Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah, and U - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: W którym Emiracie mieszkasz? (możliwość wyboru jednej opcji)
Abu Dhabi 24 30,00%
Ajmān 0 0%
Dubai 33 41,25%
Fujairah 1 1,25%
Ras al-Khaimah 0 0%
Sharjah 7 8,75%
Umm al-Quwain 1 1,25%
W innym państwie Middle East 14 17,50%
Głosujący: 80. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-02, 07:33   #1
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Smile

Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah, and U


UWAGA!!! Osoby NIE MIESZKAJĄCE w Emiratach Arabskich lub innym państwie Bliskiego Wschodu, proszę NIE BRAĆ UDZIAŁU w Sondzie, bo potem mamy mylne wyniki.
Zupełnie bezmyślnie i bez sansu zagłosowały vikuniaa
MissDior
.... jedna mieszka w Polsce a druga w USA... i
Doszły kolejne "pomylone" w miejscu zamieszkania:
asius123 - okolice Katowic
punia10 - okolice Katowic

NO NAPRAWDĘ, TAK TRUDNO SIĘ POWSTRZYMAĆ OD UDZIAŁU W SONDZIE, GDY ONA NAS NIE DOTYCZY?!

Witam !
Zakladam nowy watek bo szukam spolecznosci polskiej w tym kraju...
Prosze o kontakt wszystkie emirackie emigrantki, jest nas tu tak niewiele, warto poznac sie blizej.
Pozdrawiam


Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah, and Umm al-Quwain

Edytowane przez Eva ID
Czas edycji: 2021-04-17 o 18:24 Powód: Umm al-Quwain nie zmiescilo sie w tytule watku
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-03, 21:34   #2
Martka78
Przyczajenie
 
Avatar Martka78
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 22
Post Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Czesc
Pisze bo za 3 miesiace mam zamiar zamieszkac w Abu Dhabi. Bylam tam juz raz wiec co nieco wiem Tak naparawde moze znajdzie sie ktos na forum, kto tam mieszka dluuugo i bedzie w stanie powiedziec mi czy znajde w Abu Dhabi jakiegos dobrego ginekologa. Niestety ostatnio w Polsce jest to moj ulubiony lekarz i cos mi sie wydaje ze w Abu Dhabi bedzie podobnie.
Martka78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-05, 05:40   #3
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Opieka zdrowotna jest tu na dobrym poziomie, co do ginekologow... hmmm, nie wiem.
Kilka szczegolow dotyczacych Emiratow Arabskich i praw kobiet:
- mozna tu przyjechac jako osoba samotna lub z mezem, zwiazki nieformalne sa niedopuszczalne, tzn. nie uznane prawnie sa konkubinaty.
- kobiata moze zajsc w ciaze JEDYNIE jako mezatka - stwierdzenie ciazy u kobiety samotnej bez wzgledu na jej wiek i pochodzenie tzn. tez europejka, powoduje zawiadomienie Policji a w konsekwencji areszt i w najlepszym przypadku deportacje, gorszy scenariusz to porod w wiezieniu i dopiero po odsiedzeniu wyroku deportacja.
- kazdy zwiazek nieformalny nalezy ukrywac
- obowiazuje prawo Szariatu, czyli prawo muzulmanskie, kobieta zawsze do kogos nalezy, jest to maz lub ojciec lub brat albo syn, ona nie ma PRAWIE ZADNYCH praw
- uwaga - przypadek: Angielka przyjechala tutaj z mezem i dwojgiem dzieci, po jakims czasie malzenstwo zaczelo miec problemy, on zwiazal sie z inna kobieta, ona z innym mezczyzna. On jako maz zawiadomil Policje i zgodnie z tutejszym prawem zabrano jej dzieci i wsadzono ja do wiezienia za "cudzolostwo", on po jakims czasie chcial to "odkrecic", jednak juz nie mogl nic zrobic, nie ma wycofywania zeznan.
- to piekny kraj dla twardych ludzi, albo sie to prawo akceptuje i zyje na wysokim poziomie albo wyjezdza w pospiechu.
- Emiraty Arabskie to NAJBEZPIECZNIEJSZY kraj na swiecie, najrzadsze sa tu przypadki kradziezy, a o stracie samochodu nie ma w ogole mowy.
- zarobki wyzsze niz w Europie i nie ma podatkow (bo prawo muzulmanskie zabrania lichwy).
Serdecznie pozdrawiam z Abu Dhabi - dzisiaj mamy 42 stopnie...
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-06, 14:31   #4
olika128
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Dubaj
Wiadomości: 101
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Witam dziewczyny. Eva ID juz nakreslila rajskie Emiraty a wlasciwie sytuacje rezydentek tutaj, wiec nic tylko przyjezdzac. Jest troche polskich lekarzy w emiratach wiec moze sie Maratce78 uda sie kogos fajnego znalezc.

