kremy z paraffinum liquidum są niebezpieczne? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-03-23, 18:42   #1
demola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 50
GG do demola

kremy z paraffinum liquidum są niebezpieczne?


Jestem przerażona! Większość moich kremów zawiera w składzie parafinę, która inaczej może być nazwana: Mineral oil, Petrolatum, Paraffin Oil, Paraffinum liquidum
Olej mineralny, parafina, olej parafinowy- to ten sam składnik- produkty destylacji ropy naftowej.
Otóż - ten niewinnie brzmiący składnik zdecydowanej większości kosmetyków:
Nie wchłania się z jelit i skóry. Zatyka pory, absorbuje kurz i bakterie. Hamuje wymianę gazową i metaboliczną w skórze. Uniemożliwia swobodne wypływanie łoju na powierzchnię skóry. Stwarza beztlenowe warunki w skórze sprzyjające rozwojowi bakterii beztlenowych wywołujących trądzik. Inicjuje tworzenie zaskórników, utrudnia regenerację skóry. Przyśpiesza procesy starzenia. Powoduje kumulację toksycznych metabolitów w skórze. Są powszechnie stosowane przy produkcji kosmetyków, bowiem są tanie i łatwo dostępne. Parafiny rozpuszczają większość składników kosmetycznych, stanowią też typowy wypełniacz zwiększający objętość kosmetyku w opakowaniu. Nawet najcudowniejsze składniki rozpuszczone w parafinach nie przenikają do skóry pozostając na jej powierzchni!!!
Co na to nasze dyżurne kozmetyczki i dermatolodzy?
Ja już nic nie wiem!!!!
demola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-23, 19:08   #2
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: kremy z paraffinum liquidum są niebezpieczne?

A skąd masz te informacje?
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-23, 19:30   #3
demola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 50
GG do demola
Re: kremy z paraffinum liquidum są niebezpieczne?

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie
Pracownia Biochemii i Biologii Medycznej- autorem jest pan
Henryk S. Różański.
*znalazłam w necie.
demola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-23, 19:33   #4
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: kremy z paraffinum liquidum są niebezpieczne?

parafina płynna jest właściwie obojętna dla skóry, jest powszechna w kosmetykach dla dzieci, dla wrażliwców, dla cer suchych oraz w preparatach dermatologicznych robionych w aptekach na podstawie recepty lekarskiej. działa okluzyjnie, tzn. hamuje utratę wody z naskórka na drodze parowania. niektórym cerom tłustym może szkodzić tzn. może sprzyjać powstawaniu zaskórników, ale nie u każdego.
nie ma się czego bać.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-23, 20:15   #6
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: kremy z paraffinum liquidum są niebezpieczne?

same prywatne strony.
jedna jest bardziej oficjalina, ale pod tym linkiem nie ma ani słowa o płynnej parafinie (http://www.cdc.gov/niosh/rtecs/ys297548.html ). ostatni link nie działa.
pan różański jest autorem kilku stron i każda zawiera między innymi kontrowersyjne, niepotwierdzone lub naciągane informacje.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-23, 20:40   #7
demola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 50
GG do demola
Re: kremy z paraffinum liquidum są niebezpieczne?

dzięki Miałam nadzieję, że ktoś zdementuje te informacje.
Nadal jednak proszę o parę słów od profesjonalistów.
demola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-03-23, 20:52   #8
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Re: kremy z paraffinum liquidum są niebezpieczne?

Beatko,

o tym mowi sie na Zachodzie juz od wielu lat, to o czym piszesz jest duza prawda. Parafina jest tanim olejem mineralnym, ktory przyjal sie w kosmetyce dosyc szybko i producenci trzymaja sie go, bo jest.....tani. Mogli by oczywiscie zastapic go olejem roslinnym, ktory ma wiele witamin, jest bogaty w kwasy, skladniki mineralne, ale tutaj nie chodzi o dobro naszej skory, a o..... ich pieniadz. Wspomniana parafina uposledza regulacje nawilzania skory, poza tym, ze super zmiekcza i rozprowadza sie na skorze (co dobrze sprzedaje sie firmom), to nie ma nic dobrego. W stezeniu powyzej 10% pozostawia film, ktory pozbawia skore tlenu, co prowadzi czesto do roznych niespodzianek na skorze.
Wiele osob w to nie wierzy, ale tak jest, oleje mineralne to nie tluszcze, ktore moga zrobic wiele dobrego tak jak bogate oleje roslinne, zwlaszcza jesli chodzi o preparaty do twarzy. Parafina, olej silikonowy, to wszystko sa oleje mineralne. Uwazam ze przynajmniej kosmetyki dla dzieci jak i dla osob o skorze wrazliwej, chorej powinny byc wolne od tych tluszczy. Co oczywiscie wiekszosci firm nie obchodzi, bo zamienic na olej roslinny to juz dla nich za duzy koszt.

