Peeling Azjatycki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-12-01, 10:12   #1
Roxi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 3

peeling azjatycki


Dzisiaj mija czwarty dzień od momentu kiedy zrobiłam sobię peeling azjatycki i trochę zaczynam się niepokoić. Jeszcze wczoraj wszystko było w miare dobrze a dzisiaj twarz strasznie mnie swędzi a na dodatek jest tak ściągnięta , że nie mogę otworzyć ust. Powiedzcie mi czy to coś złego? powinnam zgłosić się do kosmetyczki?
Roxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-01, 12:04   #2
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: peeling azjatycki

Dziwię się ,że kosmetyczka nie opowiedziała Ci dokładnie o przebiegu peelingu. Wszystko jest w porządku, takie właśnie są odczucia po peelingu ziołowym,możesz spodziewać się, że teraz naskórek zacznie się złuszczać i może to być dość intensywne łuszczenie (swędzenie i ściąganie musisz wytrzymać , nie wolno drapać skóry, możesz ewentualnie bardzo delikatnie masować swędzące miejsca).Jak jest nazwa peelingu , który miałaś robiony ? Jaka to firma? Powinnaś dostać (chyba ) od kosmetyczki specjalny lotion ,który będzie łagodził swędzenie i przyspieszał łuszczenie naskórka.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-01, 13:43   #3
Roxi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 3
Re: peeling azjatycki

Nie mam pojęcia jakiej firmy był ten peeling , wiem tylko , że był to peeling azjatycki. A kosmetyczka powiedziała mi tylko , że pierwszego dnia będę czuła pewien dyskomfort tak jak po zbyt intensywnym opalaniu , no i że w 3-4 dniu zacznie schodzić skóra. Wczoraj do nie dzwoniłam bo oprócz zaczerwienienia zrobiły mi się też strupki ale okazało się , że to nic poważnego i że one zejdą . A dzisiaj wprost nie mogę wytrzymać tak mnie twarz swędzi...Dostałam do smarowania rano i wieczorem specjalny lotion i krem ale nie zauważyłam , żeby po posmarowaniu mniej mnie twarz swędziała.
Mam jeszcze pytanie , za ile dni skóra powraca do normalnego stanu? U mnie dzisiaj jest już czwarty dzień po zabiegu i zaczeła się już dosyć intensywnie łuszczyć. Dziękuję bardzo za odpowiedz.
Roxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-01, 16:59   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: peeling azjatycki

Roxi,ja tez zrobilam sobie taki peeling.
Przeprowadzany byl w firmowym gabinecie"Jadwiga"(w tym tez gabinecie zajmuja sie produkcja kosmetykow o takiej samej nazwie).
Zabieg byl bolesny,nie da sie ukryc,ja takze dostalam łagodzacy lotion,niestety wcale mi nie pomogl.
Po kilku dniach pojawilo sie uczucie strasznego sciagniecia skory,(jak sie wczesniej dowiedzialam)-jest to normalny objaw,wiec nie powinnas sie obawiac.
Potem zaczela mi schodzic skorka [img]icons/icon10.gif[/img] (pani Beata ma calkowita racje,w zadnym wypadku nie wolno sie drapac!)bylo naprawde ciezko,ale jakos wytrzymalam [img]icons/icon7.gif[/img] .
Po tygodniu zawitalam do gabinetu ponownie(mialam wliczony w cene peelingu zabieg złuszczania.
W chwili spotkania sie z pania kosmetyczka ponownie,skora dalej mi schodzila,bo o to pytalas,wiec musisz jeszcze troszke pocierpiec [img]icons/icon7.gif[/img]
Pozdrawiam
[img]icons/icon40.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-01, 18:16   #5
Roxi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 3
Re: peeling azjatycki

To po tym peelingu trzeba iść jeszcze na jakiś dodatkowy zabieg? Bo kosmetyczka powiedziała mi , że teraz mam tylko czekac aż zejdzie skóra i w razie jakby się coś złego działo to dzwonić do niej , ale nic nie wspominała , że coś jeszcze będę miała robione.Ten zabieg jest konieczny?Może powinnam sama się o niego upomnieć?
Roxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-01, 18:33   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: peeling azjatycki