pozdrowienia z Dubaju
olika128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-06, 15:13   #5
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Smile Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Witaj Olika128 - czyli Abu Dhabi cieplo wita Dubai.

Jesli bedzisz wybierac sie do mojego miasta to daj znac, zapraszam na kawe np. do La Brioche przy Khalifa Street, co Ty na to?
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-07, 08:31   #6
Martka78
Przyczajenie
 
Avatar Martka78
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 22
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Dziekuje dziewczyny za wszystkie informacje. Coz moze uda mi sie kogos znalezc jak bede juz na miejscu.
A Wy nie w Polsce? Przeciez teraz tam jest upiornie goraco. Bylam w Abu Dhabu w czerwcu i juz czasem mialam wrazenie, ze cieplej juz byc nie moze, ale maz mi mowi, ze moze)
Wlasnie czekam na mojego mezusia. Przyjedzie juz za 3 tyg.
Dziewczyny jak spedzacie wolny czas w Emiratach? Pracujecie? Ja bede pracowac, nie wyobrazam sobie siedzenia w domu albo ciaglego chodzenia po sklepach ( a w upalne dni to jedyna mozliwa rozrywka). Moze sa jakies inne mozliwosci, o ktorych nie mam bladego pojecia. Podpowiedzcie cos.
Pozrawiam
Martka78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-07, 12:34   #7
olika128
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Dubaj
Wiadomości: 101
Smile Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Eva ID, kawa albo dobra herbatka plus ciacho zawsze. Ja zapraszam to Dubaju .


Martka78 z tego co wiem to mlode bezdzietne Polki w wiekszosci pracuja, natomiast mezatki z dziecmi raczej poswiecaja sie swoim pociechom i spedzaja czas z innymi mami na plotkach, wypadach do galerii i prowadzeniu domu. Wiec tak naprawde do osobisty wybor, nie ma przymusu.
olika128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-08, 08:12   #8
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Witam Olika128 - czyli wstepnie jestesmy juz umowione...

Martka 78 - osobiscie jestem kobieta pracujaca... ale to zalezy od Ciebie czy chcesz pracowac, czy nie oraz od zapotrzebowania rynku pracy na Twoj zawod.

Ja przyjechalam tutaj do pracy i moj pracodawca jest moim Sponsorem (tak sie to tu nazywa - bez podtekstow - chodzi o to, ze Sponsor gwarantuje otrzymanie wizy i opieke - mozna to porownac do Zaproszen).

Upaly w Abu Dhabi ... hmmmm ... przyznam, ze malo ich doswiadczam.
Moj dzien wyglada tak:
- rano przejscie z domu do samochodu - ok. 5 minut ciepla
- droga z samochodu do pracy - 2-5 min ciepla
- droga z pracy do samochodu - zakupy i do domu - srednio 10-20min ciepla
Zabawne ale wiekszosc czasu jest mi po prostu chlodno, w domu mam klimatyzacje nastawiona na 22 stopnie a w pracy na 20 stopni, w samochodzie 18 stopni.

Styl ubrania: spodnie lub spodnica (do kolan), bluzka lub koszula, zakiet z dlugim rekawem (gdybym przyszla do pracy w zakiecie z krotkim rekawem nic by sie nie stalo ale bym zmarzla).:confu sed:

Jesli macie jakies pytania, chetnie odpowiem.