Pozdrawiam
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-23, 20:53   #9
dida
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 503
Re: kremy z paraffinum liquidum są niebezpieczne?

zgodze sie z justy. mozna znalezc w necie mnustwo tego typu informacji, na tematy roznych substancji. gl. jesli to prawda to dotyczy tychze w maksymalnym stezeniu i reakcji na to stezenie organizmow zywych.
ja stosuje plynna parafine w kremach i nic mi sie nie dzieje, moga byc pojedyncze przypadki kiedy obserwuje sie pogorszenie cery. obawialam sie tej plynnej parafiny ale widze ze to wiele halasu o nic. warto wybierac kosmetyki bezzapachowe, bez olejkow eterycznych, alkoholu se, denaturowego itd ktore podrazniaja. pamietaj-twoim wrobiem jest podraznienie, bo to sie wiaze z aktywacja stanow zapalnych.
rozmawialam z panem rozanskim pare razy prywatnie, wymienialismy sie pogladami. cuz moge powiedziec-to mily czlowiek, na pewno posiada wiedze ale uwazam czasem ze jego poglady sa do konca nie sprawdzone. nie poleca kremow, srodkow z substancjami ropopochodynmi a jednoczesnie w jego przepisach dla cer tradzikowych mozna znalezc wiele skladnikow tego rodzaju, takze "Zatykajacych pory".

parafina daje efekt miekkiej skory, "nawilza" ja. dziala regenerujaco przez to ze oslania skore przed srodowiskiem zew. paula begoun pisze wrecz ze to oleje roslinne i zwierzece powoduja zaskorniki a te ropopochodne nie co osoba to poglad. niestety nie mam danych skad paula ma informacje (zapewne z jakiegos badania deramtologicznego bo w ten sposob dziala).
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post33849201 Hugo Boss Woman, Chanel Mademoiselle, minerały, biochemia, naturalne, czarne mydło, lpr Kerium, lottabody, Tigi i inne profesjonalne do włosów - wymiana

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=612524 odzieżowo, wymiana
dida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-23, 21:05   #10
demola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 50
GG do demola
Re: kremy z paraffinum liquidum są niebezpieczne?

Najgorsze jest to, że to właśnie kosmetyki dla dzieci zawierają najwięcej płynnej parafiny- chociażby oliwka Johnsnons, kremy (w tym Nivea, Penaten,itd). Ja już nic z tego nie rozumiem...
demola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-23, 21:25   #11
katrina
Rozeznanie
 
Avatar katrina
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 707
GG do katrina
Re: kremy z paraffinum liquidum są niebezpieczne?

Justy jest profesjonalistką.
katrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-03-23, 21:28   #12
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Re: kremy z paraffinum liquidum są niebezpieczne?

Beatka napisał(a):
> Najgorsze jest to, że to właśnie kosmetyki dla dzieci zawierają najwięcej płynnej parafiny- chociażby oliwka Johnsnons, kremy (w tym Nivea, Penaten,itd). Ja już nic z tego nie rozumiem...

tak wlasnie jest i nic na to nie poradzisz, jedyne wyjscie to szukac takich, ktore tego nie zawieraja

przeczytalam tutaj rowniez wypowiedz na temat olejow roslinnych czy eterycznych, moge dodac tyle, ze nigdy mi sie nie zdarzylo miec z nimi przykre przejscia. Kazdy olej ma swoje dzialanie, jedne sa dla tlustej inne dla suchej, wrazliwej, mieszanej skory itd....olejki eteryczne maja bardzo dobre wlasciwosci pielegnujace i lecznicze, wszystko polega na odpowiednim ich dobraniu i stezeniu. Jedyne wyjatki to np. uczulenie na rumianek czy arnike, ale jesli ktos ma na nie uczulenie to nie tylko na olej rumiankowy, ale i na wszelkiego rodzaju inne produkty z tejze rosliny chocby ekstrakt. Mimo wszystko polecam roslinki i wole roslinki jak chemie
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-23, 21:29   #13
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: kremy z paraffinum liquidum są niebezpieczne?

kochane ,nie przesadzajmy ,nie popadajmy w panike ,zycie też jest niebezpieczne i co ?żyjemy nadal.woda,jedzenie kosmetyki ,leki to wszytsko nas truje od środka od zewnątrz,
pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-23, 21:47   #14
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Re: kremy z paraffinum liquidum są niebezpieczne?