Powiem Ci,ze nie wiem jak to jest w innych gabinetach ale tam gdzie ja akurat bylam,zabieg zluszczania traktowany byl jako koncowy efekt peelingu.
Pani powiedziala mi,ze zluszczenie jest potrzebne aby skora rownomiernie i szybciej zeszla i aby zaczela sie szybciej goic.
Zapytalabym o to na Twoim miejscu i nie martw sie juz,bedzie dobrze [img]icons/icon7.gif[/img]
[img]icons/icon40.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-01, 18:42   #7
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: peeling azjatycki

Ponieważ nie wiem jaki rodzaj peelingu miałaś robiony , nie mogę stwierdzić czy powinnaś mieć zabieg uzupełniający czy też nie.
Ja w swoim gabinecie wykonuję Polski Peeling Ziołowy Jadwiga i zawsze w cenę wliczony jest zabieg uzupełniający, służy on złuszczeniu obumarłych komórek naskórka, doprowadza skórę do ładnego wyglądu a poza tym jest to zabieg odżywczy dla skóry. Skóra zmęczona i przesuszona złuszczaniem musi być odpowiednio zregenerowana.Zwykle po tym zabiegu uzupełniającym skóra wygląda ładnie.Cały proces złuszczania trwa więc od 7 do 10 dni.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-12-01, 20:54   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: peeling azjatycki

A kiedy ten zabieg uzupełniający się wykonuje? kiedy już zejdzie skóra czy wcześniej?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-01, 21:09   #9
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: peeling azjatycki

Zwykle wykonuję ten zabieg ok.6-7 dnia , czasami naskórek łuszczy się wolniej i zabieg wypada ok. 10 dnia , zabieg uzupełniający wykonywany jest dopiero po największym nasileniu złuszczania (właściwie wówczas gdy łuszczą sie jeszcze resztki)
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-02, 19:23   #10
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: peeling azjatycki

Dzisiaj już mi zeszła prawie cała skóra (zostały jeszcze tylko małe kawałeczki na brodzie) , więc mam pytanie . Czy jeżeli to dopiero piąty dzień po zabiegu to mogę już sobie umyć twarz i posmarować jakimś kremem nawilżającym ewentualnie spryskać wodą termalną, czy też mam czekać aż nie będzie się już zupełnie nic łuszczyć?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-02, 20:05   #11
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: peeling azjatycki

Z tym kremem radzilabym Ci jeszcze poczekac,wydaje mi sie,ze to zbyt wczesnie-(tak w kazdym razie polecila mi kosmetyczka).
Mysle,ze woda termalna nie powinna Ci zaszkodzic(ja mam Avene i dobrze sie sprawdzila w tym przypadku).
Tylko pamietaj,nie uzywaj teraz zadnych kosmetykow zawierajacych kwasy i nie zrywaj luszczacej sie skory [img]icons/icon12.gif[/img]
Hmm... chyba o niczym nie zapomnialam [img]icons/icon7.gif[/img]
[img]icons/icon40.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-12-02, 20:46   #12
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: peeling azjatycki

Ja także radzę abyś nie stosowała jeszcze kremu. Poczejaj aż zupełnie złuszczy się naskórek. Kosmetyczka nie zaproponowała Ci jednak zabiegu uzupełniającego? Jeśli nie to po zupełnym złuszczeniu możesz nałożyć na twarz grubą warstwę kremu lub maseczkę o odżywczym działaniu (najlepiej kremową , taką ,której nie trzeba zmywać).Wodę termalną możesz stosować , lub lotion ,który dała Ci kosmetyczka.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-04, 09:42   #13
margeritta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 4
Podrażnienia po peelingu azjatyckim

Przez ostatni rok zmagałam się ze śladami , które pozostawił na mojej twarzy trądzik i po przejściu dwóch zabiegów peelingiem azjatyckim zupełnie pozbyłam się nie wielkich blizn w postaci dołków. Martwi mnie jednak fakt , że w miejscu najsilnieszego nasilenia niegdyś trądziku ( czyli po bokach na brodzie) skóra jest w tym miejscu lekko zaróżowiona . Dodam , że nie jest to napewno efekt przejściowy po peelingu ponieważ wcześniej też już to miałam. Chciałabym te miejsca w jakiś sposób rozjaśnić , myślałam o użyciu kremu z kwasami ale obawiam się czy w tym przypadku może mi nie zaszkodzić , gdyż w tym miejscu skóra jest bardzo delikatna i podatna na wszelkie podrażnienia. Czy istnieje jakaś maść lub krem dzięki któremu mogłabym pozbyć się tego zaróżowienia? Bedę bardzo wdzięczna za odpowiedz.
Pozdrawiam.
Margeritta.
margeritta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-04, 20:40   #14
|AsiA|
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 38
GG do |AsiA|
Re: Co z tym zrobić?