Pozdrawiam cieplutko.
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 14:02   #9
bodzka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 21
Smile Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Witam!
Eva ID znam pare osob ale mieszkaja w Dubaju, moge jednak popytac czy kogos znaja z Abu Dhabi.
Ale jak bedziesz w dubaju to daj znac, chetnie sie wybiore na kawke
Pozdrawiam
bodzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-09, 05:39   #10
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Smile Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Witam bodzka i olika128 !

Obiecuje, ze jak bede sie wybierac do Dubaju to dam znac.

Najczesciej zajezdzam do Emirates Mall lub Ibn Battuta Mall ewentualnie do Dragon Mart, nie lubie sie zapuszczac gleboko do Centrum, chociaz w Madinat Jumairah i Mercato jest cudownie.

Napiszcie wstepnie gdzie Wam jest najwygodniej wypic kawe.

A jak zagladniecie do Abu Dhabi to zapraszam do Clubu na przyklad na wspaniala salatke taka jak na zalaczonym zdjeciu (wspaniala ... pychotka ... krewetki z owocami), no mozna to tez popic piwem naturalnie.

Yahooooo ... jutro juz Piatek i wolne ... tym razem pracuje juz od Soboty ale postaram sie wykorzystac Piatek maksymalnie.

Buziaczki
Eva
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 25052007245 a.jpg (61,4 KB, 1201 załadowań)
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-09, 06:02   #11
bodzka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 21
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Czesc dziewczyny!
Mi wszystko jedno gdzie bo prawde powiedziawszy to nie znam za dobrze dubaju bo praktycznie nigdzie nie chodze, jestem niezmechanizowana a jak wiadomo bez samochodu ani rusz ale mam nadzieje ze juz niedlugo. Jestem uzalezniona od znajomych. Wiec olika128 jako znawczyni Dubaju mysle ze wybierze dobre miejsce a my sie dostosujemy.
Ja tez pracuje w soboty wiec dzisiaj po pracy ide zaszalec bo rozpiera mnie energie, jutro moge to odespac.
Salatka wyglada pysznie
No koniec tego dobrego zabieram sie do roboty.
pozdrawiam
bodzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-13, 08:50   #12
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Witam !

olika128 - zycze udanych wakacji w Polsce i przywiez nam tutaj troche deszczu.

bodzka - jakos sie zgramy ... insza Allah ... we wrzesniu przed Ramadanem.
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 11:02   #13
bodzka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 21
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

EvaID a tak przy okazji to wiesz kiedy sie zaczyna Ramadan, bo w czwartek bylam na piwie na marinie i pan powiedzial ze jest ramadan i alkohol sprzedaja tylko do 18, wydaje mi sie ze mu sie cos pomylilo.
bodzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 11:16   #14
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

No to Cie wpuscil w polskie maliny... he, he, he ...

RAMADAN - swiety miesiac muzulmanow ustalany jest wedlug kalendarza ksiezycowego i wyznaczony jest w tym roku od 12-go wrzesnia do ok. 11-go pazdziernika.

Podczas trwania Ramadanu muzulmaninowi miedzy innymi nie wolno:
- jesc, pic, palic papierosow itp. od wschodu do zachodu slonca,

Wszyscy obcokrajowcy bedacy w Emiratach MAJA OBOWIAZEK to usznowac w sposob:
- nie jesc, nie pic, nie zuc gumy, nie palic papierosow podczas trwania postu czyli od wschodu do zachodu slonca w miejscach publicznych wlaczajac w to tez samochod osobowy.

WSZYSTKIE Restauracje i bary sa zamkniete na czas postu (wschod-zachod slonca).

Po godzinie ok. 18-tej ... okolo bo to reguluje zachod slonca, otwieraja sie wszystkie Restauracje i Bary na tradycyjny IFTAR - posilek po calodziennym poscie, niektore ... NIEKTORE Hotele serwuja podczas Ramadanu alkohol ale nie wszyskie.

To tyle, jak masz dodatkowe pytania to smialo
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 14:35   #15
bodzka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 21
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

W wekend bylo jakies swieto, moze dlatego alkohol sprzedawali tylko do zachodu slonca.