Generalnie oleje mieneralne nie tylko są używane ze względu na cenę - po prostu roślinne częściej mogą wywołać alergię (bo jakby nie było większość alergii jest na jak najnaturalniejsze składniki - czyli pyłki i inne ustrojstwa)
Osobiście - lepsze doświadczenia mam z czystą chemią niż z kosmetykami naturalnymi.... choć pewno wynika to z tego, ze jestem uczulona na masę alergenów roślinnych....
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-23, 22:11   #15
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: kremy z paraffinum liquidum są niebezpieczne?

Nie wiem, bezpieczny czy nie, ale moge stwierdzić jedno: od lat mam problem z doborem kremu na noc, po którym nie budziłabym się z opuchniętą twarzą;
wśró tych nielicznych, które moja skóra toleruje bez zastrzeżeń , wymieniam:
- Lierac: Coherence, Deridium,
- Vichy: RetiC, LiftActive
- Neutrogena Visibly Young
- kremiki Matisa ..
właśnie sprawdziłam w KW: żaden z nich nie zawiera paraffinum liquidum ...
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-23, 22:22   #16
demola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 50
GG do demola
Re: kremy z paraffinum liquidum są niebezpieczne?

No właśnie- to chyba o czymś świadczy...
demola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-23, 22:25   #17
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: kremy z paraffinum liquidum są niebezpieczne?

a oczym niby ma świadczyc przykład tych kremów ? tylko o tym, ze są dla Magi odpowiednie.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-23, 22:46   #18
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: kremy z paraffinum liquidum są niebezpieczne?

> parafinę, która inaczej może być nazwana: Mineral oil, Petrolatum, Paraffin Oil, Paraffinum liquidum
petrolatum to WAZELINA, a nie parafina płynna- to zupełnie inna substancja.

a żeby zasięgnąć informacji o parafinie płynnej wystarczy zerknać chociażby do wizażowego słownika:
http://www.wizaz.pl/chemia/view.php?id=911

warto też poznać opinię osoby zajmującej się ocena kosmetyków dziecięcych w instytucie matiki i dziecka:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...886972&v=2&s=0
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-23, 22:47   #19
demola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 50
GG do demola
Re: kremy z paraffinum liquidum są niebezpieczne?

np - o tym, że kremy (zwłaszcza pod oczy) zawierające paraffinum liquidum- z powodu swego ubocznego działania (spowolnienia wymiany gazowej i metabolicznej), powodują kumulację toksycznych metabolitów w skórze i mogą w wielu wypadkach powodować opuchliznę, że już o zmarszczkach i zaburzonym procesie odnowy nie wspomnę.
Zastanawiam się po prostu, czy czasem tymi wszystkimi kosmetykami - bardziej sobie nie szkodzimy, niż pomagamy...
Przecież skóra musi oddychać! To nawet ja rozumiem- laiczka.
demola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-03-23, 22:54   #20
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Re: kremy z paraffinum liquidum są niebezpieczne?

Justy - nie wysilaj sie za bardzo bo jak komuś nie pasują kremy z parafiną to choćbyś przedstawiła masę wyników badan, masę argumentów to i tak tych osób nie przekonasz bo swoje wiedzą
Szkoda tylko, że wśród osób mniej zorientowanych wprowadza się panikę....
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-23, 23:03   #21
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: kremy z paraffinum liquidum są niebezpieczne?

alraune napisał(a):
> Justy - nie wysilaj sie za bardzo bo jak komuś nie pasują kremy z parafiną to choćbyś przedstawiła masę wyników badan, masę argumentów to i tak tych osób nie przekonasz bo swoje wiedzą

spoko, to juz ostatni post w tym wątku- napisałam wszystko, co chciałam na temat parafiny. a każdy i tak zrobi, jak uważa
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-23, 23:05   #22
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Re: kremy z paraffinum liquidum są niebezpieczne?

