czy kwasy mozna gdzie indziej niz na twarz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-06-04, 15:35   #1
nicnaserionic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 50

czy kwasy mozna gdzie indziej niz na twarz


przeczytalam wiekszosc watkow "kwsowych", recenzje Glyco A, ale wszyscy smarja kwasami buzie... ja potrzebuje na plecy... bylam u dermatologa ale powiedziala ze kwasy za slabe na plecy, za przyklad podala mi jakis krem z Avonu. o Glyco A nie wspomniala. powiedziala tez ze teraz slonce i nie wolno kwasow. ale ja sie nie opalam i bylabym wstanie chodzic cale lato w golfie. juz nie moge patrzec na swoje plecy. tak wiec pytanie brzmi: czy kwasy mozna na plecy?? jesli tak to jakie??
nicnaserionic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-04, 16:34   #2
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Re: czy kwasy mozna gdzie indziej niz na twarz

Dermatolog polecała Ci kremy z Avonu na chorą skóre?? Zmień dermatologa. A Glyco A to silny krem o 12 % stężeniu kwasów i nie wierzę by Avon miał krem z kwasami choćby z
3%. Jeśli jak piszesz nie masz problemów ze skórą twarzy a tylko pleców(wypryski) to moze jest jakiś zwiazek z rodzajem ubrań(moze nosisz mało przewiewne i bakterie na skórze szaleją)
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-04, 16:38   #3
Anula28
Raczkowanie
 
Avatar Anula28
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 194
GG do Anula28
Re: czy kwasy mozna gdzie indziej niz na twarz

a moze lekarka mowila o kosmetykach Avene ?
Anula28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-04, 17:55   #4
nicnaserionic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 50
Re: czy kwasy mozna gdzie indziej niz na twarz

hmmm, ona powiedziala ze Avonem moge sobie smarowac buzie bo z nia jest wszystko okey. na plecy dostaje na noc Isotrexin, jeszcze nie sa do konca zdrowe bo czasem cos wyskoczy ale niestety te blizny sa i wcale nie znikaja.

co do ubran to coralin moze masz racje. ale jak ja mam chodzic w bardziej przewiewnych ubraniach?? nikomu nie pokaze swoich plecow bo wygladaja koszmarnie...

dermatolog gdy wspomnialam o kremach z kwasami powiedziala ze za slabe i na lato nie wolno. mowila tylko o Avonie. mysle ze mnie nie zrozumiala. powiedziala ze jak juz to zabieg kwasami, ale dopiero na jasieni. ciekawe ile on bedzie mnie kosztowal...

nicnaserionic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-04, 18:17   #5
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Re: czy kwasy mozna gdzie indziej niz na twarz

Bardziej przewiewne ubrania to znaczy z naturalnych tkanin. W innych skóra sie dusi , poci a bakterie szaleją, mnoża się.
Nawet jeśli robiłabyś zabieg kwasowy to należy skórę wcześniej przygotować prepartatami słabszymi. Myśle że owe 12% stężenie w Glyco jest całkiejm duze nawet na plecy. Skoro nie odkrywasz pleców to nie widzę przeszkód by zastosować ten krem nawet latem. Lekarka odradziła Ci bo pewnie sądziła,że będziesz czasem chodziła z odkrytą skórą.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-04, 21:02   #6
nicnaserionic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 50
Re: czy kwasy mozna gdzie indziej niz na twarz

jejku jak ja Ci dziekuje za odpowiedz... to chcialam uslyszec... bardzo chcialabym wreszcie bez strachu spojrzec na plecy... uzbieram kase i kupie ten Glyco A, nie wiem czy bede sie pytac dermatologa, chcialabym, zebym sobie wiekszej krzywdy nie zrobic. ojjj tak bym chciala...
nicnaserionic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-05, 20:02   #7
nicnaserionic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 50
Re: czy kwasy mozna gdzie indziej niz na twarz

czy Glyco A moge uzywac jednoczesnie z mascia na tradzik ISOTREXIN??
nicnaserionic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-06-05, 20:20   #8
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: czy kwasy mozna gdzie indziej niz na twarz

Obawiam się ,że to może być zbyt silne połączenie, nawet w przypadku pleców.Może zastosuj najpierw Isotrex a potem jak skóra wyleczy się z ropnych wyprysków możesz stosować Glyco A. Można też spróbować stosować raz Isotrex raz Glyco A (co drugi dzień - ale to zależy od wrażliwości skóry).Jeśli nie będziesz wystawiać pleców na słońce to Glyco A możesz stosować.W przypadku zmian po trądzikowych na plecach dobrym zabiegiem będzie złuszczanie naskórka ziołami - polecam zabieg Acne Peel - Anesi - bardzo dobre efekty złuszczania.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-05, 20:46   #9
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: czy kwasy mozna gdzie indziej niz na twarz

nicnaserionic napisał(a):
> wszyscy smarja kwasami buzie... ja potrzebuje na plecy
możesz spokojnie nakładać kwasy na plecy. oczywiście obowiązuje ochrona przed słoncem. samo "nie opalam się" to za mało- UV przechodzi bez większego problemu przez letnie tkaniny.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-05, 20:48   #10
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: czy kwasy mozna gdzie indziej niz na twarz