Czesc margeitta

Mozesz powiedziec czy ten peeling azjatycki, usuwa blizny po tradziku (przebarwienia)
Ile kosztuje ??
I jak dlugo skora sie regeneruje ??

Pozdrawiam
|AsiA| jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-04, 21:05   #15
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Co z tym zrobić?

Latem będzie trudno powalczyć o rozjaśnienie zaczerwienień,powinnaś zadabać o bardzo dobrą ochronę przeciwsłoneczną , staraj się nie opalać twarzy, jesienią możesz poddać się kilku zabiegom rozjaśniającym w gabinecie kosmetycznym, możesz też stosować kosmetyki o działaniu rozjaśniającym,już teraz możesz zacząć stosować polecane przez Basię serum z wit.C (jeśli uda Ci się kupić wit.C w proszku),ważne jest to czy zaczerwienienie we wgłębieniu blizenki jest przebarwieniem czy są to może rozsezrzone w tym miejscu naczynka - jeśli naczynka to zabiegi rozjaśniające nie przyniosą dużych efektów (trzeba będzie pomysleć o zamykaniu naczynek).
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-04, 21:21   #16
margeritta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 4
Re: Co z tym zrobić?

W moim przypadku pomógł mi pozbyć się niewielkich blizn i ogólnie musze przyznać , że poprawił stan cery . Miałam robiony peeling niemieckiej firmy Christine Schremark i kosztował 320 zł. Po zabiegu mniej więcej przez okres 7-10 dni nie można wychodzić z domu ponieważ twarz intensywnie się łuszczy.
Do Pani Beaty:
Nie jest to zaczerwienienie we wgłębieniu blizenki , ponieważ w tej chwili już blizn nie mam i została właśnie w tym miejscu tylko zaróżowiona skóra. Wygląda to jakbym dostała jakiegoś podrażnienia , choć pewnie podrażnieniem to nie jest , gdyż zaczerwienienie to trwa już mniej więcej od kilku miesięcy. Przypuszczam , że powstało ono od tego iż w tym miejscu miałam niegdyś mocno nasilony trądzik i traktowałam go różnymi silnymi środkami . W każdym bądz razie blizny znikneły a zostało zaróżowienie z którym nie wiem jak sobie radzić. Dodam jeszcze , że napewno nie są to też rozszerzone naczynka.
margeritta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-04, 21:29   #17
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: Co z tym zrobić?

linki:

http://www1.gazeta.pl/forum/794674,3...9&v=2&strona=0

http://www1.gazeta.pl/forum/794674,3...3&v=2&strona=0

http://www1.gazeta.pl/forum/794674,3...9&v=2&strona=0

http://www1.gazeta.pl/forum/794674,3...9&v=2&strona=0


[img]icons/1cmok.gif[/img] [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-05, 18:10   #18
monika127
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 11
GG do monika127
Peeling Azjatycki

DZiewczyny robiłyście sobie może peeling azjatycki? jak tam to napiszcie mi o nim. Mam blizny po trądziku i muszę je wyleczyć a innych metod raczej nie mogę bo karmię piersią. Jak sobie rpbiłyście to napiszcie.
pozdrawiam.
monika127 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-06, 21:51   #19
monika127
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 11
GG do monika127
Re: PEELING AZJATYCKI

Czy nikt sobie robił tego peelingu?
Dziewczyny moze jednak cos wiecie na ten temat??
monika127 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-04-07, 06:36   #20
czarownicagosia
Zakorzenienie
 
Avatar czarownicagosia
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: brooklyn,ny
Wiadomości: 7 760
GG do czarownicagosia
Re: PEELING AZJATYCKI

Podnosze watek!
__________________
moje zdjecia

czarownicagosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-07, 20:08   #21
anezka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 69
GG do anezka
Re: PEELING AZJATYCKI