alraune napisał(a):
> Justy - nie wysilaj sie za bardzo bo jak komuś nie pasują kremy z parafiną to choćbyś przedstawiła masę wyników badan, masę argumentów to i tak tych osób nie przekonasz bo swoje wiedzą

mysle, ze to samo mozna stwierdzic w odwrotnym kierunku

> Szkoda tylko, że wśród osób mniej zorientowanych wprowadza się panikę....

o jaka panike chodzi? nikt tu nikogo nie straszy, nie znam przypadku smierci z powodu smarowania parafina...
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-23, 23:15   #23
demola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 50
GG do demola
Re: kremy z paraffinum liquidum są niebezpieczne?

alraune napisał(a):
> i tak tych osób nie przekonasz bo swoje wiedzą
gdybym "wiedziała swoje", to bym nie było tego forum.
pozdrawiam
demola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-23, 23:21   #24
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: kremy z paraffinum liquidum są niebezpieczne?

I nic innego ne twierdzę, justy
nie mam żadnych podstaw, w oparciu o indywidualne doświadczenie, posądzać tego składnika o szkodliwość
ale przez mnóstwo lat mojego życia miałam tłustą cerę, a teraz mam dalej mieszaną i zaobserwowałam, że wymienione kremiki bez-parafinkowe dają mi lepszy komfort

Nie umiem tego wytłumaczyć racjonalnie w żaden sposób ..

Przy okazji dodam jeszcze, że wśród podejrzanych o robienie mi "dyskomfortu" mam też glicerynkę - i tu bardzo ciekawa jestem komentarza fachowego, dlaczego niektórzy producenci kosmetyków podkreślają, że gliceryna zawarta w ich produktach jest pochodzenia roślinnego ... rozumiem że inna jest uzyskiwana syntetycznie - co powiecie ?
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-23, 23:47   #25
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Re: gliceryna/ do Magi

Magus,

gliceryna moze miec pochodzenie zwierzece (tluszcze) jak i roslinne (oleje) czy petrochemiczne (ropa naftowa). Ten alkohol uzywany jest w kosmetykach jako srodek utrzymujacy wilgoc. Gliceryna jest mocno higroskopijna, w preparatach do pielegnacji skory moze (w zaleznosci od stezenia) dzialac niekorzystnie, przy niedostatecznej wilgotnosci powietrza szybko pozbywa/odciaga od skory wode co doprowadza do wysuszenia skory. W duzych stezeniach moze takze podrazniac blony sluzowe.
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-23, 23:53   #26
dida
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 503
Re: kremy z paraffinum liquidum są niebezpieczne?

dodam moze ze czasem "chemia" jest lepsza niz "natura". jest bowiem oswojona, wiemy jakie zawiera dokladnie "molekuly", znamy efekty uboczne itp. olejki naturalne w gl. mierze podrazniaja, zwiekszaja ukrwienie. ich "lecznicze" dzialanie jest problematycze.

cuz, parafina moze tania jest ale oleje roslinne tez ktos sprzedaje a jak wiemy, ze cena takich "naturalnych" srodkow jest wysoka, tym bardziej cennosc dla skory tychze wydaje sie problematyczna. zaczyna tu chodzic po prostu o zarabianie pieniedzy tak samo jak producentom stosujacym tanie srodki. na szczescie to co skalda sie z parafiny czy wazeliny mozna kupic tanio najczesciej (chyba ze ktos lubi piekne marketingowe bajki) a efekty sa. przede wszyskim sa to srodki "neutralne".

opuchniecie powiek wynika z zastosowania kremu "za ciezkiego" (niepotrzebnie czesto stosujemy kremy choc nie potrzebujemy) czy posiadajacego jakis skladnik drazniacy. puchniecie raczej z powodu podraznienia sluzowki, oczu a nie skory pod oczami.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post33849201 Hugo Boss Woman, Chanel Mademoiselle, minerały, biochemia, naturalne, czarne mydło, lpr Kerium, lottabody, Tigi i inne profesjonalne do włosów - wymiana

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=612524 odzieżowo, wymiana
dida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-24, 09:57   #27
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Re: kremy z paraffinum liquidum są niebezpieczne?