A w ramadanie masz normalny czas pracy, bo w mojej firmie pracujemy przez ten okres tylko do 14, z czego sie bardzo ciesze
bodzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 15:06   #16
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Taaaaak w Piatek czyli 10-go Sierpnia bylo swieto Al Isra`wa Al Miraj.

To dla upamietnienia proroka Mahometa, ktory w ten dzien o ile dobrze rozumiem rozmawial z Bogiem.

Ja w Ramadanie tez bede miala skrocony czas pracy ... ale jako pracoholiczka nie bede z tego raczej korzystac.
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-16, 09:57   #17
bodzka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 21
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Czesc Eva ID!
Za godzine koncze prace i jade do dubaju na marine, dzisiaj napewno nie dam sie wpuscic w maliny i wypije pare piwek.

Jak mozesz to napisz mi w prywatnej wiadomosci swoj numer telefonu
Buziaczki
bodzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-16, 10:20   #18
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

To na zdrowie !!!

Wyslalam priva... trzymaj sie !
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-16, 16:07   #19
bodzka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 21
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

No kochana teraz pije twoje zdrowie!!!!
Nie dalam sie wpuscic w maliny. hi, hi, hi
bodzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-22, 08:42   #20
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Czesc Bodzka !
Tak czytam ten nasz watek i .... kurcze pomyslalby ktos, ze my tu tylko od imprezy do imprezy i od piwa do piwa zyjemy... a to przeciez takie panstwo Zatoki Perskiej z prawem Koranicznym ....

Zrobilam wczoraj rewelacyjne Spaghetti Bolognese
Podaje Ci przepis
(znalazlam go w Internecie i lekko zmodyfikowalam - porcja dla 2 osob :

Skladniki:
200 g spaghetti
4 duze pomidory :pomido r:
2 cebule
3 ząbki czosnku
150 g mielonego mięsa
łyżka koncentratu pomidorowego
1/3 szklanki oleju
sól
oregano i bazylia
parmezan
kieliszek czerwonego wina

Przygotowanie:
Cebulę obrać, posiekać, czosnek zmiażdżyć.
Włożyć na rozgrzany tłuszcz i podsmażyć bez rumienienia.
Do cebuli dodać mięso i smażyć, rozgniatając tworzące się grudki.
Dodaj pomidory obrane i drobno pokrojone, koncentrat.
Dusić pod przykryciem, mieszając co pewien czas.
Wlać wino, doprawić solą, oregano i bazylią.
Makaron ugotować, osączyć. Polać sosem. Udekorować startym w cienkie wiórki parmezanem.

S M A C Z N E G O ! ! !
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-22, 09:46   #21
sky1980
Rozeznanie
 
Avatar sky1980
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 724
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Witam Was!!
Czytam wasz watek i podziwiam,tak daleko od domu i w tak innym kraju. To wspaniale ze potrafilyscie sie tam zadomowic Rodzina mojego TZ (dwoch braci z rodzinami), tam mieszka. Moj TZ ich tam odwiedzil i byl zachwycony- mam na mysli miasto Dubai. Mnie narazie nie akceptuje bo jestem tylko dziewczyna a nie zona,ale mysle ze kiedys i ja pojade do Tego pieknego kraju oczywiscie jak juz bede "legalna zona"
Pozdrawiam Wszystkie polskie emigrantki i zycze wam duzo sukcesow!!!
__________________

23 lipiec 2007
....Odeszla na zawsze
sky1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-25, 07:48   #22
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Witaj Sky1980 !
Tez jestes daleko od domu... bo w Holandii jak widze.
Mozna tutaj przyjechac nie tylko jako zona, wystarczy znalezc tutaj prace, a o to raczej nie trudno... trudniej o dobrze platna prace ale to tez zalezy od wyksztalcenia i profesji.
Jako odwiedzajaca mozesz przyjechac na Visit Visa na 30-60 dni, jego rodzina moze to zalatwic, oczywiscie to zalezy od ich checi.
Bardzo cieplo zapraszam do Emiratow - hmmmm... ja mieszkam w Abu Dhabi i wierz mi KOCHAM TO MIASTO !
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-25, 10:21   #23
sky1980
Rozeznanie
 
