 20:14   #23
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

U mnie kryzys polega właśnie na nakładaniu filtra jak zwykłego kremu nawilżającego pod makijaż, czyli w umiarkowanej ilości, ewentualnie, jak się spieszę/mam super doła podkradam TŻ-owi jego Hydraphase XL. Lata całe u mnie za krem z filtrem robił Iwostin, kładziony pod makijaż cienką warstwą. Wiosną i latem był to SVR 50 B tez raczej cienko.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 20:23   #24
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

przed wakacjami paćkałam sie sprayem dzieciaczkiem Avene oczywiście nie było mowy o nakładaniu przepisowej ilości,przyszły upały i niestety nie byłam w stanie smarować się tym lepiszczem brrrr, włosy non stop przyklejone do buzi i co najgorsze muszki i cała reszta kurzu też hihihi ale to wyglądało, w lipcu przerzuciałam się na kompakt Avene 50+ ochrona marna ale jak pomyślałam o powrocie do dzieciaczka to stwierdziłam że lepszy rydz niz nicpo czym po wakacjach kiedy myslałam że nie będe już stanie uzywać jakich kolwiek filtrów odkryłam fluid capital soleil Vichy i od tegu czasu bezproblemowo nakładam 2ml bez świecenia i lepienia. Jak narazie zużyłam 2 opakowania i kryzysu brak, traktuje go jak krem pielęgnacyjny.

aaa i zapomniałam wspomnieć o mojej reakcji alergicznej na filtry chemiczne Avene po której lądowałam u lekarzy dermatologów,
miałam dość wszystkiego na długi czas i sama jestem w szoku ze wytrwałam i znalzałam coś co nie jest tłuste i nie uczula mnie.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 20:27   #25
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Moim zdaniem najważniejsze jest znalezienie swoich ulubionych filtrow .
Ja mialam chwilę zwatpienia rok temu, kiedy zaczęłam przygode z mleczkami Avene. To był totalny koszmar. Włosy przyklejały mi się do szyji, jak był święta i witalam się z rodziną to malo nie przykleiłam sie polikiem. A zaznaczę,że mam skorę mieszana i policzki przesuszają mi sie. Mleczko avene tyle łapie skrobi, że nie dość ,że czulam gruba tlusta warstwę na twarzy to jeszcze byłam nieźle rozbielona przez skrobię. W porzedszkolu mojego dziecka nauczycielki pytały mnie sie czy ja dobrze sie czuję , poniewaz jestem taka blada .
Ale w trakcie poszukiwać znalazlam swoje filtry, z ktorymi czuje sie jakbym miala zwykle kremy na twarzy bez tapety. Na lato moj faworyt to Bioderma spray 50 i Vichy mleczko dla dzieci, zima avene krem. Maluję się codziennie i lubię to, rozsmarowanie filtra rano zajmuję mi ok 5 minut i od razu wklepuje podkad lub korektor, pudruje się i wychodze do ludzi. Wyglądam normalnie i wiem,że mam ochronę.
I powiem jedno: nigdy więcej lepiszczy, ktore utrudniaja nam zycie i wprowadzają nas w deprechę . Na stos z nimi .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 20:27   #26
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Zwątpienie tez może człowieka dopaść, jak filtr zapycha. To jest jeszcze gorsze niż mega tłustości i lepienia. Człowiek zaaplikuje kilka razy taki krem, męczy sie z nim całe dnie na twarzy z nadzieją, że to cudo chroni przed plamami i zmarszczkami i rakiem skóry a tu wyjdą jakieś paskudne prychole.
Od razu chęć stosowania super ochrony przeciwsłonecznej idzie w kąt i winowajcy znów grozi kosz albo stos
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 20:30   #27
syyyylwia
Raczkowanie
 
Avatar syyyylwia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 414
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Stosuję filtry od dwóch lat i przychodzą dni, kiedy siegam po nie z nienawiścią. W wiekszości przypadków zdarza się to w lecie, kiedy każde mazidło na twarzy to tortura, nie wspominając filtra w ilości hurtowej. Najgorzej jest wtedy, kiedy pozwolę sobie na odstępstwo i wysmaruje sie zwykłym nawilżaczem. Nie moge sie wtedy napatrzec na swoją głądką i nieświecącą twarz, do której nic się nie klei, na którą nie musze nakładać skrobi dla zabicia blasku.
Staram się jednak trzeźwo oceniać sytuację i muszę przyznać, że dzięki filtrom mam ładną cerę, bez przebarwień, bez zmarszczek. Tak więc u mnie stosowanie filtrów jest podyktowane "regułą rozsądku", a nie miłością, korzyści przeważają nad niedogodnościami, więc z filtrów nie zrezygnuję, co nie znaczy że nie mam czasmi ochoty cisnąć moja Avenka przez okno
Nie stosuję filtrów, gdy siedzę w domu, nie mam miarki, nie uznaję dosmarowywania i nigdy nie filtruje szyi, bo klejąca twarz i klejąca szyja to dla mnie stanowczo zbyt dużo.
syyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 20:42   #28
Dalissime'80
Raczkowanie
 
Avatar Dalissime'80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 207
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

A dla mnie filtry to już konieczność i nawet bardzo je lubie (o ile mnie jakas nowosc nie zapchala), mialam problemyz kolorem podkladu i nigdy nie wygladałam tak gładko jak z toną filtra i skrobii na paszczy poza tym mimo tlustej skory lubie byc dobrze wykremowana
Dalissime'80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 20:50   #29
magdalen16
Raczkowanie
 
Avatar magdalen16
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 70
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

To ja chyba z Was stosuje najkrócej, bo niecały miesiąc...
Ale zwątpienie przychodzi często

Miałam się właśnie zapytać na forum, kto nie nakłada przepisowaej ilości filtra. Bo nie wiem, czy mój 1 ml coś daje. Więcej jednak się u mnie nie wchłania, a muszę wyglądać dobrze Bo lubię tu i teraz

Ja nakładam góra 1 ml. Mam krem Avene.
Może kiedyś znajde jakiś lepszy dla mnie filtr

magdalen16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 20:50   #30
tilmitt
Raczkowanie
 
Avatar tilmitt
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 321
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

świetny wątek, można dowoli poużywać sobie na tych okropnych filtrach!
filtry mają to 'wewnętrzne fuj, ukryte bzie' mam kryzys ich stosowania od samego początku, tj. niecałego roku, głównie spowodowane okresem testowania i poszukiwania idealnego specyfiku do mojej buzi [teoretycznie lekki fluid Vichy mnie zapchał, uczulił, tłuścił]. czasem mam chęć rzucić wszystko w kąt i przestać odpowiadać na zdziwione miny koleżanek "czemu smarujesz się filtrem, jest jesień!". ale 'filtromaniacze' kuszenie pięknej cery za 20 lat i naukowe badania [no i skłonność do przebarwień] sprawiają, że co rano nakładam te 2 ml na twarz.
tylko TŻ narzeka, że nie może bawić się moim noskiem, policzkami etc.

uff wygadałam się. dzięki Erato!
tilmitt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-26 15:21:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:15.