dida napisał(a):
> dodam moze ze czasem "chemia" jest lepsza niz "natura". jest bowiem oswojona, wiemy jakie zawiera dokladnie "molekuly", znamy efekty uboczne itp. olejki naturalne w gl. mierze podrazniaja, zwiekszaja ukrwienie. ich "lecznicze" dzialanie jest problematycze.

znane jest dzialanie roslin tak samo jak i chemii. Uczulenia na pewne rosliny sa znane, a mimo wszystko w kosmetykach tzw. naturalnych sa wlasnie stosowane i to masowo, bo tych uczulen na nie jest tyle co np. po chemii (m.in. konserwanty, barwniki, perfumy). Kosmetyka naturalna jest pomyslana dla wrazliwcow, dzieci, ludzi z problemami skorymi.

> cuz, parafina moze tania jest ale oleje roslinne tez ktos sprzedaje a jak wiemy, ze cena takich "naturalnych" srodkow jest wysoka, tym bardziej cennosc dla skory tychze wydaje sie problematyczna. zaczyna tu chodzic po prostu o zarabianie pieniedzy tak samo jak producentom stosujacym tanie srodki. na szczescie to co skalda sie z parafiny czy wazeliny mozna kupic tanio najczesciej (chyba ze ktos lubi piekne marketingowe bajki) a efekty sa. przede wszyskim sa to srodki "neutralne".

ceny olejow roslinnych z pewnoscia sa wyzsze jak wspomnianej parafiny. Ale popatrz sobie na kosmetyki firm produkujacych kosmetyki naturalne, a firmy bazujace w produktach na chemii. Ktore sa drozsze w sklepie?
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-24, 10:05   #28
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Re: parafina/do Justy

> warto też poznać opinię osoby zajmującej się ocena kosmetyków dziecięcych w instytucie matiki i dziecka:
> http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...886972&v=2&s=0

Justy, jak ktos wspomnial wczesniej roznych linkow i stwierdzen mozna sie dokopac w internecie. Ja Ci linka nie podam, bo strona jest obecnie aktualizowana, a wlasciwie jej slownik, jesli okaze sie, ze parafina jest cudownym uzdrowicielem skory, to dam znac.
Mam za to dla Ciebie inna propozycje, dam Ci @ do stabu specjalistow, ktorzy na codzien zajmuja sie badaniem skladnikow. Mozesz ich zapytac, odpisza napewno, sama z tego korzystam jak potrzebuje nie zdarzylo mi sie, zebym nie dostala odpowiedzi. Nawet w poszukiwaniu za skladnikiem, ktory byl nowoscia i w calym internecie na calym swiecie nie mozna bylo znalezc, to oni udzielili mi odpowiedzi. Jeden maly minus, musialabys napisac po niemiecku choc mysle, ze po angielku tez mozna sie do nich zwrocic.

Pozdrawiam
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-24, 10:37   #29
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: gliceryna/ do Magi

Dzięki, Moniko

Ale dlaczego zaznacza się pochodzenie gliceryny w niektórych preparatach ? Czy może mieć znaczenie to że jest pochodzenia roslinnego, czy to tylko chwyt marketingowy ?

__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-24, 10:48   #30
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Re: gliceryna/ do Magi

> Ale dlaczego zaznacza się pochodzenie gliceryny w niektórych preparatach ? Czy może mieć znaczenie to że jest pochodzenia roslinnego, czy to tylko chwyt marketingowy ?

moze byc to chwyt marketinowy, sa osoby, ktore szukaja w preparatach tylko i wylacznie roslinek, wiec to sie moze takim dobrze sprzedawac, druga sprawa, to tacy klienci, ktorzy nie chca, aby uzywany przez nich krem mial jakiekolwiek skladniki pochodzenia zwierzecego. Tak mysle, ze krem ktory nie zawiera info jakiego pochodzenia jest ta gliceryna, to najprawdopodobniej jest to pochodzenie zwierzece lub syntetyczne, ta gliceryna jest tansza, pochodzaca od martwego juz zwierzecia, ktore zabija sie dla innych celow, przy okazji producenci wykorzystuja tluszcz zwierzecy. Nikt z pewnoscia nie zabija zwierzat tylko dla gliceryny.



http://www.wizaz.pl/chemia/view.php?id=1361
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-07 13:02:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:43.