Ja robiłam już dwa razy. Pewnie interesują Cię głównie efekty. To zależy jak głębokie masz blizny. Peeling jest reweklayjny, efekty jak najbardziej są. Jeśli twoje blizny nie są tak głębokie jak były moje to po jednym zabiegu powinnaś być zadowolona. Ja jestem bardzo zadowolona z efektów, są naprawdę widoczne. Ale chyba zdecyduję się na jeszcze jeden zabieg, ponieważ mam jeszcze niewielkie dziurki na twarzy. W każdym razie jeśli blizn nie możesz zwalczyć kremami, maściami to polecam peeling jak najbardziej. Koszt zabiegu to 250zł (Wrocław)
anezka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-07, 21:31   #22
monika127
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 11
GG do monika127
Re: PEELING AZJATYCKI

Ja mam raczej głębokie ślady. MAm je tylko na prawym policzku bo na lewym i czole raczej są ślady w postaci przebarwień , widać ze była krosta. Musze koniecznie zrobić ten peeling. Dzieki.
monika127 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-23, 12:08   #23
anezka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 69
GG do anezka
Re: PEELING AZJATYCKI

wiadomość do Pauli GOLONKI: ja robiłam peeling we Wrocławiu w gabinecie Inter-Biomedika II na ul.Teatralnej 6/3. Wykonywała go pani Iza Skalska. Tel: 344 43 05. Chciałam Ci odpisać na maila, ale miałam z tym pewne problemy...
anezka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-05, 16:07   #24
krzysiek7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1
peeling azjatycki

proszę o odpowiedz zwiąsku z tym pytaniem-na czym polega peeling azjatycki i czy jest skuteczny.
krzysiek7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-06, 08:06   #25
_Beata_
Raczkowanie
 
Avatar _Beata_
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 304
Re: pytanie

Mam dla ciebie stronke , może ci pomoże
http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/1,53741,99094.html
Pa!
_Beata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-02, 18:59   #26
ewa101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2
peeling azjatycki

miałam wykonany peeling azjatycki ..czy moga powstac po nim blizny?dolną cześć twarzy po obu stronach miałam spuchnięta do tego stopnia że utrudniało to ruch głową i jedzenie. minęło 2 tygodnie i skóra wydaje mi się nierówna dosłownie jak po oparzeniu ..bardzo proszę o odpowiedź
ewa101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-02, 18:59   #27
ewa101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2
peeling azjatycki

miałam wykonany peeling azjatycki ..czy moga powstac po nim blizny?dolną cześć twarzy po obu stronach miałam spuchnięta do tego stopnia że utrudniało to ruch głową i jedzenie. minęło 2 tygodnie i skóra wydaje mi się nierówna dosłownie jak po oparzeniu ..bardzo proszę o odpowiedź
ewa101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-03, 20:46   #28
bzyku
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Re: peeling azjatycki

Dawno temu przeszłam dwa zabiegi złuszczania mieszanką ziołową u kosmetyczki. Przyznam szczerze, że nie wiem, czy był to peeligg azjatycki, czy może tzw. polski peeling ziołowy. U mnie po zabiegu nie było żadnych opuchnięć, tylko dość duże zaczerwienienie. Po tygodniu buzia była już wygojona, skóra zchodziła dość wyraźnie, zwłaszcza po pierwszym zabiegu, ale nie było żadnych przebarwień, strupów itp.
Napisz gdzie robiłaś zabieg, u kosmetyczki, czy u dermatologa, jak on wyglądał itp.
PS. A najlepiej udaj się na konsultację do osoby przeprowadzającej ten zabieg. Ona musi wiedzieć, czy to normalne. Powodzenia
bzyku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 16:15   #29
ewa_ewa
Raczkowanie
 
Avatar ewa_ewa
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 119
Question Peeling Azjatycki

Mam kilka pytań dotyczących owego peelingu:

1. Czy "wypali" przebarwienia\piegi?
2. Jak długo goi się skóra?
3. Ile mniej więcej kosztuje i jaka ilość zabiegów jest konieczna?
4. Ile czasu goi się skóra?
5. Wykonuje go lekarz (dermatolog) czy kosmetyczka?

Bardzo proszę o odpowiedzi na moje pytania, bo zastanawiam się, czy warto zawracać sobie głowę...
__________________
...Please Forgive Me...
ewa_ewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 12:43   #30
ewa_ewa
Raczkowanie
 
Avatar ewa_ewa
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 119
Dot.: Peeling Azjatycki

up
__________________
...Please Forgive Me...
ewa_ewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-10 16:54:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:52.