Zarówno Isotexin, jak i kwasy (między innymi) regulują rogowacenie i drażnią. Isotrexin jest "mocniejszy". Nie sądzę, żebyś uzyskała lepszy efekt łącząc te preparaty, natomiast solidne podrażnienuie masz prawie jak w banku.
Proponuję najpierw stosować Isotrexin, a potem jako kontynuację- Glyco A.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-05, 22:33   #11
nicnaserionic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 50
Re: czy kwasy mozna gdzie indziej niz na twarz

bardzo dziekuje za odpowiedz, dermatolog powiedziala mi ze jak skoncze druga juz tubke Isotrexinu to mam przyjsc po trzecia i smarowac nia tylko plamy, moze wtedy uda mi sie umowic na wizyte i spytam sie o Glyco A. nie chcialabym pogarszac sytuacji. lekarka powiedziala mi ze po Isotrexinie moge sie opalac, a jak przegladalam forum to wyczytalam ze po tym leku bron Boze na slonce... jak to jest?
nicnaserionic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-06-05, 23:15   #12
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: czy kwasy mozna gdzie indziej niz na twarz

może lekarka myślała o opalaniu twarzy, której nie smarujesz isotrexinem? w każdym razie skórę traktowaną Isotrexinem należy dobrze chronić przed słońcem.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-06, 14:24   #13
nicnaserionic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 50
Re: czy kwasy mozna gdzie indziej niz na twarz

nie twarzy nie smaruje Isotrexinem <tylko acnemycinem>, ale na pewno nie zaszlo nieporozumienie. dwa razy sie pytalam czy moge sie opalac, powiedziala "tak ale z wysokim faktorem", powiedziala tez ze od slonca te plamy moga sie wyrownac. na forum czytalam ze opalanie utwierdza przebarwienia. nic nie rozumiem. narazie nie mam pieniedzy na wizyte - egzaminy. jesli bedzie brzydka pogoda to problem sam sie rozwiaze, chcialabym miec to juz za soba...
nicnaserionic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-06, 14:26   #14
nicnaserionic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 50
Re: czy kwasy mozna gdzie indziej niz na twarz

a czy moglabym dostac jakis link na temat Acne Peel'u. w publikacjach ani na forum nic nie znalazlam. moze zle szukam
z gory dziekuje
nicnaserionic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-07, 20:26   #15
anielek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 11
Re: czy kwasy mozna gdzie indziej niz na twarz

Ja od trzech tygodni stosuję kurację Isotrexin/Glyco A na zmiane wieczorem i tak zaleciła mi pani dermatolog (bardzo dobra). Nie mam żadnych podraznień, jedynie po Glyco A czuje lekkie pieczenie, które szybko mija.Mam tak postepować jeszcze miesiąc, potem prawdopodobnie w celu zlikwidowania blizn czeka mnie easy peeling (oczywiscie mówię o plecach) Blizny troche zbladły ale lekarka uprzedziła mnie, ze po kremach nie znikną i trzeba czegos mocniejszego. Ja oprócz okropyc blizn mam jeszcze świeże wypryski, które powoli sie goją. Doustnie stosuje antybiotyk. Mam całkowity zakaz opalania-tak pleców jak i twarzy (tu isotrexin stosuje wieczorem na strefę T)
anielek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-07, 22:10   #16
nicnaserionic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 50
Re: czy kwasy mozna gdzie indziej niz na twarz

ojej... wiem ze to zabrzmi paradoksalnie ale ciesze sie ze nie jestem sama... Anielek a powiedz mi jak Twoje blizny wygladaja... ja nie mam wglebien czy cos, tylko plamy ciemniejsze, tylko niewiele jest taki wypuklych (maja bialy srodek i brazowa obwodke). teraz na pewno pojde do dermatologa, albo nawet na wlasna reke... mozesz mi odpowiedziec na maila jesli chcesz. dziekuje za posta
nicnaserionic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-08, 22:05   #17
anielek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 11
Re: czy kwasy mozna gdzie indziej niz na twarz

Są to z reguły ciemne plamki, niektóre wypukłe, niektóre nie. w środku sa ciemniejsze i rozjasniają się na zewnątrz. Według p.dermatolog pobrzebarwiały sie od słońca. Jest to moje ewidentne zaniedbanie, bo przez wiele lat po prostu plecy mocno opalałam, zeby jakoś wygladały
anielek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-09, 21:09   #18
nicnaserionic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 50
Re: czy kwasy mozna gdzie indziej niz na twarz

no ja w sumie nie opalam, tzn zdazylo sie pare razy, ale bardzo rozciagniete w czasie. chyba kupie sobie ten Glyco A, nie mam tak naprawde nic do stracenia. a moglabys mi jeszcze powiedziec jakiego kremu z filtrem uzywasz??
pozdro
nicnaserionic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-10, 20:39   #19
nicnaserionic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 50
Re: czy kwasy mozna gdzie indziej niz na twarz

Anielku... bardzo zalezy mi na Twojej odpowiedzi, wiec podciagam co by post nie zginal
nicnaserionic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-06-11, 11:03   #20
anielek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 11
Re: czy kwasy mozna gdzie indziej niz na twarz

Na twarz uzywam Flavo C, który zawiera 8% witaminy c, a ta jak wiadomo chroni przed słońcem i przebarwieniami (ten specyfik opisałam i oceniłam w KWC), a czasami też na to Pro-Retinol 100% Vegetal Yves Rocher, który zawiera filtry UVA i UVB (producent nie podaje jednak ile). Z obu tych środków jestem bardzo zadowolona, a Flavo C jest rewelacyjne; zastanawia się, dlaczego dałam mu 4 gwiazdki-chyba tylko dlatego, ze dosć długo się wchłania.
anielek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:14.