Avatar sky1980
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 724
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Czesc,
z moim TZ moge zawsze jechac do Emiratow, ale w odwiedziny do jego rodziny to musze jednak byc zona,oni mnie raczej nie biora powaznie,mimo ze jestesmy juz 4 lata razem.
Mozesz byc pewna ze kiedys odwiedze ten piekny kraj moze nawet sie bedziemy mogly spotkac na kawke
ale jak narazie to pozostaje w mojej Holandii
Pozdrawiam
__________________

23 lipiec 2007
....Odeszla na zawsze
sky1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-28, 07:12   #24
stria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 86
GG do stria
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

o kurcze, siedze tu tak dlugo i dopiero teraz odkrylam to forum!!
jestem z Abu Dhabi. chetnie bym poznala jakies Polki, bo zywot tu smetny. praca, praca, praca i tyle. odezwijcie sie.
a propos ginekologow, to mam przyjemnosc chodzic do Al Noor Hospital. i to do kolesia araba. ostatnio musialam zrobic jakies okrutne badanie i robila je arabska lekarka z hinduska asystentka. pierwsze pytanie, jakie mi zadala, to jak dlugo jestem mezatka. heh, ja nie lubie klamac, wiec powiedzialam, ze nie jestem. no i to spojrzenie pozniej na mnie....
przeczytalam jedna z wiadomosci w tym watku, ze jesli kobieta jest w ciazy i nie jest mezatka, to zawiadamiaja policje. czy to mozliwe? jest tu tyle Filipinek, pan z bylych republik radzieckich (nie wspomne o prostytutkach). siedza tu, zachodza w ciaze, pracuja na czarno.
stria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-29, 07:26   #25
olika128
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Dubaj
Wiadomości: 101
Smile Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Witam dziewczyny
powrocilam z wakacji, a teraz niestety czas zabrac sie do pracy. Nie powiem ciezko jak diabli .
Mam nadzieje ze nasze spotkanie w piatek wypali, ja sie juz w kazdym badz razie pisze, jeszcze sie zdzwonimy. Rozmawialam z bodzka, jest tez szansa ze Stria z Abu Dhabi do nas dolaczy, a co z Toba EVA???

A tak poza tym to wlasnie sobie uswiadomilam ze piszemy na dwoch watkach, starym ktory zalozylam i nowym Evy wiec moze by to jakos uporzadkowac i np ten zostawic na nasze plotki a stary bardziej na opis naszego zycia, panujacych tu obyczajow i dziwnych rzeczy w Emiratach. Co wy na to???

Pozdrawiam serdecznie, do uslyszenia i mam nadzieje zobaczenia
olika128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-29, 10:08   #26
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Olika! Witaj po wakacjach...

Nie mam sprecyzowanych planow na Piatek nie wiem jednak czy nie pojade do Al Ain, a wlasciwie to za Al Ain w gory, gdybym wybierala sie jednak do Dubaju to bede w kontakcie przez Bodzke ... mam jej numer telefonu i pojdziemy na ... kawe ?

Stria - witaj !
Cytat:
przeczytalam jedna z wiadomosci w tym watku, ze jesli kobieta jest w ciazy i nie jest mezatka, to zawiadamiaja policje. czy to mozliwe? jest tu tyle Filipinek, pan z bylych republik radzieckich (nie wspomne o prostytutkach). siedza tu, zachodza w ciaze, pracuja na czarno.
Potwierdzam, kobieta nie majaca meza nie moze byc w ciazy pod kara wiezienia i deportacji.
Filipinki, ktore zajda w ciaze bardzo szybko wychodza za maz lub jeszcze szybciej wyjezdzaja do swojego kraju urodzic dziecko i wracaja, to samo dotyczy pracowitych pan z bylego Zwiazku Radzieckiego.
Tak wiec jesli chcialabys urodzic dziecko z wlasnego wyboru jako wolna kobieta, to nie mozesz.
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-29, 15:05   #27
Martka78
Przyczajenie
 
Avatar Martka78
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 22
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Czesc dziewczyny
STRIA dziekuje za info. Czy moglabys mi tylko jeszcze napisac, jak wyglada sytuacja z oplatami za wizyty u ginek?? Czy jak sie jest ubezpieczonym, to ma sie rowniez w pakiecie tego specjaliste? A jak z badaniami, np cytologia, usg piersi, usg?? Czy za wszystko trzeba placic.
Przepraszam ze wam tak ciagle marudze, ale uwierzcie ,ze to dla mnie bardzo wazne informacje.
Moj maz walsnie przyjechal z Abu Dhabi Przywiózł mi pyszne ciasteczka z arabskiej piekarni Pychota
Pozdrawiam
Martka78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-01, 05:12   #28
stria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 86
GG do stria
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Cytat:
Napisane przez Martka78 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny
STRIA dziekuje za info. Czy moglabys mi tylko jeszcze napisac, jak wyglada sytuacja z oplatami za wizyty u ginek?? Czy jak sie jest ubezpieczonym, to ma sie rowniez w pakiecie tego specjaliste? A jak z badaniami, np cytologia, usg piersi, usg?? Czy za wszystko trzeba placic.
Przepraszam ze wam tak ciagle marudze, ale uwierzcie ,ze to dla mnie bardzo wazne informacje.
Moj maz walsnie przyjechal z Abu Dhabi Przywiózł mi pyszne ciasteczka z arabskiej piekarni Pychota
Pozdrawiam
zazwyczaj chodzenie do lekarza u mnie wygladalo tak, ze ogolnego mamy w firmie, a
specjalistow w Al Noor Hospital. bralam swistek od firmy, ze pokrywa wszystkie koszty,
pokazywalam w szpitalu i nic nie placilam.
ostatnio poszlam i nikt nie chcial swistka, tylko karte ubezpieczeniowa. i musialam placic.
tyle, ze nie calosc. wyglada na to, ze z karta jest 20% znizki na uslugi. plus mam
zagwarantowane pokrycie kosztow do jakiegos limitu (przez firme..?). jezeli przekrocze, to
pokrywam nadwyzke. ogolnie wizyty u lekarza sa drogie. gdyby nie te znizki i inne, to za
badania krwi zaplacilabym z 700dhs. poza tym, nie wszystkie badania sa zagwarantowane w
ubezpieczeniu. np. badanie poziomu hormonow w krwi czy kontrast nie sa. wtedy dzwonia ze
szpitala gdzies tam (do tej firmy ubezpieczeniowej zapewne) i pytaja sie, czy te badania
zostana pokryte. czasem sa, czasem nie. u mnie tak, ale tez przekroczyly limit i musialam
doplacic.
stria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-16, 12:45   #29
aisha25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 11
GG do aisha25 Wyślij wiadomość przez MSN do aisha25
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Witam Was wszystkie

Mialam pytanie dot.czy ktoras z Was orientuje sie czy w Dubaju istnieje cos takiego jak umowa przedmalzenska podpisana przez malzonkow przed slubem gdzie np.przyszla zona moze sobie zastrzec,ze nie zgadza sie na kolejna zone.Wiem,ze cos takiego istnieje w Egipcie ale jak jest W Dubaju???Zawarlam juz to pytanie ale bez odpowiedziCzy ktoras z Was mieszkajaca tam moze sie zorientowac w tej kwestii?Bardzo ciezko jest cokolwiek znalezc w necie na ten tematEmiraty to nie to samo co Egipt,niestety.....
Pozdrawiam
aisha25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-16, 12:54   #30
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Emiraty Arabskie - Abu Dhabi, Ajmān, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah,

Wydaje mi się,że to pytanie aisha25 lepiej zadać na forum typowo arabskim
mam nadzieję,ze to nie będzie potraktowane jako reklama
http://www.arabia.pl/component/optio...mf/Itemid,131/
tam na forum stowarzyszenia Arabia.pl są osoby biegłe w tematyce prawnej.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-07 20:07:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:42.